Skocz do zawartości
KaxxL

Polskie Platformy Cyfrowe

Rekomendowane odpowiedzi

W HD od dawna w n'ce jest Eurosport 1 i 2 oraz nsport. TVPHD również transmitowało sporo imprez w HD (piłka ręczna, olimpiada). Jeśli któryś z w/w kanałów będzie transmitował MŚ, to będę bardzo zaskoczony (pozytywnie).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełne prawa ma niby TVP, ale wiekszosc ma leciec na TVP Sport. Na HD bym sie nie obrazil, przeciez wlasnie dla takich imprez to wymyslili ;) Sony nawet sie rzucilo na kontrakt z FIFA i czesc meczy puszcza w HD 3d (do ogladania w paru demo-parkach, ale nie u nas).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie pieknie, ale jak tak dalej Nka bedzie kroic bitrate, to do mistrzostw TVP HD bedzie mialo jakosc HBO HD... A to kolo HD nawet nie lezalo... Na Cyfrze momentami SD wyglada lepiej niz wiekszosc Nkowych HD, wiec od grudnia Nce mowie "papa", a witam sie z Cyfra. Juz totalnym przegieciem paly byl "Batman Mroczny Rycerz" w swieta, bitrate 2,8mbps (Polsat SD ma wiecej) i jakosc jak z VCD z Wyborczej.

TVP HD jeszcze niedawno bylo poprostu wzorem programu HD, obraz istna zyleta, az sie chcialo patrzec na mecze. Ale juz sie nawet do tego programu dobrali...

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Discovery i National HD wyglądają rewelacja. nFilm też nie mam nic do zarzucenia. Najgorzej z TVN HD bo puszczają czasem materiał SD chyba tylko przeskalowany.

 

NFilm jest ok, duzo zalezy od filmu, ale trzyma poziom. Co do National to sie nie zgodze, czasem trafi sie jakis program w dobrej jakosci, ale niestety przewazaja kiepskie. Discovery kiedys bylo rewelacja, pozniej zaczeli ciac, a ostatnio to juz wyglada cos wyjatkowo podejrzanie. Ogolnie wali Nka w ch... By sie wstydzili reklamowac, ze maja chyba 18 kanalow HD (czy ile tam), bo tak naprawde to maja 4 kanaly HD...

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze francuski to kazdy wie, a de facto przekaz byl wloski. Teraz nie ma nigdzie tak F1 i nigdy prawdopodobnie nie bedzie. F1 chyba nawet nie nadaje HD

 

Dokładnie, prawdopodobnie zaczną nadawać od 2011. Aż dziwne że taki super sport z super kasą nie ma transmisji najwyższej jakości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NFilm jest ok, duzo zalezy od filmu, ale trzyma poziom. Co do National to sie nie zgodze, czasem trafi sie jakis program w dobrej jakosci, ale niestety przewazaja kiepskie. Discovery kiedys bylo rewelacja, pozniej zaczeli ciac, a ostatnio to juz wyglada cos wyjatkowo podejrzanie. Ogolnie wali Nka w ch... By sie wstydzili reklamowac, ze maja chyba 18 kanalow HD (czy ile tam), bo tak naprawde to maja 4 kanaly HD...

 

Siedząc 4-5 metrów od 42 calowego odbiornika nie widzę różnicy pomiędzy 4 a 10 mbps więc mi to kolo fajki lata czy to pełne hd czy obcięte, jak by nie było n ma najkorzystniejszą jak dla mnie ofertę programów a HD to taki miły dodatek, Disco HD, NG HD, nSport, EuroSportHD i TVP HD ma obraz na dobrym poziomie, do czasu kiedy nie poczytałem o tym całym bitrate nie widziałem żadnej różnicy teraz jakąś tam dostrzegam.

 

Jedyne co mi niezmiernie działa na nerwy to jakość programów Discovery Channel, World czy science to jest naprawdę masakra, ale czytałem, że wina leży po stronie discovery...

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedząc 4-5 metrów od 42 calowego odbiornika nie widzę różnicy pomiędzy 4 a 10 mbps więc mi to kolo fajki lata czy to pełne hd czy obcięte, jak by nie było n ma najkorzystniejszą jak dla mnie ofertę programów a HD to taki miły dodatek, Disco HD, NG HD, nSport, EuroSportHD i TVP HD ma obraz na dobrym poziomie, do czasu kiedy nie poczytałem o tym całym bitrate nie widziałem żadnej różnicy teraz jakąś tam dostrzegam.

