Skocz do zawartości
DziubekR1

8800gs 384mb-768mb/192bit 12rops

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy istnieje jakies ciekawe porownanie 9600GT vs 8800GS, ale gdzie 8800GS bedzie pracowal na podkreconych taktach np. 700/1700/2000, bo takie porownanie jak np. zaserwowal PClab, 8800GS standard vs wykrecone na maxa 9600GT jest conajmniej smiesze...

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Widze że nie ma wyjścia, dzięki chłopaki za pomoc.

 

Powiedzcie mi jeszcze coś, czy za niska wydajność karty też może być efektem słabego zasilacza? Z tego co wiem karta wyciąga w 3DMark06 trochę ponad 9000pkt ( źródło: 2928211[/snapback]

Panowie, czy istnieje jakies ciekawe porownanie 9600GT vs 8800GS, ale gdzie 8800GS bedzie pracowal na podkreconych taktach np. 700/1700/2000, bo takie porownanie jak np. zaserwowal PClab, 8800GS standard vs wykrecone na maxa 9600GT jest conajmniej smiesze...
Może focus, coś takiego zrobi. IMO bardzo by się przydało ;) Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE KUPUJCIE NV SILENCERA 5 DO TEJ KARTY! Kupiłem dzięki radzie udzielonej mi wyżej i stwierdzam, że kompletnie nie pasuje on do 8800gs. Radiator w ogóle nie pokrywa się z kośćmi pamięci, a w pewnym miejscu koliduje z kondensatorem i uniemożliwia założenie chłodzenia. Na szczęście mój kumpel ma dostęp do odpowiednich maszyn i przyciął mi radiator na wymiar (spora modyfikacja względem oryginalnego kształtu). Silencer chłodzi u mnie tylko gpu, na pamięci założyłem małe radiatorki na kości bga. Jeszcze raz pytam czym kręcić tę kartę? Atitool nie rozpoznaje w ogóle gpu, a przy próbie zamknięcia zwyczajnie się wywraca (3 ostatnie wersje z betą włącznie). Nie zna mojej karty też Rivatuner (2.06, czekam na 2.07). Expertool ma "za krótkie" suwaki. Prócz braku możliwości podkręcania, jestem jak narazie zadowolony. W systemie po karcie ATI (driver cleaner) w 3dmarku 2003 mam 29500 (e2160@333x9, ASRock Conroe-D667). Crisis (instalowany jeszcze na ATI) osiąga w full detalach w 1024x768 ok. 30-45 fps (grałem tylko chwile, więc pomiar średnio miarodajny). Jak tylko uda mi się podkręcić zdrowo kartę zapodam pełniejsze testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Witq @ 29 lut 2008, 10:05)

 

No cóż... Widze że nie ma wyjścia, dzięki chłopaki za pomoc.

 

Powiedzcie mi jeszcze coś, czy za niska wydajność karty też może być efektem słabego zasilacza? Z tego co wiem karta wyciąga w 3DMark06 trochę ponad 9000pkt ( źródło: http://pclab.pl/art31226-4.html ), ja u siebie mam jakieś 7600pkt. Komp to Athlon 64 X2 4200 @ 2,2Ghz, mobo Asus M2N i 2x1GB Kingston 667Mhz. Tak wogóle możecie polecić jakiś dobry zasilacz do tej karty no i żebym też nie przepłacił. Z góry dziękuje za pomoc.

 

 

Masz taki wynik, bo masz za słabe CPU, żeby się w 3DMarki bawić ;] Na PClabie mieli C2D.

 

To jesli u niego takie sa spadki to co dopiero bedzie jak wezme 88gs pod venice podkreconego na 2,7GHz (2,8tez myknie) Czy to ma sens bo kasy na lepszy sprzet narazie nie ma wiec powtarzam pytanie lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 88gs czy 86gtsonic+ aby nie przeplacic jesli wydajnosc bedzie nie mal zadna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jesli u niego takie sa spadki to co dopiero bedzie jak wezme 88gs pod venice podkreconego na 2,7GHz (2,8tez myknie) Czy to ma sens bo kasy na lepszy sprzet narazie nie ma wiec powtarzam pytanie lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 88gs czy 86gtsonic+ aby nie przeplacic jesli wydajnosc bedzie nie mal zadna

Nawet jak się w pełni nie rozwinie, to i tak będzie szybszy od 8600gt.

