Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom X3 8400 / 8450 / 8600 / 8650 / 8700

Rekomendowane odpowiedzi

Co do 2160 to nie jest wcale taki dobry jak o nim piszesz, zwykłe x2 go wyprzedza bez OC

Fakty

ceny z pcprojekt.

za 270 zł dostaniemy E2180 lub x2 4600 (wersja 90nm czyli wydajniejsza od brisbane)

 

Testy z egieldy

http://egielda.com.pl/?str=art&id=3333-18

bez OC GRY

x2 4600 wygrywa nieznacznie w fear, halflife2, x3 reunion, xpand. W pozostałych tytułach E2180

 

ogólna ocena z gier na korzyść E2180.

http://egielda.com.pl/?str=art&id=3333-29

 

Z OC już nie piszę ponieważ e2180 wygrywa znacznie z x2 4600

http://egielda.com.pl/?str=art&id=3333-53

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakty

ceny z pcprojekt.

za 270 zł dostaniemy E2180 lub x2 4600 (wersja 90nm czyli wydajniejsza od brisbane)

 

Testy z egieldy

http://egielda.com.pl/?str=art&id=3333-18

bez OC GRY

x2 4600 wygrywa nieznacznie w fear, halflife2, x3 reunion, xpand. W pozostałych tytułach E2180

 

ogólna ocena z gier na korzyść E2180.

http://egielda.com.pl/?str=art&id=3333-29

 

Z OC już nie piszę ponieważ e2180 wygrywa znacznie z x2 4600

http://egielda.com.pl/?str=art&id=3333-53

Może i tak, ale za 330zł masz x2 5200 ADO5200CZBOX rev. F3 65W jak do pracy bez OC proc niezły w takiej cenie nie znalazłem jeszcze nic... bez OC ;)

Skromnie dodam tylko, że na dobrej płycie jak biostar TF560 ten proc leci do 4GHz i wyżej jak się dobrze trafi i ma 2*1mb cache.

Problem z OC x2 jest taki, że jeden poleci jak pisałem wyżej drugi ledwo 3,15GHz i kropka :(

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale za 330zł masz x2 5200 ADO5200CZBOX rev. F3 65W jak do pracy bez OC proc niezły w takiej cenie nie znalazłem jeszcze nic... bez OC ;)

Skromnie dodam tylko, że na dobrej płycie jak biostar TF560 ten proc leci do 4GHz i wyżej jak się dobrze trafi i ma 2*1mb cache.

Problem z OC x2 jest taki, że jeden poleci jak pisałem wyżej drugi ledwo 3,15GHz i kropka :(

jak ten proc zrobi 4GHz to mi kaktus na rece wyrosnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale za 330zł masz x2 5200 ADO5200CZBOX rev. F3 65W jak do pracy bez OC proc niezły w takiej cenie nie znalazłem jeszcze nic... bez OC ;)

Skromnie dodam tylko, że na dobrej płycie jak biostar TF560 ten proc leci do 4GHz i wyżej jak się dobrze trafi i ma 2*1mb cache.

Problem z OC x2 jest taki, że jeden poleci jak pisałem wyżej drugi ledwo 3,15GHz i kropka :(

poraz kolejny to samo. W tej cenie kupisz e4500 M0, które jest wydajniejsze od 5200+ bez OC

http://egielda.com.pl/?str=art&id=3333-29

z OC zresztą też

http://egielda.com.pl/?str=art&id=3333-53

 

Jeżeli chodzi o te 4ghz to zdrowo przesadziłeś.

Skończmy z tym OT bo to jest bez sensu. Wszyscy wiemy , że c2d jest wydajniejszy od x2 i przy obecnych cenach nie opłąca się kupić x2.

Jak będzie z x3 i penrynem nie wiadomo. Wszysko wskazuje na to, że AMD będzie walczyło niższymi cenami. Uważam , że możemy tylko na tym zyskać, ponieważ intel też będzie zmuszony do obniżek cen. Podobną walkę obserwowaliśmy ostatnimi czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, są osoby, które tyle na nim zrobiły, a każdemu tyle nie zrobi na pewno, bo to zależy i od proca ale i od płyty, chłodzenia i umiejętności.

