Skocz do zawartości
eclipse08

Cpu+mobo+obudowa: Od Kilku Dni Próbuję Wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Od kilku dni czytam opinie, wertuję fora itd. ale nie mam wciąż dostatecznie dobrych opcji, stąd prośba o poradę.

Postanowiłem się przygotować do napisania tego posta, tak żeby komuś chciało się mi pomóc :)

 

 

Mój obecny zestaw już się starzeje, teraz jest to:

--------------------------------------------------------------------------------

- MoBo: ASRock Duala SataII

- CPU: Athlon 3200+ (albo to jest 3000+ i być może go lekko podkręciłem do 3200+)

- Zasilacz: Toppower 400W

- grafika: GF 7300GT

- dysk: Maxtora 320 GB (taśmowy)

 

 

komentarz: karta graficzna póki co mi wystarcza (gry to jakieś 15% wykorzystania komputera), więc postanowiłem zmienić CPU + MoBo + obudowę, bo teraz komp stoi w pootwieranym rozklekotanym czymś... Zasilacza nie chce wymieniać, bo uważam ze ten jest naprawdę dobry.

 

Komputer wykorzystywany jest głownie to do Photoshopa, Illustratora itd. Od czasu do czasu jakieś gry, ale też coraz częsciej 3d (jednak proste rzeczy, myślę że 2 rdzenie CPU wystarczą... chociaż sam nie wiem)

 

BUDŻET

--------------------------------------------------------------------------------

Mam na wszystko 1000 - max 1200 zł

 

 

OPCJE

-------------------------------------------------------------------------------

 

Procesor - chyba z racji 400W zasilacza Core2Quad odpada??? myślę że w takim wypadku wziąłbym ten:

http://tiny.pl/pckt (Intel Core2 Duo E6750 2,66GHz) co sądzicie?

 

*

 

MoBo - z tym mam NAJWIĘKSZY kłopot, czytam testy, porady ale każdy ma własne zdanie, a ja chcę po prostu postawić komputer na czymś stabilnym z czym nie będzie większych problemów. Teraz mam ASRocka duala sataII i niby jest ok, ale np. Audigy działa tylko na jednym slocie pci, przepięcie na inny powoduje niewykrycie karty ;) podobnie rzecz się ma z karta tv - chciałbym takich niespodzianek uniknąć.

 

W tej chwili myślę o jednym z tych modeli

 

Abit IP35-E ( http://tiny.pl/pck9 )

Abit IP35 ( http://tiny.pl/pck8 )

Asus P5K-E/ WIFI-AP ( http://tiny.pl/pckw )

 

Chociaż skłaniałbym się raczej ku tańszym (ok 400 zł), mając na uwadze cenę całego zestawu (ograniczenia w budżecie)

 

*

 

Obudowa - tutaj nie mam pojęcia :) Chodzi o to, aby była

- nie za ciężka (wiem, że im cięższa tym lepsza), max 5-7 kg

- czarna (mam czarne napędy optyczne)

- wygląd bardziej nowoczesny biznesowy (dobry design) niż świecący diodami kolorowy gadżet dla gracza

 

podoba mi się ta: http://tiny.pl/pckc tylko jest nieco za ciężka

 

 

będę wdzięczny za wszelką pomoc!

Edytowane przez eclipse08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Foxconn P35A-(S)

Jeżeli podkręcasz to E2160, jeżeli nie to E6750 lub Q6600.

2x 1024 ddr2 kingston 667.

Zestawik wypasik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o budę to polecam wszelakie Chieftecki. Dla mnie jakość ich produktów jest godna polecenia. Material SECC 1mm - składałem kompa z Dragonem DG (czy jakoś tak). Blacha bardzo gruba i super jakość.

 

Ja bym wziął taką http://www.allegro.pl/item286997176_hit_ch...vat_gratis.html Głęboka bo aż 53cm wiec spko zmieścisz nawet największą płytę i dzięki temu dobry przewiew bo nic nie będzie naćkane. Jeszcze jednym plusem są poprzecznie montowane dyski i duża ilość wentyli do zamontowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foxconn P35A-(S)

Wiem, że to może być dziwne, ale chcę w końcu kupić markową płytę typu Asus.

 

Zawsze miałem płyty mniej znanych firm (typu AMD + ASrock), teraz czas sprawdzić jak się spisze klasyczny Intel + jakiś Asus (Abit?).... Nie wątpię, że ten Foxconn jest bardziej wydajny, ale chcę wybrać najbezpieczniejszą opcję. Poza tym, pewnie za rok będę taką płytę sprzedawał, więc zawsze to łatwiej podeprzeć się marką...

