Skocz do zawartości
janekwisniewskipadl

Kilka Pytan Odnosnie Kolumn

Rekomendowane odpowiedzi

Uważałem że nie ma osoby która woli brzmienie Creativa od wzmaka+kolumn, a jednak się myliłem <_< DziubekR1 możesz narysowac schemat swojego pokoju i rozstawienie sprzętu? Pzatym jak napisałeś że nie chcesz słuchać 1/10 swojego zbioru mp3 bo reszta brzmi źle to może zgrywaj płyty na lepszym bitrate lub zmień format na flac. Z doświadczenia wiem że i mp3 192kbps może mieć różne jakości, i być lepszą od 320kbps.

exe1987 jakie masz kabelki głośnikowe, bo ja mam bardzo dobre kolumny, słaby wzmak i zwykłe kabelki i nie słyszę różnicy między dobrym mp3 o jakości 8, a Flackiem, a przecież słuch według mnie mam dobry :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważałem że nie ma osoby która woli brzmienie Creativa od wzmaka+kolumn, a jednak się myliłem <_< DziubekR1 możesz narysowac schemat swojego pokoju i rozstawienie sprzętu? Pzatym jak napisałeś że nie chcesz słuchać 1/10 swojego zbioru mp3 bo reszta brzmi źle to może zgrywaj płyty na lepszym bitrate lub zmień format na flac. Z doświadczenia wiem że i mp3 192kbps może mieć różne jakości, i być lepszą od 320kbps.

exe1987 jakie masz kabelki głośnikowe, bo ja mam bardzo dobre kolumny, słaby wzmak i zwykłe kabelki i nie słyszę różnicy między dobrym mp3 o jakości 8, a Flackiem, a przecież słuch według mnie mam dobry :wink:

Szkoda, ze moja osoba zmienila Twoj swiatopoglad ;)

 

Nie chce mi sie rysowac pokoju, nie jest duzy, ok. 12m2, ale i to zaznaczylem jak pytalem jakie kolumny brac i te Mission bardzo byly polecane do malych pomieszczen.

 

Jesli o muzyke chodzi, to slucham Trance, ale odrazu zaznaczam, ze nie takiego gdzie slychac tylko "umcyk umcyk" i bas zalewa wszystko, to nie taka muza (ale tak czy siak sie pewnie gromy zaraz posypia) :) Nie mam mozliwosci wyboru jakosci MP3, nowe sety DJow sciaga sie z ich stronek i w 90% przypadkow sa one zgrane w 192kb/s i o zadnych FLACach i tym podobnych rzeczach nie ma mowy.

 

Nie wiem, moze zle dobralem sprzet pod ten rodziaj muzyki, ciezko mi powiedziec, ale czytalem duzo i pytalem duzo zanim to kupilem. Mission niby uniwersalne, otwarte, nie za duzy bas, a dynamiczny, szczegolowe, a czegos takiego szukalem. Yamaha AX-570 niby bardzo dynamiczna, trzyma za pysk wszystkie kolumny i czegos takiego tez szukalem. A co dostalem ? Dzwiek ciezko opisac, to trzeba posluchac, ale tu poprostu kompletnie nie jest to co lubie, ja lubie dzwiek "krystaliczny", taki gdzie slychac kazdy dzwiek z osobna, taki bezposredni, a tu wszystko jakies takie "papierowe", malo szczegolowe i do tego jest cos czego nienawidze np. na sluchawkach, dzwiek taki jakby puszczany z za jakiejs kotary, niebezposredni.

 

Wyszlo jak wyszlo, przynajmniej mi kasy zostanie w kieszeni, a bede rownie zadowolony...

 

PS.

 

Zaznaczam, ze powyzsze "przemyslenia" tycza sie tych 9/10 z MP3 ktore mam, bo 1/10 zdarzy sie w jakas 320kb/s i brzmi bardzo ladnie (ale i tu roznica nie jest dla mnie adekwatna do roznicy cenowej 100zl vs 1500zl, ta by sie pewnie uwidocznila dopiero po podpieciu do CD). Ale przeciez nie o to mi chodzilo, by moc sluchac 1/10 piosenek, a z tym juz nic nie zrobie...

