Skocz do zawartości
K_N_G

Co Wymienic W Kompie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,to mój pierwszy post na tym forum i mam nadzieje ze ktoś mi odpowie :lol:

Otóż wydawało mi sie e mam dobry komputer az tu nagle: 3DMARK03-804 punkty :blink:

Mam teraz co wymienic w moim komputerze aby działał jak należy

Mój konfig:

Proc:Pentium dual core e2160 1,8GHz

Ram2x512ram ddr2 533MHz

Grafa:Inno3D GF 7100GS

Mobo:ASUS P5VDC-TVM SE

Zasilacz:Modecom Mc 400ATX 2.0 PFC

Slyszalem że ten procek kreci sie wspaniale jednak ja mam mobo z zablokowanym FSB :mur:

Wydaje mi sie tez ze ta karta grafiki jest do kitu

Na ewentualna zmiane mobo lub grafiki chcem przeznaczyc ok. 300-400zł

Prosze o jakies rady

PZDR B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, trochę za mały fundusz żeby zmienić mobo i grafe, chociaż gdyby kupić gigabyta na p31(kolo 220zl) i palita sonic+ 7300gt, myślę ze miałoby to sens :)Powinieneś sie zmieścić w kwocie 400zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie 8600GT Sonic+ od Palita za około 340 zł (nówka) albo jakąś używkę (ostatnio ktoś sprzedawał za 240 zł używkę) + 1GB ramu za 120 zl. To da więcej niż wymiana samej płyty. Bo na płyte + grafikę masz za mało kasy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Kup sobie 8600GT Sonic+ od Palita za około 340 zł (nówka) albo jakąś używkę (ostatnio ktoś sprzedawał za 240 zł używkę) + 1GB ramu za 120 zl. To da więcej niż wymiana samej płyty. Bo na płyte + grafikę masz za mało kasy ;]

Dokładnie, a za jakiś czas wymienisz mobo i podkręcisz tego procka i Ci starczy (na jakiś czas ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie myslalem nad tym palitem 8600gt.Zbiera same dobre komentarze

a co myślicie o tej plycie głównej KLIK czy nadaje sie do o/c??

i czy duza jest roznica miedzy nia a podawanym przez TeLe gigabytem p31??

i co z moim zasilaczem,wytrzyma?? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wytrzyma spokojnie, w końcu to MC a nie FEEL :)Ta evga jest niezła, ale lepiej coś na p35 wziąć skoro masz kolo 350zł.Aktualnie przoduje MSI P35 Neo2-FR/FIR , FOXCONN P35A/-S i ABIT IP35-E. Każda z tych płyt ma wady i zalety , ale ogólnie są zestawiane razem.Jak chcesz sie dowiedzieć więcej poczytaj tematy w dziale płyt głównych pod s775.

Edytowane przez TeLe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bylbym sklonny do kupienia MSI P35 Neo2-FR/FIR po przeczytaniu TEGO testu w ktorym po wlozeniu tego proca wysiadla im cala plyta :huh: ,a takze bawienie sie w przekladanie roznych zworek mnie nie przekonuje.

Najciekawszapropozycja wydaje sie być:

PLYTA GŁOWNA:

Abit IP35-E

Foxconn P35A

eVGA nForce 650i Ultra

lub KARTA GRAFICZNA:

Palit GeForce Sonic +

Co jest najrozsadniejszym wyborem,a jak mobo to które z wyżej wymienionych??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wytrzyma spokojnie, w końcu to MC a nie FEEL :)Ta evga jest niezła, ale lepiej coś na p35 wziąć skoro masz kolo 350zł.Aktualnie przoduje MSI P35 Neo2-FR/FIR , FOXCONN P35A/-S i ABIT IP35-E. Każda z tych płyt ma wady i zalety , ale ogólnie są zestawiane razem.Jak chcesz sie dowiedzieć więcej poczytaj tematy w dziale płyt głównych pod s775.

Tak 300-400zl ale nie na samą mobo ma kolega.

 

@Lanc nie za drogie te pamięci :?: 120zl - 1GB :rolleyes:

 

Moja propozycja

Gigabyte P31-DS3L ~230zł

2x1GB Pamięci 667MHz (Goodram/Kingmax/Kingston) ~120zł - niestety nowe chipsety intela nie obsługują pamięci 533MHz

8600GT ~250-300zł (w zależności od tego czy nowa czy używana)

 

Czyli potrzebujemy około 600-650zl

 

Grafa:Inno3D GF 7100GS ~50zł

Ram2x512ram ddr2 533MHz ~50zł

Mobo:ASUS P5VDC-TVM SE ~50zł

 

Czyli trzeba uzbierać 450-500zł :? Może i przekroczyłem budżet ale IMHO nie ma sensu wymieniać części falowo i kilka razy robierać kompa. Zrobisz to raz i masz rok-dwa spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego ulepszania komputera postanowilem wydac troce oszczednosci(poczatkowo nie chcialem wydawac bo troche je zbieralem~1800zł :lol: )

W sklepie komputerowym w Szczecinie kupilem właśnie karte Palit GeForce 8600GT Sonic+ :lol2: za 318zł(zaraz podlaczam)

Teraz szukam samej płyty głównej,budżet nie zmieniony max.400zl :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja

Gigabyte P31-DS3L ~230zł

2x1GB Pamięci 667MHz (Goodram/Kingmax/Kingston) ~120zł - niestety nowe chipsety intela nie obsługują pamięci 533MHz

8600GT ~250-300zł (w zależności od tego czy nowa czy używana)

Propozycja dobra, ale....