 

czy mógłbyś polecić coś w tym zakresie? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa - tutaj nie mam pojęcia :) Chodzi o to, aby była

- nie za ciężka (wiem, że im cięższa tym lepsza), max 5-7 kg

- czarna (mam czarne napędy optyczne)

- wygląd bardziej nowoczesny biznesowy (dobry design) niż świecący diodami kolorowy gadżet dla gracza

 

podoba mi się ta: http://tiny.pl/pckc tylko jest nieco za ciężka

będę wdzięczny za wszelką pomoc!

Jeżeli chodzi o obudowy Chieftec`a to wydaje mi się, że to bardzo dobry wybór - są przestrzenne, wentylowane(OC), no i do tego ładnie wygladają. Sam właśnie zakupiłem Chieftec`a i jestem bardzo zadowolony.

Dużo szczegółowych informacji znajdziesz na tej stronce

 

edit

heh moradin, niezły zbieg okoliczności

Edytowane przez viroos18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mobo to tu koledzy już podpowiedzieli. Ja bym wybrał Foxconna albo Abita.

mówisz o tym Abicie?

I jeszcze jedno w sprawie tej obudowy z allegro. Wszędzie, poza allegro, widzę tylko wersję z zasilaczem, czy wersję BEZ można sobie zażyczyć w sklepie? (np w takim komputroniku)

 

 

@viroos18: kupowałeś obudowe z zasilaczem czy bez? dzięki za linki do testów, już przeglądam...

Edytowane przez eclipse08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@viroos18: kupowałeś obudowe z zasilaczem czy bez? dzięki za linki do testów, już przeglądam...

kupiłem z zasilaczem... w komputroniku z tego co widzialem to są też modele bez zasilacza

 

a bez zasilacza kupisz na obudowy.info...

Edytowane przez viroos18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus ostatnio nie robi takich "markowych" płyt jak dawniej. W tej chwili jedzie w zasadzie na opinii, dobre są tylko najdroższe płyty. Brał bym Foxconna lub MSI.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dziękuję wszystkim za odpowiedzi i za pomoc, już zdecydowałem co chcę kupić.

 

 

moradin: chciałbym kupić całość w znaku w Wawie, komputronik jest chyba najdroższy, ale ...znak nie posiada w ofercie płyt Abita! :)

komputronik drogi... znasz jakieś inne solidne sklepy? (wpada mi do głowy tylko Lorien, ale tam tez Abita nie ma w ofercie).

 

 

-----------

 

 

I jeszcze coś, to chyba standardowa usługa, jeśli chciałbym żeby wsadzili mi procka na płytę i to wszystko do obudowy, którą kupię a później wysłali kurierem do mnie do domu? Nie chce mi się tego montować, a tak dostanę (za tych kilkanaście złotych dostawy) paczkę, dołożę zasilacz, grafike i hdd i mogę działać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z warszawskich takich dobrych sklepów innych nie znam. Jest jeszcze jeden na Poznańskiej blisko skrzyżowania z Alejemi, ale nie pamiętam nazwy. Mały sklepik. Z dużych to Komputronik i Znak. Znak nie sprzedaje Abitów bo dla nich to shit. W czerwcu mało się nie pobiłem ze sprzedawcą. I tak wyszło na moje.

 

Jest jeszcze Ultramedia na Chłodnej 16. Ale coś ten sklepik bardzo po[gluteus maximus]dł na asortymencie. Zapytać zawsze można. Ja zamawiam części np. z Agito.pl - mają bardzo niskie ceny, czasem niższe niż w Znaku. Ew. Proline.pl i ESC.pl. Z reguły takie zamawianie w jednym sklepie na zdrowie nie wychodzi - jedna część jest tania ale druga moze być droższa niż gdzie indziej.

 

Co do montażu zestawów to właśnie Znak coś takiego oferuje. Uparłeś się na tego Abita, ale moze Znak ma np. Foxconna co koledzy ci polecali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, chyba przekonaliście mnie do tego Foxconna B) chociaż pewnie będę miał za rok kłopoty ze sprzedażą...

 

 

Reasumując wybieram taki zestaw:

-----

 

Intel Core2 Duo E6750 2.66 GHz BOX (LGA775, 64bit)

http://www.znak.pl/index.php?prid=cpuDu266+E6750+BOX

 

*

 

Foxconn P35A (Intel P35) [DDR2, 2xPCI-E]

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=...rid=s775FoxP35A

 

*

 

Chieftec Bravo BH-01B-B-B (bez zasilacza)

http://znak.pl/index.php?cid=279&scid=...BH01BBB+bez+zas

 

 

---------------

 

Chciałem jeszcze raz z ciekawości zapytać, czy zasilacz Toppower 400W pociągnie mi Q6600?