Z drugiej strony, jeśli gra nie obsługuje 2 rdzeni to ten venice@2,8 będzie szybszy od x2@2,2ghz (coś słabo podkręcone, bo 2,7 to większośc robi)

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak się w pełni nie rozwinie, to i tak będzie szybszy od 8600gt.

Z drugiej strony, jeśli gra nie obsługuje 2 rdzeni to ten venice@2,8 będzie szybszy od x2@2,2ghz (coś słabo podkręcone, bo 2,7 to większośc robi)

to wogole nie jest podkręcone:P 2,2GHz ma na defie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w standardzie ma 1,833GHz (jak slynny barton2500)a malo kto przekracza na venice 3GHz ale nie to jest naszym problemem

W grach jest jakies rozdzielenie na 2 rdzeniowe czy jedno rdzeniowe procesory ??

Edytowane przez Zioło85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej mój procek Athlon X2 4200+ ma normalnie 2,2Ghz na rdzeń. Na tą chwilę stabilne 2530Mhz na rdzeń to max (trochę mało). Szybszy procek niewiele daje mi daje w 3Dmark06. Z tym zasilaczem, to jednak chyba on osłabia kartę. Kolega kiedyś kupił 8800GTS i na zasilaczu 350W miał słaby wynik, średnio 50% z karty wyciągał. Po kupnie zasilacza 450W karta śmiga pełna mocą. Tak więc myślę że mój procek nie jest za słaby tylko za mało mocy daje zasilacz. Na 8600GT miałem taki wynik jak trzeba, tzn było 200pkt różnicy (na moją niekorzyść) w porównaniu do C2D 3Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jak się podkręca Asus 8800GS ( nie TOP ) z domyślnych 550/800...

ale czuję, że zamontowali słabsze pamięci żeby TOP nie stracił klientów...

Jeśli ktoś ma wersję Asus 8800GS to niech się podzieli wynikami oc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Top jest kompletnie nieopłacalny.

 

Też chętnie zobaczyłbym testy zegar w zegar 8800GS i 9600GT.Na chwilę obecną na 90% kupie 8800GS, różnica w cenie między 9600GT jest nieakceptowalna z jednego powodu- 8800GT jest niewiele droższy od GF "9".I jeśli miałbym dokładać ,to do pełnego wypasu.

Tyle ,że pełnego wypasu nie potrzebuję, gdyż gram okazjonalnie(ostatnio KOTOR) i tu koło się zamyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wyniki z marka2006 obydwu kart podkręconych, no i powiem wam że myślałem że ten 8800gs (niezły wynik 13466) pójdzie dużo słabiej od kręconego 9600gt (13826)

http://forums.techpowerup.com/showpost.php...mp;postcount=30

 

Koleś płacze że ma pamiątki 1,4ns na swoim 8800gs :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wyniki z marka2006 obydwu kart podkręconych, no i powiem wam że myślałem że ten 8800gs (niezły wynik 13466) pójdzie dużo słabiej od kręconego 9600gt (13826)

http://forums.techpowerup.com/showpost.php...mp;postcount=30

 

Koleś płacze że ma pamiątki 1,4ns na swoim 8800gs :D

jak bym mial taki procesor to przy podkreconym 8600GT mialbym minimalnie ponad 10000pkt w 3DMark06 :lol:

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej mój procek Athlon X2 4200+ ma normalnie 2,2Ghz na rdzeń. Na tą chwilę stabilne 2530Mhz na rdzeń to max (trochę mało). Szybszy procek niewiele daje mi daje w 3Dmark06. Z tym zasilaczem, to jednak chyba on osłabia kartę. Kolega kiedyś kupił 8800GTS i na zasilaczu 350W miał słaby wynik, średnio 50% z karty wyciągał. Po kupnie zasilacza 450W karta śmiga pełna mocą. Tak więc myślę że mój procek nie jest za słaby tylko za mało mocy daje zasilacz. Na 8600GT miałem taki wynik jak trzeba, tzn było 200pkt różnicy (na moją niekorzyść) w porównaniu do C2D 3Ghz.

