Skocz do zawartości
lukasz54

Benq Fp93gp & Lg 1953tr

Rekomendowane odpowiedzi

a dlaczego 'zwykle nie wystepuje'? czyzby na TN tez mogly meczyc sie oczy?

 

lepiej zmniejszcie jasnosc monitora, zadbajcie o odpowiednie oswietnlenie podczas pracy..

mozna tez zmniejszyc ostrosc, mozna zwiekszyc poziom czerni..

 

jest sporo czynnikow ktore wplywaja na komfort pracy przy lcd i raczej skupilbym sie na ustawieniu monitora do wlasnych potrzeb..

a nie na twierdzeniu: TN - ok, reszta - ble.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna tez zmniejszyc ostrosc

nie widzialem bardziej debilnego zdania

bez urazy ale lcd nie mają ustawiania ostrości bo mają idealną!!! poczytajcie sobie gdzies, a jak jest ustawianie to producent je wprowadzil tylko po to zeby pogorszyc obraz robiąc go mniej ostry (zamglony)

czym lepsza ostrość tym oczy sie mniej męczą a lcd mają ostrość idealną

i w żadnym lg niema ustwien ostrości a w benq są moze dlatego ze to acer a wiadomo co to acer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widzialem bardziej debilnego zdania

bez urazy ale lcd nie mają ustawiania ostrości bo mają idealną!!! poczytajcie sobie gdzies, a jak jest ustawianie to producent je wprowadzil tylko po to zeby pogorszyc obraz robiąc go mniej ostry (zamglony)

czym lepsza ostrość tym oczy sie mniej męczą a lcd mają ostrość idealną

i w żadnym lg niema ustwien ostrości a w benq są moze dlatego ze to acer a wiadomo co to acer

bzdury z tą ostrością, wcale nie im lepsza tym lepiej dla wzroku,

benq ma regulację ostrości podobnie miała iiyama i inne monitory a chodzi głownie o ostrość i regulację rozmydlenia przy nienatywnej rozdzielczości

TNki są za ostre dla mnie i nie potrafię pracować z tekstem bez cleartype (czyli rozmydlania brzegów czcionek), na VA jest o wiele lepiej i czcionki wyglądają dobrze nawet bez cleartype

ale to zobaczysz dopiero mając oba monitory przed sobą a ponieważ zamierzasz kupić LG więc nie ma to znaczenia,

widziałeś monitor podobny do LG 1953 i nie miałeś zastrzeżeń to nie ma sensu dalej przekonywać - bierz co chcesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im lepsza ostrość czcionek tym lepiej - idealna była by najlepsza ... bez widocznych subpikseli i aliasingu , dodatkowo litery powinny być komfortowej wielkości.

 

"Ostrość pikseli" na LCD jest idealna [logiczne - taka budowa] ... ale ostrość liter poddanych aa już nie ( a poddać je musimy by nie mieć "strzępów" )

 

Popatrzcie na stronę z tekstem wydrukowaną przez drukarkę laserową - tam są wszystkie warunki spełnione np. super ostrość - męczy WAS czytanie takiej strony z laserówki ?

 

Na LCD bez cleartype nie są ww. warunki spełnione bo mamy aliasing i widzimy subpiksele (widzimy subpiksele bo "linia" litery ma szerokość pojedynczego piksela i siłą rzeczy siedzimy tak blisko aby dobrze widzieć czcionkę przez to częściowo dostrzegając subpiksele ). ... i co z tego że w tym przypadku mamy super ostrość skoro ta reszta warunków nas męczy bo nie jest spełniona (strzępy i struktura RGB czyli subpiksele)

 

Natomiast przy cleartype (antyaliasing dla czcionek) nie mamy już poszarpanych krawędzi ( skutek pozytywny ), siedzimy trochę dalej nie dostrzegając tak bardzo struktury piksela [przez to że litery są nieco grubsze i dodatkowo minimalnie zwykle je powiększamy] (skutek pozytywny) ale litery mają też wygląd nieco rozmazany ( skutek negatywny - czyli też warunek ideału w pewnej mierze niespełniony ).

