Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom X3 8400 / 8450 / 8600 / 8650 / 8700

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Czy są jakieś specyficzne serie modele itp. phenoma x3 , modernizuję kompa znajomemu i mam mu kupić x3 tylko teraz nie wiem jaki, który model itp. Czy na najniższym modelu da radę na oc z 2100 mhz na więcej i na ile. Czy idzie w nim zmienić mnożnik na mniejszy. Co mam mu zakupić, a może dołożyć trochę ponad 100 zł i kupić 4 jajka najtańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś specyficzne serie modele itp. phenoma x3 , modernizuję kompa znajomemu i mam mu kupić x3 tylko teraz nie wiem jaki, który model itp.

Zależy co rozumiesz przez "specyficzny". Właściwie to różnią się tylko rewizją (B2/B3) i mnożnikiem. Wersja BE ma się dopiero pojawić w tym miesiącu.

Czy na najniższym modelu da radę na oc z 2100 mhz na więcej i na ile.

Dopóki płyta nie "przyblokuje" albo HTT-wall nie złapie - myślę, że jakieś 2,6-2,7GHz jest realne.

Czy idzie w nim zmienić mnożnik na mniejszy.

Idzie - o ile dobrze pamiętam do 5x. W niektórych przypadkach można też ustawić mnożniki 1/4 (np: 5,25x).

Co mam mu zakupić, a może dołożyć trochę ponad 100 zł i kupić 4 jajka najtańsze.

Jak chcesz, to mam swojego 8650 do sprzedania za 260zł + przesyłka. Jak coś, to PW. Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wam się kręcą te X3? Bo chcę sobie kupić nowe MOBO i pobawić się w O/C, nudno u AMD strasznie ale też ceny nie są specialnie wysokie. Tym najtańszym Phenomem 8450 sie 3 GHz zrobi? Chciałbym mieć jakiś realny zysk wydajności do tego co mam :> Czyli Athlona X2 @2.7 GHz

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ym najtańszym Phenomem 8450 sie 3 GHz zrobi?

Nie ma takiej opcji, za niski mnożnik, góra 2600MHz, może 2700 jeśli będziesz miał niesamowitego farta. Zysk wydajności będzie duży jeśli będziesz używał aplikacji wykorzystujących te 3 rdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płycie z SB700 aż tak źle nie jest - sam dodatkowy generator HTT potrafi dać ze 100, możne nawet 200MHz.

Ale naprawdę dużo zależy od samego procka - na BE często da się dobić do tych 3GHz - ale gwarancji nie ma - niektóre zrobią maks. 2,7-2,9GHz. Na zwykłych Phenomach może być nawet gorzej - u mnie na przykład na 8650 po przesiadce na płytę z SB700 mogłem zwalidować proca trochę powyżej 2,9GHz (wcześniej 2,8GHz), ale i tak stabilne w 100% maksimum to 2720MHz, niezależne od płyty.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to też jestem zniechęcony... Miałem plan kupić X3 ale po tym co przeczytałem tutaj podziękuje serdecznie. Wole kupić teraz jakiegoś starego X2 wykręcić na te 3GHz i poczekać na to co pokaże AMD w przyszłym roku.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za dużo wymagasz? 300MHz to już sporo poza granicami możliwości przeciętnego egzemplarza tych wspaniałych procesorów :D.

Z tego co pamiętam to chyba svende miał coś w okolicach 280MHz na 8450, u mnie na 8650 koniec był na 273MHz.

Zależy co masz na myśli pisząc "NB" - kontroler pamięci czy chipset?

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe jak nie bede wymagał to samo sie nie zrobi:)

Procka i płyte mam pare dni wiec jeszcze sie za duzo nie bawiłem ale mysle ze jak pamieci na sztywno poustawiać to sam mostek nie bedzie z htt 300 marudził, jak bede miał wiecej czasu to rozszyfruje od czego są te napiecia i powalcze troche o mhz, moze chłodze sb mieć wpływ bo zauwazyłem ze po oc temp sb znacznie wzrasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i zapraszam na zawody OC Phenoma X3 i X4, których organizatorem jestem ja wraz z kolega Bruno z AMD. Zawody odbywają się na forum pclabu tak więc obawiam się że nie będę mógł tutaj wkeić bezpośredniego linka ale w razie czego poprostu proszę o usunięcie go z mojej wypowiedzi.

 

Zawody OC Phenoma X3 i X4

 

W zawodach za zajęcie jednego z 3 pierwszych miejsc przewidziane są nagrody rzeczowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe jak nie bede wymagał to samo sie nie zrobi:)

Procka i płyte mam pare dni wiec jeszcze sie za duzo nie bawiłem ale mysle ze jak pamieci na sztywno poustawiać to sam mostek nie bedzie z htt 300 marudził, jak bede miał wiecej czasu to rozszyfruje od czego są te napiecia i powalcze troche o mhz, moze chłodze sb mieć wpływ bo zauwazyłem ze po oc temp sb znacznie wzrasta

I jak tam? Bo dwa dni temu kupiłem 8450 i po kilku godzinach zabawy wychodzi mi 284x10.5 << click me <<

 

Mobo to Gigabyte MA790X-DS4 (SB600) i za cholere nie chce iść dalej - zwiększe fsb o 1 i komp nie wstaje, normalnie jakby blokada była... a chce przekroczyć te 3GHz jak cholera ;]

Na pewno chłodzenie NB nadaje się do wymiany - nie mam nawet grafy na PCIE a mostek parzy... Póki co jednak jestem zadowolony - płytka i procek kupione w ciemno, kosztowało mnie to w sumie <700zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niższym mnożnikiem teraz mi się bawić nie chce - i tak mnie to czeka po zakupie pamięci (na razie jadę na pożyczonych kingstonach value 667@568 ^^), ale przy następnym reboocie sprawdzę tylko, czy dam radę

 

btw: jakie vcore będzie bezpieczne na powietrzu? Ponoć 1.45V ludzie dają... ja mam +0.175, czyli 1.425 i nie dobijam do 50*C pod orthosem (freezer 64, jeszcze z poprzedniego konfiga mi został)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, aż tyle? Dobrze, może mi się uda te 3GHz zrobić...

I jeszcze jedno pytanko - sorry za lekkie śmiecenie, ale szukam i nie mogę znaleźć: co z softową zmianą mnożnika/napięcia przy K10? Bo mój ulubiony crystalcpuid nie robi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MILANS - ostatnio strasznie jestem do tyłu w "tych sprawach" ;]

Acz overdrive to z mojego punktu widzenia straszny bloatware - a mi chodziło o mały program, który działając w tle będzie zrzucał mnożnik i napięcie proca, gdy nie jest obciążony; crystal cpuid był idealny... Fajną rzeczą w overdrive jest natomiast stability test - orthos pracuje "tylko" na dwu rdzeniach, a overdrive na wszystkich, temperaturę robi wyższą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...