Skocz do zawartości
czlowiek_beton

Jaki Zasilacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Mam pytanko - jaki zasilacz 400-450 W wybrać?

Oto, co wybrałem:

http://zasilacze.info/produkty.php?id=77&a...ategoria_id=338

http://zasilacze.info/produkty.php?id=1272...ategoria_id=338

http://zasilacze.info/produkty.php?id=1339...ategoria_id=338

 

Do 250 zł, koniecznie w tym sklepie, bo można zbierać punkty i potem ma się zniżki :D Poza tym jest to nowa odsłona mcs.pl, a z tym sklepem kojarzą mi się tylko dobre rzeczy :D:D:D

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad wymiana swojego feela bo sie boje o sprzet. kiedys mialem chiefteca 360-302df i nowy musi byc sporo cichszy bo ten był glosny jak ten feel teraz. kasa najlepiej do 200 jesli warto to z małym hakiem, nie musi byc mocny ma ciognąc c2d krecone i hd38xx (ale czesto zmieniam sprzet ) zalezy mi na ciszy i bezpieczenstwie. co konkretnie polecacie, bo czytam i czytam opinie testy wszystkie są super ciche, najcichsze albo niesłyszalne a jak jest naprawdę interesuje mnie tylko ten przedzial cenowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne pytanie co Snail.

Zasilacz do ~200zł, aby uciągnął E2140, 8800GT, oczywiście będzie o/c.

Myślałem, nad amacroxem, ale po teście zasilaczy nvision.pl, to wynikło, że jest to bardzo cięki zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad wymiana swojego feela bo sie boje o sprzet. kiedys mialem chiefteca 360-302df i nowy musi byc sporo cichszy bo ten był glosny jak ten feel teraz. kasa najlepiej do 200 jesli warto to z małym hakiem, nie musi byc mocny ma ciognąc c2d krecone i hd38xx (ale czesto zmieniam sprzet ) zalezy mi na ciszy i bezpieczenstwie. co konkretnie polecacie, bo czytam i czytam opinie testy wszystkie są super ciche, najcichsze albo niesłyszalne a jak jest naprawdę interesuje mnie tylko ten przedzial cenowy

 

Mam podobne pytanie co Snail.

Zasilacz do ~200zł, aby uciągnął E2140, 8800GT, oczywiście będzie o/c.

Myślałem, nad amacroxem, ale po teście zasilaczy nvision.pl, to wynikło, że jest to bardzo cięki zasilacz.

 

Tagan 400W - U33 2-Force II Series

Clik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ludziom polecasz to badziewie.

 

Dlaczego badziewie :blink:

 

Złożyłem chyba już ze 10 kompów na tych zasiłkach o podobnych configach i wszyscy sa zadowoleni, chyba coś o tym świadczy ...

Z drugiej strony każdy będzie polecał swoich faworytów, imho w tym przedziale cenowym nic sensowniejszego raczej nie znajda.

Edytowane przez beriam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, nad amacroxem, ale po teście zasilaczy nvision.pl, to wynikło, że jest to bardzo cięki zasilacz.

Akurat w tym teście coś im nie wyszło... albo dostali parę walniętych zasilaczy albo zamieszali coś z wynikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BENITO to poleciłbyś coś lepszego albo cichszego w tej cenie,

Beriam a to że ktoś jest zadowolony z czegoś o czym niema pojęcia to taka opinia jest mało ważna

Edytowane przez Snail

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BENITO to poleciłbyś coś lepszego albo cichszego w tej cenie,

Beriam a to że ktoś jest zadowolony z czegoś o czym niema pojęcia to taka opinia jest mało ważna

Rozumiem ze benito to wyrocznia, no okk :D

 

70 procent ludzi którym składałem kompy zna sie narzeczy, po drugie syfu nie składam, bo potem przeważnie smarki sie pojawiają i moja skromna reputacja może ucierpieć :D

 

Za zasilaczem przemawiają :

 

2 linie 12V mające po 20A

łączne obciążenie 380W

 

spójrz na inne nawet mocniejsze

że nie mają po 20 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 linie 12V mające po 20A

łączne obciążenie 380W

spójrz na inne nawet mocniejsze

że nie mają po 20 ...

