Skocz do zawartości
mathias79

tajniki konfiguracji LILO

Rekomendowane odpowiedzi

hem hem ...

mam problemik. zaistalowałem Auroxa (RH inaczej) + LILO (do wyboru był jeszcze GRUB). po starcie kompa pokazuje się ekran startowy LILO z wyborem systemu operacyjnego. chodzi mi po o to żeby nie pokazywał się ten "graficzny fakjerwerk" :lol: tylko normalne zgloszenie LILO:...

czyli zebym musiał wpisac "z palca" nazwę systemu do odpalenia. gmerałem w lilo.conf przy linii "message" ale nic z tego :x

kiedyś udało mi się to zrobić ale niestety nie pamiętam jak ... :cry:

wiem ze problem jest błachy i wogle...ale.. no cóż wszystko jest kwestią gustu a na "promptowym" wyborze systemu do odpalenia bardzo (!!!) mi zależy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fragment pliku /etc/lilo.conf:

 

# Installs the specified file as the new boot sector

# You have the choice between: bmp, compat, menu and text

# Look in /boot/ and in lilo.conf(5) manpage for details

#

install=/boot/boot-menu.b

 

Komentowac nie trzeba chyba :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o dokładniejsze wyjaśnienia. (jestem początkujacym użytkowniekiem LINUX'A). Zmieniam w lilo.conf linię install=/boot/boot.b (tak umnie jest standartowo) na install=/boot/boot-text.b i nic. Co dokałdnie mam wpisać ? Szukałem w manie do lilo.conf i niestety nic nie znalazłem. Odsyła mnie on do txt z dokumentacją lilo. Gdzie mogę to znaleźć ? Czy w /etc mam tworzyc jakiś dodatkowy plik tekstowy ? Czy linia message nie ma z tym nic wpólnego. Kiedyś udało mi się to zrobić za jej pomocą ale teraz nie działa. HELP (i sorki za lamerstwo :oops: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kombinacje z linią "install=/boot/boot-menu.b" i jej odmianami "text" itp nic nie daly. ale dodałem linie message=lokalizacja pliku tekstowego i jest ok. wyświetla się mesydż z tego pliku nie pozwalając się łądować bitmapie.

nie wiem tylko dlaczego nie dziala sposób podany przez was ... ? hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...