Skocz do zawartości
DziubekR1

8800gs 384mb-768mb/192bit 12rops

Rekomendowane odpowiedzi

Gość amapi3d

sprawdz jeszcze 3dmarka 2003, powinienes miec ponad 33000...

oki, sprawdze jak bede w domu.

jestem bardzo zadowolony z zakupu.

 

zalety karty:

-wydajna (nawet bardzo jak za te cene)

-dobre oc

-cena, cena, cena

 

wady:

- najgłośniejsze chłodzenie jakie słyszałem

- brak czujnika temperatury - to taka mini wada ;)

- bardzo ubogie wyposażenie pudełka (to też akurat dla mnie mały minus)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki, sprawdze jak bede w domu.

jestem bardzo zadowolony z zakupu.

 

zalety karty:

-wydajna (nawet bardzo jak za te cene)

-dobre oc

-cena, cena, cena

 

wady:

- najgłośniejsze chłodzenie jakie słyszałem

- brak czujnika temperatury - to taka mini wada ;)

- bardzo ubogie wyposażenie pudełka (to też akurat dla mnie mały minus)

 

Podpisuje sie pod Twoimi slowami...

 

I dodam ze WAD... mozna sie w miare latwo pozbyc... wyposazenie jest dla mnie nie wazne... chlodzenie trzeba zmienic... a czujnik temperatury, pewnie jakos bedzie sie dalo odblokowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Podpisuje sie pod Twoimi slowami...

 

I dodam ze WAD... mozna sie w miare latwo pozbyc... wyposazenie jest dla mnie nie wazne... chlodzenie trzeba zmienic... a czujnik temperatury, pewnie jakos bedzie sie dalo odblokowac.

chłodzenie zmienie pewnie jak dowiem sie jak bezpiecznie sciagnac stickera - mam zalmana vf900 i chyba go wykorzystam bo nie chce zeby lezal odlogiem :) nie wiem tylko jak z chlodzeniem sekcji zasilania w tym przypadku.

 

czujnik fajnie jakby byl - nie ma, trudno :)

 

na prawde polecam te karte - szczegolnie w takiej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodzenie zmienie pewnie jak dowiem sie jak bezpiecznie sciagnac stickera - mam zalmana vf900 i chyba go wykorzystam bo nie chce zeby lezal odlogiem :) nie wiem tylko jak z chlodzeniem sekcji zasilania w tym przypadku.

 

czujnik fajnie jakby byl - nie ma, trudno :)

 

na prawde polecam te karte - szczegolnie w takiej cenie

Czy oprócz crisisa, dajesz rade w 1280x1024 w high w wiekszości nowych gier ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodzenie zmienie pewnie jak dowiem sie jak bezpiecznie sciagnac stickera

Igła albo żyletka? Tylko warto wpierw wygrzać porządnie kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z tego pomysłu w przypadku mojej karty 7900GS Palita i sprawdził się świetnie, tyle że teraz mam taką cisze w obudowie, że najgłośniejsze zrobiły się dyski twarde, ehh... Myślę, że w przypadku 8800GS rónież się to sprawdzi, w końcu na pewno większy wiatrak nie będzie gorszy od standardowego śmigiełka.

 

Dołączona grafika

 

(tak, wiem, profesjonalna robota...)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

A ja mam pytanie, czy do zestawu w sygnaturze oplaca sie wsadzac 8800GS czy lepiej poczekac i dolozyc do 8800GT?

jesli grasz w max 1280 na 1024 to 8800gs bedzie dla Ciebie idealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

oblukalem test 8800gs vs 3850 w nowych grach ma lepsze osiagi 3850 a w starych 8800gs mogli by zrobic jakis test po oc tych kart :P

nie wierze ze z AA 8800gs przegrywa z 3850 w 1280 na 1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy wyjdzie jakiś 8800gs z jakimś lepszym chłodzeniem. Coś wiadomo?

Asus jest z cichym i ma kontrole obrotów, ale cena już 550zł

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ YogiCK

 

Na poprzedniej stronie widzialem rozgryzles jak ustawic sobie inne obroty w 2D i 3D w Gainwardzie. Ja co prawda nie mam 8800GS, ale Gigabyte 8800GT 512MB VF830, ale tu tez nie mozna regulowac obrotow przez Rive. Co prawda mam go podpietego pod panel, ale jednak wolalbym miec jedno miejsce na panelu wolne.

Czy moglbys mniej wiecej napisac co zrobic, zeby i w tym Gigabyte ustawic sobie na stale np. 30% ? Jak wyedytowac bios, jesli tu tez by sie dalo ? Mam Zalmana teraz skreconego na 5V-6V i bez problemu chlodzi karte.

Z gory dzieki za jakas porade.

 

EDIT:

 

Wlaczylem Nibitora i u mnie jest tez wszystko na 100% w wiatraku. Zastanawiaja mnie tylko takty. Normalnie jest tak, ze w 2D sa zmniejszane i napiecie tez, a w 3D sa max. Tu wyglada to dziwnie:

 

Dołączona grafika

 

A co do wiatraka, to mam rozumiec, ze poprostu sobie wpisuje zamiast 100% np. 30% i wgrywam taki bios ? Czy jesli zadnej innej opcji nie zmienie, to wszystkie inne pozostana standardowe ? Nibitor nic od siebie nie zmienia ? :) No i jak wgrac taki bios. Kiedys pamietalem, nagrywa sie plytke bootujaca z tym biosem, pozniej trzeba cos wpisac, bo sa jakies zabezpieczenia na NVidii przed wgrywaniem, tylko tu juz nic niestety nie pamietam :(

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DziubekR1:

Powinieneś wpisać odpowiednie wartości do odpowiednich pól. Czy to działa, nie jestem pewien - sam nie mam 8800GS, nawet na swoim 8600GT nie mam możliwości w tej chwili przetestować tego bo zasilacz i mobo leżą na serwisie po skoku napięcia na osiedlu (siedzę teraz na pececie #2 ze stronki w podpisie). Nikt też tego nie chciał dotychczas przetestować.

Co do flashowania, tutaj masz ściągwkę ze wszystkimi poleceniami nVFlash > http://www.softpedia.com/progScreenshots/n...shot-16133.html . Wystarczy zrobić dyskietkę startową, wrzucić na nią pliki i wklepać odpowiednie polecenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Asusa 8800 GS i powiem ze jezeli chodzi o chlodzenie jest cichutkie, czujnik temperatury jest, ale odczytac mozna ja tylko ze SmartDoctora, z tego co teraz obserwuje to temp w idle ma 40 C, chyba ze oszukuje. Zegary stock. Zastanawiam sie jak to jest z pamieciami, podkrecilem w Atitool pamieci na 1000 mhz, po wyszukiwaniu artow, po 30 min, zadnych bledow, ale ze tak powiem temp pamieci "na palca" kostki wydawaly sie byc mocno cieple, oparzyc sie nie da, ale temp jest solidna. Sprawdzalem rozstaw srub chlodzenia i jest taki jak pod chlodzenie AcceleroX1 a ono jest praktycznie nieslyszalne. Moze wlasnie nim daloby sie ochlodzic pamieci ? Plomby na srubach od fabrycznego chlodzenia nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Jak go zdjales ? :) Bo chyba opyle 8800GT i sobie strzele takiego GSa. Widze ze po OC 11k w 2006 jest, a u mnie na prawie takich samych taktach mam 11300pkt...

Zdjąłem normalnie :) podwadziłem delikatnie biletem autobusowym ;-) schodzi na prawdę banalnie.

 

748 na gpu to niestety już max.

 

@Harry Lloyd: tak

Edytowane przez amapi3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...