Skocz do zawartości
KRISTERS

Intel X3100 Jakie Stery?

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!

 

Mam pytanie odnośnie zintegrowanej grafiki X3100:

 

mam zainstalowane sterowniki VGA Intel graphics wersje 14.29 i jest w 3D marku 2001 - 3234pkt a to przecież nie jest jakiś duży wynik powinien być koło 5-6k. A jak wgrywam stery 14.31 to wogóle lipa w pierwszym teście smarka mam 27 zamiat 47 na tych starych a ponoć czym nowsze tym lepsze.

 

I tu moje pytanie jakie stery wgrać żeby x3100 mieło odpowiednią maksymalną dla siebie wydajność ???

 

dzieki za wszelkie podpowiedzi :)

 

p.s i jak ta grafa pobiera pamieć z ramu bo nic w biosie nie mogę ustawić(ile ma być przydzielone) ydaje mi sie ze automatycznie przydziela maks do 128 choć nie jestem pewnien wiec pytam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu moje pytanie jakie stery wgrać żeby x3100 mieło odpowiednią maksymalną dla siebie wydajność ???

miał,miało ale nie "mieło" zlituj się! :rolleyes:

 

a jakiego masz procka? bo z tego co wiem to smarki01 a właściwie jego wynik zależy od procka.

Edytowane przez Kvaz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok pomyłka :)

 

proc to Celeron M530 1.73GHz i wcale to nie takie [ciach!]o jak stacjonarne celki!! ale na przykład zainstalowałem Quake III i colin2 i super osiągów to nie ma bo quake ma średnio ze 45 klatek a colin2 to nawet ponizej 20 czasem zejdzie!!! Myślałem że czasem na tym laptopie zagramy sobie przez sieć a pesa6 lub colina4 (w colinie to takie arty jakby wyskakują nie arty moze a takie jakby różnokolorowe płaszczyzny sięze sobą przecinały) ale to nie za bardzo :( wydaje mi sie ze to stery ale nie wiem jakie wgrać?

podpowiedzcie cosik?

Edytowane przez marcin kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok pomyłka :)

 

proc to Celeron M530 1.73GHz i wcale to nie takie [ciach!]o jak stacjonarne celki!! ale na przykład zainstalowałem Quake III i colin2 i super osiągów to nie ma bo quake ma średnio ze 45 klatek a colin2 to nawet ponizej 20 czasem zejdzie!!! Myślałem że czasem na tym laptopie zagramy sobie przez sieć a pesa6 lub colina4 (w colinie to takie arty jakby wyskakują nie arty moze a takie jakby różnokolorowe płaszczyzny sięze sobą przecinały) ale to nie za bardzo :( wydaje mi sie ze to stery ale nie wiem jakie wgrać?

podpowiedzcie cosik?

Posprawdzaj sam? Nikt nie ejst jasnowidzem, wejdź na stronę intela i poszukaj sterów, które maja najlepsza wydajność.

 

I te 3k w 2k1 to wcale nie jest tak mało jak na tak kiepawego procka, bo to tylko dothan z wyciętym cache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cpu-z pokazuje że ma rdzeń CONROE-L i 1MB cache i w super pi ma lepsze wyniki niż mój athlonek i ogólnie nie jest zły czas 36sek w 1M to nie jest źle :)

 

a co do tych sterów to się pytam bo może ktośma włąśnie taką grafę i wie na których będzie najlepiej śmigać więc proszę o podpowiedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety grafy Intela to najwieksze gowno jakie swiat widzial i ledwo nadaja sie one do wyswietlania obrazu tylko. Zapomnij zatem o graniu w jakiegokolwiek PESA o Colinie 4 nie wspominajac. Mimo tego, ze jest to niby nowa konstrukcja GPU (platforma Santa Rosa) to Intel nic nie robi, zeby kolejne karty graficzne mialy lepsza wydajnosc. W 3dmarku 2001 to ja mialem ponad 7tys. pkt. na GeForce 2 GTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo że nie ma co się spodziewać nie wiadomo jakich osiągów ale kumple mają GMA950 a to jeszcze 2 razy gorsze i nawet śmiga wiec to powino byc w miare. Może ktoświe jak polepszyć wydajność tej x3100 bo czytałęm że się jakośda ale nie wiem jak :( no i co do tego ze ten intel to [ciach!]o to pewnie i racja ale w lapku za <1500 nie ma się czego spodziewać więcej a INTEL to i tak lepszy niż VIA czy SIS.

 

to jak ktoświe jakie stery czy co zrobićprosze o podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X3100 to padaka...ale na XP chodzi dwa razy szybciej niz na Viscie :) W Q3 w 1024 max detale srednia mialem 83fps, na viscie ok 50. NFS U1 na viscie nie grywalny w rozdzialce 640x480 wszystko na low 5-10fps, na xp 20-30fps. Chaos Legion zasuwa :) NHL 08 powinno byc grywalne na low, nawet bardzo :) Testowalem tylko na viscie i dalo sie grac. To NIE JEST grafa do gier, moim skromnym zdaniem nawet geforce 2mx jest mocniejszy od tej karty...Jak ktos kupuje laptopa niech lepiej wezmie z karta nvidii badz ati.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...