Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom X3 8400 / 8450 / 8600 / 8650 / 8700

Rekomendowane odpowiedzi

Są jeszcze dwie ważne kwestie. Ciekawe czy blokują jajko na oślep, czy blokują to najsłabsze. Drugą sprawa jest stabilność, bo w wiekszości wypadków jest to screen z cpu-z, a nawet wielogodzinne primestable, wysypuje nie dłużej niż po minucie w smarkach. Nie wystarczy wtedy dovoltowac, bo trzeba tez obniżyc taktowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie każdy X3 będzie robił 3GHz i więcej. Najlepiej do tego nadaje się oczywiście 8750. Mam okazję potestować 8650. Udało mi się uzyskać 2.9GHz, dalsze zwiększanie napięcia - do 1.4/1.45V nie wpływa na O/C. Na 2,9GHz pracuje bezproblemowo na 1,3V. Gdyby miał wyższy mnożnik pewnie niższe taktowanie szyny pozwoliło by pojechać nieco ponad 3GHz. Problemem też może być płyta - powyżej 2,933 włącza się zabezpieczenie przed zbyt wysokim O/C. Podnoszenie napięć we wszystkich sekcjach (NB/HTLink/Mem) niestety nic nie daje. Ale i na 2.9GHz ten proc osiąga nieco lepsze wyniki od X4 taktowanego standardowym zegarem. W grach jest już znacznie lepiej na @X3. Proc fajny, tylko jeszcze ciut za drogi. Do dalszej zabawy przydałaby się jeszcze AX78 :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie każdy X3 będzie robił 3GHz i więcej. Najlepiej do tego nadaje się oczywiście 8750. Mam okazję potestować 8650. Udało mi się uzyskać 2.9GHz, dalsze zwiększanie napięcia - do 1.4/1.45V nie wpływa na O/C. Na 2,9GHz pracuje bezproblemowo na 1,3V. Gdyby miał wyższy mnożnik pewnie niższe taktowanie szyny pozwoliło by pojechać nieco ponad 3GHz. Problemem też może być płyta - powyżej 2,933 włącza się zabezpieczenie przed zbyt wysokim O/C. Podnoszenie napięć we wszystkich sekcjach (NB/HTLink/Mem) niestety nic nie daje. Ale i na 2.9GHz ten proc osiąga nieco lepsze wyniki od X4 taktowanego standardowym zegarem. W grach jest już znacznie lepiej na @X3. Proc fajny, tylko jeszcze ciut za drogi. Do dalszej zabawy przydałaby się jeszcze AX78 :rolleyes:

Po zabawie z X3 moge stwierdzic, ze potrzeba teraz Phenomka X2, ktory jeszcze bedzie mogl sie dobrze clockowac do gory... ale wolfdale to to nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zabawie z X3 moge stwierdzic, ze potrzeba teraz Phenomka X2, ktory jeszcze bedzie mogl sie dobrze clockowac do gory... ale wolfdale to to nie bedzie.

X2 raczej nie będzie ciekawą propozycją. Chyba, że jego cena oscylowała by w granicy 220-250zł. Trzyrdzeniowy Toliman ma jednak szansę na walkę z Wolf'em, właśnie przez dodatkowy rdzeń, a nie możliwości O/C. Dla mnie ten procek poniżej 350-400zł byłby propozycją godną uwagi. Powyżej 450zł to już nie jest takie oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X2 raczej nie będzie ciekawą propozycją. Chyba, że jego cena oscylowała by w granicy 220-250zł. Trzyrdzeniowy Toliman ma jednak szansę na walkę z Wolf'em, właśnie przez dodatkowy rdzeń, a nie możliwości O/C. Dla mnie ten procek poniżej 350-400zł byłby propozycją godną uwagi. Powyżej 450zł to już nie jest takie oczywiste.

Wez pod uwage, ze wiekszosc osob nie potrzebuje wiecej jak 2 rdzeni i bardziej im zalezy na MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez pod uwage, ze wiekszosc osob nie potrzebuje wiecej jak 2 rdzeni i bardziej im zalezy na MHz.