 

Jedyne co mi niezmiernie działa na nerwy to jakość programów Discovery Channel, World czy science to jest naprawdę masakra, ale czytałem, że wina leży po stronie discovery...

 

Widac, ze roznie ludzie do tego podchodza :) Az wlaczylem Nsporta i EuroSporta, bo pomyslalem, ze moze sie cos zmienilo... ale jest po staremu. Przeciez na EuroSportach HD 90% czasu leci SD i to w naprawde kiepskiej jakosci. Czasem, naprawde rzadko pojawi sie jakies prawdziwe HD, nawet jest wtedy napis na programie "Native HD". NSport zawsze byl kiepski, dobre SD wyglada lepiej. Ciagle sie nei moge nadziwic nad jakoscia Polsatu ze zwyklej anteny jak kiedys mialem chwilowo podpiete. Niech wszystkie HDki wygladaja tak jak Polsat z anteny ze 10zl :) A co do tych Discovery, to moim zdaniem Nka i tutaj leci wała, bo kuzyn tez ma plazme 42", ale platforme polsatu i zdecydowanie lepiej wygladaja te programy.

Zreszta wole miec jeden program Canal+ niz wszystkie programy Nki. Niedosc, ze u starego na LCDku wyglada ten program w SD naprawde swietnie, to na dodatek tam przez miesiac lecialo wiecej filmow, niz na HBO i NFilmach razem wzietych przez rok, ostatnie to Slumdog, czy Solaris. Na HBO HD mialem dzisiaj "Szczesliwego Nowego Jorku" :lol: :lol: :lol:

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz mi to zwisa bo kanałów filmowych nie oglądam, tu masz racje Canal + pewnie ma lepszą ofertę... Powiem więcej nawet miałem na próbę przez pół roku nFilm i oglądnąłem może 2x jakiś film przez ten czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak już piszemy o minusach n'ki, to warto wspomnieć o fatalnej ofercie VOD. Od czasu do czasu oglądam z VOD jakiś serial (np. Mentalista), z filmów na próbę kilka wypożyczyłem, ale jakość av jest bardzo zła. Także oferta jest delikatnie mówiąc- ograniczona.

 

Pecha miałem też do dekoderów- 2 razy wymieniałem recordera (szafka rtv zapewniająca odpowiednią wentylację), teraz mam ten z 500gb dyskiem i działa na razie bezproblemowo.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nFilm i nFilm2 to jedno i to samo, filmy leca dokladnie te same...tylko z przesunieciem o 2 godziny wzgledem siebie. Poza tym o ile w momencie startu byly tam fajne pozycje o tyle obecnie leci lekki pazdzierz. Wracam do HBO. A co do jakosci to dla mnie miazdzy NatGeo WildHD - obraz masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nFilm i nFilm2 to jedno i to samo, filmy leca dokladnie te same...tylko z przesunieciem o 2 godziny wzgledem siebie. Poza tym o ile w momencie startu byly tam fajne pozycje o tyle obecnie leci lekki pazdzierz. Wracam do HBO. A co do jakosci to dla mnie miazdzy NatGeo WildHD - obraz masakra.

 

HBO ?? To wlasnie HBO jest dla mnie najwiekszym dnem z tych wszystkich programow. Jeszcze w 2008 na wigilie puscili pare filmow, ale pozniej PRZEZ CALY ROK nie bylo poprostu nic. Na wigilie 2009 polecial JEDEN film warty obejrzenia "Batman Mroczny Rycerz", ale w jakosci VCD (sprawdzilem bitrate i wynosil 2,8mbps :blink: ). Z HBO juz sie od konca tego miecha zegnam, pociagne jakos na Nfimach do grudnia i Nka papa. Na Nfimie lecialo przynajmniej kilka dobrych filmow: "Dziennik nimfomanki", "To nie jest kraj dla starych ludzi", dwa nowe Bondy, nowy Indiana Jones, ogolnie nie jest zle, bo HBO to poprostu dno pokryte metrową warstwa mułu. Jeszcze plac za to 25zł, zeby sobie obejrzec "Szczesliwego Nowego Jorku" :lol: :lol: :lol:

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie TVN Turbo (pomimo już niemal samych kiepskich programów), Discovery HD, nSport HD, Eurosport HD, muzyczny jakiś i dla dzieciaka CN czy Disney było priorytetem.

