Skocz do zawartości
ath

Gra Roku Na Purepc [pc]

Gra roku na PurePC  

403 użytkowników zagłosowało

  1. 1. tytuły:

    • S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
      32
    • BioShock
      22
    • Call of Duty 4: Modern Warfare
      114
    • Crysis
      41
    • The Orange Box
      21
    • World in Conflict
      7
    • Gears of War
      4
    • Test Drive Unlimited
      40
    • The Witcher
      76
    • Need For Speed: Prostreet
      2
    • Unreal Tournament 2007
      9
    • Lost Planet
      2
    • Medal Of Honor: Airborne
      0
    • Pro Evolution Soccer 2008
      8
    • Command & Conquer 3: Tiberium Wars
      6
    • Enemy Territory: Quake Wars
      4
    • Supreme Commander
      2
    • World of WarCraft: The Burning Crusade
      10
    • Hellgate: London
      3
    • Halo 2
      0


Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku puki co nie widziałem żadnej sensownej gry- wszystko to ogrzewane kotlety- widzieliście to setki razy.

Mi tam się podobało Jericho- żadna tam gra roku, ale jatka była zacna :)

Soory, ale nie nazwalbym Wiedzmina "odgrzewanym kotletem"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki wybór... Głos oddałem na WoW:TBC, w WoWa ciągle gram i pewnie grać będę jeszcze długi czas :) Gdyby można wybrać więcej tytułów, równie wysoko oceniam COD4 (świetna akcja w SP oraz genialny MP) oraz Wiedźmina (klimat, fabuła). Wesołych Świąt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crysis nie ma żadnego potencjału bo to przereklamowana, odpicowana papka IMHO. Dlaczego w COD 4 gra mnóstwo osób a w Crysis MP dużo mniej? No to sam sobie odpowiedz. Gra jest tak żywa, jak żywe jest multi. Zobacz na CS 1.6, CS:S, BF2.

 

Zanim Crysis na wiekszosci desktopow bedzie banglal, duzo wody uplynie a do tego czasu ludzie o nim zapomna (nowy BF w przyszlym roku), wiec kto o Crisis bedzie pamietac? No kto?

Nie musisz mi reklamowac mp w cod4, bo gram regularnie. ;] Ale tak miedzy Bogiem a prawda to wciaz dostajemy to samo, cod4 moglby byc spokojnie modem do cod2, na szczescie ta gra ma tak duza grywalnosc, ze tworcy mogliby jeszcze dlugo odcinac kupony od tej stawnej serii... robiac w zasadzie niewiele.

 

Wiesz realizm w bf2 jest bardzo daleki od idealu i dlatego jakos w to nie gram, crysis ma duze poklady mocy (duze mapy, pojazdy wszelkiej masci, o niebo lepszy realizm w porownaniu do bf2), tylko zeby to sie sprawdzilo to musi byc grywalna ilosc fps w mp (tak jak w cod ~125 itp.) a z ta kwestia to juz gorzej. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I oceniasz crysisa po grze na swoim sprzecie... tak??

Sorry ale ta gra to dla mnie jedna wielka reklama od dwoch lat i to wszystko. Ludzie zapamietaja ja jako taka fajna ladna ktora raz przeszli bo wiecej im sie nie chcialo. A multi?? Tego nikt nie bedzie pamietal....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I oceniasz crysisa po grze na swoim sprzecie... tak??

Sorry ale ta gra to dla mnie jedna wielka reklama od dwoch lat i to wszystko. Ludzie zapamietaja ja jako taka fajna ladna ktora raz przeszli bo wiecej im sie nie chcialo. A multi?? Tego nikt nie bedzie pamietal....

No na swoim a na czyim. ;] Wymagania ma jakie ma, niektorzy sie zarzynaja i odpalaja na stosunkowo mocnych cfg gre w very high, widzac kilkanascie fps'ow i zbierajac szczeke z podlogi, bo pewnie jeszcze przez dlugi czas nie zobaczymy tak realistycznej i wgniatajacej w ziemie grafiki w nadchodzacych tytulach. Fakt nie mozna pozwolic sobie na jakies wygorowanie ustawienia, ale satysfakcjonuje samo al, otwarta przestrzen, mozliwosc przejscia danej lokacji na kilka sposobow, brak liniowosci, nic z tego nie posiada cod4 sp, crysis w tej kwestii go niszczy.