Co do 4500 to zależy od doboru testów, nie od dzisiaj egielda ma zestaw testów bardziej odpowiadających intelowi ale obejrzyj wyniki na www.tomshardware.com, tam średnio 5200 leci bez OC na poziomie e6420.

Edit: to OC 4GHz dotyczyło proca x2 4200 w wersji ADO4200CZBOX F3, czyli odpady produkcyjne z 5200.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, są osoby, które tyle na nim zrobiły...

ehe... stabilnego >3.5GHz na żadnym X2 jeszcze nie widziałem. A >4GHz to tylko procki z mnożnikami 15x, 16x i to na mocnym FC albo DI i to góra do Pi1M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehe... stabilnego >3.5GHz na żadnym X2 jeszcze nie widziałem. A >4GHz to tylko procki z mnożnikami 15x, 16x i to na mocnym FC albo DI i to góra do Pi1M.

Sam też tego nie widziałem, więc nie dam słowa że mnie ktoś nie wkręcił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz być pewien że cię wkręcił ;]

OK, ale powróćmy do potwierdzonych wyników, z 3800 na F3 na 3,15GHz szło na dobrej płycie.

Myślę, że ten 5200 poszedł by nie gorzej. Ale jego opłacalność jest raczej bez OC.

Podsumowując, jeśli komp ma służyć do SPI to lepszy będzie intel, jeśli do innych zastosowań to... żart ;)

Edit: 3,2GHz to wydajność niepodkręconego 6400, na ile wykręcisz tego 2180 (3GHz?) i jakiego procka wydajność osiągniesz bez dodatkowego cache?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko F3 jest trochę niezbyt opłacalne po porównaniu ceny z intelem. Poniżej 200zł masz Brisbane G2 4200+, które przy odrobinie szczęścia poleci na 3,2GHz albo i lepiej, więc chyba aż tak źle nie jest z prockami od AMD.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat i powiem że jestem zaskoczony waszymi wypowiedziami :D

 

Co do AMD i ich procesorów 3 rdzeniowych to pomysł bardzo trafiony , na PClabie przeprowadzali kiedyś test programów użytkowych i kilku gierek , mieli dokładnie 4 procesory w tym 4 rdzeniowca z wyłączonym jednym rdzeniem , z testow wynikło że największe zyski wydajności uzyskuje się dzięki 3 rdzeniom , kolejny 4 dawał już dużo mniejsze efekty.

 

Kolejny temat to samo podkręcanie Phenowmów jeśli nie wyjdą stabilnie powyżej 3 ghz to nie mamy wogóle o czym rozmawiać żeby mogły konkurować z C2D czy nawet z Pentium Dual Core/

 

Ostatnia sprawa co do procesorów to fakt że Intel ma już 45 nm , i jeśli tylko poczuje zagrożenie ze strony AMD to bardzo szybko może wypuścić tanie 45 nanometrówki ( chociaż by obcinając kesz ) rozwiewając wtedy wszelkie wątpliwości ;). A wtedy ... pozostaje czekać tylko do 2009 kiedy to AMD wypuści coś nowego ;) ale przez ten czas przynajmniej na rynku komputerów PC będą raczej tracić na pozycji.

 

 

Ostatnia optymistyczna dla AMD sprawa to Radki 3850 512 DDR3 i crossfire , w przypadku połączenia takich dwóch i po przykręceniu AA i AF w gierkach dają naprawdę niezłego kopa i spokojnie mogą konkurować z 8800Ultra ;) kosztując w okolicach 1200 zł ;). Dodatkowo Crossfire jest popularny na tanich płytach głównych ... SLI jest znacznie droższe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny temat to samo podkręcanie Phenowmów jeśli nie wyjdą stabilnie powyżej 3 ghz to nie mamy wogóle o czym rozmawiać żeby mogły konkurować z C2D czy nawet z Pentium Dual Core/

