Skocz do zawartości
Chaos

Moj Wc Lol Roku 2007 ;]

Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasu dolewalem ok 100ml dziennie, bo mi sie nie chcialo uszczelniac nagrzewnicy, pompki i bloku na cpu.. na dnie budy 1-2mm wody ;)

mi tylko pół roku stała pompa na spodku bo kapało z niej :P No ale to dane dzieje pompka za entym razem stała się szczelna :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś używał Borygo zielone?

 

Ja akurat na tym jadę i też po ponad roku zauważyłem że mam taki osad zaschnięty na bloku, też pod prawym króćcem :P

I zostawiłem do czasu aż mnie chęci najdą na zrobienie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano bo te pxy maja to do siebie ze lubią cieknąć jak sie ma złączki na orinki ...one mają podfrezowanie specjalne na nie i takie złączki inno nie są przystosowane

wyjście teflon lub silikon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Swego czasu dolewalem ok 100ml dziennie, bo mi sie nie chcialo uszczelniac nagrzewnicy, pompki i bloku na cpu.. na dnie budy 1-2mm wody ;)

 

mi tylko pół roku stała pompa na spodku bo kapało z niej :P No ale to dane dzieje pompka za entym razem stała się szczelna :wink:

A myślałem, że tylko ja jestem tak głupi żeby jechać na nieszczelnym wc :D Też dolewałem trochę przez nieszczelną nagrzewkę, a, że było to w czasach kompa porozwalanego na biurku to w wodzie stało pudełko po mobo, napęd (o dziwo działa dalej), do zasilacza potop nie dotarł :D

 

Jak już jesteśmy przy śmiesznych sytuacjach to raz na sempronie 3200+ nie odpaliłem pompki i kręciłem go na max... węże zrobiłby się jak plastelina a ja zachodziłem w głowę "jak taki proc może się tak grzać", ale nie zrestartował się ani razu :D węże ofc na śmietnik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy śmiesznych sytuacjach to raz na sempronie 3200+ nie odpaliłem pompki i kręciłem go na max... węże zrobiłby się jak plastelina a ja zachodziłem w głowę "jak taki proc może się tak grzać", ale nie zrestartował się ani razu icon_biggrin3.gif węże ofc na śmietnik icon_wink2.gif

pff ja nie wlaczylem pompek ani nawiewu... komp chodzi kilka h a coretemp pokazywal 99* :lol:i wszystko żyje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do nie włączania pompek to istnieje taki przełącznik (prawie w kazdym sklepie z artykułami elektrycznymi) który podłaczycie do zasilacza i do kabla od pompki i przy kazdy właczeniu kompa włacza sie równiez pompka ;) koszt ~10 zł a stresu dużo mniej ;) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do nie włączania pompek to istnieje taki przełącznik (prawie w kazdym sklepie z artykułami elektrycznymi) który podłaczycie do zasilacza i do kabla od pompki i przy kazdy właczeniu kompa włacza sie równiez pompka ;) koszt ~10 zł a stresu dużo mniej ;) pzdr

łał :lol:

Włącznik synchroniczny to się zwie...tyle że ja mam CR'a i zapomniałem molexa podłączyć jak HDD zmieniałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa. Ja jak tylko zaczalem bawic sie w WC to mam problem wlasnie ze znikajaca woda z ukladu... Nie wiem co sie dzieje i JAK to sie dzieje, ale raz na okolo 2 miesiace musze dolac do ukladu pelna strzykawke cieczy! Juz raz uklad rozebralem na czesci, wszystkie zlaczki uszczelnilem, bude wylozylem specjalna bibula zeby wysledzic wyciek, ale do niczego to nie doprowadzilo. Jesli do ukladu w jakis sposob zasysa sie powietrze ok, ale jakim cudem znika ciecz, skoro obieg jest zamkniety?? :blink:

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie czaje ? :unsure:

węże - czyli to coś w których płynie ciecz

 

ofc - popularny skrót od "of course" czyli z ang. oczywiscie

 

na śmietnik - jak samo mówi za siebie.

 

:wink: - emotka, która "puszcza oczko"

 

ekhm eot

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

węże - czyli to coś w których płynie ciecz

 

ofc - popularny skrót od "of course" czyli z ang. oczywiscie

 

na śmietnik - jak samo mówi za siebie.

 

icon_wink3.gif - emotka, która "puszcza oczko"

 

ekhm eot

boa dusiciel poszedł na śmietnik :lol:

 

Ciekawa sprawa. Ja jak tylko zaczalem bawic sie w WC to mam problem wlasnie ze znikajaca woda z ukladu... Nie wiem co sie dzieje i JAK to sie dzieje, ale raz na okolo 2 miesiace musze dolac do ukladu pelna strzykawke cieczy! Juz raz uklad rozebralem na czesci, wszystkie zlaczki uszczelnilem, bude wylozylem specjalna bibula zeby wysledzic wyciek, ale do niczego to nie doprowadzilo. Jesli do ukladu w jakis sposob zasysa sie powietrze ok, ale jakim cudem znika ciecz, skoro obieg jest zamkniety?? blink.gif

czy aby na pewno? może masz gdzieś nieszczelny korek przy trójniku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

nie czaje ? :unsure:

 

węże - czyli to coś w których płynie ciecz

 

ofc - popularny skrót od "of course" czyli z ang. oczywiscie

 

na śmietnik - jak samo mówi za siebie.

 

:wink: - emotka, która "puszcza oczko"

 

ekhm eot

Chodziło o to, że to były jakieś tam pierwsze lepsze ze sklepu i tyle czasu były gorące że potem już nie chciały wrócić do pierwotnej postaci, załamywały się częściej etc. ;) musiałem dać nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem wam ze wesoły ten zonk jest ...

 

nei chce mi sie rozkladac chlodzenia poki nie bede zakladal wody na grafe (a to dopiero jak dostane 8800gt) ale to pewnie za miech ...

wiec podlozylem tylko pod blok kawalek złozonego recznika papierowego ...

3 dni mineły a na nim ani kropli .. :)

 

hehe

 

BTW ... zakladal ktos F2G na 8800gt? pasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyc to ma zawsze szczęście ze mu nic nie "walnęło" ;)

eeee

Mnie kiedys wywalilo weza z pompy.

W wyniku tego zalalo dwie Barracudy 80GB... Obie do dnie dzisiejszego gdzies tam zyja i dzialaja... :D

 

Dawne dzieje... oj bardzo dawne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest LoL 2007 roku :P :

Dołączona grafika

"...sam mam spore doświadczenie w budowie systemów chłodzenia wodnego (zbudowałem już około 6 takich konstrukcji), i mogę śmiało powiedzieć, ... Moja ostatnia konstrukcja wykorzystywała komponenty nie istniejącej już firmy CPC (pewnie zaraz znajdą się puryści, którzy od razu stwierdzą że jej produkty, a konkretniej bloki wodne, można było sobie o kant tyłka potłuc, ale ja kupiłem, złożyłem, i bardzo pozytywnie mimo wszystko się zaskoczyłem)..."==>01 Sie 2007 (elektroda)

 

nie myślałem że ktoś zrobi coś takiego w tych czasach :D

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ... to juz minelo troche czasu ;]

ale wymienilem uszczelki pod kroccami i juz nie cieknie .. ;]

jednoczesie troche przerobilem uklad ..

pozbylem sie AC z x800 (nie zeby sie grzal ale raczej dla ciszy) i siedzi na nim F2G...

 

koniec strat na borygo ;]

tylko radiator na nb nie chcialo mi sie za mocno czyscic i z grubsza tylko zebralem tamten zielony osad ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...