W rzeczywistości to ten Tagaś ma łącznie poniżej 30A na linii 12V. 40A to chyba dopiero wersja 600 albo 700W ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze benito to wyrocznia, no okk :D

 

70 procent ludzi którym składałem kompy zna sie narzeczy, po drugie syfu nie składam, bo potem przeważnie smarki sie pojawiają i moja skromna reputacja może ucierpieć :D

 

Za zasilaczem przemawiają :

 

2 linie 12V mające po 20A

łączne obciążenie 380W

 

spójrz na inne nawet mocniejsze

że nie mają po 20 ...

Na naklejce jest 2x20 ale tej był nie wierzył, poza tym jest przypis do tych niby 2x20a, w brew matematyce 2x20 wcale nie daje 40 :| a dwadzieścia parę amper :P

Edytowane przez Maks!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składasz kompy na zasilaczu ze skopanymi zabezpieczeniami. Jeśli będzie tak że kiedykolwiek przeciążysz U33 na +12v to spłonie podczas gdy normalny zasilacz z dobrymi zabezpieczeniami się wyłączy. Nie powątpiewam tu w twoje umiejętności, ale możesz wyjść na takiego, co składa kompy i go potem nic nie interesuje jak coś padnie, a taka opinia wbrew pozorom rozchodzi się szybko.

 

Zrozumiałeś?

 

W cenie do 240 zł można sobie jeszcze sporo powybierać, be-quiet SP 350W, Seasonic S12 380W lub chieftec GPS 400, ewentualnie Armacrox AX 450.

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składasz kompy na zasilaczu ze skopanymi zabezpieczeniami. Jeśli będzie tak że kiedykolwiek przeciążysz U33 na +12v to spłonie podczas gdy normalny zasilacz z dobrymi zabezpieczeniami się wyłączy. Nie powątpiewam tu w twoje umiejętności, ale możesz wyjść na takiego, co składa kompy i go potem nic nie interesuje jak coś padnie, a taka opinia wbrew pozorom rozchodzi się szybko.

 

Zrozumiałeś?

 

W cenie do 240 zł można sobie jeszcze sporo powybierać, be-quiet SP 350W, Seasonic S12 380W lub chieftec GPS 400, ewentualnie Armacrox AX 450.

 

cóż, nie będę sie kłócił, bo nie oto chodzi :D

 

Rozumiem tez ze ludzie z zenlabs.pl tez sie nie znają ...

 

clik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz tu jest jakaś nowa rewizja, ja latem na OC/Modders testowałem pierwszą i co się stało, widziałem nie tylko ja.

 

Być może teraz poprawili w końcu te zabezpieczenia w drugiej rewizji, lecz nie sądzę, żeby poprawili osiągi tej konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz tu jest jakaś nowa rewizja, ja latem na OC/Modders testowałem pierwszą i co się stało, widziałem nie tylko ja.

 

Być może teraz poprawili w końcu te zabezpieczenia w drugiej rewizji, lecz nie sądzę, żeby poprawili osiągi tej konstrukcji.

 

Czyli reasumując nasze przepychanki, konstrukcja dobra, ale są lepsze i droższe jak zawsze :D

Edytowane przez beriam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spłukałem się kompletnie, miałem kupic zasiłke do 200zł max kupiłem dzisiaj tego be quieta 450W w 4max za 299, zaraz bedę montowac i aż mi żal, jakosc wykonania mnie powala szczególnie ten lakier lustro :lol2:, ładny jest, zobaczymy czy taki cichy i czy nie spłonie hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem 4max drogo ma choc akurat ta zasiłka niewiele drożej, a zdecydowałem sie ponieważ tylko tam mieli na magazynie (osobiście odbierałem wiec odpadły koszta wysyłki) pozatym uparłem się ze w tym tygodniu chce miec zanim sie rozmyśle.

no i ja jestem zadowolony na pewno nie jest niesłyszalny bo nic takie nie jest, ale zlokalizowałem po odłączeniu dysku!( który zagłusza całą resztę kompa i nie piszę o chrobotaniu) "niesłyszalne" inne wentyle. dla mnie bomba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...