 

Grafa:Inno3D GF 7100GS ~50zł

Ram2x512ram ddr2 533MHz ~50zł

Mobo:ASUS P5VDC-TVM SE ~50zł

Może i przekroczyłem budżet ale IMHO nie ma sensu wymieniać części falowo i kilka razy robierać kompa. Zrobisz to raz i masz rok-dwa spokoju.

E tam. Sens falowej wymiany jest oczywisty - nie ma funduszy. Te powyzsze ceny sa nader optymistyczne, zwlaszcza RAMu. Odliczmy prowizje allegro i juz jest mniej. Poza tymskoro trzeba najpierw sprzedac, zebyu miec pieniadze, to trzeba by te dwa tygodnie bez kompa przezyc.

 

Trzecia sprawa to lichy zasilacz, jaki zapewne siedzi w tym kompie i fakt, ze kolega zapewne nie ma pojecia o podkrecaniu. Zreszta nie jest to mu teraz mocno potrzebne, bo e2160 to dobry procesor i bez podkrecania. podkreci sie za rok, jak bedzie lepsza plyta.

 

 

Ja proponuje obecnie wymiane grafiki na 8600gt, moze byc palita. Ew radeon 2600pro - nieco slabszy i nieco tanszy. Obydwie karty zapewnia oczekiwany skok w wydajnosci 3Dmarka:) Tym sposobem i w budzecie sie zmiescisz i cel osiagniesz. Gry tez skocza niesamowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 300-400zl ale nie na samą mobo ma kolega.

 

@Lanc nie za drogie te pamięci :?: 120zl - 1GB :rolleyes:

 

Moja propozycja

Gigabyte P31-DS3L ~230zł

2x1GB Pamięci 667MHz (Goodram/Kingmax/Kingston) ~120zł - niestety nowe chipsety intela nie obsługują pamięci 533MHz

8600GT ~250-300zł (w zależności od tego czy nowa czy używana)

 

Czyli potrzebujemy około 600-650zl

 

Grafa:Inno3D GF 7100GS ~50zł

Ram2x512ram ddr2 533MHz ~50zł

Mobo:ASUS P5VDC-TVM SE ~50zł

 

Czyli trzeba uzbierać 450-500zł :? Może i przekroczyłem budżet ale IMHO nie ma sensu wymieniać części falowo i kilka razy robierać kompa. Zrobisz to raz i masz rok-dwa spokoju.

 

fakt... tymbardziej ze w trakcie "zbierania" ceny pojda w dół i bedziesz mógł kupic sobie palit 8600gt sonic+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kupnie palit geforce 8600gt most wanted chodzi mi na full detalach bez najmniejszej zacinki :blink:

Zamierzam w najbliższym czasie kupic mobo gigabyte p31 za ~220zl

potem moze ram i oczywiscie O/C procka

Dziekuje wszystkim za pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Most Wanted to żadne wyzwanie, bo ta gra ma 2 lata bodajże (sorki, ale juz się grami nie interesuję, mogę się mylić). Zapodaj swojej karcioszce Crysisa, Wiedźmina albo Pro Street wtedy się pochwal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kupnie palit geforce 8600gt most wanted chodzi mi na full detalach bez najmniejszej zacinki :blink:

Zamierzam w najbliższym czasie kupic mobo gigabyte p31 za ~220zl

potem moze ram i oczywiscie O/C procka

Dziekuje wszystkim za pomoc!!

 

przypuszczam ze kupiles wersje "non-sonic" .... n/c

 

a co do wydajnosci to nfs:mw na full detalach chodził na moim poczciwym X800GT i A64 3000+ więc wiesz :P

a o ile dobrze pamietam ( powtarzam O ILE :D ) 9550 na sempie 2800+ pozwalal na uzyskanie 20fps na max detalach wiec ta gra to zadne wyzwanie ^^

 

tak jak pisał Moradin, Crysis zownuje tego 8600...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypuszczam ze kupiles wersje "non-sonic" .... n/c

W sklepie komputerowym w Szczecinie kupilem właśnie karte Palit GeForce 8600GT Sonic+ za 318zł(zaraz podlaczam)

N/C :rolleyes:

 

Skoro N/C to po cholerę się wpisujesz?

 

Dzięki temu może następnym razem "ktoś" będzie uważniej czytał/pisał.

