Skocz do zawartości
PartyBOY

Problem Z Wymianą Wiatraka :|

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam w/w serwer. Ma on zainstalowany wiatrak na tylnej ściance obudowy (Nidec D09T-12PG, 4 PINY chyba ma PWM). Problem w tym, że hałasuje jak jakaś wirówka. Chciałem go wymienić, ale nie da rady yyy

 

Z oryginalnego wiatraka wychodzą 3 kabelki: żółty, czerwony i czarny, które trafiają do 4 PINowej wtyczki, gdzie czwartym PINem jest zdublowany kabelek koloru czarnego (z 1 masy robią się 2).

 

Odciąłem tą 4 pinową wtyczkę (kabelki: żółty, czerwony i dwa czarne)

Podlutowałem do niej standardowy wiatraczek 3 PIN i lipa. Komputer się odpala, ale po chwili wyskakuje komunikat o problemie z SYS_FAN i następuje reset. Postanowiłem, więc spowolnić oryginalny wentylator podłączając pod niego standardowy regulator obrotów i niestety wiatrak nie kręci się w ogóle! Prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że wymagany jest wentylator z PWM. W BIOSie, który jest bardzo biedny nie ma żadnej opcji odnośnie kontroli wiatraków itp. Ba, nie ma nawet podglądu temperatury i prędkości wentyli chinczyk: Dodam jeszcze tylko, że po włączeniu serwera przez pierwsze 15-20 sekund tylni wiatrak chodzi bardzo cichutku, dopiero po chwili dostaje kopa i zaczyna wyć niemiłosiernie.

 

Macie jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...