Skocz do zawartości
rd3

Gg Dziala A Internet Nie

Rekomendowane odpowiedzi

padająca usługa dns'a tłumacząca nazwy domen na adresy IP w sieci

ja też kiedyś to miałem w routerku, to tylko soft reset pomagał, gadulec, emułek normalnie pracował natomiast net zdychał

rada: wpisać sobie inny/alternatywny adres serwera dns we właściwościach tcp/ip

za mało info o dostawcy i sposobie dostarczenia internetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

padająca usługa dns'a tłumacząca nazwy domen na adresy IP w sieci

ja też kiedyś to miałem w routerku, to tylko soft reset pomagał, gadulec, emułek normalnie pracował natomiast net zdychał

rada: wpisać sobie inny/alternatywny adres serwera dns we właściwościach tcp/ip

za mało info o dostawcy i sposobie dostarczenia internetu

 

 

internet w tele2 modem thomson speedtouch 536v6 , pierwsze 3 dni oba kompy chodziły bez problemów ,teraz na jednym wszystko ok na drugim tylko gg i emule dziala , na obu win xp , podłączałem jeszcze innego laptopa to działał bez problemu , moze to wina karty sieciowej

Edytowane przez rd3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób Gadu-Gadu może działać bez Internetu? A jeśli nawet udało Ci się cudem ustawić serwer w sieci lokalnej, jak to się ma do tego, że Internet nie działa? :>

Jak nie ma DNS to GG działa (bo używa IP) a stronki nie :)

 

Wpisz http://212.77.100.101/ w przeglądarkę. Jak wejdzie Ci strona wp.pl to znaczy, że to wina DNS :)

Weź sobie jakieś adresy serwerów DNS i wpisz w konfiguracji połączenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiodłeś w ten sposób jedynie, że Internet może działać bez DNS, co nijak ma się do tego, że Gadu-Gadu działać nie może bez Internetu ;).

No przecież to logiczne, że GG nie zadziała bez internetu :P

 

Ale dla niektórych "Internet" to Internet Explorer.

Już z kilkoma ludźmi się spotkałem, że jak usiedli przed moim kompem, nie zobaczyli nigdzie ikonki IE to się spytali gdzie mam internet. Jak im odpaliłem Forefoxa, to stwierdzili, że mam inną wersję internetu niż oni...

Jednej sąsiadce robiłem kompa to poprosiła mnie, bym zrobił tak, by internet był na pulpicie ... (chodziło o ikonkę IE)

 

Dla niektórych stwierdzenie "Internet nie działa a GG tak" oznacza tyle co, "stronki mi nie wchodzą a GG działa" :)

Tak zapewne jest w przypadku założyciela tematu :)

Edytowane przez barat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAsz rację troszke sie żle wyraziłem :"internet nie dziala agg tak" ale wazne ze wiadomo o co chodzi .

wpisałem jak mówiłeś te DNS 212.247.156.66, 212.247.156.70 to są niby te dla tele2.

Wyświetla mi się od czasu do czasu jakas stronka ale z wielkim trudem . Z Firewallem wszystko ok przeglądarka nie jest blokowana.

Ma ktoś moze pomysł co mu może dolegać , bo przeglądarka chodzi czasami ale między czsie nim sie te strony wyświetlą to sie zdżemnąć można

Edytowane przez rd3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...