No dobra a na jakiej podstawie taka teza, skoro jeszcze nie znamy ceny x3? Początkowo gdy ceny phenomów były na poziomie 800 w górę faktycznie były one bezsensowne w porównaniu z intelem nawet bez OC, ale teraz gdy 9500 spadł do 610zł to już inaczej wygląda nieco, jeśli faktycznie spadek wydajności w x3 będzie niewielki a zużycie energii mniejsze, OC natomiast większe bo mniej W spali to można by się spodziewać sporo po tym procku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może jestem nie zorientowany ale z testów wynikało że podnoszenie napięcia na Phenomach nie wspomagało wzrostu MHz , tak więc obniżenie napięcia pozwoli na zmniejszenie ilości pobieranej energi i wydzielanego ciepła , ale wcale to nie oznacza że będzie lepsze OC. poza tym ... do 3 ghz jak na razie Phenomom bardzo daleko ;)

 

Sugerujesz że X3 będą kosztowały poniżej 300 zł ??

 

Tak na marginesie jak na razie sprzedasz phenomów powala ... wystarczy spojrzeć na allegro ;) A co do dostępności phenomów w cenie 610 zł to jest to dla mnie mało realne , gdyż taka jest ich cena hurtowa , średnio schodzą po 650 zł choć ja jeszcze nie sprzedałem żadnego i na razie nie zamierzam ;)

Edytowane przez Ower_lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może jestem nie zorientowany ale z testów wynikało że podnoszenie napięcia na Phenomach nie wspomagało wzrostu MHz , tak więc obniżenie napięcia pozwoli na zmniejszenie ilości pobieranej energi i wydzielanego ciepła , ale wcale to nie oznacza że będzie lepsze OC. poza tym ... do 3 ghz jak na razie Phenomom bardzo daleko ;)

ok

Sugerujesz że X3 będą kosztowały poniżej 300 zł ??

troszkę kombinujesz, pokaż mi intela bardziej opłacalnego od x3 w cenie 300 zł?

dla mnie cena 450 będzie już wystarczająca i za tyle mogę kupić, a co do sprzedaży phenomów nie jest dobra bo nawet Ci co chcą kupić czekają z powodu błędu w rev. b2, już tu było na ten temat nieco Hary pisał, że objawia się tylko przy pełnym użyciu 4 rdzeni więc może w x3 z b2 nie wystąpi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nawet Ci co chcą kupić czekają z powodu błędu w rev. b2, już tu było na ten temat nieco Hary pisał, że objawia się tylko przy pełnym użyciu 4 rdzeni więc może w x3 z b2 nie wystąpi?...

A poza tym ble ble ble dzisiejsze core2 też mają ten sam bug i nikt nie marudzi. a w b3 podobno ma być też nadal obecne, wg. plotek.

 

Poza tym przynajmniej na xs sporo osób ma phenoma i jeszcze nikt nie stwierdził ujawnienia się tego błędu, ponadto 90% ludzi którzy sobie kupią phenoma do domu nie będzie miała pojęcie co to wirtualizacja i ku czemu ona służy i jak z niej się korzysta (więc tym bardziej nie będzie miał prawa się u nich ujawnić).

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poza tym ble ble ble dzisiejsze core2 też mają ten sam bug i nikt nie marudzi. a w b3 podobno ma być też nadal obecne, wg. plotek.

AMD już zdementował tą plotkę.

Znowu akcja propagandowa marketingu intela?

Poza tym przynajmniej na xs sporo osób ma phenoma i jeszcze nikt nie stwierdził ujawnienia się tego błędu, ponadto 90% ludzi którzy sobie kupią phenoma do domu nie będzie miała pojęcie co to wirtualizacja i ku czemu ona służy i jak z niej się korzysta (więc tym bardziej nie będzie miał prawa się u nich ujawnić).

Więc czym b3 się będzie różnił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówie o Pentium dual Core które w starciu z ewentualnym phenomem X2 na dzień dzisiejszy go miażdży ;) ... oczywiście mówię o kwesti OC ... a jeśli by przyjąć że przeciętnie Pentium dual Core kręci się na 3000 mhz , a Phenom wymięka przy 2500 mhz to te 500 mhz różnicy powinno nawet w przypadku UT3 wykończyć ten 3 rdzeń ;) ... dodatkowo Pentiuma da się dostać poniżej 200 zł ;) także cena 300 zł jest na granicy opłacalności ... a oto chyba nam wszystkim chodzi ;).

