Skocz do zawartości
Tindr

Czy Warto Dla Takiej Konfiguracji Zakupić 8800 Gts 512 Mb?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pytanie jak w tytule tematu, a poniżej konfiguracja:

Płyta - GA-K8NF-9 (Rev. 1.x) Płyta

Procesor - AMD Athlon 64 3000

Pamięć - 3 GB DDR 400 Mhz( 2x1 GB Kingston , 2x512 Goodram)

Zasilacz - Be Quiet! Straight Power E5-450W

Dysk - WD Caviar 250 GB 7200rpm SATA 2.

Chciałbym kupić - Asus Geforce 8800 GTS 512 .

Czy jest sensu kupowania takiej karty dla w/w konfiguracji? Czy procesor i reszta nie beda jej blokowały?

Z góry dzieki za pomoc i odpowiedzi ;)

pozdrawaim

T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wykręcisz procka to nie będzie najgorzej, zależy jeszcze w jakich grach.

Obecnie posiadam 8600 gt 256 ram i troche jestem z niej niezadowolony... Gram głownie w World of Warcraft i tu troche grafa mi tnie, lubie pograc w FPS (vide Crysis, Gears of War, Bioshock, itp) i tutaj troche mnie ta karta zawodzi...

Troche stoje na rozdrożu - czy sprzedac cala bude i zbudowac sobie zestaw od nowa ( i tutaj problem - ile za tak konfiguracje moge otrzymać - w zestawie jest jeszcze dvd rw Neca + buda z plexi z 6 wiatrakami podświetlanymi ;) ) czy wymienić tylko karte....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwiedzam

Twoj konfig na pewno znacznie ograniczy ta karte. U mnie jest ledwie 70003DMarkow06, NFS ProStreet tnie niemilosiernie, Colin Dirt wlasnie testowalem z godzinke na podkreconej karcie 1680x1050 i wszystko na high mialem w miare plynnie tj 30-40FPS, aha ja mam wersje GT.

 

Radzilbym Ci sie zastanowic czy nie warto kupic GT a roznice doplacic do nowych bebechow w kompie (plyta+proc+ram). Ja niebawem zmieniam bo jak narazie to karta nie rozwija skrzydel na A64 jednordzeniowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, jeżeli tak to wyglada to zastanawaim sie nad takim zestawem:

Procesor - e6750 - 608 PLN

Płyta - Gigabyte - 369 PLN

Pamięć - Kingston - 120 PLN

Grafika - Asus 8800 gts 512 ram - 1117 PLN

Obudowa - nie mam zadnej wybranej, zamierzam przeznaczyć - 120 PLN.

DVD RW - DVD - 107 PLN

Zasilacz - zostaje z konfiguracji poczatkowej - BeQuiet 450 W

Dysk - to samo co z zasilaczem, zostaje z konfiguracji powyzej.

Suma - 2441

 

Czy zasilacz uciagnie ten zestaw?

 

p.s swoja obecna bude( wymieniona w pierwszym poscie) zamierzam sprzedac - zamiast zasilacza 450 W bedzie 350 w, dysk natomiast 200 GB ATA - ile moglbym wyciagnac za taka konfiguracje - wiekszosc komponentow ma jeszzcze gwarancje - procek do 01/2009, karta do 07/2009....

Edytowane przez Tindr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy jeszcze w jakich rozdzielczosciach planujesz grac ;) jezeli powyzej 1600x1200 to spokojnie wystarczy wykrecenie procka do ~2.8 ghz (ewentualnie kupno jakiegos selekta x2). Pozniej roznica pomiedzy c2d ~3 ghz a athlonem bedzie w grach praktycznie niewidoczna ;)

Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor oczywiście trzeba wymienić na c2d Ten który zaproponowałes jest odpowiedni (e6750).

 

po przeczytaniu komentarzy typu brak roznicy miedzy c2d 3GHz i a3000+@2,8GHz w dyskusje nie chce mi sie nawet wchodzić. Po prostu znajdz w sieci kilka testów procesorów core, jest wsórd nich sporo gier (anandtech, xbitlabs, z polskich np. egielda czy jakikolwiek inny).

 

x2 był mniej więcej 20% mniej wydajny w grach (20% mnie fps przy tej samek karcie grafiki) zegra w zegar - był, bo porownania były do x2 90nm, a nowe x2 65nm sa wyraznie wolniejsze od starych. Caly czas owa o porownaniu zegar w zegar. Zauwazmy teraz, ze c2d osiaga duzo wyzsze zegary...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

póki co nie ma najmniejszego sensu ten sprzet da sobie rade, moze gorzej niz jakis core ale do lutego wystarczy :P

 

pozniej bedzie mozna zmieniac na e21x0 i ga-p31-ds3l za grosze....

 

wez tego manchestera co podałem pokręć go ile fabryka dała i bedzie wystarczająco... - trzymaj kase na za 2-3 miesiace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor oczywiście trzeba wymienić na c2d Ten który zaproponowałes jest odpowiedni (e6750).