No wlasnie najwieksza bolaczka crysisa i kiedys farcr'ay, ze podczas premiery obecne kompy nie sa na tyle silne, zeby zapewnic super plynna rozgrywke. SP nie powiedziane, ze ludzie przejda raz... moze teraz i kiedys juz na odpowiednim sprzecie, kiedy ~1600x1200@very high = avg 100fps. :D

 

Przypomniala mi sie sytuacja z fear'em, wiele os. nic w grze nie zobaczylo nadzwyczajnego, ot kolejna, zwykla strzelanka, w monotonnej scenerii - ciagle te same dachy, biurowce... jednak jeden maly szczegol w postaci swietnego ai sprawil, ze bawilem sie lepiej niz przy innych orgazmach graficznych. Chyba jednak wole czerpac wieksza przyjemnosc z gameplay'a i fun'u, niz ogladac kolejnego 3dmarka, ktory tak na prawde nic nie wnosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Wiedzmin bez zadnych watpliwosci. Swietna fabula, zarabisty humor. Napewno jest na mojej liscie najlepszych RPG'ow. Gry typu Crysis, CoD4 czy Bioshock odpadaja calkowicie bo moze i sa "fajne", ale nudza po godzinie czy dwoch. Wiedzmin jest pierwsza i chyba ostatnia gra, ktora skonczylem w tym roku :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddalem glos na Bioshocka - doskonale Fpp w moim typie. Swietna grafa, interesujaca fabula, klimat, miejsce akcji oraz relatywnie male wymgania :] CoD 4 nie sprawdzalem bo soldier fpp juz mi sie przejadly. Crysis to wiadomo, przecietna gra z nie przecietna grafika. Witcher dobry ale im dluzej gram tym bardziej moj entuzjazm opada. Chociaz na Stalkera bym tez zaglosowal :D

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierałem między Crysisem a Witcherem. Ostatecznie wybór padł na tego drugiego, ale chyba tylko ze względu tego, coby polską produkcje wspierać :) Wg mnie te gry są mniej więcej sobie równe, crysis: grafika, fizyka, miód, swoboda, wiedźmin: fabuła, humor, miód, to coś ;] Do tego obie gry mają wady, ale co tam.. CoD4 to się imo nie przyrównuje do tych 2ch, równie dobrze miast CoD4 mógłby to być CoD2: Modern Mod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiedzmin fajny pewnie wróce kiedys ale nie wciąga mnie aż tak... CoD 4 piekny fps krótki ale wciagą do końca.. MP jest głupkowaty nic nie mysl strzelaj ile wlezie zdecydowanie lepszy jest w QW w którego gram doośc ostro klan etc. Mp daje wiecej zabawy niz SP i to jest przyszłość wszystkich gier przykładem tego sa next geny.... mimo ze konsola i tak głównie liczy sie MP

 

Hmm głos pada na COD4 bo QW to raczej wymagający tytuł nie dla wszystkich. Wiedzmin gra fajna ale czy mega hit dialogi wporządku ale patrzymy troche przez pryzmat "naszej gry"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wy patrzycie ;) Pokaz mi gre na zblizonym poziomie, ktora wyszla przez ostatnie dwa lata... jedynie NWN2 sie do tego zbliza, choc tez podstawka wyraznie meczy sie z konwencja heroic fantasy...

 

BTW. skoro Multi to przyszlosc i SP sie nie liczy, to jak skomentujesz gry pokroju Bioshocka, Mass Effect, Obliviona, Wiedzmina i mase innych (gotowych lub w produkcji), w ktorych MP nie ma w ogole, a mimo to okupuja szczyty list przebojow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wy patrzycie ;) Pokaz mi gre na zblizonym poziomie, ktora wyszla przez ostatnie dwa lata... jedynie NWN2 sie do tego zbliza, choc tez podstawka wyraznie meczy sie z konwencja heroic fantasy...

 

BTW. skoro Multi to przyszlosc i SP sie nie liczy, to jak skomentujesz gry pokroju Bioshocka, Mass Effect, Obliviona, Wiedzmina i mase innych (gotowych lub w produkcji), w ktorych MP nie ma w ogole, a mimo to okupuja szczyty list przebojow?

 

a w co gra najwiecej osób ? co bije wszelkie rekordy jak nie mmo online typu WoW ? Po co jakies archivementy w Xboxie ? Gow Halo ?

 

BTW

Zywotnośc gry o tych tytułach sie zapomnia po paru miesiacach a czemu dalej tak dużo ludzi gra w CS, jest jakis inny tytuł na tyle stary i posiadający równie dużą społeczność bez MP ?

