Skocz do zawartości
HugoZak

Obudowa Welland Me-740an Lan I Seagate 320gb

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zakupiłem obudowę Welland ME-740AN LAN oraz dysk Seagate 320 GB 7200.10 IDE.

Podłączyłem wszystko razem do routera kablem lanowym, skonfigurowałem i działa... tylko, że maksymalna szybkość przesyłania pomiędzy komputerem pc (podłączonym do tego routera) a tym dyskiem w obudowie welland wynosi około 1MB/s (a nie 10MB/s jak to powinnobyc).

 

proszę o pomoc co mogłem źle zrobić

Edytowane przez HugoZak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakupiłem obudowę Welland ME-740AN LAN oraz dysk Seagate 320 GB 7200.10 IDE.

Podłączyłem wszystko razem do routera kablem lanowym, skonfigurowałem i działa... tylko, że maksymalna szybkość przesyłania pomiędzy komputerem pc (podłączonym do tego routera) a tym dyskiem w obudowie welland wynosi około 1mb/s (a nie 10mb/s jak to powinnobyc).

 

proszę o pomoc co mogłem źle zrobić

10Mb/s nie jest równe 10MB/s

to co ty napisałeś to juz w ogóle tragedia bo według tego transfer wynosi 1mb/s czyli 1,00E -03 b/s czyli ułamek bitu, który jest niepodzielny :blink:

 

Bit_na_sekundę sobie przeczytaj

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież napisałem 10MB/s a nie 10Mb/s !

 

Zresztą probuje otrzymac odpowiedz na inne pytanie :)

 

 

// w parametrach tej obudowy welland jest napisane 10/100M Ethernet RJ45 czyli jak 100 to powinnobyc dokładnie 12,5MB/s

Edytowane przez HugoZak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież napisałem 10MB/s a nie 10Mb/s !

 

Zresztą probuje otrzymac odpowiedz na inne pytanie :)

ty nie masz kompletnie pojecia, w specyfikacji obudowy lub routera podane jest ze transfer LAN wynosi 10Mb/s maksymalny , a to jest dokładnie 1.25MB/s, teraz rozumiesz dlaczego transfer wynosi 1MB/s czy nadal nie :mur:

 

//EDIT a router to co jest podłączony czy nie, pomyśl zanim coś napiszesz

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i nie mam pojecia ale forum jest od tego abym sie czegos dowiedział i zapytał wiec jak taki wielki z ciebie moderator to weź się uspokoj i mi pomoż!

 

Mój router ma 4 porty FastEthernet 10/100 do którego jest podłączony mój pc a do drugiego dysk w obudowie. I rozumuję, że jezeli to jest FastEthernet (i obudowa też jest 10/100) to powinno wszystko śmigać na 12,5MB/s. Czemu tak nie jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo router albo karta sieciowa w komputerze albo obudowa dla dysku nie może pracować w prędkością 100Mb/s, wiec ja nic nie pomoge sam musisz sprawdzić dlaczego, z obudową dostałeś kable do podłączenia z siecią to jest prawdopodobnie kabel z przestawionymi żyłami dzięki temu można ją podłączyć bezpośrednio z komputerem, wiec zrób tak i sprawdź czy wtedy będzie to 100Mb/s, jak tak będzie to winny jest router jak nie to spróbuj wymusić na karcie sieciowej w komputerze proce z 100Mb/s

 

ręcznie tryb pracy możesz ustawić we właściwościach karty sieciowej

 

 

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli bardzo możliwe, że to zależy od kabli tak? Bo kabel co idzie od mojego komputera do routera jest już bardzo stary i nawet nie wiem jaki to ;/ chyba będe musiał wymienić.

 

Zaraz podłącze obudowe bezposrednio do pc i dam znać.

Edytowane przez HugoZak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli bardzo możliwe, że to zależy od kabli tak? Bo kabel co idzie od mojego komputera do routera jest już bardzo stary i nawet nie wiem jaki to ;/ chyba będe musiał wymienić.

 

Zaraz podłącze obudowe bezposrednio do pc i dam znać.

kabel nie bo do transferu 10/100 są wymagane 4 z 8 dostępnych żył wiec brak dowolnej z tych 4 owocuje całkowitym brakiem sieci ale nie spadkiem transferu Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech podłączyłem dysk bezpośrednio kablem lanowym do pc i nadal chodzi fatalnie a transfer nie dochodzi nawet do 1MB/s ;/ Na dysku mam folder ze zdjęciami (35GB) oraz mp3 (80GB) to nie mogę nawet w to wejść bo tak długo wczytuje liste plików, że cały system wisi. Ech coś czuję, że to był zły zakup...

 

Dodam, że na USB chodzi dobrze i szybko.

 

 

Może przyczyną jest to, że dysk formatowałem aplikacją spod www (dostępna z admina tej obudowy) i cały dysk 320GB sformatowało jako jedną wielka partycje FAT32 ?

Edytowane przez HugoZak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech podłączyłem dysk bezpośrednio kablem lanowym do pc i nadal chodzi fatalnie a transfer nie dochodzi nawet do 1MB/s ;/ Na dysku mam folder ze zdjęciami (35GB) oraz mp3 (80GB) to nie mogę nawet w to wejść bo tak długo wczytuje liste plików, że cały system wisi. Ech coś czuję, że to był zły zakup...

 

Dodam, że na USB chodzi dobrze i szybko.

