Skocz do zawartości
DziubekR1

8800gs 384mb-768mb/192bit 12rops

Rekomendowane odpowiedzi

czy w 88gs asusa ale nie top jest przejsciowka na crt? dvi-d sub

Z tego co wiem(wypytalem na labie :razz: ) to i w tym jest, a w TOPie jest na 100% a nawet przejsciowka zasilania jest bo tez potrzebowalem bo mam Fortrona 350 MDNR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile macie stopni podczas grania na swoich kartach, a najlepiej na przykład jakby włączyć 3d view w Atitool i obserwować temperaturę. Bo zdjąłem z Glaciatora wiatrak i założyłem swój 12cm i podczas obciążenia jest 70 stopni, a w idle 50 stopni i nie wiem czy mam się martwić, czy jest ok?

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi po głowie Gainward

http://www.agito.pl/seria_8/gainward_gefor...168.328198.html

 

Wentyl ponoć potwornie głośny. Potrafi mi ktoś odpowiedzieć czy pasuje do tej karty VF700 Zalmana?

i drugie pytanko: w zestawie nie ma przejściówki DVI -> D-Sub, czy będzie pasowała innego producenta? Mam od starego Gigabyta

 

Z góry dzięki.

Edytowane przez tinotin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi po głowie Gainward

http://www.agito.pl/seria_8/gainward_gefor...168.328198.html

 

Wentyl ponoć potwornie głośny. Potrafi mi ktoś odpowiedzieć czy pasuje do tej karty VF700 Zalmana?

i drugie pytanko: w zestawie nie ma przejściówki DVI -> D-Sub, czy będzie pasowała innego producenta? Mam od starego Gigabyta

 

Z góry dzięki.

Ja bym dołożył do cichego Asusa 8800GS (właśnie takiego mam) lub ew. 9600GSO (np. od Galaxy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wzial Palita z 1ns DDR3...

 

Ladnie sie kreci, czujnik temp. jest no i mozna skrecic obroty wiatraka poprzez kontroler ktory sie samemu zrobi lub przerobic koncowke lub tez wgrac nowy bios ... duzo jest sposobow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miguel - Dzięki!!! Informacja o tym co byś zrobił na moim miejscu bardzo mi pomogła, a wiesz może czy cooler VF700 Zalmana pasuje do Gainwarda?

misieek - jeśli Twoja wypowiedź była reakcją na przeczytanie mojego posta, Tobie również bardzo dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma sensu się w takie rzeczy bawić na Gainwardzie (chodzi o przerabianie wtyczek, a co wtedy z gwarancją ?). Jeżeli Asus 8800GS ma za małe dla Ciebie takty, to jest też wyżej taktowana wersja TOP.

Zdaję sobie sprawę, że to rzeźba w [ciach!]ie, komp muszę zmodernizować i nie mam zbyt wielu funduszy na to, a i tak nie chciałbym wszystkich wykorzystać. Wolę sobie dokupić do tej karty Bioshock albo CoD4. Mam VF700 niesprzedawalny, bo po upadku z półki kilka piór się lekko wygięło. Z dziką satysfakcją wydalę tego Gainwarda za pół roku i kupię sobie normalną kartę dla białych ludzi. Na dzień dzisiejszy finansowo jestem w [gluteus maximus] za drugim zakrętem.

 

Ponawiam pytanie, czy VF700 Zalmana pasować będzie do 8800GS Gainwarda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że w najbliższym czasie stane się posiadaczem tego wyjca ;) Tyle, że prawdopodobnie wiem jak go uciszyć. Z tego co wynika ze zdjęć karty, to chłodzenie jest dosyc podobne do tego, ktore jest na 7900GS Gainwarda. Na tym 7900 też niby chłodzenie nie jest do wyregulowania, ale...w nowym RT mozna je regulować. Wystarczy wejść w Low-level system settings i zaznaczyć 'Enable low-level fan control'. Pojawia się suwak i można regulowac prędkosc wentylatora. Podejrzewam, że z 8800GS da rade zrobić tak samo. Mógłby jakiś własciciel tej karty sprawdzić to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że w najbliższym czasie stane się posiadaczem tego wyjca ;) Tyle, że prawdopodobnie wiem jak go uciszyć. Z tego co wynika ze zdjęć karty, to chłodzenie jest dosyc podobne do tego, ktore jest na 7900GS Gainwarda. Na tym 7900 też niby chłodzenie nie jest do wyregulowania, ale...w nowym RT mozna je regulować. Wystarczy wejść w Low-level system settings i zaznaczyć 'Enable low-level fan control'. Pojawia się suwak i można regulowac prędkosc wentylatora. Podejrzewam, że z 8800GS da rade zrobić tak samo. Mógłby jakiś własciciel tej karty sprawdzić to?

 

Nie można.