 

Mp to nie dodatek , stanowi główny człon gry jeśli go nie posiada nie ma szans aby stał sie Hitem, gra o której pamietają wszyscy. Teraz w ocenie końcowej w każdym liczacym sie portalu stawiają duży "-" za brak MP, choć wczęsniej nie przywiązywało sie do tego tak dużej wagi. Rozwój internetu i rozrywka z ludzmi nie z komputerem podbija świat.

Edytowane przez jorda88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zywotnośc gry o tych tytułach sie zapomnia po paru miesiacach a czemu dalej tak dużo ludzi gra w CS, jest jakis inny tytuł na tyle stary i posiadający równie dużą społeczność bez MP ?

Co prawda nie aż tak stary jak Counter Strike (będzie około/ponad rok różnicy w czasie) i pewnie nie aż tak popularny jak on (choć z tym bym się kłócił), jest The Elder Scrolls III: Morrowind, który cieszy się nadal ogromną popularnością. Jasne, gry nie mające trybu MP z reguły są krócej w obiegu niż gry z MP, ale TES III jest przykładem, gdzie gra pomimo, że jest tylko w SP, jest nadal bardzo grywalna i bardzo lubiana przez mnóstwo fanów.

TES IV: Oblivion też może być równie popularny, a nawet bardziej niż TES III: Morrowind, ale tu bardzo dużo zależy od modderów. Mody - one zapewniają nieśmiertelność danej grze.

 

Inna sprawa to taka, że bardziej popularne są gry nieskomplikowane, nastawione na akcję, na przykład wszelkiej maści strzelanki FPP, w tym CS, CS:S, Battlefield, COD 4 itp. czy gry MMORPG (WoW na przykład) niż skomplikowane gry cRPG, z masą statystyk, questów i innych takich. Inny rodzaj gier, po prostu.

 

Z tego też powodu nie mogę się zgodzić z przedmówcą, że o grze bez MP po pewnym czasie nikt nie pamięta. Fallout, Fallout 2, Planescape Torment, TES III, TES IV, Deus Ex... Ktoś napisze, że to same cRPG. So what? O tych grach nie da się zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie aż tak stary jak Counter Strike (będzie około/ponad rok różnicy w czasie) i pewnie nie aż tak popularny jak on (choć z tym bym się kłócił), jest The Elder Scrolls III: Morrowind, który cieszy się nadal ogromną popularnością. Jasne, gry nie mające trybu MP z reguły są krócej w obiegu niż gry z MP, ale TES III jest przykładem, gdzie gra pomimo, że jest tylko w SP, jest nadal bardzo grywalna i bardzo lubiana przez mnóstwo fanów.

TES IV: Oblivion też może być równie popularny, a nawet bardziej niż TES III: Morrowind, ale tu bardzo dużo zależy od modderów. Mody - one zapewniają nieśmiertelność danej grze.

 

Inna sprawa to taka, że bardziej popularne są gry nieskomplikowane, nastawione na akcję, na przykład wszelkiej maści strzelanki FPP, w tym CS, CS:S, Battlefield, COD 4 itp. czy gry MMORPG (WoW na przykład) niż skomplikowane gry cRPG, z masą statystyk, questów i innych takich. Inny rodzaj gier, po prostu.

 

wspominasz gry ktore są juz historią i byly tworzene w czasach gdy szerokopasmowy internet to cud był :) TES IV moze sie nie zalicza, aczkolwiek i tak według mnie liczby przemawiają na MP i w to będą inwestować najwieksi producenci WoW to wielkie pieniądze i bije na głowe wszystkie tytuły które tutaj wymieniłes nie jakość nie grywalnościa ale MP dzięki któremu grają w to miliony wyjadaczy dziennie....

 

Nie miałem tez na celu udawadniać ze nie ma dobrej gry bez MP wiedzmin jest przykładem takiej i te wszystkie tytuły powyżej.. z innego rodzaju np Mafia i dużo starszych tytułów, jednak teraz na rynku liczy sie MP i to bardzo bardzo.... chyba za bardzo

 

Pewnie dlatego nie kupuje next gena... :). Ja tez sie moge pokłócić bo uważam że liczba dziennie grających graczy CS jest zdecydowania wieksze niż w TS, nie wspomniając o innych równie dobrych shooterach on-line... I jestem przekonany że wymienie wiecej gier on-line żyjących pare lat niż tych na SP.