 

Idealnie byłoby gdyby monitor miał nieskończenie wielką gęstość ( wysoka rozdzielczość na cal ) dzięki czemu mielibyśmy gładkie czcionki i perfekcyjnie ostre z optymalną wielkością [możemy płynnie skalować].

 

Cleartype nie jest "rozmazywaniem" liter - rozmazywanie to zupełnie coś innego choć wydaje się tym samym.

 

Cleartype jest zwiększaniem dokładności wyświetlania czcionek (kiedy fragment czcionki wektorowej zachodzi w 25% na sąsiedni piksel to zapalany jest on jakby w 25% a nie zupełnie nie zapalany co ma miejsce przy braku Clealtype/antyaliasingu.

 

Czym sie różni rozmywanie od antyaliasingu ? - przy rozmywaniu po prostu mamy sztywny filtr rozmywający ("mieszajacy wartości") występujący najczęściej na nawet więcej niż tylko jeden piksel (chodzi o piksel/e pomiędzy figurami "rozmazywanymi") jak w znanym z gier "blur"!!! Natomiast antyaliasing "bierze" figurę wektorową i dobiera tak wartości pikseli na powierzchni gdzie ta figura ma wystąpić aby były one najbliższe kształtowi wektorowemu. Np kiedy litera zachodzi na sąsiedni piksel w 1% to tak jest on zapalany a wyobraźcie sobie co będzie przy filtrze naprawdę rozmazującym !

 

Swoja drogą cleartype jest trochę niedorobiony (brak zwiększania precyzji w pionie) ... ale to już wina Microsoftu.

 

ps. aby nie zaciemniać całości pominę fakt że clertype działa z dokładnością co do subpiksela a nie całego piksela w poziomie ( bo w pionie zupełnie nie działa :lol: )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widzialem bardziej debilnego zdania

bez urazy ale lcd nie mają ustawiania ostrości bo mają idealną!!! poczytajcie sobie gdzies, a jak jest ustawianie to producent je wprowadzil tylko po to zeby pogorszyc obraz robiąc go mniej ostry (zamglony)

czym lepsza ostrość tym oczy sie mniej męczą a lcd mają ostrość idealną

i w żadnym lg niema ustwien ostrości a w benq są moze dlatego ze to acer a wiadomo co to acer

bez urazy ale jesli nie wiesz o czym piszesz to nie pisz wcale.

 

acer.. to acer.

benq.. to benq.

lg.. to lg.

jakas roznica? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lcd nie mają ustawiania ostrości bo mają idealną!!!

Niektóre LCD maja ustawianie ostrości przez programowy filtr rozmywający zaszyty w elektronice monitora do którego mamy dostęp przez OSD ( działa jak filtr który możesz nałożyć w programie graficznym na obraz rastrowy ). Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez urazy ale jesli nie wiesz o czym piszesz to nie pisz wcale.

 

acer.. to acer.

benq.. to benq.

lg.. to lg.

jakas roznica? :lol:

to dlaczego pisze w wikipedi ze benq to jest inaczej acer poczytajcie sobie

i piszą ludzie ze nie warto kupowac najtańszą mva tz benqfp93gp bo ma kiebską jakosć obrazu i bardzo smuży i lepiej kupic dobrą matrycę na TN 3 generacji z 2ms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile mnie pamięć nie myli to firma Benq ma jedynie umowę/porozumienie z siemensem i produkuje fony benq-siemens,poza tym cytat ze strony benq: "The BenQ Group is currently comprised of 12 companies that operate independently while sharing resources and leveraging synergies among them." czyli coś za kształt konsorcium mające pod sobą 12 firm min.Acer ale każda działa niezależnie itd

