Skocz do zawartości
waluigi

Zasilacz Seasonic S12 Ii Do Plyty Asus A7n8x-e

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

kupiłem zasilacz:

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...y,id,47534,s,1/

z tego co widze wtyczka ma 24piny a moja plyta ma 20.

1.czy moge kupic jakas przejsciowke?

2.czy bedzie to na 100% bezpieczne (zasilacz ma pracowac 24/7)?

czy ktos moglby mi wskazac nazwe takiej przejsciowki tak zebym mogl ja kupic jeszcze jutro np. w komputroniku?

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz karte graficzną w tym kompie? Zasilacz jest nieszczęśliwie dobrany do tej płyty, ma tylko 20A na lini 5V.

No wlasnie...

 

Z wtyczka ok, podlaczyłem zasilacz.

Ale po ok. 30sek od uruchomienia sie wylacza...

Mam badziewna karte, gf4mx asusa z 64MB pamieci.

Caly komputer to raczej malo pradozerne badziewie, Athon 2500 Barton Mobile 1.65v nawet skrecony na 1900+, 2x256MB ramu, dvd-rw (ale jego nawet nie podpinalem) i dysk sata samsung spinpoint 250GB...

 

Czy to wina tej karty? Jest cos zeby temu zaradzic?

 

W zasadzie to zasilcz bede uzywac raczej przejsciowo, jakies 5,6 miesiecy, potem trafi do plyty Via Epia ML-6000EA

http://www.travla.com/common/products/MB/m...L6000-spec.html

 

Tam grafika jest zaintegrowana na plycie, gdyby sie dalo to bym ja nawet wylaczyl bo i tak do komputera nie bede uzywac raczej monitora tylko laczyc sie po ssh...

Wiem ze zasilacz troche na wyrost do tej epii ale zalezalo mi na bezpieczenstwie bo bedzie chodzic 24/7 (a byle badziew moze mi narobic balaganu) i CISZE, a ta w seasonic jest poprostu mega...

 

Wiec niewiem co teraz o tym myslec, z Asusem cos sie da zrobic? I jak bedzie wspolpracowac z Epią?

 

Pozdro!

 

Udało mi się jednak uruchomić komputer na seasonic. Wiem ze zaraz mnie zbesztacie, ale bios ;) pokazuje napiecia jako takie przyzwoite jedynie wlasnie na +5V jest 4,75V.

Niewiem czy cos mi grozi czy moge tak popracowac przez te pare miesiecy?

 

Pozdro!

Edytowane przez waluigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz też do drugiego FAQ i dobierz rozmiar patelni aby sie strzelić w głowizne za podawanie napieć z BIOSu, bo wiesz u nas to nie mierzy sie napięć biosem

Napisałem ze wiem że napięc tak się nie mierzy, ale mam zaraz biec do sklepu po jakis miernik zeby sprawdzic to jedno napiecie? matko... myslalem ze bios podaje choc troche przyblizowe nawrtosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale nie. Zwłaszcza na tym Asusie często bywały jaja z odczytem napięć. Więc radzę lecieć jednak po miernik do sklepu.

OK czyli bede musial sobie taki sprawic :)

A wiecie moze jak jest z poborem pradu przez Via Epia o ktorej pisalem w pierwszym poscie? czy zasilacz bedzie dla niej odpowiedni? Nie zamierzam do niej podlaczac zadnej karty,jest juz jakas zaintegrowana na plycie.

Jak juz pislem wybralem go bo jest mega cichy i zalezy mi na bezpieczenstwie, bo owa Via bedzie pracowac raczej 24/7 jako domowy serwerek.

Pozdro i dzieki wszystkim!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowsze Via Epia są zgodne z ATX12V. Płyta powinna mieć gniazdo 4-pin składaliśmy kilka kompów POS i nowe zasilacze dobrze sobie na nich radzą o ile ich moc nie jest przesadzona w stosunku do obciążenia ;) Większość kompów na VIA Epia zużywało poniżej 90W pod pełnym obciążeniem.

 

Niestety Twoja płyta nie posiada gniazda 12V, więc nie jestem pewien na 100%. Niby Seasonic chwali się, że w S12II dodali układ dociążający +12V aby zasilacz uruchamiał się zawsze.

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowsze Via Epia są zgodne z ATX12V. Płyta powinna mieć gniazdo 4-pin składaliśmy kilka kompów POS i nowe zasilacze dobrze sobie na nich radzą o ile ich moc nie jest przesadzona w stosunku do obciążenia ;) Większość kompów na VIA Epia zużywało poniżej 90W pod pełnym obciążeniem.

 

Niestety Twoja płyta nie posiada gniazda 12V, więc nie jestem pewien na 100%. Niby Seasonic chwali się, że w S12II dodali układ dociążający +12V aby zasilacz uruchamiał się zawsze.

pracuej wlasnie na tej plycie asusa z zasilaczem, komputer nie wylaczany juz od tygodnia, bloga cisza w zasadzie najbardziej halasuje mi spinpoint samsunga :)

 

a z epia juz uruchamialem, nie moge oceniac napiec ale wszystko tez wygladalo na calkiem ok. moja epia ma gniazdo tylko 20pin, jest juz w koncu dosc leciwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...