Skocz do zawartości
Gość neevsky

Komp W Zamrażarce + Wc? Extrim Lc!

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mówiąc to WC mnie tak wkręca ze nie wiem.

Przydałoby się mniej takiego bezsensownego ganiania ze szmatą w zębach po podwórku, a więcej zdrowego rozsądku i słuchania dobrych rad doświadczonych i spokojniejszych. Ale co tam, nie mój sprzęt ani kasa, więc weselmy się.

Pogli by poszerzyc na PurePC trochę ten temat.

Na PurePC jest chyba najwięcej informacji wszelakich, jeśli o polskojęzyczne portale chodzi. Przed zbudowaniem swojej rzeźby czytałem kilka tygodni - co, jak, z czym i po co. I założyłem jeden temat (słownie: 1) z uprzejmym zapytaniem o chłodnicę. A potem drugi z prezentacją gotowego układu.

 

Ilość entuzjazmu jest, widzę, odwrotnie proporcjonalna do szansy powstania szumnie zapowiadanego "hołmmejda". Pathetic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I założyłem jeden temat (słownie: 1) z uprzejmym zapytaniem o chłodnicę. A potem drugi z prezentacją gotowego układu.

omg jonas, zaśmieciłeś forum jednym tematem ponad plan? :)

Ja jestem lepszy - od razu zaprezentowałem swoje WC <_< Ale ja nie o tym..... [/ot]

Ilość entuzjazmu jest, widzę, odwrotnie proporcjonalna do szansy powstania szumnie zapowiadanego "hołmmejda". Pathetic.

Egzactly.

Jeżeli autor tego pomysłu nie zmieni podejścia do sprawy to nic z tego nie będzie.

Radzę także słuchania "rady starszych" i mądrzejszych. Dlatego ode mnie żadnych rad nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peltiera też trzeba czymś chłodzić i musi to być wydajne chłodzenie. Poza tym trzeba go zasilać wydajnym zasilaczem, rzędu kilku, kilkunastu amperów.

 

W ogóle czemu ja się gimnastykuję, skoro tobie ciągle nie chce się nabyć elementarnych wiadomości z tej dziedziny. Szmata w zębach. Nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość neevsky

Nie no wcale nie nabywam wiedzy mam około 20 poradników na ten temat i jakoś nic nie mogę znaleść.

A co do poradników to mogę Ci wysłać na maila.

 

Tzn. np. szukam jak zrobić blok wodny to nic takiego nie ma?

 

Co do Peltiera to wiem że trzeba go chłodzić.

Edytowane przez neevsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż ci po poradnikach, skoro z każdym postem pokazujesz, że nie umiesz samodzielnie myśleć? Sory gregory, ale do zrobienia czegoś ponad poskładanie kupionych klocków trzeba posiadać tę cenną umiejętność.

 

Ja swój "blok wodny" zrobiłem z tego, co znalazłem niemalże na śmietniku, w mojej sygnaturze masz link z wyczerpującym opisem. Inna sprawa, że mam dostęp do ciekawych śmietników :>

 

 

Za bardzo skaczesz z tematu na temat, bym wierzył w sukces przedsięwzięcia. Najpierw zamrażarka, potem cały komp w lodówce, teraz peltier i poradniki. Nie odpowiedziałeś sobie chyba na jedno zaj...ście ważne pytanie - co właściwie chcę spłodzić. Weź się w garść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość neevsky

No proca chcę schłodzić a później jak będę mieć wprawę do robienia bloków to zrobię na grafikę i mostek.

 

Chodzi mi o to czy da sięzrobić blok gómówką (szkifierką kątową)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź mi chłopie z tym twoim Hommade'm...nawet tego napisać nie umiesz poprawnie...co do cięcia bloków szlifierką kątowa nie wyobrażam sobie tego...

