Skocz do zawartości
ryld

X2 Amd Czy Pentium Dual-core?

Rekomendowane odpowiedzi

Odwieczny dylemat... no właśnie. Potrzebuję złożyć sprzęta dla siostry. I zastanawiam się nad Dual-Corem od Intela lub AM2 X2 4000+. Za AMDkiem przemawia wyższe taktowanie zegarów. Ale czy tylko to się liczy?

 

Już zaznaczam, że nic nie będę podkręcał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dla siostry, to monstrum żadnego pewnie nie potrzebuje :P. Ja polecam Brisbane BE-2400 na płycie http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/190632_cena/ Używam takiego zestawu do TV. Skubaniec na Boxowym chłodzeniu w ogóle się nie grzeje, więc można w bardzo łatwy sposób mieć bardzo cichutki komputer. Na dodatek taki zestaw jest tani jak barszcz w odróżnieniu od najtańszych zestawów Intela. Grafika jest na płycie. Filmy w full HDTV ciągnie bez najmniejszego problemu. Porównywalny jest wydajnościowo z 4200-4600+ Do tego buda, dysk, zasilacz i jakieś DDR2 i mamy super kompika dla siostry :P za ok. 1000zł.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie mam na to czasu, a po drugie mam mierne wiadomości na ten temat. :) Już wybraliśmy AMDka.

A to nie trzeba miec czasu raczej :P mierne, to nie zaczy ze zadne.

 

Mimo to bez OC lepszy Intel, po OC lepszy intel...

 

 

Gratuluje złego wyboru :) Happy New Year with this shit :D :damage_wall: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie trzeba miec czasu raczej :P mierne, to nie zaczy ze zadne.

 

Mimo to bez OC lepszy Intel, po OC lepszy intel...

Gratuluje złego wyboru :) Happy New Year with this shit :D :damage_wall: :mur:

Gratuluje głupich komentarzy. Niestety bez OC lepszy AMD i nawet to, że masz Intela tego nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz zamiaru kręcić.Weź AMD.Chociaz podkrecanie dual core'a jest naprawdę proste,mozliwe że bez zmiany napiecia proca zostawisz w tyle AMD.Ale jesli to dla siostrzyczki.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X2 jest znacznie lepszy. Przede wszystkim nowocześniejszy, mniej się grzeje no i nie jest robiony na "na siłę" w odróżnieniu od Pentiuma. Chyba wiecie, że P4 był niezbyt udanym CPU, a w dual core mamy dwa niezbyt udane procki :). Zresztą sam Intel przyznał się do tego, że architektura NetBurst na której bazują wszystkie P4 była błędem. Na CPU AMD można złożyć całkiem wydajny, tani i cichy komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X2 jest znacznie lepszy. Przede wszystkim nowocześniejszy, mniej się grzeje no i nie jest robiony na "na siłę" w odróżnieniu od Pentiuma. Chyba wiecie, że P4 był niezbyt udanym CPU, a w dual core mamy dwa niezbyt udane procki :). Zresztą sam Intel przyznał się do tego, że architektura NetBurst na której bazują wszystkie P4 była błędem. Na CPU AMD można złożyć całkiem wydajny, tani i cichy komputer.

A Ty co z choinki spadłeś :?: Poczytaj najpierw o jakich prockach mowa a potem "błyszcz" wiedzą :mur: Procesory oparte o technologe NetBurst dla zastosowań domowych nie są już produkowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiecie, że P4 był niezbyt udanym CPU, a w dual core mamy dwa niezbyt udane procki :).

:lol2: :lol2: :lol2: Nawet mi się nie chce testów z podkręconymi Dual Core pokazywać..Maskara :wink:

Dual Core to naprawdę wyśmienite procki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core Duo a Dual Core to co innego. Terminem Dual Core określane są ostatnie dwu rdzeniowe Pentium 4, które były zwyczajnie słabiutkie.

Chodzi ci o Pentium D (dwurdzeniowe słabiutkie),

 

bo DualCore odnosi sie do Pentium E (to samo jądro co c2d, tylko cache mniejszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo to bez OC lepszy Intel, po OC lepszy intel...

 

 

Gratuluje złego wyboru icon_smile3.gif Happy New Year with this shit icon_biggrin3.gif damage_wall.gif mur.gif

lololololol zapraszam na forum egieldy do kolegów

 

Radzę poczytać TEN ARTUKUŁ z którego wynika że nawet bez OC Dual Core i tak jest wydajniejszy od X2 :huh:

no tak artykuły z egieldy, a potem wychodzi "ojej jak to mogło się stać, automat zliczający punkty się zepsuł".

 

Radzę poczytać posta na egieldzie o X2 6000 i wypowiedzi bandy lolów gdzie pod koniec wychodzą jakieś błędy z automatem liczącym punkty na testach egieldy.

Edytowane przez _maniak_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak się myliłem. Pentium DualCore i CoreDuo są na prawie identycznych rdzeniach. Dobrze, że ma kto sprostować :) Chodziło o P4D, nie wiedziałem, że E to już inna bajka. Chyba rzeczywiście przespałem.

Edytowane przez slawex1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Jednak się myliłem. Pentium DualCore i CoreDuo są na prawie identycznych rdzeniach. Dobrze, że ma kto sprostować :) Chodziło o P4D, nie wiedziałem, że E to już inna bajka. Chyba rzeczywiście przespałem.

dalbym ci Lola roku ale nie daja takich "nagrod" tutaj

a wszystkich fanow AMD pozdrawiam za cudowne bezkrytyczne podejscie do swojej ukochanej firmy-nie wazne ze zawsze w tyle,nie wazne ze z problemami,no bo to przeciez AMD.

 

a temat do zamkniecia bo sie za smiesznie juz robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalbym ci Lola roku ale nie daja takich "nagrod" tutaj

a wszystkich fanow AMD pozdrawiam za cudowne bezkrytyczne podejscie do swojej ukochanej firmy-nie wazne ze zawsze w tyle,nie wazne ze z problemami,no bo to przeciez AMD.

 

a temat do zamkniecia bo sie za smiesznie juz robi

Dobra dawaj tego lola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje w wyborze amd ;). Tez kiedyś siedziałem na tym czymś , ale to juz w przedbiegach przegrywa z pentium dual core ;) . OC proste jak drut , w przeciwieństwie do amd u intela nie trzeba instalowac łatek i dual core optymizera, ale jak to dla dziewczyny to pewnikiem będą tylko filmy,saper,pasjans więc nawet tego nie zauważy ;).

Athlon X2 4000+ - 189 PLN vs. Intel E2140 205 PLN jakos drogo ten intel za 189zł do wyrwania z paluszkiem w tyłeczku niupelek.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...