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ta karte "Sonic+" w sklepie "Cybercom"

Jezeli jest taka tania to moze jakas felerna-tego nie wiem :blink:

Zaznaczam ze w tym sklepie jest tez komis.Moze wcisnal mi jakas uzywana w nowym pudle :huh:

Ale na razie dziala.

A podalem za przyklad most wanted bo gram tylko w nfs-y i countera :wink:

Edytowane przez K_N_G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzecia sprawa to lichy zasilacz, jaki zapewne siedzi w tym kompie i fakt, ze kolega zapewne nie ma pojecia o podkrecaniu.

A kolego to chyba nie czytał pierwszego posta:) ModeCom MC jest dobrym zasilaczem, porównywalnym z amacroxem, wiec bez problemu da rade.No no, powiem szczerze ze tanio wyrwałeś tego sonica, jeżeli oczywiście jest to sonic+ i nowy.Teraz odkładać pieniążki i kupić jedna z tych trzech płyt lub gigabyta p31 + 1/2 gb ramu za grosze i dobra maszynka do grania za rozsądne pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie,czy miedzy tymi plytami:

MSI P35 Neo2-FR/FIR

FOXCONN P35A/-S

ABIT IP35-E

EVGA nForce 650i Ultra

a tą:

gigabyte p31

Jest az taka roznica w jakosci,podkrecaniu i nagrzewaniu sie miedzy nimi?? :unsure: a jezeli tak to ktora z tych czterech najlepsza??

I czy warto dokladac te ~100zl??Czy lepiej zaoszczedzic ta stowke i dolozyc ja do dobrej pamieci ram np.GEIL?? :huh:

Edytowane przez K_N_G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie,czy miedzy tymi plytami:

MSI P35 Neo2-FR/FIR

FOXCONN P35A/-S

ABIT IP35-E

EVGA nForce 650i Ultra

a tą:

gigabyte p31

Jest az taka roznica w jakosci,podkrecaniu i nagrzewaniu sie miedzy nimi?? :unsure: a jezeli tak to ktora z tych czterech najlepsza??

I czy warto dokladac te ~100zl??Czy lepiej zaoszczedzic ta stowke i dolozyc ja do dobrej pamieci ram np.GEIL?? :huh:

Raczej różnicy w użytkowaniu Gigabyte P31 a płyt na P35 wielkiej nie uświadczysz. OC też Gigabyte oferuje wystarczajace (jak na początek :wink: ), więc tak jak to już Yogi311 napisał tańsza płyta i wiecej ramu też niekoniecznie jakiegoś drogiego, starczy coś z Goodram/Kingmax/Kingston w cenie 120zł można już kupić pamięci 800Mhz ale i 667 starczy.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

@Yogi311 - nie sport tylko taka moja troche upierdliwa natura :wink:

Swoją drogą nawet nie wiem kogo tak "strasznie" zdenerwowałem :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starczy coś z Goodram/Kingmax/Kingston

byle nie Geil ;]

Najlepiej weź więcej, ale GoodRam albo Kingston. W zupełności ci wystarczą a ramu nigdy za mało.

 

Mobo bym brał na P35. Którąś z tych wymienionych:

MSI P35 Neo2-FR/FIR

FOXCONN P35A/-S

ABIT IP35-E.

Nie ma "najlepszej" każda z nich ma swoje + i -. To 3 płytki wybijające się z pośród innych i tyle.

 

Pewnie brałbym tą którą bym znalazł najtaniej.

 

No chyba, że musisz taniej to ten Giguś na P31.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem sie na TEGO Abita,za to ze ma wielkie mozliwosci O/C,dobre chlodzenie i oczywiscie cena!! :D

Po tej wymianie wydaje mi sie ze bede mial juz wystarczajacy jak dla mnie sprzet i bede z niego korzystal 1-2lata.

Razem z wymiana plyty glownej zamierzam kupic te pamieci klik

Diekuje wszystkim za pomoc !!!!!!! :D

dzieki wam bede mial fajna maszynke B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do wydajnosci to nfs:mw na full detalach chodził na moim poczciwym X800GT i A64 3000+ więc wiesz :P

a o ile dobrze pamietam ( powtarzam O ILE :D ) 9550 na sempie 2800+ pozwalal na uzyskanie 20fps na max detalach wiec ta gra to zadne wyzwanie ^^

na moim tez chodzil na max detalach :) 1280x1024

 

byle nie Geil ;]

Najlepiej weź więcej, ale GoodRam albo Kingston. W zupełności ci wystarczą a ramu nigdy za mało.

a czemu? Ja mam i jakos nie narzekam. w zyciu nie kupie kingstona ani goodrama.

 

 

@ K_N_G - Abit IP35-E w zupelnosci wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu? Ja mam i jakos nie narzekam. w zyciu nie kupie kingstona ani goodrama.

A czemu?! Ja mam 4 GB kingstonów na elpidach i są to chyba najtańsze pamięci z tak dobrym OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...