Skocz do zawartości
Domik

Łącze Internetowe 100 Mb/s? To Już Możliwe (w Polsce)

Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel siedzi wlasnie w Szwecji. Wynajeli z dziewczyna sobie normalne male mieszkanko.

Oto przecietne łacze internetowe tam:

[img ]http://img217.imageshack.us/img217/4830/speedtestyarcd5.jpg[/img]

Dla porownania moje jak najbardziej przecietne lacze Polskie:

[img ]http://img162.imageshack.us/img162/5131/speedtestqbrg1.jpg[/img]

Z tego co słyszałem, to akurat w Szwecji jest kiepsko z normalnym łączem - nie ma czegoś dla normalnego człowieka. Może to akurat wada konkretnego providera, ale nie ma w ofercie nic pomiędzy 512k, a kosmicznymi prędkościami w Mbitach. Ceny są wysokie (adekwatne do zarobków, ale bądź co bądź wysokie), przeciętny człowiek nie potrzebuje łącza 40m/15m - bo po co (chciałbym przypomnieć, że za granica praktyki typu nie idę do kina bo drogo, albo nie kupię na DVD, bo w internecie jest za darmo uprawiają w większości obywatele z importu ;) ). Do Skype czy WWW 0,5m jest jednak mało, a 10m+ jest nie potrzebne.

 

Ale jak mówię, ewentualnie to tylko taki provider (w Sztokholmie podajże), a i może już się to zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wielu z was transfery pareset kb/s czy nawet pare mb/s to codzienność

Są też ludzie skazani na TP, między innymi ja i to mimo, iż mieszkam w Warszawie, 400m dalej są bloki z Aster i UPC, gdzie za cenę mojej obecnej Neostrady dostaję 3, 4x szybsze łącze, TV (mam Cyfrę+ za którą płace drugie tyle) i telefon

TP = shit i tyle, zarówno ceny, jak i obsługa (coś na ten temat wiem, aktualnie sprawa w toku, 3 skargi i kilkanaście telefonów, trzech monterów dzwoniło, robią "śledztwo" na centrali i nic, a to wszystko dlatego, że przeprowadzili, jak się później okazało nieudaną migrację z 1 na 2mbit, żal)

Chwilowo neta mam tylko dzięki życzliwości sąsiada przez ścianę, przez wifi z liveboxa (syf, syf, syf), łącze oczywiście neo, ale przynajmniej działa

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem, to akurat w Szwecji jest kiepsko z normalnym łączem - nie ma czegoś dla normalnego człowieka. Może to akurat wada konkretnego providera, ale nie ma w ofercie nic pomiędzy 512k, a kosmicznymi prędkościami w Mbitach. Ceny są wysokie (adekwatne do zarobków, ale bądź co bądź wysokie), przeciętny człowiek nie potrzebuje łącza 40m/15m - bo po co (chciałbym przypomnieć, że za granica praktyki typu nie idę do kina bo drogo, albo nie kupię na DVD, bo w internecie jest za darmo uprawiają w większości obywatele z importu ;) ). Do Skype czy WWW 0,5m jest jednak mało, a 10m+ jest nie potrzebne.

 

Ale jak mówię, ewentualnie to tylko taki provider (w Sztokholmie podajże), a i może już się to zmieniło.

za 10Mbit down i 10Mbit up płacę 100zł mieisięcznie, do wyboru mam ok 7 dostawców i za tą cenę mogę mieć 24Mbit ,ale na razie nie przechodzę bo używam głownie emula a on nie rozpędza się do więcej niż 100kb zazwyczaj. Za to z torrenta maksymalny down to ok 700kb , nieraz ale rzadko sciągam z pełnym 1,2 MB na sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 10Mbit down i 10Mbit up płacę 100zł mieisięcznie, do wyboru mam ok 7 dostawców i za tą cenę mogę mieć 24Mbit ,ale na razie nie przechodzę bo używam głownie emula a on nie rozpędza się do więcej niż 100kb zazwyczaj. Za to z torrenta maksymalny down to ok 700kb , nieraz ale rzadko sciągam z pełnym 1,2 MB na sek.

Rozumiem, że skoro odpowiadasz na mojego posta, to mieszkasz w Szwecji?

 

Zresztą ja mówiłem o normalnym użytkowaniu, nie o kradzieży. Gdybyś nie kradł przez takiego emule czy torrenta to byś nie potrzebował takiego łącza. Aczkolwiek za taką cenę to się nie ma co zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie mozna juz z torrentow czy emula ssac legalnych rzeczy?

