Skocz do zawartości
Bolo8888

Asus P5k Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Podbijam temat bo to swierza plyta ta PRO... i mnie bardzo ona interesuje, roznica miedzy PRO a -E jest okolo 100 zl wiec nie malo i pytanie czy warto ?;-)

 

 

Minal jakis czas , moze wiecej uzytkownikow ma ta plyte i cos moze powiedziec o niej (bardziej mnie interesuja wady) ?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ja zakupilem i jest ok

 

z miejsca wykręcilem proca na 3Ghz i jest git a proca mam c2d e6550

 

Tylko mam mały problem ale nie wiwm czyu to wina płyty czy modemu do netii

 

Sprawa wygląda tak ze jak zainstaluje sterowniki do modemu to zaczyna wariowac mi naped DVD tzn wysuwa sie i chowa jak uruchomie przeglądarke. Moze to tez byc wina sterowników bo nie mam orginalnych tyklko jakies ze strony bo zgubiłem płyte orginalną. I jescze jkedno jak przeącze z AHCI na IDE to wszytsko smiga om wiec nie wiem o co chodiz

 

 

a tak to plyta godna polecenia :D :D

Edytowane przez barylatko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ja zakupilem i jest ok

 

Czy ta integra ALC 883 co siedzi na PRO to daje jakos rade ? Bo narazie chce korzystac z integry a w przyszlosci sobie fundne jakies X-Fi... Tyle ze wiele osob twierdzi ze ten uklad na PRO jest beznadziejny w porownaniu z ukladem na P5K-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a macie tak ze np. jak chcecie kompa uruchomic od nowa to jak sie system wylączy to nie wstaje?? musze wtedy od nowa kompa resteować i wyskakuje mi overclocking failure nawet jak nic nie krece. No i ten problem z modemem na sterowniku AHCI :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a macie tak ze np. jak chcecie kompa uruchomic od nowa to jak sie system wylączy to nie wstaje?? musze wtedy od nowa kompa resteować i wyskakuje mi overclocking failure nawet jak nic nie krece. No i ten problem z modemem na sterowniku AHCI :mur: :mur: :mur:

 

No to widze ze jednak jakies wady sa ;-) Kurna dolozyc 100 zl i kupic niby niezawodna P5K-E (wifi) ? Napewno ma lepszy dzwiek ,ale dokladac 100 zl za tylko lepsza integre to nie ma sensu bo pewnie w ciagu 2-3 miesiecy kupie jakies X-Fi, chyba ze wlasnie -E jest stabilniejsza w takich dziwactwach to wtedy chyba kupie -E...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a macie tak ze np. jak chcecie kompa uruchomic od nowa to jak sie system wylączy to nie wstaje?? musze wtedy od nowa kompa resteować i wyskakuje mi overclocking failure nawet jak nic nie krece. No i ten problem z modemem na sterowniku AHCI :mur: :mur: :mur:

nie stwierdzono

 

a jakiego biosu uzywacie??

02xx, nie pamietam teraz. Niedawno poszła posba do asusa o jakis nowy elo oc biosik do tej mobo, wiec jak zoltki sie postaraja i nie oleja polaczka to moze byc ciekawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie stwierdzono

 

 

 

02xx, nie pamietam teraz. Niedawno poszła posba do asusa o jakis nowy elo oc biosik do tej mobo, wiec jak zoltki sie postaraja i nie oleja polaczka to moze byc ciekawie ;)

 

a czy ten bios 6001 jest ok czy do bani??

a mozesz mi przesłać na meila?? ten bios??

barylatko@wp.pl

Edytowane przez barylatko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemów do 1150-1200 z ostrymi timingami, powyzej trzeba sporo ladowac w vmch. Sprawdzane na 1:1

w zaleznosci od tego co potrafi cpu

 

jakie pamiątki tak ładnie poszły ??

 

myślę obecnie nad 4x1GB http://allegro.pl/item296065588_strefa_goo...gb_mega_oc.html lub http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3332-14

 

skłaniam się w stronę nowych elpid :] nie widzą mi się zbytnio microny z ich awaryjnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zainstaluje system na AHCI to jak podłącze sie do siecoi przez usb albo p[rzez sieciówke na plycie nagrywarka mi sie wysuwa i wsuwa zmieniałem nagrywarke nagrywarka jest na sata wiec nie wiem op co chodzi prosze o pomoc bios mam 6001

i jescze dioda od dysku cały czas miga jakby dysk non stop cos mielił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam problem z tą płytą - otóż proc potrafi 3,5 Ghz, bo tyle chodzi jak obsadzę tylko 2 GB elpid. Tylko że teraz dołożyłem Goodramy na D8HD - czyli Infineonach, te jednak robią koło 460Mhz(z tego co wyczytałem w necie) na 5-5-5-15 i 2.25V.

