Skocz do zawartości
DziubekR1

8800gs 384mb-768mb/192bit 12rops

Rekomendowane odpowiedzi

ze względu na coraz niższe ceny 8800GS chciałem zamienić mojego kastrata na nieco nowszego.. w tej chwili Gainward 88GS kosztuje ok 300zł, więc pewnie na tą się skuszę. ma ktoś Gainwarda 8800GS? interesuje mnie kultura pracy wiatraka (palit 8600GT jest dla mnie za głośny) i problemy ze sterownikami.

Gdzieś czytałem (egiełda?) że 8800GS musiał mieć specjalne sterowniki. Jak to jest? Bo jak czytam ten temat to różne krzaki ludzie mają..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do tej karty, ale mam dylemat. Asusa w wersji zwykłej z Glaciatorem mogę mieć za 305 zł. Jest też Gigabyte z zalmanem i oprogramowaniem pozwalającym zmieniać napięcie na rdzeniu przez odpowiedni program pod windowsem za 320 zł. Drożej ale zaoszczędziłoby mi to zabawy w Vmoda :) . Czy ktoś już miał/ma tego GB i może coś o nim powiedzieć? Muszę zmienić kartę, bo na tym 7300 Gt w nic się nie da pograć w natywnej mojego monitora <_< :) .

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam ten sam dylemat. Bo właśnie na rynek wchodzi Gigabyte z tym fajnym Zalmanem za 320zł i nie mam pojęcia co teraz brać... Ciekawe jak się będzie to kręciło :lol2: . Jak na razie skłaniam się ku Gigabyte, ale szukam opinii o tym chłodzeniu Zalmana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda w porządku to chłodzonko, nawet ma heatpipy, jakby co zawsze można zapodać Accelero, a jednak softwareowo zmieniane napięcie do duży plus, zwłaszcza że na Arche ten gigabyte jest za 315 zeta :) .

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem, że ten Zalman na 12V trochę szumi, ale na 7V jest OK. No 2 HP, miedź i podbicie napięcia wygląda zachęcająco... No i może czujnik będzie działał w porównaniu do Asusa. Lecz ja poczekam aż się w kilku sklepach pojawi, bo póki co to nowość, więc może się okazać tańsza w innym sklepie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, podoba mi się ten gigabyte.

We wszystkich 8800 gs da się regulować obroty bez fizycznej ingerencji w kartę tylko poprzez modyfikację biosu, tak? Jak jest z odczytem temperatur? Jak zmniejszyć napięcie na coolerze? Tylko poprzez dodatkowy regulator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palita już wiem, że nie chcę, Gainward to podobno też straszna suszarka, zostają Asus i Gigabyte.. co lepsze?

 

I nie mówcie że można Accelero założyć, bo jakbym miał dopłacić, to wolałbym gf9600, gdzie jakoś bym zniósł hałas na rzecz wydajności ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do tej karty, ale mam dylemat. Asusa w wersji zwykłej z Glaciatorem mogę mieć za 305 zł. Jest też Gigabyte z zalmanem i oprogramowaniem pozwalającym zmieniać napięcie na rdzeniu przez odpowiedni program pod windowsem za 320 zł. Drożej ale zaoszczędziłoby mi to zabawy w Vmoda :) . Czy ktoś już miał/ma tego GB i może coś o nim powiedzieć? Muszę zmienić kartę, bo na tym 7300 Gt w nic się nie da pograć w natywnej mojego monitora <_< :) .

Na 88gs też nie pograsz [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 88gs też nie pograsz [;

Stary ja teraz się męczę na 7300GT, nawet w demko Crysisa pogrywałem w 1680x1050, detale min i miałem tak od 14 do 18 klatek, jak była jatka to potrafiło mocno spaść, ale grać się dało :) . Więc po zmianie na 8800GS powinienem mieć sporego kopa, tym bardziej, że na pewno nie będzie chodził na standardowych taktach :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary ja teraz się męczę na 7300GT, nawet w demko Crysisa pogrywałem w 1680x1050, detale min i miałem tak od 14 do 18 klatek, jak była jatka to potrafiło mocno spaść, ale grać się dało :) . Więc po zmianie na 8800GS powinienem mieć sporego kopa, tym bardziej, że na pewno nie będzie chodził na standardowych taktach :D .

No tak... Tylko my tu nie mówimy o tym, ze GPU nie wyrobi, bardziej o tym, że pamięci mu będzie brakowało w 1680x1050... Może poczekaj trochę i weź 9600GSO 768 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... Tylko my tu nie mówimy o tym, ze GPU nie wyrobi, bardziej o tym, że pamięci mu będzie brakowało w 1680x1050... Może poczekaj trochę i weź 9600GSO 768 ?

Szyna dalej jest w niej 192bit, czy może zaszaleli i dali 384bit? Bo jak 192, to imo dalej się nie opłaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600GSO = 8800GS

 

Zero różnic w taktowaniach i budowie. Jedyny plus 9600GSO jest taki, że wersja 768MB będzie w sprzedaży. Bo 88GS 768MB się nie doczekaliśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie jiż ktoś jak zrobić vmoda na Gainwardzie (Palicie)? Nie mogę przejść 720 na rdzeniu... BTW, widać jak procek trzyma tę kartę. Zmieniłem płytę główną (ASRock Conroe1333-D667 --> Gigabyte P35C-DS3R) i przy okazji taktowanie E2160 (9x333 --> 8x420). Wynik w 3dmarku 2005 skoczył w górę o 2000 pkt.! Wracając do mojego pytania - podzielcie się vmodem:)0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten asus z glaciatorem zajmuje jescze jeden pci?

mam 1 pcie i 2 pci

a te ausus zajmuje 1pcie i dodatkowo chlodzenie zaslania 1pci i jeden bede mial wolny? bo mam podpierta sieciowke zewnetrzna, takze musze miec 1 pusty pci

 

ewentualnie niech ktos to ma asusa z glaciatorem zmiezy jego wymiary

serdeczne dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600GSO = 8800GS

 

Zero różnic w taktowaniach i budowie. Jedyny plus 9600GSO jest taki, że wersja 768MB będzie w sprzedaży. Bo 88GS 768MB się nie doczekaliśmy.

Czyli w sumie 9600GSO 768MB < 9600GT , bo dalej GT będzie miała przewagę w Hi-Res za sprawą szyny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj, że 8800GS / 9600GSO mają 96SP, względem 64SP w 9600GT. A szyna to nie jest aż takie wąskie gardło, mając 768MB pamięci na pokładzie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że do takich rozdzielczości 768MB nie ma najmniejszego sensu.. chyba nawet 256 (8800GT) albo 320MB (stary 8800GTS) powinno wystarczyć.. i właśnie teraz mam niezły dylemat, czy stawiać na więcej jednostek cieniujących (i sporo niższą cenę GS) czy więcej ROPów i szerszą szynę pamięci (9600GT)..

jest jeszcze 8800GT 256MB za 392zł, które ma najwięcej jednostek cieniujących i rop, ale za to najmniej pamięci.. ehh.. co za czasy.. karty praktycznie te same, a każda do czego innego dobra i nie wiadomo co tu brać..

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że w komputroniku jest 9600GSO od Palita za... 299zł! oto link: http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,55807/

Ba ta karta może kosztować 5% mniej, bo teraz jest promocja komputronika z okazji 10 lecia działalności. W sumie to Palit 8800GS jest już po 270zł, ale GSO jednak jest nowszy i przy ewentualnej sprzedaży się więcej uzyska niż za 8800GS :rolleyes: . Do tego mamy PureVideo HD i teraz się zastanawia między GSO, a GS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...