Czy w przyszłości jak będę chciał kupić to będę musiał zmienić zasilacz?

 

 

 

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc! jutro idę złożyć zamówienie :))

Edytowane przez eclipse08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topower 400W to zasilacz ok, i spokojnie powinien sobie dać radę z takim zestawem. Ale jak zobaczysz jakieś dziwne zachowania w stylu samoistnych restartów to prawdopodobnie zasilka nie będzie wyrabiać. Ale sądzę ze 400 W starczy - nawet do OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze rano mam iść po zestaw, a tu się pojawia możliwość kupna Quada, hmm :)

 

Zastanawiam się czy bardziej liczy się wydajność czy ilość rdzeni? poza tym C2D chyba łatwiej podkręcić, a i mniej się pewnie grzeje.

Z drugiej strony quad może się przydać w przyszłości - ciekawe czy wkrótce będzie tak popularny jak c2d?

 

 

no nic pomyślę jeszcze przez noc :)) za sugestie będę wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Na twoim miejscu wziąłbym mimo wszystko E6750.Naprawdę dobry proc,dobrze się kreci troszke czasu potrwa aż zdziadzieje.Na 4 jaja jeszcze najdzie czas..Ale to troszkę potrwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

w wyniku pewnych problemów z dostawą komputer dostałem dopiero wczoraj, przełożyłem wszystkie stare komponenty do nowego a tu nagle... zonk :) prosze Was ponownie o pomoc:

 

1. stare DDR-y nie pasują do slotów DDR2 ;) fakt, mój błąd powinienem to sprawdzić wcześniej. Niestety będzie to dla mnie dodatkowy nieprzewidziany wydatek :/ a z kasą nieciekawie u mnie ostatnio... no trudno.

 

Jaki RAM polecacie? Nie mam pojęcia czy lepiej kupić 800 MHz czy np. przy 667 nie odczuję różnicy (chociaż chciałbym mieć wydajny zestaw - używam głównie do photoshopa). I wreszcie jakiej firmy RAM kupić? Kiedyś najlepsze były Kingstony, później nastała moda na GEILe, a teraz?

Jedna ze starych kości (Geil) spisywała się całkiem nieźle...

Potrzebuję narazie minimum 2GB, ale tak, żebym mógł powiedzmy za miesiąć dokupić drugie 2 i żeby działały dobrze razem :)

 

 

wow - widze, ze sa juz np kingstony 1200MHz ! Co to za cudo? Czy mi pojdzie i czy warto w to zainwestowac?

 

2. Mam problem z zasilaczem.

W moim topowerze znajduje sie wtyczka 20-pin (na plycie 24) - ok w instrukcji jest o tym mowa, podpialem zgodnie z nia.

Teraz wiem, ze musze podlaczyc druga dodatkową wtyczkę (podobnie mialem w starym kompie). Teraz pytanie:

 

mam dwie niebieskie wtyczki z zasilacza (4 pinowe) ALE mam tez 4-pinową CZARNĄ wtyczkę (wygląda identycznie jak 20-pinowa i jest z nia jakby polaczona).

W starej płycie miałem podłączoną niebieską a ta czarna została wolna i wszystko działało. Ale może trzeba podłączyć:

 

- niebieską (4 pin) - dodatkowe źródło

- czarną 20 pin - główna

- czarną 4 pin - w te brakujące 4-piny przy głównej? :)

 

Jak to ogarnąć, żebym czegoś nie spalił? I w ogole czy jesl zle cos podlacze to moge spalic kompa?

 

Sory za takie pytania, ale wole czegos nie spieprzyc :)

Edytowane przez eclipse08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ocz, patriot , kingston (geile podobno straciły na jakości - jak jest naprawdę nie wiem nigdy nie miałem, a z OCZ jestem zadowolony - ładnie się kręcą)

2. dobrze kombinujesz - dwie wtyki czarne do gniazda 24 pin a niebieska do dodatkowego zasilania (są dwie niebieskie bo niektóre płyty mają dodatkowe gniazdo 8 pin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje... ale czy istnieje możliwość, że dane pamięci będą źle współpracować z moją płytą? (foxconn) slyszalem, ze moze sie tak zdarzyc, dlatego chce kupic "bezpieczna" opcje :) moze jakis uzytkownik tego foxconna podpowie cos z wlasnego doswiadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...