 

reasumując Benq to nie Acer inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego pisze w wikipedi ze benq to jest inaczej acer poczytajcie sobie

i piszą ludzie ze nie warto kupowac najtańszą mva tz benqfp93gp bo ma kiebską jakosć obrazu i bardzo smuży i lepiej kupic dobrą matrycę na TN 3 generacji z 2ms

Skoro mówisz że jest tak kiepsko z MVA, lepsze jest TN "3 generacji 2ms" i ogólnie się tak "świetnie" znasz to po diabła piszesz na tym forum jak również na forum MVA irytując tylko mnie, gmfriend i co bardziej obeznanych ludzi w temacie ? Jak ja lub koledzy coś piszą to ty czytasz ale to jakoś nie dociera ...

 

... koniec z mojej strony i o nic nie pytaj bo jak ci odpowiem/odpowiadam (lub kto inny) to efekt jest IDENTYCZNY jakbyśmy nic nie pisali ! A czasem zadajesz po prostu głupie pytania np. ja mówię : "Ostrość na każdym LCD jest jednakowa ... to wynika z budowy" a ty piszesz : " Czy to źle że jest jednakowa? " - LOL ... i jak się nie -cenzura-

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

użytkownik dymy nie jest zadowolony w tego benq fp93gp i uważa za lesze lcd tn-ki 3g

faktycznie - od kilku tygodni piszesz pw w których poddajesz w wątpliwość tego co tutaj napisałem. za każdym razem staram się rzeczowo wyjaśnić i pomóc. ale w momencie kiedy po raz n-ty zadajesz mi te same pytania, a każde wyjaśnienia i porady odrzucasz to zastanawiam się czego Ty tak naprawdę [ciach!]a chcesz? wcale nie uważam, że TNki 3g są lepsze od matryc MVA. napisałem tutaj swoje obserwacje na temat Benq i tyle. jeśli wahasz się to wspomniana TNka jest dobrą alternatywą w podobnej cenie i to właśnie miałem na myśli. więc proszę nie pisz tutaj co kto uważa bo masz wyraźne problemy z czytaniem ze zrozumieniem. EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle i Dymy

spokojnie nie kłóćmy się

ja sie nieznam chce tylko usłyszeć opinie

o lg nic zlego nie slyszalem w przeciwieństwie do benq (Dymy)

na innych forach wszysy piszą ze benq fp93gp jest lepszy od KAŻDEJ TN-ki a tutaj jakos inaczej

jestem zapracowany wiec przepraszam za powtarzające sie pytania

wkońcu chcialbym cos kupic wiec prosilbym o podsumowanie wszystkich kwestii odnośnie benq fp93gp oraz lg1953tr

i prosiłbym Cię Dymy abys napisal te wady co masz do fp93gp ostatni raz :)

pozdrawiam

 

PS Tylko ty Dymy nażekasz na smużenie, efekt pyłu i ból oczów z wszystkich internautów i piszesz ze lepszym wyborem będzie TN 3g,

a inni piszą ze ten benq ma obraz duuuuuużo lepszy od TN-ki nie smuży i jest idealnym monitorem

Edytowane przez lukasz54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spamujesz fora Łukasz jak ja. Ale jestes jeszcze o tyle w komfortowej sytuacji ze nie masz monitora :)

Jesli masz kase kup oba przez internet w roznych sklepach , z tego co wyczytalem mozna zwrocic bez podania przyczyny w 10 dni , stracisz co najwyzej koszty wysyłki ale postawisz oba obok siebie, ten sam obraz i nie bedziesz zalowal ze tamten mogł być lepszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosilbym o podsumowanie wszystkich kwestii odnośnie benq fp93gp oraz lg1953tr

i prosiłbym Cię Dymy abys napisal te wady co masz do fp93gp ostatni raz :)

gościu.. nie przeginaj bo [ciach!]a jeszcze Ci to oprawię i złotą czcionką ważne myśli wystukam. ile Ty masz lat? przekroczyłeś chociaż osiem? looknij post wyżej - pamiętasz jak pisałem, że możesz skorzystać z takiej możliwości? pamiętasz jak pisałem, że możesz się też dogadać ze sprzedawcą na temat wymiany na coś lepszego? pamiętasz co odpisałeś? nie będę się bawił..

