Skocz do zawartości
zuo

Wybieram Zestaw Komputerowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w swiateczny wieczorek ;-)

 

Jako ze w/s sprzetu komputerowego jestem od kilku lat poza obiegiem i nie mam pojecia o so choszi, doszedlem do wniosku, ze na tym forum znajda sie odpowiedzialni i zyczliwi ludzie.

Do czego zmierzam...

 

Zamierzam kupic komputer (osobno tower i osobno monitor TFT) na ebay-u.

Ceny sa tam bardzo niskie, jednakze ja nie mam zamiaru zaopatrywac sie w high-endowego killera.

 

ZAZNACZAM, IZ JAKO KOMPLETNY LAIK, NIE WIEM CZY OVERCLOCKING JEST DLA MNIE

 

Mam wilki dylemat jesli chodzi o:

 

1- pamieci ram, czy 800mhz pamieci sa duzo wydajniejsze od 667? czy 2giga 800 jest wydajniejsze od 4giga 667?

 

2 - karta graficzna, czy jest duza roznica pomiedzy radeonmi 1ghz (ati hd2400 i podobne) czy z grafiki typu GF 8600 512 bede zadowolony?

 

3 - procesor, czy quad 6600 jest duzo lepszy od e 6750?

 

Komputr ma sluzyc czasem do grania w najnowsze tytuly w bardzo dobrych detalach (moze maksymalne) i rozdzielczosciah rzedu 1440x900 i wyzszych (zalezy jaki monitor nabede)

 

Kolejna sprawa, jesli to nie wbrew regulaminowi, jesli to pomoze i mi i Wam, moge zamiescic linki do maszyn, ktore mnie interesuja.

 

Bardzo prosze o przychylne spojrzenie na moja osobe, nie mam glowy do komputerow w tj chwili.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie, ile pieniędzy chcesz przeznaczyc na to cudo ?

to nie chodzi o kase, zwlaszcza, ze kupuje za granica.

 

glownie chodzi mi o rozwianie watpliwosci j/w

 

co do RAMu

 

2 rodzajow procesorow

 

grafiki (czy 1giga ati jest lepsza od 512 gforce'a 8600/8800)

 

tego typu roznosci na poczatek :-)

Edytowane przez zuo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ramu to kolosalnej różnicy w wydajności miedzy 800 a 667 nie ma. Testy to udowodniły. Inaczej: na taki marny przyrost wyd. nie warto wydawać więcej kasy, zważywszy ze dobre 667 polecą wyżej niż nie jedne 800ki. Wybieraj 4GB 667 zdecydowanie. Najlepiej w dualu po 2x 2GB + CL4 (jakieś Specjal Opsy np.)

 

Co do grafiki to sądzę ze takie dylematy czy 1GB czy 512MB raczej szukaj testów w grach, ew. w smarkach. nie widziałem jeszcze gracza na forum który by jechał na Ati z 1GB - dla mnie to czysta głupota. 512MB dobrych szybkich (1ns) kości starczy. nie wiem ile masz kasy. jak stać cię na 8800 to ok.

 

Co do procesorów to zdecydowanie Intel, choć jestem fan boyem AMD. Nigdy bym Intela nie kupił to mimo wszystko Intel w OC góruje nad AMD. Bez OC po prostu AMD ma wyższe taktowania zegarów.

X4 nie ma sensu moim skromnym zdaniem kupować ponieważ i tak nie wykorzystasz tych 4 rdzeni. 2 spoko starczą. mało jest gier czy aplikacji wielowątkowch które w pełni wykorzystują 2 rdzenie o 4 nie wspominając. i jak to nowości: są jeszcze niedopracowane. Co było z Phenomami? 9500 ma takie spadki wydajności ze testerzy wyrywali sobie włosy...

 

To tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wize, ze mozgi nie od parady tutaj sa :)

 

Nawet ja wiem o czym piszcie ;)

 

zatem wiem juz ze:

 

-procesor to nie bedzie quad

-ram nie musi byc z taktowaniem 800

-grafiki ati 1gb nie bedzie - jakis dzifors 512 pewnie - tylko jaki? (nie wiem czy wezme 8800

 

Teraz chcialym, byscie chlopaki oswiecili mnie, jaki OS teraz powinienm brac? Czy XP raczej, czy moze na Viste sie szarpnac? (mam w laptopie i... ladny jest ale to jeszcze nie ''TO'' moim zdaniem )

 

Czy XP, wykorysuje wszystko co moze zaoferowac durdzenioy procesor?

Czy XP wykorzystuje w pelni np te 4GB RAMu?

