Skocz do zawartości
Kodziu

Raid 1 Software'owy Z Nf4 Ultra...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nie mogłem nigdzie znaleźć, a więc zapytam :)

 

1. Co się dzieje po padnięciu jednego z hdd, rozumiem że dane zostają w całości na drugim ALE kiedy przynoszę z powrotem dysk (np. po wymianie - załóżmy ta sama pojemność i specyfikacja ale ciut inny model tak jak jest to u seagate że jest miliard różnych modeli 160gb...)

 

Podłączam ten naprawiony dysk i macierz się odbudowuje? Chodzi mi o to co oferuje nforce 4 ultra na płycie a8n-e nie żaden tam super drogi kontroler raid.

 

Załóżmy że psuje się jeden dysk, wyciągam go na gorąco (w końcu sata II), komputer działa dalej po jakimś czasie dostaję nowy dysk, podłączam i to wszystko wraca do tego jak było? Co będzie jeśli wyłączę komputer, macierz się skasuje i pozostanie mi pojedynczy dysk? Wstanie to jako raid czy jako pojedynczy?

 

 

2. Jak takiego raida będzie widział linux (gentoo jeśli to coś zmienia), dokładniej interesuje mnie to czy będzie to podobnie wyglądało jak przy raidach sprzętowych czy wygląda to zupełnie inaczej? Czyli np. od razu widzi dysk jako całość i nie potrzeba każdego traktować z osobna albo czy będzie możliwość na pewnej części zrobić raid 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...