mam w skrzynce 12 Twoich pw i nie wiem ile skasowałem.. wymiękam :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam FP93GP kolega posiada Lg 1953tr z naszych testow wypada ze kolega chce sie zamienic ze mna bo w grach wydaje mu sie lepszy benq ,a on czesto gra

no i jeszcze trzeba powiedziec ze benqa trzeba ustawic czyli

jasnosc 90

kontrst 50

ostrosc 1

standard

kolor uzytkownika

czerwony 50

zielony 50

niebieski 50

lepsza praca w windows i kolory i czern

jasnosc 90

kontrst 50

ostrosc 1

standard

kolor uzytkownika

czerwony 55

zielony 55

niebieski 55

i gamma w sterownikach nvidia na 38

no i oczywiscie zainstalowac Clear Type Tuning

Lg ma poprosu lepsze ustawienia i tyle ale niezamienil bym sie z kolega za zadne skarby ,to tyle narka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden nie ma podstawki na piwo :P no i nie śpiewa kołysanek jak się przed nim zaśnie.

Musiałem się odezwać, no po prostu lukasz54 rządzi ;]

Zwłaszcza teksty z użyciem "oczów" rotfl. Normalnie wszystkie ręków i nogów mi opadły.

Przepraszam za OT.

o matko...

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam FP93GP kolega posiada Lg 1953tr z naszych testow wypada ze kolega chce sie zamienic ze mna bo w grach wydaje mu sie lepszy benq ,a on czesto gra

no i jeszcze trzeba powiedziec ze benqa trzeba ustawic czyli

jasnosc 90

kontrst 50

ostrosc 1

standard

kolor uzytkownika

czerwony 50

zielony 50

niebieski 50

lepsza praca w windows i kolory i czern

jasnosc 90

kontrst 50

ostrosc 1

standard

kolor uzytkownika

czerwony 55

zielony 55

niebieski 55

i gamma w sterownikach nvidia na 38

no i oczywiscie zainstalowac Clear Type Tuning

Lg ma poprosu lepsze ustawienia i tyle ale niezamienil bym sie z kolega za zadne skarby ,to tyle narka

a jednak podczas nie grania w gry lepszy jest lg? bo z twojego postu tak wynika

mówisz ze jak ma lepsze ustawienia?

a do pracy który będzie lepszy

 

sorki ze caly czas niemoge podjąc decyzji ale naczytalem sie tyle ze niewiem co wybrac

chętnie wziąłbym benq ale nieznam tej firmy, niektórzy użytkownicy piszą ze kupili fp93gp i po tygodniu zamienili na TN-kę bo oczy im wysiadały przy pracy i to jest nie od regulacji, a inni znowu ze wszystko ok i ze super monitorek, inni piszą ze jedyny plus benq to wlasnie mva, a lg ma same plusy, poza katami i kolorami

przeciez ja nie jestem grafikiem wiec poco mi mva, a jeszcze warto zaznaczyc ze mam do wyboru calkiem dobrą TN 3g i najtańszą p-mva

