Skocz do zawartości
mlun

Czy Będzie Potrzebna Wymiana?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy mi się za to dostanie ale zobaczymy:P

Tak sobie ostatnio przejrzałem ceny podzespołów do kompa no i pomyślałem że pora wymienić swojego wysłużonego Athlona ze słynnej serii JIUCB(chyba to ta była:P) na coś nowego.Zastanawiam się nad Core2 duo,jakieś 2gb ramu i może coś ze stajni nvidi np. seria 7600 lub odpwiednik ATI(w każdym razie w tym wątku to mało istotne) dysk albo zostanie stary(spinpoint 120gb) albo nowy jakiś 250gb.Do tego nagrywareczka. I teraz zadaję sobie cały czas pytanie co z zasilaczem.Na chwilę obecną mam Szefa 360 z aktywnym PFC(nie est to rewelacyjny z samego początku produkcji tylko ten późniejszy co prawda ale niewiele gorszy). Mi się wydaje że powinien podłać temu configowi,wkońcu starsza technologia była bardziej pradożerna niż ta nowa a procek wcale mało V nie dostaje a radek który powiedział papa też na nominalnych ustawieniach działał tyle co go z pudełka prawie wyjąłem. Jak sądzicie zostawić go czy szukać czegoś nowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na upartego to pociągnie o ile dociążysz linię+5v. W tej chwili za sto parę zł możesz już kupić lepszy zasilacz 350W który ci jeszcze pozwoli na OC. więc przy przebudowie kompa ja bym się zastanowił nad taką opcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jakiś model z 400W będzie równie dobry?(trzeba brać z myślą na przyszłość:P). Tak wogóle do czego to doszło jak kupowełm sówj zasilacz modecom był jeszcze prawie nieznany a jeśli juz to napewno niezbyt polecnay a teraz prosze prosze:P No ale skoro tak mówicie to nie ma co się sprzeczać:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wytłumaczysz mi czym się w tym przedziel mocowym różni obecny chieftec od tego co mam? Bo z tego co pamiętam to oni zaczeli rzez jakiś czas straszny syf robić i to nie było to co na samym początku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec HPC jest robiony w starej technologii, nie jest ani super sprawny ani nie posiada mocnej linii +12V. Nadaje się do tanich kompów z wynalazkami pokroju Asrocka lub ECS służącymi za mobo, które zasilają CPU z +5v. Wtedy dwunastkę dociąża GPU i jest ok. Jeśli cała para idzie w +12v to jest nieciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...