Niestety Twój procesor na 2.2GHz jest odrobinę za słaby do tej karty. Niska róznica pomiedzy wynikiem C2D i Twoim procesorem w przypadku 86GT wynikała z tego, że do takiej karty ten Athlon jest akurat i szybszy procesor nie pozwoliłby wydusić więcej z karty. Z 88GS sprawa wygląda nieco inaczej, jestem przekonany, że powodem niskiego wyniku jest zbyt wolny procesor (a raczej to, że procesory C2D w 3dmarkach uzyskują znaczną przewage punktową nad X2, w grach wygląda to juz inaczej). Zmiana zasilacza nie da Ci wzrostu pkt/fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maja tez tam 9600GT za 540 zl... kurde naprawde by sie przydal konkretny test 8800GS vs 9600GT bo nie wiem czy warto dokladac te 100 zl...

 

btw. mam pytanie czy wentylator z box'a od Intela PDC wejdzie na tego Gainwarda 8800GS? kiedys czytalem, jak ktos zamontowal taki wentylator na radiatorze od 8600GT i pasowal idealnie...

 

jak ktos moze to niech poda srednice radiatora :)

 

 

bo w sumie jestem zainteresowany kupnem jednak tego 8800GS cena juz w niektorych sklepach ~430 zl, moze niedlugo bedzie po ~400 zl - a to bardzo dobra cena za ta karte, w 1280x1024 wydajnosc taka sama jak 9600GT (w wiekszych nie gram)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, za taka cene to ja chyba łykam tego 8800GS. I tak gram w 1024/768, bo mam CRT 17", wiec mi 8800GT sie tylko marnuje, a tak zawsze ponad 200zl w kieszeni zostanie.

 

EDIT:

 

Cena fajna, tylko czemu koszt wysylki 25zl... Nie orientuje sie ktos moze, czy karta jest do dostania we Wrocławiu w jakiejs normalnej cenie ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znów kupie tego 8800GS, bo miałem go parę dni przed premierą 9600GT i oddałem do sklepu bo myślałem, że 9600GT będzie dużo lepsze, a niewiele droższe, ale w obecnej sytuacji chyba nie ma sensu sie czaić na tanie 9600GT tylko z powrotem brać 8800GS bo jest po prostu niezły jak za taką cenę :P uważam nawet że chyba nie ma sensu kupować pełnego 8800GT bo i tak wszystko śmiga na tym GS :D

Edytowane przez AlienMks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie. Mam 24" i ten 8800gs nie dawał rady w wysokich rozdziałkach(oczywiscie nie mowie tu o 1920x1200 bo do tego to trzeba SLI) I mysle teraz nad 88gt bo to chyba najbardziej sensowna karta do mojego monitora. Wiec jak bedziesz sprzedawał to moze bede chetny;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie. Mam 24" i ten 8800gs nie dawał rady w wysokich rozdziałkach(oczywiscie nie mowie tu o 1920x1200 bo do tego to trzeba SLI) I mysle teraz nad 88gt bo to chyba najbardziej sensowna karta do mojego monitora. Wiec jak bedziesz sprzedawał to moze bede chetny;]

A możesz powiedziec czy do 1280x1024 bez AA był wystarczający ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem głównie 1400x900 i 1680x1050 i w takich grach jak NWN2, Hellgate: London; UT3 radził sobie bez problemu wiec w 1280x024 bedzie mozna nawet grac z AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...