Skocz do zawartości
szelest33

Test Zasilaczy Na Nvision.pl

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

czytalem ostatnio test zasilaczy na nvision.pl,

http://nvision.pl/_plugins/content/content...?content.157.14

jest tam zasilacz Amacrox Warrior AX450-PNF ktory powinien odpowiadac Modecom MC-400ATX czy Fortron ATX-400PNF, wypada dosc blado, z 385w deklarowanego przez producenta ma jedynie 312w, przesciga go nawet jednostka 350w tego samego producenta, i jeszcze ta niska sprawnosc? Czy te zasilacze sa rzeczywiscie takie slabe??

 

Inny test tych zasilaczy [wersja bez pfc]

 

http://www.xbitlabs.com/articles/other/dis...8_18.html#sect0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, miałem sporą część zasilaczy z tego testu w rękach i na obciążnicy. Powiem ci że ten test jest zrobiony taśmowo i na odwal się. Z wielu jednostek wyciągałem w normalnie i w crossload znacznie wyższe moce niż oni. Takie bzdury że topower P7 podaje niestabilne napięcia mogą sobie wsadzać między bajki. Widocznie do testu były podawane zasilacze w różnym wieku i różnego pochodzenia, bo dostanie nowego P7 graniczy z cudem. Od kiedy np. Tacens supero jest taki słaby, skoro osobiście przy świadkach wytargałem z niego ponad 600W mocy ciągłej. Przykłady można mnożyć, ale to może zależeć od egzemplarza, chociaż nie w takim stopniu.

 

W części teoretycznej też się uśmiałem, od kiedy np. w zasilaczach impulsowych stosuje się stabilizatory :lol:, albo że wadą zasilacza jest pasywne PFC, śmiechu warte. Założę się, że pewnie Marcin dał im w jakiejś części wyniki swoich pomiarów do wklejenia, bo w kilka tygodni na pewno by się nie uporali z sensownym przetestowaniem takiej kupy sprzętu. Musieli by tam siedzieć non stop 24h na dobę. Zasilacz w takim trybie jak testuje Marcin powinno się testować minimum 2-3 godziny pomijając czas na ustawienie sprzętu. A platformę mają jedną. Z resztą Marcin wpakował w to naprawdę spore pieniądze.

 

Reasumując, moim zdaniem lepiej dokładniej przetestować kilka modeli i je dokładniej opisać, niż robić taką papkę na kilkadziesiąt stron, która miesza ludziom w głowach i nie wnosi nic ciekawego do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym co napisaliscie sam nie wiem jak odnosic sie do wynikow tych testow.

Jedno co mi sie rzucilo w oczy to to, ze zasilacz na ktory sie zdecydowalem, w tych testach wypada calkiem dobrze, w kilku przypadkach nawet lepiej niz mocniejsze wersje tego zasilacza (500/550W) :) I ze seria straight power jednak chyba jest nieco bardziej dopracowana niz dark power?

 

Z drugiej strony często polecane na forach Amacroxy wcale nie są tak świetne.

He he he :) a tutaj KLIK post #9 do poczytania ^^

Dalem dokladny link ale dziiiiiwne rzeczy mi robi z przegladarka wiec poszukajcie sami ;)

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, niech znajdą lepszy zasilacz od Amacroxa w tej cenie.

 

Bardzo ciekawe jest ogólne podsumowanie - połowa z zasilaczy nie ma albo żadnych plusów, albo żadnych minusów...

 

NIE PRZYJMUJTA TYCH TESTóW DO SERCA - bo wam namiesza w głowach :<

Edytowane przez omgwtf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieksza frajda byla z czytania komentarzy niz z samego arta xD

Jak doszedlem do miejsca kiedy zaczeli sie zastanawiac czy to czasem nie jest moc bierna to zaczalem sie rozgladac za notatkami z wykladow z miernictwa ^^

 

ktos wspomnial o braku pomiaru glosnosci zasilaczy, ja bym do tego dorzucil emisje ciepla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla użytkownika domowego pasywne PFC ma jeszcze więcej zalet:

 

-mniejszy pobór prądu przez zasilacz (minimalnie ale mniejszy), bo APFC do działania prąd jakiś potrzebuje i to napewno większy aniżeli straty na trafku w PPFC.

-mniejsza awaryjność zasilacza (transformatory się nie psują a układy APFC dość często)

-mniejsze prawdopodobieństwo występowania cykad, świerszczy i innych nieporządanych hałasów w zasilaczu, ewentualne buczenie trafka rozwiązuje sięprzez dokręcenie śrubek, którymi przymocowany jest do obudowy (bez rozkręcania zasilacza).

-bezproblemowa współpraca z tańszymi UPSami

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...