 

O co chodzi z wersja Windy 64bit?

 

Ucze sie, dlatego tyle pytan :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do grafiki 8800gt 512mb albo nowszy(troche drozszy, troche lepszy) 8800gts 512. Xp w pelni wykorzystuje 2-rdzeniowy procesor, z ramem roznie bywa zazwyczaj 3~3,5gb wykrywa, ale w biosie 4gb.Nie wiem natomiast czy caly jest wykorzystywany. Zeby caly byl wykrywany trzeba sie przesiasc na 64bitowego winXP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam mimo wsio Vistę. sobie spoko poradzi z 8GB ramu nawet. XP juz trochę przestarzały na takie maszynki do mięsa jest. Jak jeszcze wyjdzie SP1 dla Visty to juz w ogóle będziemy mieli wypas system. on po prostu portzebuje silnego kompa a ludzie nabałamucili opinie o nim ze sie wiesza, wolno chodzi i do [gluteus maximus] jest ogólnie - nie prawda. jak ktoś pisał opinie po pracy na Visćie z 512MB RAM to krzyżyk na drogę. Minimum 1GB a do komfortu na Ultimate 2GB. U mnie obecnie na s.939 Venice 3200+ i 1GB szybkich Corsairów DDR400 ładnie śmiga ale ... Home Basic. Home premium masakcra. a mówili ze Aero nie spowalnia zasobów - jaaassssne...

 

Co do grafiki to nie wiemy ile masz na nią kasy (jak i na cały komp): jeśli masz ponad 1000zł to 8800 będzie ok, jeśli masz mniej to 8600GT Palit Sonic+. Podobno najlepsza obecnie. Na allegro znajdziesz za cirka 370zł wersję z UWAGA 1.0 ns - sam nie wierzyłem. ale poszukaj.

 

Wersji 64bit dla XPka nie było w wer. polskiej i to była tak jakby wersja testowa. Masa błędów i dupereli się wywalala przy pracy z tym OS'sem. Ja juz polecam albo XPka 32 bit albo Vistę 32bit lub 64bit. na 64 bit mogą ci nie śmigać niektóre programy i gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wciaz nie do konca rozwiane sa watpliwosci co o OSa :(

no ale sklaniam sie do VISTY tez, kilka miechow na lapku smiga i nie jest najgorzej (mimo ze faktycznie niektore progzy nie chca dzialac/wyskakuja bledy siakies)

 

kolejna fajna sprawa to dyski twarde

 

gdzies widzialem jakies ultra szybkie cos, ale to mialo jakos 40 czy 80gb i kosztowalo w okolicach 500Giga hdd, co to jest i czy jest sens takie cos kupowac?

 

i jeszcze widzialem dyski np SATA, ATA, SATA II czy jakos tak :D chorera nie wiem co jest teraz odpowiednie przy komputerze podobnym do takiego jaki skladam?

 

wrzuce kilka linkow z e-baya, bo wlasnie tam bde kupowac zestaw komputerowy (mam nadzieje ze nikt sie nie obrazi)

 

pozniej zapytam o monitorek ;)

 

 

edytuje z linkami z ebaya, ciekaw jestem co Wy na to (oczywiscie prosze o propozycje w/s dyskow ;) ) :

 

http://cgi.ebay.co.uk/Core-2-Duo-E6750-PC-...1QQcmdZViewItem

 

http://cgi.ebay.co.uk/CORE-2-DUO-E6750-6-7...1QQcmdZViewItem

 

http://cgi.ebay.co.uk/Q6600-CORE-2-QUAD-CO...1QQcmdZViewItem

 

to sa tylko przyklady zestawow, zakup bedzie za okolo 2 tygodnie, chcialem tylko zwrocic uwage na jakosc lub jej brak w/w zestawow, komentarze oczywiscie mile widziane :-)

Edytowane przez zuo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dysk to Seagate Barracuda 7200.11 jest teraz bezkonkurencyjny. A to mega szybkie coś to stare Raptory które już będą wolniejsze od tej barki i sporo głośniejsze. To, ze są genialne do raida to druga sprawa, ale to tylko 150GB x 2 co jest już kompletnie nieopłacalne. Tutaj masz taką Barracude: http://cgi.ebay.pl/Seagate-ST3500320AS-Bar...1QQcmdZViewItem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej dziekuje :)

 

kolejna sprawa to marka RAMu, ktor mozna ewentualnie kiedys delikatnie podkrecic, lub/przedewszstkim, ktore sa same w sobie szybkie/wydajne

 

 

jest w ogole cos takiego 'uniwersalnego'?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...