Używając łącza "głównie" do emule - nie. Ściągając z taką prędkością z emule czy torrentów, nie ściąga się raczej legalnych plików. Jeżeli ludzie nie używaliby p2p do ściągania nielegalnych plików, łącza 10mbit+ dla "domu" straciłyby sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buhahahaha Kszonek aleś przykrzaczył teraz : przykład pierwszy z brzegu -> kompletne sezony TopGear ściągane legalnie za pomocą ed2k dziękuję!,

 

przykład drugi z brzegu : rapidshare i jego baaaardzo legalne pliki czyto p2p? Raczej nie. Nie ma co uogólniać. Piracenie to domenta biedniejszych narodów, w których ceny CD równają się 1/10 średniej pencji, albo narodów, które są zblazowane i nie mają niczego innego do roboty tylko łamanie prawa żeby "coś" udowodnić (patrz pokolenie '68 w RFN). Mnie osobiście ostatnio by się przydał duży upload żebym nie musiał wypalać na DVD filmów z kamery do wysłania do kuzynki do stanów. Fakt, ze i ona musiałaby mieć ten swój d'load większy niż jej 4 MB czy też mbit/sek to inna sprawa. Ale przynajmniej mogłaby mieć film po kilkudziesięciu minutach a nie kilkunastu dniach (znając pocztę). Tak czy inaczej takie łącza na pewno się przydadzą w niedalekiej przyszłości.

 

Przypomniał mi się przypadek kolegi ze studiów, który pykał w QII przez modemik 56kbps i się bardzo ucieszył jak sobie zamówił neozdradę 128kbps. Mówił potem, że przeciez to wystarczająca szybkość. Dzisiaj śmiga na DSL 8 mbps i mówi że mało dla jego zastosowań. Tak samo będzie za te kilkanaście miesięcy.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą ja mówiłem o normalnym użytkowaniu, nie o kradzieży. Gdybyś nie kradł przez takiego emule czy torrenta to byś nie potrzebował takiego łącza. Aczkolwiek za taką cenę to się nie ma co zastanawiać.

 

 

Używając łącza "głównie" do emule - nie. Ściągając z taką prędkością z emule czy torrentów, nie ściąga się raczej legalnych plików. Jeżeli ludzie nie używaliby p2p do ściągania nielegalnych plików, łącza 10mbit+ dla "domu" straciłyby sens.

 

Jak czytam takie debilizmy to nie wiem czy się smiać czy płakac...

 

Ale niektórzy widac lubią jak im się sciąga przykładowo najnowszy OOffice czy Visual studio kilka dni zamiast minut/godzin....

 

 

Zaraz sobie chyba skorzystam z torrenta i ukradne ten i [ten program :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, może źle się wyraziłem. TAK - z p2p też można ściągac legalne pliki, TAK - z ftp można ściągać nielegalne pliki.

 

Widocznie żyję w innym świecie, ale jak mi ktoś mówi o ściąganiu z p2p (torrenty czy inne emule) to myślę o ściąganiu-kradzieży filmów, gier, programów itp, a nie o zasysaniu legalnych, darmowych plików dostępnych na www.

 

W każdym razie podtrzymuje stwierdzenie, że łącze 10mbit jest w zupełności wystarczające do normalnego użytkowania, chyba, że ktoś używa p2p (jak ktoś dalej ma pretensje może zamienić p2p na ściąganie nielegalnych plików z p2p - dla mnie p2p jest w 99% "siecią" rozpowszechniającą materiały nielegalne).

 

Pewnie sytuacja się zmieni, jak pojawi się możliwość oglądania youtube w rozdzielczościach astronomicznych, czy jeżeli na szeroką skalę zacznie się elektroniczne kupowanie filmów, tak jak to się stało z mp3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xanagaz : już można sobie próbować oglądać trailery w HD więc nie wiem dlaczego takie nastawienie u Ciebie.

 

Prawdą jest, ze jak wejdzie HDTV to na pewno takie łacza będą miały rację bytu. Tymbardziej, że TPSA dla przykładu cały czas traci na korzyść skype'a, a często się zdarza, że niestety rozmowy są rwane właśnie przez słabą przepustowośc istniejących łącz. Wychodzi z takiej rozmowy gadka głuchego ze ślepym o kolorach więc wiecie. Ktoś zresztą rzucał przykładem o rodzince, w której synio pyka po sieci w jakiś FPP, ojciec ogląda filma HDTV, mamuśka trajkocze po skypie z siostrą w USA a córunia nawala uploady z rodzinnych wakacji na jutuba. I wszystko ma śmigać płynnie a nie jakieś krzaki po drodze. Kilka stron wcześniej był ten przykład więc tam odsyłam.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xanagaz : już można sobie próbować oglądać trailery w HD więc nie wiem dlaczego takie nastawienie u Ciebie.