Trochę mnie przestraszyliście tą kiepską jakością HD w n`ce bo z tego co słyszałem przed wyborem to oferują najlepszą jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam nie słuchaj :) jakość jest na prawdę dobra. A tak na prawde baaaardzo wiele zależy od TV i tego jak radzi sobie z kanałami SD!

 

Osobiście żadnego sportu nie oglądam ale ponad 50% czasu to National i Discovery w HD i dla mnie jest extra. Zwykłe kanały Discovery faktycznie bardzo słabo.

Żałuje że AXN nie sa w panoramie i chociaż 720p. Ale to już nie od nki zależne.

Zawiodłem się też na MTV HD gdzie miałem nadzieje na dużo koncertów a tu chyba tylko w piątki coś leci <_< a reszta zwykła papka...

 

Czasem SciFi Channel mnie zaskakuje bo pomimo że to SD obraz bywa bardzo dobry.

 

Ogólnie długo śledziłem rynek platform (w między czasie miałem [i wciąż mam dla F1] od 4 lat polszmat cyfrowy SD) i nka moim zdaniem jest najlepsza pod względem oferty, jakości obrazu i dźwięku a także turbo dekodera.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam nie słuchaj :) jakość jest na prawdę dobra. A tak na prawde baaaardzo wiele zależy od TV i tego jak radzi sobie z kanałami SD!

 

Osobiście żadnego sportu nie oglądam ale ponad 50% czasu to National i Discovery w HD i dla mnie jest extra. Zwykłe kanały Discovery faktycznie bardzo słabo.

Żałuje że AXN nie sa w panoramie i chociaż 720p. Ale to już nie od nki zależne.

Zawiodłem się też na MTV HD gdzie miałem nadzieje na dużo koncertów a tu chyba tylko w piątki coś leci <_< a reszta zwykła papka...

 

Czasem SciFi Channel mnie zaskakuje bo pomimo że to SD obraz bywa bardzo dobry.

 

Ogólnie długo śledziłem rynek platform (w między czasie miałem [i wciąż mam dla F1] od 4 lat polszmat cyfrowy SD) i nka moim zdaniem jest najlepsza pod względem oferty, jakości obrazu i dźwięku a także turbo dekodera.

 

Z jednym sie zgodze, napewno Nka daje najwiecej programow jesli o dana cene chodzi. Ale jakim kosztem ? Przeciez to jak oni pocieli transfery odkad ja sie "podpialem" (grudzien 2008), to to jest jakies nieporozumienie. Niby skad tematy na forum HD gdzie kiedys az wrzalo na ten temat ? Niestety, ale teraz nawet do TVP HD, ostatniego bastionu prawdziwego HD sie dobrali...

Pewnie ze duzo zalezy od TV, ale jak mi wytlumaczysz fakt, ze na mojej plazmie 42" Samsunga SD Nki wyglada poprostu kiepawo, kiedy u starego na LCD 40" Samsunga (na dodatek FullHD), SD Cyfry wyglada naprawde rzesko ? I to nie tylko moje zdanie, porownywalem z kuzynem (on ma Polsat cyfrowy HD i Panasa plazme 42") i uwaza podobnie jak ja. Jeszcze dzisiaj w jednym salonie mialem okazje zobaczyc AXNa SD z Cyfry puszczonego na LCDku Samsunga 32" i poprostu niebo, a ziemia w porownaniu do Nki. A chyba mi nie powiesz, ze LCD (na dodatek FullHD) produkuje lepszy obraz SD niz Plazma ? Sam widze co sie dzieje odkad sie podpialem, kiedys Discovery HD to byla poprostu bajka, HBO HD tez bylo niezle, TVP HD to poprostu żyleta, ale z miesiaca na miesiac pozwalali sobie na coraz wieksze ciecia (w koncu trzeba gdzies upchac nowych abonentow), az dzisiaj wyglada to poprostu nieciekawie w porownaniu do konkurencji.

Jesli ktos sie zastanawia, to najlepiej sie do kogos wybrac i zobaczyc. Jak dla mnie Cyfra to najwyzsza jakosc, ale niestety rowniez najwyzsza cena. Polsat to tak po srodku, bo jakosc ma niezla, ale Nka moze i duzo daje programow, ale w jakosci takiej, ze sie na bełta zbiera.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej wiarygodne porównanie będziesz miał jak weźmiesz swój dekoder do "starego". Także jego do siebie.

Nie mam porównania do tego co było wcześniej bo abonentem zostałem w grudniu jednak to co zastałem wcale nie powoduje że narzekam. Wręcz przeciwnie po przesiadce z Polsatu Cyfrowego jestem zachwycony. Oczywiście też z racji tego że miałem najgorszy dekoder na rynku. Jednak widziałem u kolegi na innym dekoderze i było tylko trochę lepiej.