 

 

So what? O tych grach nie da się zapomnieć.

Każdy o nich pamieta kto miał z nimi stycznyość ja również. Ale czy w nie gramy tak zaparczywie jak setki ludzi grających nadal w quake 2 , UT czy Starcrafta bądz warcrafta. Pamiętać a ciągle grać to różnica.

 

Nikt mi nie przemówi że SP wciągnie na dłużej niż MP. Ja grając w ET sięgałem po nie regularnie przez około 4 lata, prawie od samych testów bety....

 

tak jest moje zdanie pewnie błędne skoro kolejna osoba twierdzi ze jest inaczej, ale ja sie go będę trzymał bo z mojego subiektywnego poglądu na sprawę jest tak że liczy sie MP głównie w dzisiejszych czasach. basta :D

PS:

 

Gra MP to cos wiecej niż gra, ja często grywam w drużynowe FPP stare ET, Ut, teraz ETQW to wiecej niz głupie bieganie i strzelanie, poznajesz ludzi spotykasz sie wiesz że wszystko zależy od zgrania i zespołu nie tylko od Ciebie, na dodatek spotykasz sie na LANie poznajesz osobiscie graczy emocje są dużo wieksze niż siedzenie godzinam przed komputerem i zbieranie statystyk :D e-sport staje sie coraz popularniejszy....

 

koniec OT

 

Uważam że wiedzmin nie potrzebuje MP, jest dużo gier które go nie mają były tworzone na SP i tak pozostanie. Jednak aby wpełni zrozumieć gre trzeba znać książke co dla tepych Amerykanów jest trudne. Aby gra była hitem musi docierac do wszystkich. Dla mnie to nie jestes tytuł roku i tyle kązdy ma swoje zdanie...

Edytowane przez jorda88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak aby wpełni zrozumieć gre trzeba znać książke co dla tepych Amerykanów jest trudne.

I z tego powodu gra ma srednia ocen ok. 85% i nominacje do gry roku w kategorii RPG m.in. na Gamespocie, i to przed patchem 1.2 i z pocietymi przez Atari dialogami...

 

emocje są dużo wieksze niż siedzenie godzinam przed komputerem i zbieranie statystyk

Wybacz, ale dla mnie taki np. WOW to tylko i wylacznie siedzenie i zbieranie statystyk - bo gdzie tu miejsce na fabule, jakies dialogi... tylko by "tepym Amerykanom" przeszkadzaly :P

 

Zebysmy sie zle nie zrozumieli: nie dissuje gier online w ogole, ale uwazam stwierdzenie, ze SP nie ma przyszlosci, za bledne - wlasnie dlatego, ze tylko w grze SP jest miejsce na porzadna fabule i rozbudowane dialogi.

 

Twoje proroctwa sa IMHO rownie sluszne co te wieszczace koniec PC jako platformy do gier przy okazji wejscia na rynek kazdej kolejnej generacji konsol ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebysmy sie zle nie zrozumieli: nie dissuje gier online w ogole, ale uwazam stwierdzenie, ze SP nie ma przyszlosci, za bledne - wlasnie dlatego, ze tylko w grze SP jest miejsce na porzadna fabule i rozbudowane dialogi.

 

Twoje proroctwa sa IMHO rownie sluszne co te wieszczace koniec PC jako platformy do gier przy okazji wejscia na rynek kazdej kolejnej generacji konsol ;)

 

nie o to mi chodzi. Według mnie MP staje po mału na równo z SP i jest nie odłącznym elementem przy ocenie każdej gry. Pomijanie go i skupianie sie na SP jest dla mnie błedem.

 

Konsola jest dużo lepszym sprzętem do grania niz PC. Stanowi to wiekszy rynek lepsze zyski, i często wersje na konsole albo ukazują sie szybciej albo sa po poprostu lepsze ( gamespot gra rok - wielo platformowe tytuły najwyżej ocenione na X 360). Na pewno wyjdzie wiecej tytułów na konsole w sumie nie ma w tym żadnej ironii. Gry na Pc bedą nie wiem skąd takie przypuszczenia, ale zapewne w mniejszej ilości bądz nie wszystko sie ukaże.

 

Posiadałem prawie wszystkie konsole prócz next genów uważam ze było wiele dobrych tytułów na konsole, zresztą najlepszą grą wszech czasów został FF VII i jak dla mnie długo równie wciągającej gry nie będzie :). Żeby wypowiadać sie na temat konsol trzeba ją posiadać nie ironizować nie mając pada w recę dłużej niż pare h.