Swego czasu pojawiła sie informacja o zamiarach wprowadzenia przez YT filmów w HD i w jakimś newsie można było przeczytać, że specjaliści uważają, że sieć tego nie wytrzyma, bo plany modernizacji łącz są za małe na takie obciążenie. Pewnie mają rację, bo kilka trailerów to nie to samo co YT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwazam, ze 100mbps w domu to istna bzdura. Jest to niemozliwe do zrobienia. Rdzeniowe routery brzegowe nie wytrzymałyby takich obciazen, swiatlowody (mediakonwertery) musieliby wymieniac na 10gbps a glowne magistrale to nie wiem na ile ale zapewne jakis LACP (smart trunk) na 10x10gbps, ogolnie koszty tego bylyby tak duze, ze jest to niemozliwe. Dadza paru osobom a wszedzie indziej bedzie sie mowic, ze usluga jest niedostepna z przyczyn technicznych. To jest mega farsa z tymi laczami, albo sprzedadza "DO 100mbps" ( czyli wielkie G.... a nie lacze 100mbps, realnie zrobisz na tym 5-10mbps, a wiecej nie dasz rady i pretensji nie bedziesz mogl do nich wniesc, bo to nie jest lacze 100mbps, tylko lacze "Do ... 100mbps" czyli wielkie G.... marketingowe.

 

jak ludzie moga wierzyc w takie brednie :damage_wall: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet 100Mbit jest w Polsce w niektórych regionach dostępny. Np. w rejonie dawnego województwa tarnowskiego. Posiadam takowy, abonament wynosi 50zł netto. Przykładowo ściągnięcie odcinka prison breaka w HD (1.07GB, 720P) z torrentleechers zabiera od 13 do 20 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ctx0075b

Prędzej czy póżniej takie łącza będą codziennością.

Czy ktoś w czasach procesorów serii AMD K5 myślał o czterordzeniowych Phenomach? Nie. Tak samo jest z łączami, za kilka kilkanaście lat łącze 100Mbit będzie tak powszechne jak dzisiaj 1M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - piszecie, że w niektórych rejonach PL dostępne jest 100mbit, w mojej miejscowości jest tylko internet radiowy 512kbit i wiadomo jak działa radiówka, dodatkowo protokoły typu emule czy torrent są na stałe zablokowane przez admina, więc z "mojego punktu" wasze narzekania na internet po kablu 4mbit są bardzo przesadzone, bo Wy to macie za 40zł, a ja za taką kwotę mam można powiedzieć "cień Waszego internetu"

 

pozdrawiam

 

punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - piszecie, że w niektórych rejonach PL dostępne jest 100mbit, w mojej miejscowości jest tylko internet radiowy 512kbit i wiadomo jak działa radiówka, dodatkowo protokoły typu emule czy torrent są na stałe zablokowane przez admina, więc z "mojego punktu" wasze narzekania na internet po kablu 4mbit są bardzo przesadzone, bo Wy to macie za 40zł, a ja za taką kwotę mam można powiedzieć "cień Waszego internetu"

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od osób z tej samej sieci po lanie....

Hmmm a to ma być od osób z mojej sieci po lanie?:

 

:wink:

A jak ściągam z torrentleechers to nie natknąłem się na seeda czy peera, który korzystałby z usług mojego dostawcy internetu. Po prostu mam szybki net.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy duzych plikach (np 100mega z rapidshare) też masz takie transfery??

Rapid jest znacznie wolniejszy od torrentleechers. Transfery z rapida ponad 1MB/s to rzadkość.

A co do serweru cache to nie wiem czy takowy istnieje ale wątpię sądząc po ilości plików, które ściągnąłem z szybkością ponad 1MB/s.

 

A tu mój najwyższy transfer z utorrenta:

 

 

A tu odcinek prison breaka w HD ściągnięty w 12 minut bez 3 sekund:

 

 

Jak ktoś jest niedowiarkiem to mam jeszcze kilka screenów w zanadrzu.

Edytowane przez olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...