Skocz do zawartości
DziubekR1

8800gs 384mb-768mb/192bit 12rops

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!! a moze ktos jeszcze pochwali sie swoimi osiagami na tej karcie. Podajcie jakies takty i testy w marku. Z jakimi ustawieniami itp. Pomoze to niektórym w wybraniu optymalnego oc heheh

:-P Pozdrawiam wszystkich :) :) :)

Edytowane przez theraper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://en.expreview.com/2008/02/23/geforce...review/?page=13 - nie wiem czy bylo, ale moze dac pewien poglad na sytuacje 9600GT vs 8800GS. W tym tescie pracuja na tych samych taktach, wiec ma to jakis sens. Co prawda jest tam wersja 8800GS z 768MB ramu, ale w mniejszych rozdzialkach to raczej bez roznicy czy 384mb, czy 768mb, co zreszta potwierdza ten test http://en.expreview.com/2008/01/21/review-...-768mb/?page=19 , chociaz momentami jednak sa ;) Ale 384mb ma troche mniejsze takty. Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

niedawno zostałem szczęśliwym posiadaczem xfx8800gs xxx, przesiadłem się z 7950gt. nowa karta jest bardzo wydajna, fabrycznie podkręcona 680/800 (mogę podkręcić do 740/960), jest tylko jedno ale... suszarka! wentylator jest (a właściwie był) najgłośniejszym urządzeniem w pokoju, nawet na słuchawkach słyszałem jak warczy. karta ma pomiar temp więc wiem że w idle było około 55*, przy stress około 70*(np. atitool 3D view). w bios faktycznie wszystkie pola odnośnie fan są na 100%, ale nie chce mi się bawić we flashowanie (na razie :wink: ). Wentylator zmieniłem na VF1000 lekko przeze mnie zmodyfikowany (2x80) i w końcu błoga cisza nastała :lol2: temp w idle 40*, stress 55* na minimalnych obrotach wentylatorów (niesłyszalne z odległości 10cm przy otwartej obudowie). jedno co mnie zastanawia dlaczego większość producentów wypuściła karty bez regulacji obrotów wentyli i pomiaru temperatury???

post-157650-1205368691_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem wiatrak 120mm na hr-03

Dołączona grafika

Dołączona grafika

i pobawiłem się w OC.

800/1890/900 (core /shader/vram)-no problemo

Dołączona grafika

Wynik słaby bo proc @2,66 ale zamieszczam jako potwierdzenie(Gpu-z nie mogę od dawna odpalić) wykres po pętli w 3dmarku 06.

Temperatura max 52*C

 

Widać ,że 3 fazowa sekcja zasilania daje rade.dodatkowo PCB jakoś specjalnie mocno się nie nagrzewa, zapewne dlatego ,że 2 fazy są po drugiej stronie GPU a pozostała jedna w standardowym miejscu.

Podejrzewam ,że GPU pojedzie dalej.Zastosowanie lepszego proca (e8200/8400) sporo podbiło by wynik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://en.expreview.com/2008/02/23/geforce...review/?page=13 - nie wiem czy bylo, ale moze dac pewien poglad na sytuacje 9600GT vs 8800GS. W tym tescie pracuja na tych samych taktach, wiec ma to jakis sens. Co prawda jest tam wersja 8800GS z 768MB ramu, ale w mniejszych rozdzialkach to raczej bez roznicy czy 384mb, czy 768mb, co zreszta potwierdza ten test http://en.expreview.com/2008/01/21/review-...-768mb/?page=19 , chociaz momentami jednak sa ;) Ale 384mb ma troche mniejsze takty.

moim zdaniem jak teraz mozna wyrwac Palita 9600GT za 460 zl to nawet nie ma co myslec o Gainwardzie 8800GS... chociaz to tylko moje zdanie :) Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwlaszcza ze ten palit 9600gt ma czujnik i regulacje obrotow ;) no i s1 rev2 i s2 wchodzi na niego i takoż niedlugo zawita w moim kompie ;)

Edytowane przez got3n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam od dzis ta karte... Palita.. dawno kompa nie zmienialem... pamietam ze do ati byly kiedys opcjonalne sterowniki omega drivers ktore podobno byly lepsze... a do tej plyty co najlepiej zainstalowac? istnieja w ogole jakies inne sterowniki? czy zainstalowac z plytki i sie nie klopotac... chcialbym tez zeby mi dzialal czytnik temp... ale to oblookam ten temat dokladniej jak bede mial wiecej czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Swoją drogą na tej karcie też trzeba uważać z podkręcaniem pamięci (jak w GT) ze względu na kontroler? Max na codzień 1900-1950?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że tak.Ja ustawiam na 900Mhz , bo ile uzyskam z wyższych taktów? 2% -5% to śmiech w obliczu ewentualnych problemów po przekręceniu.