 

O polshicie nie chce nawet słyszeć... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dekoder n-ki HD recorder w trybie czuwania się nagrzewa i jest to normalny objaw ?

W instrukcji wyczytałem, że on nawet w tym stanie pobiera aktualizacje więc coś tam pracuje ale jest dość ciepły jak na niemal "nic nie robienie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czujesz jak mu dysk śmiga sam? Musiałem kupować podkładki gumowe bo w nocy jak się załączył to słychać było z drugiego pokoju.

 

Jakość kanałów jest ok, śmieszy mnie tylko ten TVN HD. Na pięć filmów wieczornych, aż trzy są w 4:3 SD : )

 

Problem mój bardziej polega na rachunkach. Wybrałem opcje Hollywood 68zł. W tym mam Nfilm hd + hbo oraz cinemax przez miesiac i nseriale przez 3 miesiące. Pierwsza faktura była na 108zł bo policzyli sobie osobno nseriale + jakieś 10zł. Po telefonie do infolinii pan przyznał mi racje i prosił bym zapłacił za wszystko, a w następnej fv będę miał mniej do zapłacenia.... Długo nie czekałem, przyszła kolejna faktura na 98zł. Znów z wliczonym nseriale, ale już bez 10zł. Można gdzieś załatwiać takie sprawy na miejscu czy muszę wydzwaniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czujesz jak mu dysk śmiga sam? Musiałem kupować podkładki gumowe bo w nocy jak się załączył to słychać było z drugiego pokoju.

 

Podkładki to on już ma - takie gumowe półkuleczki - bardzo miękkie i dość wysoko ustawiają dekoder nad półką robiąc miejsce dla wiatraczka pod spodem.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście nie można narzekać na jakość kanałów HD.

Jeżeli Cyfra+ ma jakość jeszcze lepszą to chylę czoła.

 

Discovery HD, Eurosport HD, Eurosport2 HD, Animal Planet HD i Wild HD to klasa sama w sobie.

Najlepszy obraz jaki widziałem w życiu to TVP HD.

TVN HD i nSport HD wysiadają przy nim.

Ale i tak mecze ligii mistrzów na nSport HD wgniatają mnie w fotel.

Dla mnie to jest nowa jakość sportów - całkiem inaczej teraz odbieram taki mecz.

Tenis na Eurosport HD nie umniejszając LM powala jednak bardziej.

Jeżeli n-ka będzie chodziła bez problemów to z czystym sumieniem polecam ją każdemu - z rekorderem szczególnie - fajna zabawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie czas i pora, ale jakość HD jaką zobaczyłem przy transmisji pogrzebu prezydenta na Wawelu w TVN mnie wgniotła.

 

Musisz mieć również TVP HD - a tam było jeszcze deczko ładniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w nocy Turbodekoder cos tam aktualizował a dziś w ogóle nie miałem obrazu. Juz myślałem czy TV padł czy jak...ale wyłączenie z sieci dekodera pomogło czyli hard reset zawsze pomocny.

To chyba jedyna wada tego sprzętu że się czasem wiesza. Albo pewnie to wina błędów oprogramowania. Tak czy siak zdarzają się sporadycznie takie historie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu znów faktura do zapłacenia. Oczywiście dalej błędnymi płatnościami. Uprzejma Pani z informacji powiedziała iż moja reklamacja jest jeszcze w innym dziale i nie trafiła do nich. Także jakbym mógł to żebym zapłacił tyle ile uważam, a reszta przyjdzie w wyrównaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

n-ka wprowadziła 3 kolejne kanały HD.

O TVNHD+1 nie wspomnę bo to się tylko niektórym przyda ale dodali BBC HD, FoxLife HD oraz zamienili Cinemax SD na HD (a nawet o tym nie wspominają na stronie).

Łącznie tych kanałów HD jest już całkiem sporo.

Z podstawowych (bez opłat) to 13szt, a dodatkowo 5szt z dopłacanych filmowych.

Wczoraj na TVP HD premiera Gwiezdnych Wojen: Mroczne Widmo.

Pierwszy raz w jakości HD w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli N'ka nie popodpisywala umow z nadawcami, zeby dawac abonentom sygnal bezposrednio z ich rozsiewu, tylko retransmituja wszystko na swoich transponderach, to czarno widze jakosc tego ich HD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...