Skocz do zawartości
lama1

Wc Na Quada

Rekomendowane odpowiedzi

Chwila wolnego i oto kilka zdjęć z krótkim opisem pierwszego chlodzenia wodnego.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Modyfikacja obudowy 3D Mercury , link do obudowy w wersji nie zmodyfikowanej.

http://zenfist.pl/foto.php/pID/1666/fID/04

tam też strona producenta (kilka dobrych ujęć tej budy );

http://tw.giga-byte.com/Products/Chassis/P...?ProductID=2327

i dobra recenzja tej obudowy na Guru3d. Moje zdanie- kilka dość ciekawych rozwiązań-zaadaptowana już do wc, minusy - niedociągnięcia w szczegółach-zastosowali elementy ze swoich tanich obudów, co tutaj razi ; kilka rzeczy od razu do poprawy-za słaba chłodnica i szybko obrotowe = głośne wentylatory przy niej ( reszta wentylatorów cicha).

Temperatury na ustawieniach pracowych, w stresie.

Dołączona grafika

 

Dobra sprawa ten wentylator na bloku CPU-chłodzi mosfety i NB.

- pod kartą graf. wentylator (tymczasowy-chłodzi pamięci grafy)

- elektr. wskaźnik przepływu

- w rogu dół-prawy widoczna dodatkowa pompka

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Rezerwuar --10mm--> pompka nr.1 D-tek db-1 --10mm--> chłodnica BWA-121 --10mm--> pompka nr.2 D-tek db-1 --10mm--> blok CPU --10mm--> chłodnica BWA-122 --10mm> elektr.przepływomierz --10mm> rozdzielacz -- 8mm--> rozdzielacz --10mm--> Rezerwuar

-->rozdzielacz --6mm--> blok GPU --6mm--> rozdzielacz

-->rozdzielacz --6mm--> chłodzenie pamięci --6mm--> rozdzielacz

 

 

W kolejności na zdjęciu - zbiornik wyrównawczy z czujnikiem poziomu i temp. (alarm i wyłącza komp.), - pompka nr1, wentylator Papst o regul. obr. –chłodnica BWA121.

Dołączona grafika

 

Dodatkowe zdjęcia:

- pompka nr.2 D-tek db-1

Dołączona grafika

 

- chłodzenie dodatkowe podłączone do SB

Dołączona grafika

 

– chłodnica BWA 122

Dołączona grafika

 

II strona obudowy:

Dołączona grafika

 

Od góry:

Dołączona grafika

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno z droższych, lecz niestety nie najładniejszych WC...tyle kasy co ty włożyłeś w ten zestaw to aż strach, a efekt wizualny mizerny. Poukładaj kable i zrób porządek z wężami. Gdzieniegdzie prosi się o złączkę kątową ale to juz całkiem inna sprawa. Ale podkreślam: ja mówię tylko o estetyce. Jeżeli coś jest bardziej wygodne, a brzydsze do wybierz. Ja jednak bym stawiał na estetykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to za duży ten chaos. Osobiście wole osobno kupić obudowe i chłodzenie niż takie fabryczne "zintegrowane" z obudową. Największy zamęt robią te rodzielacze. No i trzeba by powalczyć z kabelkami :rolleyes:

 

PS: Ta obudowa kosztuje 1400zł :blink: Jak dla mnie to porażka na całej linii zważywszy ze dokupiłeś jeszcze chłodnice i pompke.

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nr.1 pierwszy raz nie orientuje się ocb tutaj nie wiem czy to przez vodke czy przez to ze widzę trójniki rozdzielacze i znaki zapytania miedzy elematami wymienionymi w pierwszym poście :lol:

 

 

btw plexi bloku z nawiewem rządzi :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arni nie czyta ze zrozumieniem icon_wink2.gif On chłodzi układy zasilania...

taaaa to jaki to ma sens?strumien powietrza idzie na blok zobacz gdzie na tym mobo masz mosfety :D równie dobrze można napisać chłodzi mosfety nb ram na grafie i ddry ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam "chaos": burdel i tyle. No i wybór budy niezbyt szczęśliwy. Na plus ładny kolor płynu.

Buda nie jest zła..aż tak..a co to jest chaos wg Ciebie..Fakt że sporo waszystkiego..ale tak chciałem..co do ciszy to jest dobra..dyski słychać tylko..Update blisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update = wywalenie wszystkiego ? :D

Popatrz: Giziu zrobił też WC na Quada, do tego 88gtx, NB i jeszcze SB. No i wygląda 100(1000?) razy lepiej niż twoje...

Ja bym takiego WC u siebie nie mógł zaakceptować i już.