 

Jaki jest WR na 8800GS ?:> 12603pts w 3dmark06 ... moj wyniczek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, czy na ASUSa z Glaciatorem warto zakładać Pentagrama XC-70 Cu. Bo mam takiego z poprzedniej karty, a Glaciator trochę szumi, a takiego Pentagrama mógłbym skręcić i byłoby ciszej (bo w zasilaczu zmieniony wiatrak, BOX intelowski kręci się 800rpm, dysk cichutki, a karta trochę hałasuje). Czy raczej muszę coś porządniejszego kupić? Tylko musi być naprawdę cicho.

I co zakladales to chlodzenie, jesli tak to jakie temp. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest czujnik, ale w RivaTuner trzeba ustawic jedna opcje, zeby go widziala. Co do obrotow, to programowo sie nie da. Mozna wgrac bios z wartosciami obrotow mniejszymi, albo regulowac zewnetrznym regulatorem.

Możesz podać co to za opcja i gdzie jej szukać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko odnosnie programu do podkrecania kart. Obecnie uzywam Riva tunera ale jakos nieszczegolnie go lubie. Na starym kompie korzystalem z programu ktory byl dolaczony do karty graficznej firmy Palit i zastanawiam sie czy moglbym korzystac z tego programu rowniez na nowej grafice? ktora jest wydana nie przez Palita

Edytowane przez Bartekiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać co to za opcja i gdzie jej szukać ?

Szukanie nie boli...

 

A ja mam takie pytanko odnosnie programu do podkrecania kart. Obecnie uzywam Riva tunera ale jakos nieszczegolnie go lubie. Na starym kompie korzystalem z programu ktory byl dolaczony do karty graficznej firmy Palit i zastanawiam sie czy moglbym korzystac z tego programu rowniez na nowej grafice? ktora jest wydana nie przez Palita

A spróbować czy działa nie umiesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem nowy zestaw z Gainwardem 8800GS tak jak wyżej wspomniałem. Oczywiście po włączeniu mało nie odpadły mi uszy...ta karta jest PRZERAŹLIWIE głośna!! Nie zastanawiając się, sprobowałem podłączyc wtyczke pod regulator 5v...wentylator nie ruszył, tak samo było gdy podpiałem go spowrotem do gniazda na karcie, pewnie w jakis sposób go uszkodziłem :E (nie płacze z tego powodu, bo hałas jaki on wydawał był nie do zniesienia :P) Zamontowałem Arctica 92x92 na radiator, jest cicho i chłodno ;) Za karte zapłaciłem 275zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do was takie pytanie. Jest jakiś program, który pokazuje ile ramu na karcie jest w danym momencie zapchane, bo chciałbym zobaczyć ile niektóre tyluły zjadają?

riva tuner:) / monitoring/setup/plugins/i zaznaczasz sysmem potem zaznacz physical memory usage i zastosuj. to bedzie Ci leciało wtedy w monitoringu na wykresie a żeby to widziec podczas gry to z monitoringu setup/zaznaczasz phisical memory... dajesz setup i show phisical memory... in on-screen... no i zastosuj i w monitoringu klikasz na tą trybke koło tego i już. więcej w temacie o Rivie.

 

Edit sorry za wprowadzenie w błąd. opisałem jak sprawdzić uzycie ramu systemowego. robisz to samo tylko z localmemory usage

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszła do mnie karta - Gainward. I tu moje zdziwienie, wszędzie w testach i opiniach kabelek od wentylatora był dwużyłowy u mnie jest 4. Może jednak jest szansa na to, że obroty wentylatora można regulować? Drugą różnicą jest kolor radiatora. Na wszystkich dotychczasowych zdjęciach był niebieski u mnie jest czarny. Niestety reszta gratów dopiero w poniedziałek, więc nie mam jak się przekonać.

U Was też tak jest, czy może wyszła jakaś nowa partia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszła do mnie karta - Gainward. I tu moje zdziwienie, wszędzie w testach i opiniach kabelek od wentylatora był dwużyłowy u mnie jest 4. Może jednak jest szansa na to, że obroty wentylatora można regulować? Drugą różnicą jest kolor radiatora. Na wszystkich dotychczasowych zdjęciach był niebieski u mnie jest czarny. Niestety reszta gratów dopiero w poniedziałek, więc nie mam jak się przekonać.

U Was też tak jest, czy może wyszła jakaś nowa partia?

Mam tą samą wersje karty, jednak RivaTuner nie chciał regulować obrotów, tak samo w ExpertToolu najnowszym ze strony Gainwarda nie dało rady...w koncu chciałem podłaczyć ten wiatraczek do przejsciowki na 5v, ale niechcący go spaliłem xD Ostatecznie zamontowałem wentylator 92x92 na tym radiatorze Gainwarda i jest cicho i chłodno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie trochę z innej beczki. Czy opłaca mi się kupować tego 8800gs do mojego procka, który na codzień chodzi na 2800mhz?

Na początku zastanawiałem się nad hd3850 256mb ale jeden z forumowiczów wybił mi te karty 256mb z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel kupił do briska @2,85 9600gt i nie jest źle, więc możesz kupić powinno być nieźle. poza tym taniej Ci wyjdzie za 9600gso bo 88gs juz chyba nie produkują i nie ma z czego cena lecieć a to jest dosłownie ta sama karta.

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...