Skocz do zawartości
DziubekR1

8800gs 384mb-768mb/192bit 12rops

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 23latek

nNie możliwe że Ty na mniej podkreconej grafie i sporo mniej podkręconym procku masz wynik o ponad 1.000 pkt większy od mojego.

 

twój zestaw >

C2D E6300 1.86 @ 2.8GHz

8800GS 700/1700/1900

 

11.780

 

mój zestaw >

PDC E2160 1.8 @ 3.3GHz [ do testów wydajnościowych - 3.25GHz]

8800GS 680/1715/2036

 

10.679

 

nierozumiem tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytan o temp - nie podkrecana idel 65 stopni :/ , chyba duzo ? cos problemy zaczynam miec z wyswietlaniem ,paski , zwiechy ostatnio , poki co wrocilo do normy , EVGA karta.

 

w stresie ( bf 2 ) 80

Edytowane przez wookie85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 23latek

no za dużo - u mnie w iddle jest na referencie tempa na poziomie 52 stopni. Czyli u ciebie jest za dużo. Ale u mnie jest bok od budy otwarty i to też wpływa na taką temperaturę karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytan o temp - nie podkrecana idel 65 stopni :/ , chyba duzo ? cos problemy zaczynam miec z wyswietlaniem ,paski , zwiechy ostatnio , poki co wrocilo do normy , EVGA karta.

 

w stresie ( bf 2 ) 80

jesli to ta to w rivie masz regulacje wentyla.

Moja, 3miesieczna na stock nie przekracza 62 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ciesze sie ze znalazlem ten temat:P Czy ktos moglby mi objasnic jak sprawdzic temperature mojej karty? Probowalem poprzez everesta, speedfana, gpu-z ale niestety nigdzie nie jest podana...

Jeszcze mogłeś troche poszukać w temacie;) post 316

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 23latek

u mnie pamięci ida na 1050 [2100] nawet do testów. a na codzię n mam je na 1018 [2036]

 

EDIT

wręscie przebiłem 11.000 w 2006 :-)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 23latek

moje pamieci sie chyba przegrzewają :-( i musze chyba wymienic chodzenie na mojej 88GS bo pojawiaja mi sie arty jak gram w UT3 gdy pamieci ustawie na 1018 [1000 nawet] - choc byc moze byla to wina tego ze obroty wentyla ustawione są na 30%. Cos wymysle a jak nie to zmiana chłodziwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie porównuj asusa do evgi - bo Asus 88GS na starcie ma już wyższe zegary niż Evga 88GS więc wiadomym jest raczej ze osiągnie wyzsze wyniki OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie że nie, bo mój ASUS nie jest TOP tylko zwykły, więc standardowo ma 550/1375/800(1600). Ale coś mi się wydaje, że ogólnie ASUS wszędzie wsadza te krętliwe GPU, bo gdzieś Everest wykrył napis TOP w mojej karcie, więc kto wie, czy jedna od drugiej nie różni się tylko BIOSem itp :)

PS. Piszesz, że RAM się przegrzewa, a masz radiatorki? Bo ja nawet przykleiłem radiatorki, ale nie przekraczałem 900Mhz na pamięciach karty, bo jakoś mam uraz, odkąd kiedyś W Radku 9500pro po OC pamięci zaczęły sypać artami - na stałe. No ale to pewnie przypadek był, ale jestem ostrożny od tej pory.

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam referencyjne chłodznie na niej. Pamieci idą stabilnie na codzień na 2036 - a do testów i wyzej nawet. Z tym ze moje to Samsungi 1.0ns - a one są krętliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Asusa, ale 9600GSO, zwykłą wersję z taktami 550/1375/1600MHz. OC jest niezłe, bo 730/1782/2060MHz po dodaniu radiatorków na pamięci (chłodzenie to Glaciator). Za takie OC odpowiada dość wysokie napięcie rdzenia (1.21V, mierzone miernikiem) - normalnie rdzeń G92 w 8800GT ma 1,05 - 1,1V. Na karcie mam zrobione vmody i przy napięciach 1,30V/1,91V do benchmarków dawałem ~800/1900/1140 - z prockiem na 3,6GHz 13k lekko robię, a z prockiem na 4,6GHz udało mi się osiągnąc 14157 pkt. Nie miałem jednak odpowiedniego chłodzenia (teraz mam DuoOrba, ale on jest lekko mówiąc przereklamowany) - jestem w trakcie prac nad FC do kart graficznych, także wtedy powinno być ok. No i lepszy procek by się przydał, bo 4,6GHz Conroe to do benchów nie za wiele jak na dziś (w starszych testach jest jeszcze gorzej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupil sobie też Palita 8800GS.

 

Wszystko ładnie pięknie ale... od czego to jest że po podkręceniu

np. na 700/1800/2000 gra gra gra i nagle ekran zasypuja arty i res?