U mnie jest jednak problem taki, ze przy obsadzeniu wszystkich banków:

-na 2.25V wogóle system nie wstaje

-na 2.1V system wstaje na FSB 400 i wywala po godzinie orthosa BLEND(blue screen coś z pamięciami)

dopiero na FSB390 jest w pełni stabilny. Tylko ze to trochę mało :(

Może poluźnić alphy? Tylko że raz, że nie wiem jakie są alphy w spd, a dwa to koło jakich ich ustawień oscylować.

Czy zmiana alph wogóle coś da? Jest szansa choćby na FSB420 stabilne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta integra ALC 883 co siedzi na PRO to daje jakos rade ? Bo narazie chce korzystac z integry a w przyszlosci sobie fundne jakies X-Fi... Tyle ze wiele osob twierdzi ze ten uklad na PRO jest beznadziejny w porownaniu z ukladem na P5K-E.

 

[wrażenia z użytkowania alc 883 pod vistą]

Jest do bani!!! Realtek alc 883 to jest po prostu tragedia, nawet w porównaniu do również integry sound max digital będącej np. na płycie asus a7v8x-x. Pierwsze wrażenie: tony średnie...... k**** gdzie są średnie tony !!!!!!!!!?????? Trzeba zbierać kaskę na xonara d2.

 

[czas na xp]

Tutaj niestety nie napisze nic n/t dźwięku, ponieważ..................... do tej pory nie dane mi było go uświadczyć. Próby instalacji sterów z płytki, strony asusa, oraz pewnego portalu kończyły się fiaskiem - zawsze w tym samym miejscu. Wyskakuje komunikat w stylu:"nie powiodła się instalacja sterowników HD audio". Wie moze ktos jak rozwiązać ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podsumowując jakie plus i jakie minusy?

 

Plusem napewno 8 fazowe zasilanie

Płytka ma chłodzenie radiatorkami a w P5K-E jest heat pipe

 

Jak myslicie ta płyta nadawałaby sie do E8400 ?

 

Jakie ma jeszcze minusy?

 

Edit

 

Kolejnym minusem bardzo źle umiejscowione złącze 24pin

I ma mniej złącz PCI niz P5K-E

Edytowane przez mattis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bry ... wszystkim

 

Ne wiedzialem gdzie wiec napisze tutaj jako ze rozmwoa jest o tej plycie ...

 

Mam problem z ustawieniem ratio miedzy mem a fsb cpu

 

Memorki ida mi caly czas 1:1 z prockiem czyli jego fsb

 

Mam memorki jak w podpisie ...

 

defaulta maja 800 jednak jak podnosze fsb rocka one rowniez ida chodza stablnie na 890 ... ale jak bym chcial procka dalej podniesc do nie mam jak bo mmorki nie wydalaja ... i moje pytanie co zrbic aby jest przestawic by nie szly 1:1 ... foto biosu ponizej ...

 

Mialem wczesniej amd to moja pierwsza plyta pod intela od dobrych kilku lat ...

 

Dołączona grafika

 

Na foto jest fsb freq na 266 u mnei sie wie jest 400 i daje 450 ale memki ida 1:1

 

PCE ustawiam sobie 100 ... ale memorki nie mam jak obnizyc ...

Help bios jakis officialny 405 chyba ...

 

Czytaem przed chwla i cos mi sie wydaje ze tego nie zrobie :/ ze memorki beda mnie blokowaly

 

At 266FSB you have access to DDR2-667 (4:5), DDR2-800 (2:3), DDR2-889 (3:5), and DDR2-1067 (1:2). Photo

At 333FSB there's DDR2-667 (1:1), DDR2-800 (5:6), DDR2-833 (4:5), DDR2-1000 (2:3), DDR2-1067 (5:8), DDR2-1111 (3:5), and DDR2-1333 (1:2).

At 400FSB there's DDR2-800 (1:1), DDR2-960 (5:6), DDR2-1000 (4:5), DDR2-1200 (2:3), DDR2-1280 (5:8), DDR2-1333 (3:5) and DDR2-1600 (1:2).

At 500FSB there's DDR2-1000 (1:1), DDR2-1200 (5:6), DDR2-1250 (4:5), DDR2-1500 (2:3), DDR2-1600 (5:8), DDR2-1667 (3:5) and DDR2-2000 (1:2).

 

Czemu nie moge miec memorek na 800 a procka na fsb 475 :(

 

http://i4memory.com/reviewimages/motherboa...e_bios_014.html

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez Dzieju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw, wie ktoś może jak sobie te mobo (p5k-e i pro) radzą na nowych Penrynach? I czy może wiadomo coś jak to bedzie wygladało na quadach 45nm? Skłaniam się bardziej ku p5k-e, tylko nie za bardzo się orietnuje jak to bedzie wygladac w połączeniu z jakims Q9300/Q9450.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie bo mnie to zastanawia.

Przymierzam się akurat do P5K ale zauważyłem że jest dosłownie za parę złotych więcej P5E-V na G35. Integra jest wdg mnie przydatna, ale jak tak przeglądam forum to nikt nigdy nie kupuje płyt z grafiką. Jest ku temu jakiś powód? Gorsze OC, problemy ze stabilnością?