 

Co do 9600GT vs 8800GS -przejrzałem parę testów i generalnie wniosek jest taki,że przewaga 9600Gt z reguły wynosi tyle, ile wynosi różnica w taktowaniu GPU między tymi kartami.Co więcej 8800GS pomimo niższych taktów potrafi nawiązać równo walke z "dziewiątką".

Pewnie jakby zsumować wszystkie wyniki można by postawić znak równości pomiędzy tymi kartami.A dodatkowo nowe sterowniki przeznaczone dla 9600GT można zainstalować dla GS i liczyć na kilku procentowy wzrost wydajności-ja jakdę na dedykowanych sterach do tej karty.

 

Zauważyłem też ,ze PDC@2,66Ghz spowalnia kartę, w takim DiRT po włączeniu FSAAx4(zamiast x2)i AF x8(zamiast x4) ilość FPS zauważalnie nie spadła ,co jest wyraźnym symptomem braku CPU.To tak na marginesie ,bo nie mam czasu na wnikanie w każdą klatkę.

 

PS-oczywiście działam na XP-SP2, Vistę raczej zignoruję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

Szukam w RT wg wskazówki:

 

"zamiast domyślnego "Data Provider" trzeba zmienić na NV Thermal Diode(w setupie plugina "core temperature""

 

Ale niestety nie potrafie tego znaleźć :/ Czy byłby ktoś tak uprzejmy i pomógł nieco bardziej ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co gwarancji niema ?

No tak,ale już mi przeszło max OC ,teraz interesuje mnie komp bezproblemowy i "rock stable" z użytkowym OC.Poza tym chciałem pograć trochę w starsze gierki (jak znajdę czas) i te które odłożyłem na półkę z racji niezadowalającej wydajności 8600GT np.World in Conflict, ewentualnie ArmA-ale tego jeszcze nie mam.

 

A teraz takie porównanie 1. 8800GS vs 2.9600GT w liczbach(referencyjne karty)

Core clock ------------------------- 550 / 650 (sporo niższe takty GS)

shader clock----------------------- 1375 / 1625 (jw)

Vmem clock ----------------------- 800 / 900

przepustowość-------------- -------38,4GB/s / 57,6 GB/s (szersza szyna 9600GT =przewaga)

wydajność obliczeniowa(FLOPS)--264 GFLOPS / 208 GFLOPS (spora różnica na korzyść GS)

Pixel Fill Rate --------------------- 6600 Mpix/s / 10400 Mpix/s (tu widać dlaczego GT może rywalizować po OC z 8800GT-16 ROP daje taki wynik)

Texture Fill Rate------------------- 26400 MTex/s /20800 MTex (tu z kolei GS prowadzi,poniżej widać dlaczego)

 

Shaders----------------------------- 96 / 64

Texture Units----------------------- 48 / 32

ROP --------------------------------- 12 / 16

 

Wczoraj odpaliłem jeszcze Gears of War na MAX -praktycznie stałe 60FPS(vsync- ON), użycie pamięci video wynosi ok. 270MB, ale gearsi dziwnie haczą w momencie doczytywania tekstur-zamiast wrzucić jak najwięcej do VRAM, silnik streamuje co kawałek.

 

W Crysis z modem na V.HIGH użycie Vram=364-370MB.

W demo N4SPD Pro Street 180MB-22xM-niewiele

 

Pamięci video w wymagających tytułach nie brakuje, i jednocześnie widać, że w starszym 8800GTS 320 te brakujące ~60MB robiło spora różnicę .

Zabraknąć jej moze w szczególnych przypadkach gdzie uzyto ogromnych tekstur.Ale do ostatnio wydanych gier w 1280x1024(144x900) nawet z FSAA 385MB wystarczy.Do nieco starszych gierek 160x200 itp. także wystarczy.

Przyznaje ,że trochę mnie martwiła wielkość bufora ramki ale jak widać nie stanowi to problemu.

 

Co do tej temperatury-Lanc wklejał gdzie to jest ja wrzucę obrazek z "gotowcem".

post-123865-1205655233_thumb.jpg

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurczę sam się biję co kupić 8800gs czy 9600gt... w sumie takt w takt to nawet 8800gs przy nie za wielkich rozdzielczościach i bez aa kładzie 9600gt, za tym drugim przemawia 512 ramu i kontrola obrotów- bo ceny już praktycznie się wyrównały-436 vs 461... echh osiołkowi w żłoby dano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety póki co nie ma praktycznie żadnego porównania tak w takt między tymi kartami(oprócz tego z expreviev).

Z suchej analizy możliwości tych kart można dojść do takich wniosków.

 

9600GT jest w przekroju wszystkich gier ,kartą bardziej przewidywalną tzn.niezależne od gry, wydajność zmienia sie w równym stopniu, podczas gdy na 8800GS można zaobserwować większe różnice .Inaczej mówiąc, w zależności od tytułu może być kartą wyraźnie lepszą ,bądź wyraźnie słabszą, ale w ogólnym podsumowaniu prawdopodobnie będą sobie równe.