 

W tym roku żaden tytuł nie wzbudził wielkich emocji u mnie, a że czasem pogram w COD 4 po necie jedyna gra która dłuzej została u mnie na dysku obok ET, ETQW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola jest dużo lepszym sprzętem do grania niz PC. Stanowi to wiekszy rynek lepsze zyski, i często wersje na konsole albo ukazują sie szybciej albo sa po poprostu lepsze ( gamespot gra rok - wielo platformowe tytuły najwyżej ocenione na X 360). Na pewno wyjdzie wiecej tytułów na konsole w sumie nie ma w tym żadnej ironii. Gry na Pc bedą nie wiem skąd takie przypuszczenia, ale zapewne w mniejszej ilości bądz nie wszystko sie ukaże.

 

Posiadałem prawie wszystkie konsole prócz next genów uważam ze było wiele dobrych tytułów na konsole, zresztą najlepszą grą wszech czasów został FF VII i jak dla mnie długo równie wciągającej gry nie będzie :). Żeby wypowiadać sie na temat konsol trzeba ją posiadać nie ironizować nie mając pada w recę dłużej niż pare h.

nie zaczynaj tego tematu :lol2: co lepsze i gorsze, lub dopisuj "wg mnie" , bo wg mnie PC nadal ma swoje mocne strony w świecie gier ... strategie, fps >te gatunki w dalszym ciągu jak dla mnie kiepsko wypadają na konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem Crysis tylko u kumpli ale nie sądzicie, że to taki drugi Far Cry? To jest tak samo beznadziejne :lol: - owszem ładnie wygląda, nic poza tym

Far Cry beznadziejny? :lol2: to graj dalej w simsy :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ath zobacz jakiego sprzetu potrzeba do CoD4 a jakiego do Crysisa

2. realizm w crysis? hmmm moze odwzorowanie otoczenia to wszystko, bo tryb hc w CoD wydaje mi sie bardziej "realny". pomijam nudne juz stworki i potworki

3. obietnic co do crysisa bylo mnostwo. kojarzy mi sie on tylko z jednym innym produktem - Windowsem Vista. Mial byc piekny i genialny, chodzic szybko i bezproblemowo a tu... sami widzicie

 

No niestety tak to juz jest na tym swiecie, ze jak sie chce miec ladnie, pieknie i wygodnie to trzeba za to zaplacic. Nie mam zamiaru sie sprzeczac w tej kwesti. Moge jedynie powiedziec, ze jak dla mnie MP w CoD4 to jest taka rozgrywka, ze jak rano wstane to sie wybudze bo tam jest poprostu jedna wielka rzez. Masz farta to ubijesz troche typa, a w pojedynkach 1 vs 1 niektorzy w ogole nie wiedza co robic, licza sie dla nich granaty, naloty itp. jak dla mnie beznadzieja na klanowki itp.

 

Za to np. MP w MOHA bardzo mi sie podoba i na rozgrywki Objective jak najbardziej sie nadaje. Gra dorownuje prawie swojemu pierwszemu odpowiednikowi na PC. Ale niestety widzac jaka "wuchta" wiary w to gra to gra zginie smiercia naturalna. Zastanawia mnie tylko co tak bardzo Was pociaga w takiej rzezi jak jest w CoDzie. Tak samo nie moglem tego zrozumiec jak tlumy graly Q3.

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość felek111

wiedzmin fajny pewnie wróce kiedys ale nie wciąga mnie aż tak... CoD 4 piekny fps krótki ale wciagą do końca.

Widzisz. Ja mam na odwrót. W Wieśka gram już miesiąc i mi się nie znudził. COD4 krótki a w dodatku niczym mnie nie zaskoczył. Typowa hoolywoodzka prdukcja. Dzielni jankesi daja popalic wstrętnym terrorystom. Fabuła przeciętna, sama walksa nieciekawa. Ot strzelanie do klonujących się przeciwnikó. Takie "commando" w nowym wydaniu.

 

Najbardziej podoba mi się jednak fabułą . Standard. Ot Rosją zamieszkują opóźnieni w rozwoju półgłówki. Dwóch super debeściaków robi ich w konia i wyrzyna setkami. Natomiast na bliskim wschodzie praktycznie cała amrmia USA nie jest w stanie sobie poradzić. Delikatnie mówiąc żałosne.

Edytowane przez felek111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...