Skocz do zawartości
Bartholomew

Asus M2n32-sli Deluxe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Za miesiąc, dwa będę musiał pożegnać się ze swoją dwuletnią MB (od 6 miesięcy nazywam ją Apollo 13 - po kolei odłączam z niej wszystko co tylko mogę, żeby zechciała ruszyć i zakręcić dyskiem <_< ). No i zastanawiam się co teraz najlepiej włożyć do kompa. Na pewno coś pod AMD i nie chce mieć już takich problemów jak z dwoma poprzednimi płytami (Abit - puchły mu kondensatory, ciągłe bluescreeny; MSI - 2 dyski schodziły mi na PIO w czasie pracy, po odłączeniu jednego z nich drugi pracował przez pewien czas OK, potem zaczął się zatrzymywać. Po zmianie zasilacza trochę się poprawiło, ale znów zaczyna grymasić).

 

Do 3 razy sztuka??? Może więc Asus. I teraz pytania, może ktoś wie:

 

1. Czy można na tą płytę wsadzić Phenoma? Na razie nie mam zamiaru, ale może za rok... Słyszałem że można, po aktualizacji biosu.

 

2. Podobne pytanie co do pamięci. Nominalnie max to 800, ale gdzieś czytałem, że nowe biosy umożliwiają obsługę pamięci szybszych (w co akurat trochę nie chce mi się wierzyć).

 

3. I na koniec chyba najważniejsze: Czy jest jakaś tańsza alternatywa dla tej płyty? Nie koniecznie Asusa. Nie chce mieć problemów z pamięciami - a takie podobno pojawiają się na nForce 570. Z drugiej jednak strony nie jest mi potrzebne WiFi, które pewnie wpływa jakoś na cenę. Więc może coś innego?

 

Pozdrawiam świątecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) można

2) działa 1066

3) asus M2N-SLI deluxe - zero problemów

 

Dzięki. Na początku własnie o tej myślałem, ale potem wyczytałem kilka opinii, wg. których płyta ma problemy z obsługą niektórych pamięci a w dodatku producent przestał aktualizować bios do 570-tek :/ Cholercia. Jakieś 200 zł taniej, ale kilka osób na forach nie jest z niej zadowolonych a nie spotkałem na razie opinii krytycznych wobec tej M2N32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestal aktualizowac bios? pierwsze slysze.A co do pamieci to odpalalem gr,kingi a teraz to co jest,nie bylo problemow.Jedyny problem, to nie daje sobie rady z obsadzonymi 4x1GB.Ogolnie na poczatku bylem niezadowolony,teraz po nowych biosach jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam małą sugestię... Może Foxconn C51XEM2AA-8EKRS2H 590SLI?? Podobno świetna płytka, znakomite OC, dość tania (ceny od 330zł), tylko ma ten hałaśliwy wentylatorek... który można wymienić i SLI x16 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem zarówno m2n32-sli deluxe jak i m2n-sli deluxe jak i m2n-e

 

w przypadku dwóch pierwszych płyt nie ma żadnych problemów z pamieciami. najnowsze biosy są juz na tyle dopracowane, że nie ma żadnych problemów z tymi płytami. M2N-E to nieco inna bajka, bo max napiecie na pamiec to 1,95V i tu juz sie schodki zaczynają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem zarówno m2n32-sli deluxe jak i m2n-sli deluxe jak i m2n-e

 

w przypadku dwóch pierwszych płyt nie ma żadnych problemów z pamieciami. najnowsze biosy są juz na tyle dopracowane, że nie ma żadnych problemów z tymi płytami. M2N-E to nieco inna bajka, bo max napiecie na pamiec to 1,95V i tu juz sie schodki zaczynają

Witam. co do m2n-e to można do niej dać bios z m2n sli, ja przelożyłem kostke z m2n sli i smiga napięcie na ramach wkoncu 2,5V i zero problemów. A co do tworcy topicu to polecilbym ci tego foxcona z wygladu praktycznie jak asus ;) a z tego co slyszalem super plyta za rozsadne pieniądze.pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam M2N32-SLI Deluxe na niej Athlona 6000+,zadnych problemow.Polecam

Dzięki, ale poczytałem trochę i w zasadzie to już się chyba zdecydowałem. Na tego Foxconna :) Wydaje mi się że różnica 200 zł w zamian za wifi, które już mam i ciszę, której i tak nie uświadczę, bo na razie pojadę na standardowym coolerze proca i wentylu na grafice, jest zbyt duża aby kupować asusa.

 

BTW, też mam zamiar kupić tego A 6000+ poczekam tylko do początku lutego, liczę na jakieś obniżki cen. Kręci się go dobrze? A może lepiej dorzucić trochę i kupić 6400? :/ (Jasne ze lepiej ;) ale kasa, kasa, kasa. Bardziej mi chodzi o to czy nowa technologia daje na tyle lepsze OC, że się może to jednak opłacić).

Edytowane przez Bartholomew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak. Wszystkie asusy z serii deluxe pod AM2 obsługują już phenoma

Bez jakichkolwiek ingerencji w BIOS chociażby?

 

 

 

I przy okazji jeszcze jedna rzecz.

Jak jest na tej płycie(biosie?), przy zainstalowanej Viście, z technologią cool'n quiet?Działa?

Edytowane przez pemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do C'n'Q to nie wiem bo nie uzywam - dla mnie zbedny bajer :)

Bajer jak bajer, ale pytam bo używam windowsaXP i c&c hula i zadowolony jestem póki co.

A z tego , co wyczytałem, to uruchomienie go pod Vistą właśnie zalęzy czasami od płyty i stąd pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...