Dokładnie tak, z tym że sytuacja będzie się powoli zmieniać; oczywiście wszystko zależy od chęci programistów na ile "powoli", chociaż już sam silnik UT3 całkiem nieźle sobie radzi z więcej niż 2-oma rdzeniami. Do tego dochodzi lepiej rozłożona wielowątkowość pod Windą. Ale zgadzam się, że obecnie pod kątem gier lepiej zaopatrzyć się w dobrze kręcące się Core2Duo, niż inwestować w x-rdzeni (no chyba że zajmujemy się profesjonalnie grafiką, video recordingiem i tym podobnymi zadaniami). Z drugiej strony w grach i tak najwięcej zależy od "grafiki"; więc czy to będzie X3, czy dwurdzeniowy Wolfsdale odczucia co do grywalności będą podobne. Pomijam podkręcanie dla "sportu", bo tu 4GHz na AMD jest póki co nieosiągalne.

 

EDIT: Widzę, że ryba też osiągnąłeś max FSB na poziomie 260MHz. U mnie zmniejszanie mnożnika HT też nic nie daje. Przydaje się jednak wysoki/odblokowany mnożnik. Ciekawe gdzie leży problem, bo na pewno nie w chipsecie. Stawiam na kontroler L3 / HTLink. Trochę dziwne, że L3 taktowane nawet grubo ponad 2GHz nie wpływa za bardzo na możliwości OC, a tylko zmniejsza się nieco stabilność. Wynika z tego, że procki z niskimi mnożnikami będą mieć problem z 2,7/2,8GHz choć teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie aby pracowały na 3GHz. Sam przyrost MHz na wszystkich prockach z zablokowanym mnożnikiem będzie praktycznie taki sam (2,1 -> 2,7) : 600MHz

(2,3 -> 2,9) : 600MHz

(2,4 -> 3,0) : 600MHz

itp. ;)

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź rzuć jakieś dowody pierw na to, że jakieś pamięci pozwalają zrobić phenomom na przykład 300MHz HTref conajmniej.

Dowodami są moje testy, ileż to razy zacinało mi się HTT na jakimś tam poziomie. Zawsze po manipulacji dzielnikami, timingami, SPD, wymianie kości na inne szło dalej :wink:

 

295 wytrzaskałem od tak na Phenomie 9550, z GR PRO 800. Z innymi pamięciami nie jest tak słodko

Edytowane przez Opson6667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowodami są moje testy, ileż to razy zacinało mi się HTT na jakimś tam poziomie. Zawsze po manipulacji dzielnikami, timingami, SPD, wymianie kości na inne szło dalej :wink:

 

295 wytrzaskałem od tak na Phenomie 9550, z GR PRO 800. Z innymi pamięciami nie jest tak słodko

a probowałeś może z OCZ platinum rev. 2? Pytam bo myślę nad kupnem Phenoma 8450 i przydało by się co najmniej 3GHz czyli jakieś 285MHz na HTT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a probowałeś może z OCZ platinum rev. 2? Pytam bo myślę nad kupnem Phenoma 8450 i przydało by się co najmniej 3GHz czyli jakieś 285MHz na HTT.

Aktualnie nie mam już tych kości, ale z A64 nie były zbyt rewelacyjne. Do takiego HTT będziesz już potrzebował DIVa 667, myśle że musiałbyś nieco "poprawić" SPD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

295 wytrzaskałem od tak na Phenomie 9550, z GR PRO 800. Z innymi pamięciami nie jest tak słodko

A linka to już nie łaska wrzucić żadnego? Skąd ja mam wiedzieć gdzie są te twoje testy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A linka to już nie łaska wrzucić żadnego? Skąd ja mam wiedzieć gdzie są te twoje testy?

No jakl to gdzie, egielda :) Ale akurat tego wątku artykuł nie porusza więc nie dawałem linka :razz:

 

Ściągnijcie sobie Thaiphoona najnowszą wersję, wczytajcie SPD z kości i sobie pooblądajcie. Myśle że od razu zobaczycie o co kaman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Ściągnijcie sobie Thaiphoona najnowszą wersję, wczytajcie SPD z kości i sobie pooblądajcie. Myśle że od razu zobaczycie o co kaman

no odpaliłem, obczaiłem co i jak, ale dalej nie wiem o co chodzi, sorry nie mam dostępu do sprzętu żeby wiedzieć co i jak jest nie tak ;)

 

edit

 

opson, to może wrzuć przykładowy screen z "dobrym" spd dla amd i dla porównania screen, który pokazuje "złe" spd :)

 

rozwiejesz wszystkie wątpliwości.

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź chwile pomyśl, zanim zaczniesz tworzyć mity :unsure:

 

Podpowiem : Chodzi o pamięci

Ok, czyli htt wall pojawil sie dlatego, ze zaczeli pamieci z niefajnymi alphami robic :lol:

 

Jak się ta twoja modyfikacja odbija w wydajnosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...