Na korzyść 9600GT przemawia cichsze fabryczne chłodzenie,oraz 512MB Vram i wydajność z FSAA.

Dla mnie fabryczne chłodzenie nie ma znaczenia,gdyż i tak zawsze je zmieniałem,ale podkreślam -dla mnie.

512MB Vram -bezdyskusyjnie zaleta,na 8800GS w większości tytułów użycie sięga max 370MB(Crysis V-high), średnio 280-340(Cod4 z MSAAx4 i AFx8).

Ale już w Crysis "jakość obiektów" nie da sie zmienić na wysokie(pozostają na średnim poziomie).Pewnie da sie to wymusić ,ale to jasny sygnał ,że bufor ramki jest nieco za mały dla 1440x900.Choć ogólnie GS radzi sobie minimalnie lepiej z tą grą.

 

Zarówno na 8800GS i 9600GT pogramy w praktycznie każdą grę z FSAA,co najwyżej na GS z racji 12ROP zadowolimy sie trybem x2, zamiast x4,niemniej granie bez wygładzania krawędzi, możemy zostawić właścicielom Radeonów HD,bo co jak co ale FSAA, to podstawa-oczywiście jeśli gra daje taką możliwość.

 

Ogólnie, to czy wybrać 9600GT,czy GS zależy bardziej od osobistych preferencji,posiadanego sprzętu i ulubionych gier.

Ktoś posiadający 9600Gt /8800GS ze słabszym procem różnic nie odczuje-PDC@2,66Ghz =~AMD X2 2,8Ghz-to sensowne minimum,ale lepszy CPU na pewno sie przyda(widać to wyraźnie w Crysius ,DiRT,Cod4).

 

Podsumowując

9600GT

+wyrównana wydajność.

+dobra wydajność z FSAA.

+cichsze fabryczne chłodzenie z regulacją obrotów(może nie dotyczyć wszystkich producentów).

+512Vram.

+relatywnie niskie zapotrzebowanie zużycie energii.

 

-"tuning" TMU oraz ich ilość pozostanie nie bez wpływu na wydajność z filtrowaniem anizotropowym,i teksturowania

-czasem niższa wydajność niż bezpośredni konkurent taktowany niższym zegarem

 

8800GS

+ogólnie zadowalająca wydajność po OC ,czasem wyższa niż u konkurenta nawet z min.fabrycznym OC (->96sp i 48 TMU)

+OC na zegary 9600GT jest praktycznie w 99% pewne

+dość wydajne fabryczne chłodzenie,pozwalające na OC nawet po obniżeniu prędkości wiatraka(zewnętrznym kontrolerem)

+relatywnie niskie zużycie energii

(+)Limited Edition

 

-fabryczne chłodzenie bardzo głośne na max. obrotach.

-bufor ramki jest skrojony na potrzeby dzisiejszych gier beż żadnego zapasu(nie dotyczy wersji 768MB i nieco starszych gier nawet w 1600x1200).

-12 ROP oznacza niższą wydajność z MSAA, lub niższy tryb wygładzania krawędzi.

-wymaga OC ,bo fabryczne zegary są śmiesznie niskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

niedawno zostałem szczęśliwym posiadaczem xfx8800gs xxx, przesiadłem się z 7950gt. nowa karta jest bardzo wydajna, fabrycznie podkręcona 680/800 (mogę podkręcić do 740/960), jest tylko jedno ale... suszarka! wentylator jest (a właściwie był) najgłośniejszym urządzeniem w pokoju

 

 

Wentylator zmieniłem na VF1000 lekko przeze mnie zmodyfikowany (2x80) i w końcu błoga cisza nastała :lol2: temp w idle 40*, stress 55* na minimalnych obrotach wentylatorów (niesłyszalne z odległości 10cm przy otwartej obudowie). jedno co mnie zastanawia dlaczego większość producentów wypuściła karty bez regulacji obrotów wentyli i pomiaru temperatury???

Witam.

Mam podobny problem jak miał kolega.

Zakupiłem Palita 8800GS 384MB i chodzi jak mała wialnia do zboża.

Doradzcie na co niedrogiego mozna wymienic oryginalne chłodzenie.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Odkręć wiatraczek i zamocuj gumkami/opaskami wiatrak 80-tke lub 92-tke i bedzie super chłodzenie. Najtańsze możliwe rozwiązanie, zakładając że nie zajmie ci za dużo slotów pod kartą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręć wiatraczek i zamocuj gumkami/opaskami wiatrak 80-tke lub 92-tke i bedzie super chłodzenie. Najtańsze możliwe rozwiązanie, zakładając że nie zajmie ci za dużo slotów pod kartą.

Ktory bedzie lepszy ?

AC Arctic Fan AF9225 (600 – 2000 obr/min) czy moze Fander FX-92 W 800 – 1900 obr/min (z potencjometrem).

I czy masz linka gdzie jest pokazane to mocowanie na gumki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...