Skocz do zawartości
DziubekR1

8800gs 384mb-768mb/192bit 12rops

Rekomendowane odpowiedzi

Probował ktoś nałożyć wiatrak z coolera boxowego od intela (e2140) na palita 8800GS, czy jednak radiator jest za duży ?

Preferowałbym właśnie ten intelowski no w najgorszym razie nawiew jakimś wiatrakiem 8cm z zasilacza zrobię :D ,chyba ze któraś z kart innych producentów nie tak znacznie droższa ma jakieś chłodzenie dla normalnych ludzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że w komputroniku jest 9600GSO od Palita za... 299zł! oto link: http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,55807/

Ba ta karta może kosztować 5% mniej, bo teraz jest promocja komputronika z okazji 10 lecia działalności. W sumie to Palit 8800GS jest już po 270zł, ale GSO jednak jest nowszy i przy ewentualnej sprzedaży się więcej uzyska niż za 8800GS :rolleyes: . Do tego mamy PureVideo HD i teraz się zastanawia między GSO, a GS

384MB pamięci = 8800GS dokładna kopia z inną nazwą i drożej o.O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważ, że w komputroniku ta karta jest za 299zł. Pomyśl, co będzie w innych sklepach... Jak będzie za 250-260zł to będzie świetna cena :wink:

No, ale w tej samej cenie jest 88GS, która też ma 384MB, więc cena ta sama, za tą samą kartę. Poczekajmy do 768MB i wtedy zobaczymy ile naprawdę będzie kosztować 9600GSO. Edytowane przez bociczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

384MB pamięci = 8800GS dokładna kopia z inną nazwą i drożej o.O

marketing daje o sobie znać.. cała seria 9 (nie licząc GX2 i 9600GT) to kopie ósemek.. ale zwykły szary człowieczek powie sobie.. "9600 to przecież więcej niż 8800 więc warto dopłacić.. i jeszcze ta końcówka GSO zamiast GS.. no po prostu to musi być lepsza karta" ;)

 

normalnie niedługo trzeba będzie nazywać tematy nazwami kodowymi gpu a nie nazwami kart :/

 

a ja dalej nie wiem co kupić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, czy na ASUSa z Glaciatorem warto zakładać Pentagrama XC-70 Cu. Bo mam takiego z poprzedniej karty, a Glaciator trochę szumi, a takiego Pentagrama mógłbym skręcić i byłoby ciszej (bo w zasilaczu zmieniony wiatrak, BOX intelowski kręci się 800rpm, dysk cichutki, a karta trochę hałasuje). Czy raczej muszę coś porządniejszego kupić? Tylko musi być naprawdę cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... Tylko my tu nie mówimy o tym, ze GPU nie wyrobi, bardziej o tym, że pamięci mu będzie brakowało w 1680x1050... Może poczekaj trochę i weź 9600GSO 768 ?

Wiem o tym, ale już mam dość czekania :) . 9600GSO miały być już 13 maja, do tej pory praktycznie nie ma tych kart, a wersja 768 MB jak już w ogóle się pojawi pewnie będzie w cenie 9600GT i wtedy miałbym dylemat :) . Choć na TweakTown widziałem testy w których wersja 768 MB była szybsza od 9600GT. A tego Palita można mieć już tak jak wszyscy piszą poniżej 3 stówek. Niby jest Palit Sonic w Komputroniku na zamówienie, ale za 379 zł, a to już dużo. Nawet 9600GSO 384MB będzie pod każdym względem dużo lepsze od 7300GT, którego mam już trochę dość :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten asus 88gs zajmuje 3 sloty?(1pcie i 2 pci [na chlodzenie] ) ?

bo mam w kompie tylko 3 sloty, jeden pcie i 2 pci i do jednego pci mam wpieta sieciowke i niechce kupic tego asusa a potem sie okaze ze jego chlodzenie zabiera 2 pci

i jescze jakby mi ktos mogl zmierzyc jego wymiary

WAZNE DZIEKI

 

o i czy ta karta jest dobra? i ile zajmuje slotow wlacznie z pcie x 16

http://www.mcomp.com.pl/product_info.php?products_id=288373

http://www.bitcomputer.pl/product.php?id=8839

Edytowane przez IGREK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że do takich rozdzielczości 768MB nie ma najmniejszego sensu.. chyba nawet 256 (8800GT) albo 320MB (stary 8800GTS) powinno wystarczyć..

do crysisa nie wystarczy 256MB

Dołączona grafika

88GS wyzej od 96GT :wink:

edit. podkrecony :)

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebys sie nie zdziwil ;]. Do mojego 8800 GS nie dali, w zestawie byl tylko kabel tv-out -> 4 x RCA + sterowniki i nic wiecej. Fart, ze do X1950XT dawali 2 sztuki takiej przejsciowki, bo inaczej monitora bym nie podlaczyl ;].

 

Mowie o Palicie 8800GS w wersji z HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ciężko się doszukac w opisie tej karty no a jak przyjdzie i nie będzie to sobie poczekam pare dni az przyjdzie z allegro przejsciówka bo w sklepach to ciężko dostac

:o mam takich sporo. tylko rozne typy. Roznia sie iloscia pinow. dasz za przesylke to Ci wysle.

 

Zobacz recenzje tej karty to bedziesz mial zdjecia co jest w zestawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Panowie mam pytanie. Ma ktos z Was tabelke z shaderami/rdzeniem/pamieciami dla 8800GS (lub 9600GSO)? Zauwazylem , ze sa dosc spore roznice miedzy producentami , a przeca nikt nie wywali kasy na cos co jest wolniejsze przy tej samej cenie (XFX ma najnizej taktowane pamieci z tych , ktore widzialem). Moze warto dac to do 1 posta? Przelecialem temat , nic takiego jak przy okazji 8600 nie ma. :|

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zakinho

panowie na jakich detalach pogram sobie plynnie w crysisa na 8800GS palita i sprzecie z sygnaturki ? rozdziałka 1440*900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki. Zakupiłem wczoraj 8800GS od E-VGA i zaczęły sie lekkie problemy.Okresowo wyskoczy mi jakiś art, zacznie migotać ekran a najczęściej to sie po prostu twardo komp zwisi. Myślałem że to wina zasiłki i nie dostaje tyle prądu ile chce. Mam Topowera 350W, ale tylko 22A na linii 12V. Radek 3850 śmigał bez problemu.Pożyczyłem zasiłke, Amacroxa o mocnych dwóch liniach 12V i okresowo dalej potrafi sie zwiesić.Co dziwne, wydaje mi sie, że ten wiatrak nie zwiększa obrotów. Czy to 2D czy 3D Riva Tuner pokazuje, że kręci się ok. 700 obrotów na sekunde.Nie za mało? Wprawdzie temperatura sie w granicach 60 stopni utrzymuje, być może wiatrak ruszy jak temperatura skoczy.Troche mnie to martwi.A może stery? Wymieniłem 2 i sytuacja podobna. Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie taktowania macie na swoich kartach??

 

Ja przerobiłem regulator obrotów (5-12V) na wtyczke 2pinową, ustawiłem na stałe 6V i wiatrak pracuje bardzo cichutko. Tempreatura maksymalna to 55 stopni. Jest cicho i wydajnie.

 

Kara u mnie robi tak jak w sigu (tylko pamieci hulaja na 2120) bez vmodow... To ladnie ?

Edytowane przez misieek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...