 

po przeczytaniu komentarzy typu brak roznicy miedzy c2d 3GHz i a3000+@2,8GHz w dyskusje nie chce mi sie nawet wchodzić. Po prostu znajdz w sieci kilka testów procesorów core, jest wsórd nich sporo gier (anandtech, xbitlabs, z polskich np. egielda czy jakikolwiek inny).

 

x2 był mniej więcej 20% mniej wydajny w grach (20% mnie fps przy tej samek karcie grafiki) zegra w zegar - był, bo porownania były do x2 90nm, a nowe x2 65nm sa wyraznie wolniejsze od starych. Caly czas owa o porownaniu zegar w zegar. Zauwazmy teraz, ze c2d osiaga duzo wyzsze zegary...

Nie czytaj miedzy wierszami tego co pisze, prosze. Ja jeszcze wspominalem o duzej rozdzielczosci ;) ogarnij to. Wbrew pozorom, jezeli ktos gra w 1920x1200 przesiadka z x2 na c2d nie ma wiekszego sensu ;)

 

@Tindr wez toledo a nie manchestera - lepiej sie kreca (z 2 do ~3 ghz) ;]

Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem. Wiec.

Sprzedalem plyte/proca/ram za 330zl (a8ne, venice3k, 1gb twinmos)

Doplacam 250zl i mam e2160, 2x1 kingstonow i Gigabyte Ga-p31-ds3l.

Duuzo lepsze rozwiazanie niz wydawanie 200zl na samego proca (szczegolnie w przypadku jezeli chcemy miec 8800gt)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz sie jeszcze bawić w procki na s939 to tylko x2 na rdzeniu toledo. O wiele lepiej się kręcą niż manchestery.

 

Twoja płyta nie należy do najlepszy jeśli chodzi o OC więc ja bym polecał x2 4200 (11x200) jeśli dobrze trafisz wystarczy zwiększenie fsb do 255 i już masz 2,8ghz a taka wartość raczej żadnej grafiki hamować nie powinna ;-)

 

Ja kupiłem pierwszego lepszego z allegro jw. i lata na 2,8 przy V1,28 czyli mniej niż oryginalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja płyta nie należy do najlepszy jeśli chodzi o OC więc ja bym polecał x2 4200 (11x200) jeśli dobrze trafisz wystarczy zwiększenie fsb do 255 i już masz 2,8ghz a taka wartość raczej żadnej grafiki hamować nie powinna ;-)

Nie do konca ;) na c2d spokojnie do tych 13k w 3dmarku 2006 powinno sie dojsc, na x2 prawdopodobnie nawet do 10 nie dobijesz. W grach przy 1280x1024 tez, tak jak napisal komisarz do 30 procent roznicy moze byc. Jednak z 2giej strony w wiekszosci gier nie odczujesz roznicy miedzy 100, a 150 fps ;) Przycinac tez nic poza crysisem nie powinno, takze musisz zdecydowac sam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli uda sie sprzedac mojego obecnego kompa to wtedy wymienie pare spraw tak jak o tym napisalem wyzej a jezeli nie to wymienie procka na jakiegos Athlona 64 X2 4200 Toledo a w przyszlym roku zmienie plyte na sli i dokupie sobie drugiego 8800 gt jak ceny spadna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niegłupi pomysł. Na tym Toledo jak go dobrze pokręcisz powinien udźwignąć tego 8800GT.

 

http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=280998194

 

 

Potem wymiana na Penryna , ad do tego jakaś dobra płyta pod SLI no i drugi 8800GT :) Sam czasem żałuję, że nie poczekałem z przesiadką z 939(też miałem A64 3000+) na tego Intela. A mogłem przecież wymienić na dwu rdzeniowego Toledo i poczekać na penryna. No ale mam nadzieję ,że ta MSI p35 da sobie radę z Penrynem. Gorzej już z SLI ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam na razie się wstymać z wymianą plat4my. Penrynów jeszcze nie ma i ciekawe jak ceny będą wyglądały, kiedy do sprzedaży puszczą jeszcze Celerony Dual-Core.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli nie sprzedam swojej budy to wymienie sobie na takiego procka jak opisales, narazie nawet na Athlonie 64 3000+ bardzo ladnie sie sprawuje, a ze mam lcd z max rozdzialka 1280x1024 to wydaje mi sie ze nowy 2 jajowy procek znaczaco poprawi dzialanie kompa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frezeer 64 Pro lub Pentagram HP100 AlCU. Ja mam tego pentagrama i z moim Brisbane X2 @ 2700Mhz radzi sobie bardzo dobrze, no i ma jeszcze taką zaletę że pasuje na platformę Intela 775 :wink: , wiec w przyszłości jak będziesz zmieniał platformę na 775 dobre chłodzenie już będzie.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...