Skocz do zawartości
Domik

Łącze Internetowe 100 Mb/s? To Już Możliwe (w Polsce)

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdz tutaj:

2980572[/snapback]

@olafo podrzuć z łaski swojej linka ze speedtest.net to powinno rozwiać wszelkie wątpliwości.
Dołączona grafika

 

 

edit:

HiS: tajna, nie tajna... TASK Academic Computer Network ;) akademiki mają jeden duuuuuży plus ~~

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ;] speedtesta zarzuć www.speedtest.net

 

...te transfery to nic wielkiego, obecnie UPC oferuje łącza 20mb/s po "150~ zł"z których w wielkich bólach można wycisnąć full transfer czyli 1-2MB/s

 

olafo

z rapida spokojnie przekroczysz 1MB/s, wybieraj serwery TeliaSonera lub Level(3)

 

 

MacOSek@

po co zamazywałeś ISP ? jakaś tajna firma ? xD

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ctx0075

 

to zamieszkaj w akademiku ;] , dla odbiorców indywidualnych w lokalach prywatnych, na jeszcze długo możemy zapomnieć o takich prędkościach, większość infrastruktury jest nieprzygotowana a szczególnie przestarzałe łącza telefoniczne.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ctx0075b

Nie żebym narzekał na swój net, w końcu lepsze to niz latanie do kawiarenki i placenie 6zł/h.

Chociaz wku[ciach] mnie fakt, że sąsiad sobie neo w zeszłym tygodniu założył, a ja nie mogłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym narzekał na swój net, w końcu lepsze to niz latanie do kawiarenki i placenie 6zł/h.

Chociaz wku[ciach] mnie fakt, że sąsiad sobie neo w zeszłym tygodniu założył, a ja nie mogłem.

Dlaczego nie mogłeś? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ctx0075b

Dostałem odpowiedz iz w rejonie centrali do ktorej jestem podlączony, Telekomuna nie udostepnia łącza nowyn użytkownikom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze troche odkopie lae mysle ze jak oposaidacz e-wro powinienem

 

wiec sprawa wyglada tak: cena od samego poczatku czyli od jakis 5-6 lat to caly czas 55zl netto vatu na pozcatku wiadomo nie bylo teraz mozna odliczyc

 

budowa sieci: 3i kawalki innych osiedli + wask + polibuda polaczone swiatlowodami ktore ida w rurach ogrzewania (w nowycy ktore wumieniali i wlasnie wtedy powstalo e-wro)

 

predkosci: to bedize taki pol cytat - e-wro zapewnia najszybsza(5 lat temu nie bylo sieciowek Gbps) koncowke laczacza isp z klientem czyli te 10/100 // 10/100 normalne gniazdko lan wychodzi ze sciany i do kompa wchodzi przez sieciowke

czyli opcja wyglada tak ze po lanie lata sobie jak po lanie z z neta ile wyjdzie bo gwarancji jednak nie ma w praktyce z serwero ftp dobrych np mirorrow linuksa lata po 3-5MB/e (megabajtow na sekunde czyli 24-40MBps) po lanie dpchodzi do predkosci maksymalnej czyli tam 9-11MB/s

 

teraz jeszcze moj ladny screen: http://mixer.nd.e-wro.pl/maax.JPG

teraz speedtest z mirora najprawdopodobniej loalnego dialog Dołączona grafika

i ze szwecji z malmo Dołączona grafika

a teraz jakis z NY Dołączona grafika

 

podsumowujac e-wro to nie taka filozofia lacza jak neostrada ze ma sie swoj kawalek gwarantowanego transferka ale taka wlasnie osiedlowka z drugiej zas strony nie przeszkadza to miec zawsze wyzyszch transferow niz najwyzsza opcja neostrady oraz sporadycznie zaleznie od serwerka transferow rzedu kosmicznego :>

 

podsumowanie2 e-wro ma z dialogie mtyle wspolnego ze poprostu firma ktora stworzyla e-wro (firma cieplownicza) uznala ze nie chce dale jzajmowac sie dostarczaniem internetu i odsprzedala e-wro wlasnie dialogowi .. bo teksty typu ze dialog nam daje e-wro a wam jakeis dsl'e to troche nieporozumienie ;)

 

ogolnie w p2p lacze jest za symetryczne bo srednio wysylam 2x szybciej niz pobieram

no i nie popadajmy w paranoje bo w dslu majac 6Mbit a czasem nawet 2Mbit jak serwer jes tgowniany to nie wyciagniece tego niby gwarantowanego wlasnego transferu

 

pozdro

Edytowane przez leiber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...