Edytowane przez rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może będę trochę nie miły ale jak dla mnie dno :cry: Wiadomo jak się komuś buda podoba to kupuję, kwestia gustu i chyba lama1 kupił bo mu się podoba i jest dla niego odpowiednia ale to całe wc i rozdzielacze wołają : "wywal mnie na śmietnik" a ten blok mówi " po co ja tam jestem jak i tak będę głośny razem z ultra chłodzeniem płyty :D czytaj wentylatorem :D " chłodnica pewnie się poci z radości a pompka buczy i jęczy jak by była za słaba :D .

 

Dlatego kupowanie gotowców jest tylko dla leni :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie takie sux

reserator xt

Dla mnie to żadne argumenty.

 

Oto trafny komentarz na temat Reseratora, znaleziony całkiem niedaleko stąd:

Chyba glupszej mozliwosci wydania okolo 1000-1500pln na WC/LC nie widzialem dawno.

 

Za ta kase zlozysz full pasywne chlodzenie ktore zje na sniadanie Zalmana i bedzie jeszcze glodne.

 

Napisz jaki masz konfig kompa i wtedy sie cos dobierze. A panom z Zalmana za Reserator i podobne zabawki podzekujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość neevsky

WC ogólnie fajne.

 

Co bym zmienił:

 

Węże albo na czarne albo przezroczyste z płynem przezroczystym.

Kable uporządkuj. Ja bym na czarno wnętrze sprayem pomalował.

 

Te wiatraki to bym zmienił na AeroCool Silver Lighting.

 

 

To tyle ode mnie.

 

Jak patrze na te rozgałęźniki to se myślę że zaraz ci sie cos gdzieś uleje :D

 

Zrób rysunek w Paincie jak to wszystko idzie bo sie nie kapuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób rysunek w Paincie jak to wszystko idzie bo sie nie kapuję.

ezerwuar --10mm--> pompka nr.1 D-tek db-1 --10mm--> chłodnica BWA-121 --10mm--> pompka nr.2 D-tek db-1 --10mm--> blok CPU --10mm--> chłodnica BWA-122 --10mm> elektr.przepływomierz --10mm> rozdzielacz -- 8mm--> rozdzielacz --10mm--> Rezerwuar

-->rozdzielacz --6mm--> blok GPU --6mm--> rozdzielacz

-->rozdzielacz --6mm--> chłodzenie pamięci --6mm--> rozdzielacz

 

 

Pisze jak byk :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane. Happy new year :twisted2:

Dziekuję za słowa krytyki i pocieszenia ;-)

myślę, że pierwsze wc robione samodzielnie nie moze byc pozbawione próbnych rozwiązań, które montujacemu wydają się idealne :-)

 

Celem tej "plataniny" była mozliwość zmian ustawień. Obecnie zmieniłem blok CPU na D-tek (niewielka poprawa temp. -spr.jeszcze z tą dyszą do Quada).

Zarzucano głosność- żadna. Pompki jedna regulowana V a jedna na 7V, wentyle do panelu podpiete -regulowane-bezglośne- wlotowe i wylotowe 120mm podpiete pod system rozkrecaja sie wraz z temp.mobo -w defaulcie ledwo sie krecą-pózniej max 990obr/min. Przy max oc (powyzej 4Ghz dla Quada na 4 rdzenie stress) zdejmuje tylko boczną ściankę- nie chce mi sie modyfikować wwiewu-bo to kuleje (1x120mm tylko)

Mysle ze liczy sie wydajność układu i mozliwości-prosze o wyniki przy 4Ghz dla quada Prime95 na 4 rdzenie ? i temp.?

Stale pracuje na 3,6Ghz (8x450), karta 8800GTS 512MB 856/1104/Shader2079 i temp.wody idle 23`C (otocz.20`C)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarzucano głosność- żadna.

Chyba słoń na uczy Ci stanął ;) Ten Revoltec co go masz w budzie to przy 12V działa jak wentylacja w ubikacji, przy 7V jest głośny, a przy 5V nawet nie porusza powietrza. To najgorszy wentyl pod słońcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak autor nie słyszy Revolteca to spoko nie można mu zarzucać że zestaw jest głośny ... urok zestawów chłodzenia wodnego....zawsze znajdą swojego fana ;)

Panowie, że też macie oko tak wywęszyć ten wentylek wsadzony czasowo,zresztą pisałem:

- pod kartą graf. wentylator (tymczasowy-chłodzi pamięci grafy)

 

Zresztą nawet tej grafy już nie ma. Zamiast tamtego (na chwilę do testów akurat) jest Scythe S-Flex 1200rpm (chodzi na 960). Te wentyle białe Gigabyte (pewnie tylko ich naklejka) są ciche (ślizgowe) też max 990rpm, a u góry przy chlodnicy BWA121 jest metalowy Papst (regulowane obr) na min.obr jest, ale może dowalić nieźle (zakres 6-14V).

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...