:blink:

no i czego nie mozna przeoczyc piszą tez ze benq duzo gorzej skaluje od lg a to ważne jest

chce cos kupic z najblizszym czasie i niewiem co :oops: :oops: :oops:

jeszcze raz przepraszam

no i pomóżcie w podjęciu decyzji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu po kupnie benqa musisz se ustawic w osd bo orginalne nastawy sa do kitu i wprowadzaja w blad co do wyboru

jak se ustawisz to i przy pracy i przy graniu bedzie wszystko ok

a pisze tak bo mialem obydwa monitory na jednym biurku obok siebie

a clear type mialem wlaczony nawet na moim crt ibm p275 bo zawsze poprawia to czcianki przy czytaniu

i zadne oczy mnie nie bola w porownaniu do crt gdzie mnie glowa bolala po 2godzinkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce cos kupic z najblizszym czasie i niewiem co

kup golfa dwójkę :idea:

 

moze bych sie wysroł..albo ino wyscoł..alboiiiiyyyyyysssię w gacie zersroł ;)

 

tylko jeden z nielicznych

:blink: a może nieliczny z jeden tylko?

bez złośliwości ale ja naprawdę myślę że masz osiem lat i bardziej zależy Ci na korespondencji w rzeczy samej :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup golfa dwójkę :idea:

 

moze bych sie wysroł..albo ino wyscoł..alboiiiiyyyyyysssię w gacie zersroł ;)

:blink: a może nieliczny z jeden tylko?

bez złośliwości ale ja naprawdę myślę że masz osiem lat i bardziej zależy Ci na korespondencji w rzeczy samej :)

nie będę dyskutował z Tobą :mur:

sam byłeś ostro przeciwne benq fp93gp a teraz tak go chwalisz

 

Umbrella wziąłbym ten benw ale dalej mnie zastanawiają niektórzy co nienawidzą fp93gp i mówią ze byle jaka tn będzie lepsza jak Dymy

Edytowane przez lukasz54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam FP93GP kolega posiada Lg 1953tr z naszych testow wypada ze kolega chce sie zamienic ze mna bo w grach wydaje mu sie lepszy benq ,a on czesto gra

no i jeszcze trzeba powiedziec ze benqa trzeba ustawic czyli

jasnosc 90

kontrst 50

ostrosc 1

standard

kolor uzytkownika

czerwony 50

zielony 50

niebieski 50

lepsza praca w windows i kolory i czern

jasnosc 90

kontrst 50

ostrosc 1

standard

kolor uzytkownika

czerwony 55

zielony 55

niebieski 55

i gamma w sterownikach nvidia na 38

no i oczywiscie zainstalowac Clear Type Tuning

Lg ma poprosu lepsze ustawienia i tyle ale niezamienil bym sie z kolega za zadne skarby ,to tyle narka

 

uuuuu ale Kolega z ostrej rury wali ;) przy takich ustawieniach mi oczy z orbit wychodzą ;) ale Każdy woli cos innego ... z moich doświadczeń wynika, ze optymalne do większości zastosowań ustawienia to jasność:70, kontrst:50, ostrość:2, kolory: standard i usera na 50:50:50 ;) ... tak czy siak ostatnio miałem w domu Nowego Benq 24" FP241WZ i postawiłem je obok siebie (ledwo się to mi pomieściło) ;) i powiem szczerze ten 24" ... działał podobnie do 93G P ! ... na tym 24" tylko lepsze kąty i czerń, poza tym na obu obraz rewelacja ... juz widzę następcę 93 ;) ale to za jakieś 7-9 miesięcy ;) bo teraz cena trochę chora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będę dyskutował z Tobą :mur:

to po co ten post? wiem wiem, znowu nie mogłeś się zdecydować :lol:

sam byłeś ostro przeciwne benq fp93gp a teraz tak go chwalisz

oto twoje wypowiedzi z PW:

jeszcze?...

tak dla ścisłości jeśli już decydujesz się wrzucać tu prywatną korespondencję (bez uzgodnienia - wypada zapytać) to winieneś umieścić pomiędzy tymi cytatami swoje bo kontekst moich odpowiedzi może wyglądać niejasno.

ostro przeciwne? problemy z odmianą? nie byłem ostro przeciwny więc proszę nie próbuj wmawiać mi pewnych kwestii - byłem krytyczny i tyle. nie chwalę tylko staram się być obiektywny, nie uważam się za A i Ω. skoro nie potrafisz skorzystać z materiałów zawartych na forum ani porad które otrzymujesz na pw to o co Ci biega?