Edytowane przez Ower_lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale K8 i K10 to zupełnie inne technologie. Moim zdaniem to jest stricte błąd w krzemie, że przy pewnej częstotliwości HTref coś traci synchronizacje i bum. Nie widziałem jeszcze żadnego K8 który miałby walla poniżej 300MHz HTT (mój najgorszy proc jakiego miałem chyba na 330MHz miał).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"System to Windows XP SP2 32-bit ENG"

tyle warte są te testy ;) pokaż coś na 64bit i aplikacje 64 bit a wtedy powiesz faktycznie ile warte sa phenomy, może rok temu można było twierdzić, że 32 bit się trzyma i wszystkie aplikacje i tak na nie sa optymalizowane ale to już echo minionej epoki. Teraz będzie dużo więceje na 64bit.

Jak z tych testów to faktycznie porażka, ale zapomniałeś jeszcze o jednym, ceny.

Ile kosztuje E8200 a ile phenom 9500, a ile będzie kosztowal procek z tego tematu czyli na przykład 8500.

E8200 - niedostępny

E6600 - 720 zł

E6750 - 569 zł?? dlaczego taniej niż 6600??

X2 4600 - 250 zł

Phenom 9500 - 610 zł

Jeżeli Phenom X3 będzie kosztował 450 lub mniej to wg mnie ma sens, ale nie na win 32 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"System to Windows XP SP2 32-bit ENG"

tyle warte są te testy ;) pokaż coś na 64bit i aplikacje 64 bit a wtedy powiesz faktycznie ile warte sa phenomy,

Chlopcze poczytaj ile userow ma Viste lub xpka 64 bitowego.

Nadal wiekszosc na xpku starym siedzi, wiec te testy sa robione imho dla wiekszosci.

Ja tam poza winrarem i windowscommanderem nie znam innych użytkowych programow 64 bitowych wiec nie wiem czemu sie tak oburzyłeś.

Pamietam jak nastawala era 64 bitow i jak wszyscy piszczeli ze gry dostana kopa... tak :lol2: wiec twoj post to jakby powtorka z rozrywki

No coz wlasnie przeczytalem test, nie wróżę nic dobrego jak do 3 ghz nie doleca phenomy.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopcze poczytaj ile userow ma Viste lub xpka 64 bitowego.

Nadal wiekszosc na xpku starym siedzi, wiec te testy sa robione imho dla wiekszosci.

Ja tam poza winrarem i windowscommanderem nie znam innych użytkowych programow 64 bitowych wiec nie wiem czemu sie tak oburzyłeś.

Nie chłopcze, po 30'ce chyba :D

Ergo' akurat wiadomym jest, że nowe procki nie są głównie po to by je wkładać do starej maszyny, ja pheńka do swojej nie włoże chyba, że młotkiem ;)

Nowe procki są dla nowych maszyn i nowych systemów i tam nalezy je testować. Dla wyjaśnienia oburzać się nie zamierzam, tylko powątpiewam w to, że na viście 64 różnice proporcjonalnie nie będą większe niż 5%, oj raczej będą. Nie twierdzę od razu, że już zaraz pheniek będzie się bardziej opłacał, ale może x3 juz tak...

Dla jasności z moim nowym kompem zakupie Viśtę 64 basic premium, stąd zainteresowanie odpowiednimi testami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam ten temat i czytam, jednak przy niektorych wypowiedziach chce mi sie plakac... ze smiechu :lol: . Niektorzy zyja we wlasnym, innym swiecie chyba :)

 

Co do X3, to wszystko zalezy od ceny.

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle jest warty Phenom

2878856[/snapback]

Ja tam poza winrarem i windowscommanderem nie znam innych użytkowych programow 64 bitowych wiec nie wiem czemu sie tak oburzyłeś.
Bo nie masz 64 bitowego systemu...

Ja mam wersje x64 nawet tak podstawowych rzeczy jak kodeki czy player....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...