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Creativy kosztowaly 450zl...

 

 

EJ ALE TEMAT JEST O CZYMS INNYM A NIE O WYWODACH ;D SKORO KAZDY TAK DO CHOLERY NARZEKA NA CREATIVE TO MOZE PODA JAKIS SPRZET ZA 500ZL KTORY SAM BY KUPIL? BO NA RAZIE TYLKO SLYSZE JAKIE TO ONE SA DO [gluteus maximus] ALE NIE WIDZE ZEBY KTOS POLECAL INNE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z checia zobaczylbym jak takie cos gra.. hmm ciekawe gdzie mozna to zrobic?

Szukaj możliwości w sklepach ze sprzętem muzycznym/studyjnym - ostrzegam że bas nie kruszy ścian (jeśli przyzwyczaiłeś się do altus to powiesz że go zupełnie nie ma ... w końcu w tych alesis jest tylko 5" woofer) ... to jest sprzęt nastawiony na neutralność i dokładność a ja to lubię. Aby mieć więcej basu z taką jakością to trzeba niestety więcej zapłacić. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, moze zle dobralem sprzet pod ten rodziaj muzyki, ciezko mi powiedziec, ale czytalem duzo i pytalem duzo zanim to kupilem. Mission niby uniwersalne, otwarte, nie za duzy bas, a dynamiczny, szczegolowe, a czegos takiego szukalem. Yamaha AX-570 niby bardzo dynamiczna, trzyma za pysk wszystkie kolumny i czegos takiego tez szukalem. A co dostalem ? Dzwiek ciezko opisac, to trzeba posluchac, ale tu poprostu kompletnie nie jest to co lubie, ja lubie dzwiek "krystaliczny", taki gdzie slychac kazdy dzwiek z osobna, taki bezposredni, a tu wszystko jakies takie "papierowe", malo szczegolowe i do tego jest cos czego nienawidze np. na sluchawkach, dzwiek taki jakby puszczany z za jakiejs kotary, niebezposredni.

rozumiem, ze wszystkie suwaki w equalizerze (w winampie, foobarze czy czego tam uzywasz) sa neutralnie na 0?

tak samo na wzmacniaczu (bass/treble)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, ze wszystkie suwaki w equalizerze (w winampie, foobarze czy czego tam uzywasz) sa neutralnie na 0?

tak samo na wzmacniaczu (bass/treble)?

Uwierz mi, ze ustawialem juz wszystko jak tylko moglem. I na EQ i na Yamaszce, i puszczalem przez Pure Direct i przez EQ Yamahy, i ustawialem w Foobarze EQ na 0 i ustawialem tak jak zawsze. To poprostu nie jest to i podejrzewam caly czas te nieszczesne MP3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia glosnikow to u mnie 80% sukcesu.. Altus przy suficie z mojej prawej strony powoduje bole glowy. Za plecami jakbym slyszal mp a nie bass ;-) ogolnie w drugim pokoju lepiej slychac jak sie zle ustawi :D dlatego spedzilem duzo czasu na ustawieniu sprzetu w dobrej pozycji od tej w ktorej siedze przy komputerze i najczesciej slucham muzyke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, ze ustawialem juz wszystko jak tylko moglem. I na EQ i na Yamaszce, i puszczalem przez Pure Direct i przez EQ Yamahy, i ustawialem w Foobarze EQ na 0 i ustawialem tak jak zawsze. To poprostu nie jest to i podejrzewam caly czas te nieszczesne MP3.

To może być też kwestia przyzwyczajenia ucha do dzwięku starych głośników, który po dłuższym czasie słuchania staje się "przyjemny dla ucha". Ja tak miałem jak zacząłem słuchać muzy bez Loudnesa na wzmaku i eq na 0. Ciężko sie było przyzwyczaić do Direct'a, ale teraz jak odpale Loudness to wiem że to kupa nad kupami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...