Edytowane przez rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zamiast zakładać prawdopodobnie niepotrzebny temat zapytam tutaj, ponieważ podchodzi pod wywody w tym temacie: jest sens złożyć/kupić sobie (oczywiście tanio) jakiś sprzęt do chłodzenia płynu w WC (coś w stylu chłodziarek)? Chłodziłby tylko płyn znajdujący się w pojemniku, albo chłodnice, jeszcze nie wiem jakby to wyglądało... generalnym przeznaczenie będzie tylko OC. Wiem, że najlepiej kupić sobie FC, ale jak już kupować FC to od razu porządne, a takie tanie nie są, dlatego zastanawiam się nad przejściowym takim rozwiązaniem.

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chłodziarkę, coś w stylu FWC, ale nie takie rozbudowane i kosztowne, prosty zestaw do chłodzenia płynu, bez żadnej pompki w zestawie, węży...

 

Tylko ala taki parownik wsadzony do pojemnika z płynem z którego zestaw WC ciągnie płyn... - a tak sobie myślę :)

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość neevsky

ja tam wole hommade

Hommade? Chyba HOMMEMADE.

 

Nieno ten mój pomysł z zamrażarka to był naprawdęchybiony, sorry zę musieliście się męczyć ze mną :D

 

Kupię peltiera z jakimś dobrym zasilaczem i zrobię wreszcie ten blok wodny, jeden gostek ma sprzedać miedź albo pojadę na Węglowa.

 

Tutaj zamieszczem linka do artykułu jak zrobić blok wody HommeMade, jakby ktoś chciał zrobić:

http://www.extern.pl/wc/BG/index.php

 

Oczywiście artykuł nie mój ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chłodziarkę, coś w stylu FWC, ale nie takie rozbudowane i kosztowne, prosty zestaw do chłodzenia płynu, bez żadnej pompki w zestawie, węży...

Taniej by Cię wyszło zamówić u kogoś. Jak chcesz pierwszy raz składać, to dochodzi niemały koszt narzędzi.

 

Tylko ala taki parownik wsadzony do pojemnika z płynem z którego zestaw WC ciągnie płyn... - a tak sobie myślę :)

Robisz rezerwuar (np akwarium) i wsadzasz tam skraplacz, który będzie robił za parownik.

 

W wykonaniu ryby:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość neevsky

Nie nie, z tym FC i WFC to odpada nie mam zielonego pojęcia o tym :D

 

Jednak na tym peltierze pozostanę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hommade? Chyba HOMMEMADE.

omg, neevsky, to, co napisał KAMILcom było ironiczne... :dontfeedtrolls: a Ty i tak z błędem napisałeś HomeMade :lol2:

 

Nieno ten mój pomysł z zamrażarka to był naprawdęchybiony, sorry zę musieliście się męczyć ze mną :D

 

Kupię peltiera z jakimś dobrym zasilaczem i zrobię wreszcie ten blok wodny, jeden gostek ma sprzedać miedź albo pojadę na Węglowa.

omg, człowieku, skąd u Ciebie się biorą takie pomysły? Co jeden, to gorszy. Czytałem wiele o peltierach. Nie ma siły, peltier żre dużo prądu (musi być porządny przecież), jak widziałem w domowych konstrukcjach chłodzony jest ogromnymi (naprawdę ogromnymi) radiatorami, a jeśli chcesz założyć na niego WC licz się z tym, że schłodzić wodę ogrzaną przez peltiera to też niezłe wyzwanie. Skończ lepiej z kombinowaniem i złóż sobie zwykłe WC, jak każdy cywilizowany człowiek :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę sie z wami kłócić i tak mam 60% ostrzeżeń.

Ok, wiec prosze uzyj argumentów, a nie kłótni do rozmowy z nami. Peltier to najwieksza kaszana z wszystkich kaszan, nadaje sie to na sprzet pokroju 2mx czy celeron 300mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość neevsky

Hehe, o to jest pytanie.

 

No to chcę podkrecić proca, niewiem ile się uciągnie max na Athlonie 3000+@2Ghz. Ale ponad 3GHz chcę uzyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...