Skocz do zawartości
RaaDeeK

Drukarka Sieciowa (wifi + Kabel)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam router D-link DL-524. Moj PC jest podlaczony do routera kablem, laptop mojej siostry uzywa polaczenia bezprzewodowego. Do laptopa mojej siostry pdlaczona jest drukarka. Co musze zrobic zebym ja mogl drukowac na tej drukarce?? CO musze zrobic, zeby moc wysylac sobie pliki miedzy tymi m2 komputerami?? Ikonka drukarki u mojej siostry jest juz zmieniona na udestoepnioną w sieciu (rączka pod ikonką). ALe ja w "moim meisjcu sieciowym) nie moge sie z nią polaczyc, bo wyskakuje error, ze nie mam uprawnien czy cos... to samo ona ma ze mną. Prosze o pomoc. Win xp prof sp2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam identyczna sytuacje, tyle ze mam router Netgear WGR614 v7 a drukarka jest podpieta do mnie przez USB. Napomkne, ze raz sie udalo cos wydrukowac po wielu zabawach jak laptop podpial sie po kablu. Ciekaw jestem rozwiazania tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to czytali ?

http://banita.pl/~pysiu/drukarka/udo%20drukarki.html

http://firma.centrumxp.pl/1135,1,Udost%C4%...e_drukarek.aspx

 

ta druga instrukcja jest jakby pelniejsza

 

 

grupa robocza dla pewnosci niech bedzie taka sama na obydwu komputerach

 

konto goscia wlaczone ( nie jestem pewien czy konieczne )

 

nie zaszkodzi rowniez sprawdzic czy nie ma w systemie reguly uniemozliwiajacej dostep do komputera dla konta gosc

 

http://infojama.pl/81,artykul.aspx , na samym dole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem juz wszystkiego. Zadne porady nie pomagaja. Komp z kompem nie chce sie polaczyc a co dopiero udostepnic drukarke. Transfer miedzy kompami po ftp wynosi jedynie 400 kB/s. Moze miec jakis wplyw na to ze na PC zostal zainstalowany autopatcher (ktory lubi sobie wprowadzac rozne ustawienia w systemie) a na laptopie nie ?. Jako drugiego winowajce podejrzewam moj router Netgear (wgr614 v7), pomimo, ze jest stabilny jak skała to jesli sie okaze winowajca to go bede musial zmienic... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udalo mi sie rozwiazac problem:

 

odpalasz kreator konfiguracji sieci w windowsie, klikasz

dalej

dalej

NIE, pozwol mi wybrac bla bla bla

ten komputer laczy sie przez lokalna brame lub za posrednictwem innego kompa

dalej

NAZWA GRUPY ROBOCZEJ NA OBU KOMPACH MUSI BYC TAKA SAMA, klikacie dalej

zezwalaj na udeosptenianie plikow i drukarek, dalej

nie tworzycie zadnej plyty... niech kreator zakonczy dzialanie czy cos takiego, KONIEC

 

mozliwe ze tam jeszcze sie wybira udostepnianie plikow i drukarek, ale na to to sami wpadniecie. jakby co to siec sie konfuguruje TAK SAMO na obu kompach. mi dziala wszystko elegancko :)

Edytowane przez RaaDeeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...