 

EDIT: Chyba coś źle patrzyłem z tą ceną, więcej niż parę złotych. Ale jakby ktoś mógł mimo to odpowiedzieć byłbym wdzięczny. To znaczy czy G35 gorzej się sprawuje przy OC niż P35, czy tak samo.

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio również stałem się posiadaczem tejże płyty.

 

Mam jednak problem z Pamięciami:

 

Patriot DDR2 800 EP LLK 4.0 - stabilnie chodzą z opóźnieniami 5-5-5-16 na częstotliwości 800, napięcie 2,0, następnie po skróceniu timingów do 4-4-4-12 i dołożeniu do pieca 2,2 V (tak jak sugeruje w opisie pamięci producent) czy nawet 2,7 V komp tylko przechodzi POST, następnie od razu reset. Zwiększenie ich częstotliwości ponad 800 też kończyło się resetem nawet przy zwiększonych opóźnieniach.

 

Bios Mobo to 0701

 

Czy może ktoś użytkuje podobne memki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio również stałem się posiadaczem tejże płyty.

 

Mam jednak problem z Pamięciami:

 

Patriot DDR2 800 EP LLK 4.0 - stabilnie chodzą z opóźnieniami 5-5-5-16 na częstotliwości 800, napięcie 2,0, następnie po skróceniu timingów do 4-4-4-12 i dołożeniu do pieca 2,2 V (tak jak sugeruje w opisie pamięci producent) czy nawet 2,7 V komp tylko przechodzi POST, następnie od razu reset. Zwiększenie ich częstotliwości ponad 800 też kończyło się resetem nawet przy zwiększonych opóźnieniach.

 

Bios Mobo to 0701

 

Czy może ktoś użytkuje podobne memki ?

 

Ja niestety nie mam takich pamieci ... ale zauwazylem ze na biosie 405 dzuuuzo lepiej sie kreci wszsytko ...

 

Memorki z 800 poszly na 890 i jest stabilnie a na poprzednim biosie nie bylo mowy o tym .

 

Zobacz sobie ten bos ... aktualizowalem go z automatu Asusa Live Update po systemem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się jeszcze płycie z bliska i co mnie zastanawia to brak kondensatorów w niektórych miejscach porównując oczywiście fotki z góry tematu.

Ponizej przedstawiam fotki z zaznaczonymi pustymi miejscami na kondensatory, moglibyście rzucic okiem na swoje mobo czy u was jest podobnie ??

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! jaki najlpeszy bios do podkrecania wolfdale 45nm ?? dokladnie E8400 - widac w podpisie jaka reszta

 

A powiedz jak ci sie kreci teraz ? zamowilem tego procka bede go mial pod koniec stycznia ....

 

No i zobacz ten bios co ja mowilem ...

 

AA

 

SORRY

 

PANOWIE napisalem 405 a chodzilo o bios 504 !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz jak ci sie kreci teraz ? zamowilem tego procka bede go mial pod koniec stycznia ....

 

No i zobacz ten bios co ja mowilem ...

 

AA

 

SORRY

 

PANOWIE napisalem 405 a chodzilo o bios 504 !!!!

ja jeszcze czekam za swoim procem ;/

a ty tez masz p5k pro?

z tego co widze to na stronie asusa sa biosy 0404 , 0501, 0601, 0701-najnowszy

skad u ciebie te inne numerki?

 

zastanawiam sie na ktorym juz sie wlaczy komp z E8400... i jaki najlepszy do OC. Jak ktos cos wie.. jakies wlasne spostrzezenia to kazda uwaga mile widziana.

 

pozdro

Edytowane przez daniel11111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze czekam za swoim procem ;/

a ty tez masz p5k pro?

z tego co widze to na stronie asusa sa biosy 0404 , 0501, 0601, 0701-najnowszy

skad u ciebie te inne numerki?

 

zastanawiam sie na ktorym juz sie wlaczy komp z E8400... i jaki najlepszy do OC. Jak ktos cos wie.. jakies wlasne spostrzezenia to kazda uwaga mile widziana.

 

pozdro

 

Bios aktualizowalem z Asusa Autoupdate Bios > from internet ...

 

Jakis czas temu tydzien moze 2 ...

 

ps.jak mi podasz adres email wysle ci na poczte moj bios ..

Edytowane przez Dzieju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a macie tak ze np. jak chcecie kompa uruchomic od nowa to jak sie system wylączy to nie wstaje?? musze wtedy od nowa kompa resteować i wyskakuje mi overclocking failure nawet jak nic nie krece. No i ten problem z modemem na sterowniku AHCI :mur: :mur: :mur:

Z tego co sie orientuje to nie tylko ty masz taki problem i na p5k-e tez tak moze byc

 

jaki masz bios???moze pomoze inna wersja

jakie masz ramy???czasami to moze byc ich wina...sprawdz na innych

problemem moze byc rowniez karta graficzna wiec tez sprawdz na innej

 

jesli rozwiazesz problem to napisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...