 

 

Robil vmoda dodal napiecia do 1.3V i to samo.

 

Jak podbije pamieci do 2100 to tak samo jest... a normalnie artów nie ma w testach czy w grach.

 

Jakies zabezpieczenie przed OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit wprowadzil chyba nowa rewizje 8800gs bo wentylator nie dziala juz jak suszarka :) wlasciwie to prawie w ogole go nie slychac a karta sie nie przegrzewa. Wentyl jest podlaczony do pcb karty 4zylowym przewodem, wedlug everesta dziala na 30% (predkosc obrotow ofc ;) ) Mialem sprawdzic czy programowo mozna zwiekszyc bo w rivie jest taka opcja ale nie ma potrzeby bo rdzen w stresie nie przekracza 65%. Czy w dodatkowym zasilaniu trzeba podpiac oba molexy czy wystarczy jeden? Wydaje mi sie ze dwa ale moze sie myle.

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpowie mi ktoś ?? Mam dziwne oc palita 88gs,

rdzeń 700 (leci gdzieś 720..), zlinkowany z shaderami = 1750, karcie większego kopa dają jednak memorki. testowałem w np rfactorze i 1050 (2100ddr) latały kilka h bez jednego arta,, żeby dociążyć wszystko full, na tor 40 samochodów. wczoraj zapuściłem marka 06 i stabilnie przeleciał na pamięciach 950, już koło 970 zwis. drivery najnowsze 180,xx. dziwne :P grałem sobie na 700/1050 jak chciałem tylko ten mark

 

da się softowo podbić napięcia na tej karcie ?:> jakiś tip jak kopnąć memorki wyżej ? bo chyba memorki dają gsowi największego kopa ?

 

warto kręcić rdzeń i szadery oddzielnie ?? czy zostawić zlinkowane ?

 

btw mark na 700/1750/950,driver na stock: 12300+ pkt.

 

potwierdzam wentyl lata cicho, 25% = 1450rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Podajcie proszę jakieś linki do sprawdzonych vmodów (Gainward 8800GS, ten starszy z suszarką:) ). Może wystarczy bios wyedytować (jeśli tak to proszę o jakieś detale)? Szczególnie liczę na kolegę BArt_X, który ma sympatyczne napięcia;) Podpinam się też do pytania wyżej - czy lepiej mieć zlinkowane shadery i gpu czy próbować osobno (co powinno pójść wyżej?)? BTW też mam słabo krętliwy ram - 950 w grach i smarkach prócz 06 (powyżej 900 arty i zwiechy). Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadajacych palita 8800gs, czy w trybie 3d nie wystepuja u was takie lekko widoczne, migoczace, polprzezroczyste poziome pasy? Nie wiem czy cos jest u mnie nie tak z zasilaniem czy mobo, czy moze karta jest uwalona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadajacych palita 8800gs, czy w trybie 3d nie wystepuja u was takie lekko widoczne, migoczace, polprzezroczyste poziome pasy? Nie wiem czy cos jest u mnie nie tak z zasilaniem czy mobo, czy moze karta jest uwalona.

Gainward 8800GS wersja starsza (z głośnym wentylem bez regulacji), oczywiście NIE występują. Może coś masz z chłodzeniem? Może ustaw ten wiatrak ręcznie na 100% i zobacz wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz sprawdze ale nie sadze zeby to byla kwestia obrotow wentylatora. Kombinowalem ze sterami, nawet winde przeinstalowalem. Podlaczalem tez dodatkowe zasilanie do molexow na roznych "galeziach" zasilacza, wlaczylem tez spreadspectrum w biosie i ciagle to samo. Musze sprawdzic grafe na innym sprzecie i zasilaczu bo moze to jest przyczyna. Plyte glowna mam z pci-e 1.0 a nie 2.0. Kurcze nie usmiecha mi sie teraz odsylac grafy do serwisu bo swieta ida i dostane ja spowrotem za co najmniej 1,5 miesiaca :/

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadajacych palita 8800gs, czy w trybie 3d nie wystepuja u was takie lekko widoczne, migoczace, polprzezroczyste poziome pasy? Nie wiem czy cos jest u mnie nie tak z zasilaniem czy mobo, czy moze karta jest uwalona.

też coś takiego zauważyłem, w jakiejś grze pamiętam, że pomogło właczenie vsync'a

moim zdaniem powodem tego może być jeszcze podłączenie monitora przez przejściówkę na d-sub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CRTka podpiętego przez przejściówkę i nie mam żadnych pasów. Jest to ewidentnie jakaś usterka. Dla uzupełnienia danych, jadę na najnowszych sterach od nvdii - 180.48. CarsonPoland - jakie masz temperatury w momencie występowania tych pasów? Może dobrze chłodzenie nie przylega, albo pastę masz jakąś kiepską (lub jej brak). Jeśli masz monit CRT to sprawdź jeszcze inną przejściówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...