Skocz do zawartości
MrJack

Wrv 200 Linksys

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim!!

 

Mam problem związany z ruterem linksys wrv200 a mianowicie jestyem użytkownikiem internetu z sieci kablowej i nie moge skonfigurować mojego rutera tak aby podzielić net. No ale zacznę od początku , kupiłem wrv200 bo ma range boostera a w moim domku sa mega grube zbrojone ściany i naprawde z zasiegiemna zwykłym roocie były by problemy. Ustawiłem rooter manualnie na samym poczatku aby pobierał adresy ip z DHCP , sklonowałem mac'a karty mój dostawca internetu tak sie zabezpieczył ale nic pozatym , no i generalnie ustawienia sa zrobione dobrze (nie pierwszy raz ustawiam rooter) , no i papa wszystko jest niby połączone normalnie ale dostępu do netu nie ma :/ . Odpaliłem jeszcze tutaj z płytki ich atuomata oczywiście nadzorując go troche bo jak poszedł na czysto to tak jak by w ogole nie poszedł. Mac oczywiscie sklonowałem i też papa. Siedzę już nad tym ładne pare godzin i nie wiem o co kaman może ktoś sie oreitnuje czego to moze byc przyczyna.Jeżeli tylko będzie potrzeba więcej danych zdjęc etc. to oczywiście zaraz wysyłam.

 

Pozdrawiam i licze na waszą pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy w komputerze któremu udostępniasz neta masz ustawione w protokół internetowy automatyczne pobieranie adresu ip u mnie są dwa te protokóły wersja 4 i 6 jak miałem ustawione tylko w jednym automatyczne pobieranie adresu ip to właśnie tylko się łączył z tą siecią ale neta nie było dopiero jak w obu to odpaliłem zatrybiło. :D

Jak już uporałeś się z tym problemem to napisz co było nie tak :wink:

Edytowane przez audioholiq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc udało mi się po wielo godzinnych walkach z routerem dojśc do porządku, miałeś prawie rację z tym automatycznym pobieraniem, chodziło dokłądnie o to że Linksys zkasztanił sprawę autmatycznego pobierania przez router adresu z sieci , co zreszta miał naprawić upgrade firmware'u ,który zrobiłem niestety nic nie poprawił, znudzony ciągłym ustawianiem tego samego stwierdziłem , a może ustawie na statyczny ip i ręcznie wklepie dane do routera oczywiście na rezultaty nie musiałem długo czekać odrazu załączył mi się tlen itd. :) Potem pozostało już tylko wklepac wszystkie mac'ki kart sieciowych w domu no i krok po kroku kazdy komp zaczął istnieć w sieci. Przed wklepywaniem mac'ów w każdym z kompów wyskakiwało że istnieje konflikt numerów ip, choć w tabeli routingu było jak wół że każdy ma inny numer. Oceniam że ROUTER LINKSYS WRV200 ma całkowicie spartaczony system wewnętrzny, jedynym jego plusme jest ten rangebooster który daje rade , tam gdzie operator komórkowy już nie daje rady to router ma ciagle zasięg dla zobrazowania podam jak to u mnie wyglada jestem na 1 piętrze a zasięg jest w garażu mojego domku a ściany są na tyle grube że komórka z 5 kresek schodzi do 2-3 ;). Tak podsumowując produkt WRV 200 jest dla ludzi którzy są delikatnie zaawansowani i na tyle uparci aby z nim powalczyć , jak na razie będe testował ten sprzęt jak coś jeszcze zauważę dam znać.No i jeszcze jedno ten produkt jest niezgodny z prawem Polskim jak i Uni Europejskiej ponieważ w kraju gdzie jest dystrybuowany w naszym przypadku Polsce NIE MA instrukcji w naszym języku na dodatek jest tlyko quick installation book którą można sobie podetrzeć ... Płytkę instalacyjną pozostawcie w kartonie pomoże wam tyle co nic.

 

Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...