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś kupował panel za 10k złotych i na 10 lat, to bym mógł to zrozumieć. Bo tak... to już nie. Tyle co ty założyleś topików na różnorakich forach... ech. I te pm'ki z tymi samymi pyt. co na forach, wręcz nie rozumiem już tego, tym bardziej, że w każdym założonym topiku uzyskałeś ogólnie takie same odpowiedzi. A dalej masz te same problemy/pytania... to się nazywa upierdliwość.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam te monitorki:

na mały plus zasługuje fakt że obydwa mają kabel DVI w zestawie

 

 

19" Asus VB191T black - 789 zł

 

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Mon...pelny,id,46837/

 

dodatkowe info

http://pl.asus.com/products.aspx?modelmenu...l3=548&l4=0

 

 

22" iiyama ProLite E2201W-B2 black - 1099 zł

 

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Mon...pelny,id,50565/

 

dodatkowe info

http://www.iiyama.pl/default.asp?SID=&...ARAMS=DATASHEET

Edytowane przez kali08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.

Polecam te monitorki:

na mały plus zasługuje fakt że obydwa mają kabel DVI w zestawie

19" Asus VB191T black - 789 zł

 

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Mon...pelny,id,46837/

 

dodatkowe info

http://pl.asus.com/products.aspx?modelmenu...l3=548&l4=0

22" iiyama ProLite E2201W-B2 black - 1099 zł

 

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Mon...pelny,id,50565/

 

dodatkowe info

http://www.iiyama.pl/default.asp?SID=&...ARAMS=DATASHEET

już niemam sil my tu dyskutujemy o mva a ty dajesz TN-ki heh........

 

2.

Gdybyś kupował panel za 10k złotych i na 10 lat, to bym mógł to zrozumieć. Bo tak... to już nie. Tyle co ty założyleś topików na różnorakich forach... ech. I te pm'ki z tymi samymi pyt. co na forach, wręcz nie rozumiem już tego, tym bardziej, że w każdym założonym topiku uzyskałeś ogólnie takie same odpowiedzi. A dalej masz te same problemy/pytania... to się nazywa upierdliwość.

nie jestem upierdliwy

co monitor mam kupic na rok i za rok nowy?

stary mialem ponad 8lat wiec nowy lcd mysle ze tez tyle wytrzyma

800zł to wcale niemało jak na monitor, większość 19" kosztuje ponizej tej kwoty

i nadal niewiem który kupic moglibyscie mi doradzić?

jak do gier i netu lg

jak to filmów i netu benq

dobrze mówie?

 

3. dymy nie chce sie z Tobą kłócić ale teraz jestes za benq a na pw pisales ze benq fp93gp jest bardzo złym monitorem jak na MVA

i wcale MVA nie są lepsze od TN

sorki ze cytowalem Twoje wypowiedzi... skasowalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pw pisales ze benq fp93gp jest bardzo złym monitorem jak na MVA

i wcale MVA nie są lepsze od TN

:blink: :? :angry: ..wciskasz mi jakieś kity i jeszcze po takich akcjach pytasz na pw czy piszę tu tylko dla jaj? dżizas..

 

już niemam sil my tu dyskutujemy (...)

:lol: :lol: :lol:

 

nie jestem upierdliwy

nie nie, to zespół obsesyjno-kompulsywny - mówię poważnie :idea:

 

co monitor mam kupic na rok i za rok nowy?

żadne forum tego nie wytrzyma :wisielec:

 

i nadal niewiem który kupic moglibyscie mi doradzić?

jak do gier i netu lg

jak to filmów i netu benq

dobrze mówie?

golfa dwójkę! golfa dwójkę!

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...