Może przyczyną jest to, że dysk formatowałem aplikacją spod www (dostępna z admina tej obudowy) i cały dysk 320GB sformatowało jako jedną wielka partycje FAT32 ?

podłącz odbudowę do komputera bezpośrednio następnie w panelu sterowania wybierz "Połączenia sieciowe" -> dwa razy kliknij na kartę której używasz do połączeń z zewnętrznym dyskiem i sprawdź jaką szybkość podaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaje 100Mb/s. Ręcznie ustawialem na karcie sieciowej rozne tryby pracy tam gdzie pokazales mi na screenie i nadal to samo ;/

 

 

Kopiowałem sobie pliki z innego komputera podłączonego do routera i transfer wynosi około 4-5MB/s czyli tutaj jest 100Mb/s, a więc to coś z obudowa musi byc nie tak.

Edytowane przez HugoZak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś obudowę na dysk z portem LAN.

 

Nie była w stanie przesyłać plików szybciej niż 3MB/s. Jej sieciówka/procesor? był za słaby, po USB wszystko chodziło tak jak powinno (coś koło 20MB/s).

 

Oddałem po 3 dniach ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię jak było... napisałem że nie działała tak jak powinna tj. nie działa z należytą (napisaną na pudełku) prędkością.

 

Bardzo mi zależało na tym rozwiązaniu, poprosiłem sklep o przetestowanie lub wymienienie na inny model. Okazało się że z tej firmy (nie pamiętam już co to było) wszystkie mają taką przypadłość a wtedy niestety nie było zbyt dużego wyboru więc musiałem zrezygnować z tego.

 

welland chyba też nie jest najlepszą marką więc może mieć to samo, chociaż prędkość 1mb/s jest podejrzana, mi to wygląda na to jakby działała z 10mb/s zamiast 100 nawet pomimo tego co pokazuje windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke za duze macie wymagania co do tak taniej obudowy. Za 180zl jest serwerem FTP i SMB i ma naprawde przyzwoite transfery. Jesli chcecie wieksza predkosc to potrzebny jest serwerek NAS w cenie 1000 i wiecej zl (ktory w srodku ma caly komputer na linuksie spory bufor RAM itp.).

 

Maksimum jakie jest w stanie osiagnac chipset tej (i innych niedrogich) obudowy to okolo 3,4 MB/s (Megabajta !!!) czyli okolo 25Mbit/s. To poprostu maly uklad z niewielka pamiecia podreczna, ktory i tak ma sporo do roboty.

U mnie ta obudowa tyle osiaga, sporo pomaga najnowszy firmware: NAS-BASIC48, LOADER 69, starsze wersje bywaly wolniejsze. Do tego mozna potem wrzucic (Tak samo jak firmware) poprawiony przeze mnie web interface, a ostatnio zrobilem takze polska wersje - polecam web interface pl.

 

Po tych operacjach dysk powinien osiagac transfer w granicach 3 MB/s. Jest to zupelnie wystarczajace.

 

A jesli chodzi o dlugie czytanie katalogu, to winic nalezy nie dysk a wspanaly system Windows, ktory jak wykryje ze w katalogu sa np. pliki MP3, to od razu, bez pytania wyciaga z nich dane z tagow i wyswietla razem z nazwa pliku i jego dlugoscia (tak samo dzieje sie ze zdjeciami - miniaturki, rozdzielczosc itp. , oraz z filmami - rozdzielczosc, kodek,...). A to oznacza ze system musi otworzyc WSZYSTKIE pliki z takiego katalogu, czyli dysk sieciowy musi systemowi wyslac wielokrotnie wiecej danych niz potrzeba do odczytania katalogu. W zasadzie wysyla cala zawartosc katalogu. Wystarczy w opcjach folderow zaznaczyc by w przypadku dyskow sieciowych Windows wyswietlalo tylko nazwe, dlugosc i czas pliku, i nagle wszystko bedzie sie dzialo blyskawicznie. W tym przypadku nawet serwer NAS za grube tysiace bedzie dzialal tak samo powoli (no moze ze 4 razy szybciej ze wzgledu na wieksza przepustowosc interfejsu sieciowego)

Edytowane przez Pecus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy SMB potrafi widzieć tylko jedna partycję na FAT32??

Ja mam zrobione takie 3 i widzi mi tylko jedną którą mogę udostępnić w sieci.

Obudowa ta widzi tylko jedna (pierwsza partycje dysku). Oczywiscie moze udostepniac wiele udzialow z roznymi uprawnieniami. Tworzy wtedy odpowiedni folder na tej partycji.Kazdy z tych folderow jest widoczny w sieci jako niezalezny udzial (a moze takze nie byc w sieci widoczny).

Tak to wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troche inne pytanie. Jednak najpierw opisze sytuacje :D . Mam 3 komputery, łaczą się one z neostradą za pomocą routera speedtouch 546 i routera asus rx 3041, tzn komp1 łaczy się bezpośrednio z sppedtouch a komp2 i komp3 za pośrednictwem asusa. Wygląda to tak: Dołączona grafika .

Dodam, że komputery nie widzą się. Albo nie da się skonfigurowac sieci albo nie potrafie tego zrobić.

 

A teraz pytanie: W jaki sposób podłaczyć dysk w obudowie ME-747GK GIGA LAN SATA do tej sieci, tak by każdy komputer go widział?

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...