Skocz do zawartości
maki1000

Zamiana D40 Na Hybryde

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Panowie jestem posiadaczem taniej lustrzanki cyfrowej jaką jest Nikon D40 z kitowym (standardowym) obiektywem. Wcześniej robiłem fotki kompaktem Canon A610 i szczerze powiem że nie widzę różnicy po zmianie na lustrzankę :(

 

Dodam że nie jestem całkowitym laikiem i ustawienie manualne nie są mi obce. Nawet przeczytałem kilka książek po kupieniu lustrzanki myśląc że winę za jakość fotek ponoszę nieumiejętnym posługiwaniem się lustrzanką. Ostatnią z tych książek była "SEKRETY MISTRZA FOTOGRAFII CYFROWEJ - 195 ujęć Scotta Kelby'ego " Po przeczytaniu taj książki zdałem sobie sprawę że bez dokupienia w miarę dobrego amatorskiego obiektywu za ok 2000zł nie będzie widać różnicy między kompaktowym canonem :( Denerwuje mnie np. mała jasność kitowego szkła i niemożność zrobienie ostrego zdjęcia z ręki w dzień w mieszkaniu (bez użycia statywu) bez włączonej lampy błyskowej, dodam że CANONEM nie miałem z tym najmniejszego problemu. Dopiero po zwiększeniu wartości iso jest to możliwe.

 

Nieważne ;-) chcę sprzedać tą lustrzankę i kupić wypasionego kompakta (hybrydę) i tu moje pytanie jaką?

 

Napisze na czym mi zależy:

- stabilizacja obrazu

- jak najniższe szumienie do wartości 800 iso

- duży zoom

- bardzo dobry obiektyw

- jak najwięcej manualnych ustawień

- polskie menu (choć jeśli będzie wszystko inne ok to przeżyje jego brak)

- możliwość zamontowania filtrów np. polaryzacyjnego

- możliwość zamontowania lampy zawnętrznej

 

Czy w ogóle istnieje coś takiego :) Nie ukrywam że mam zaufanie do canona.

 

P.s ale sie rozpisałem ;-)

 

jeszcze jedno: najlepiej żeby zoom był sterowany pierścieniem !

Edytowane przez maki1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuji s9600 spełnia większość twoich oczekiwań, no i jest jeszcze nieprodukowane już Sony R1 (lepszej hybrydy niż r1 nie znajdziesz, tyle że obecnie ciężko może być z dostępnością). Pomijając niskie zaszumienie to jeszcze do listy można by dopisać Panasa fz50...ten typ szumi już od iso200 całkiem ładnie.

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może inna lustrzanka ? :D

Wszystko co kupie w cenie do 2 tys zlotych z lustrzanek nie bedzie mnie pewnie zadowalalo :( masz jaką sprecyzowana propozycje?

 

Mysle teraz o czymś mniejszym ale z dobrym zoomem np.

 

1. Nikon Coolpix S10

2. Panasonic DMC-TZ1

 

co wy na to?

Edytowane przez maki1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Panasonic DMC-TZ1

 

co wy na to?

Manuala ni huhu... TZ1 zreszta juz chyba nie produkuja.... Za niego wszedl TZ2 i TZ3

 

TZ1 nie jest złym aparatem....

 

Polski test...

http://www.optyczne.pl/26.1-Test_aparatu-P..._Lumix_TZ1.html

 

Jak na Panasa to nie szumi strasznie...

 

http://www.dcresource.com/reviews/panasonic/dmc_tz1-review/

http://www.digicamreview.co.uk/panasonic_l..._tz1_review.htm

http://www.letsgodigital.org/html/review/p...tz1/camera.html

http://www.ephotozine.com/article/Panasonic-Lumix-DMC-TZ1

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wydawac kase na nowy aparat, to predzej bym sie zastanowil nad nowym obiektywem...

Ale przecież lustrzankę chyba sprzeda... (?)

 

costi ma rację, ale ja bym na to popatrzał z innej strony, czyli m42. Za grosze można mieć jasne (nawet do f1.2), bardzo dobrej jakości obiektywy w tym systemie. Ma to swoje, dla niektórych wielkie, minusy, ale warto spróbować. Najwyżej sprzedasz adapter i obiektywy m42 razem z aparatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wydawac kase na nowy aparat, to predzej bym sie zastanowil nad nowym obiektywem...

Oczywiście lustrzanka na sprzedaż ;-)

 

A jeśli chodzi o obiektywy M42 to bez problemu je zapne do mojego d40? Nie bede miał tylko autofocusa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o obiektywy M42 to bez problemu je zapne do mojego d40?

adaptar musisz mieć, nie będziesz miał af no i czasami są zgrzyty np. zamglenia, no i poza af nie będziesz miał pomiaru światła, przesłonę musisz dobierać sam, czyli full manual.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to bym z checia zamienil mego panasa fz-20 na jakąs lustrzanke(ale z dobrym obiektywem, lepiej z dwoma)...

ale dziewczyna jeszcze bardziej by sie pogubila, poza tym na razie mnie nie stac :)

na razie z lustrzanek to mam ricocha z 1980 :D, full manual(nawet pomiar swiatla nie działa, musze na oko)

 

back to topic - ten fuji 9600 wyglada niezle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze na czym mi zależy:

- stabilizacja obrazu

- jak najniższe szumienie do wartości 800 iso

- duży zoom

- bardzo dobry obiektyw

- jak najwięcej manualnych ustawień

- polskie menu (choć jeśli będzie wszystko inne ok to przeżyje jego brak)

- możliwość zamontowania filtrów np. polaryzacyjnego

- możliwość zamontowania lampy zawnętrznej

 

wziąłem Nikona S10 i jestem zadowolony i w kieszeni zostało 700zł

małpka niczego sobie ale cena :zonk:

przesiadka z pełnego manu na programy tematyczne :rolleyes: ostro poszedłeś, no ale najważniejsze że zadowolony ;)

nigdy nie miałem go w ręku ale użytkownicy raczej sobie chwalą. tylko tak patrząc na specyfikację, ma dosyć ciemne szkło i małą matrycę, która ponoć szumliwa. są w nim jakieś opcje manualne? bo jeśli nie to pomijając ten zoom, techniczne możliwości na poziomie małpek za ~300 zł. praktycznie chyba jest lepiej bo jak wspomniałem raczej ludzie chwalą jakość zdjęć..

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... D40 ;]

Ten aparat robi najlepsze zdjęcia bez obiektywu ;>>>

 

Co do obiektywów na M42 fajny jest pentax k10d, ma pomiar AF z potwierdzaniem, więc można łatwiej się wyfocusować ;-)

dajcie sobie spokój ze szkłami M42, nie po to kupujesz cyberlustro żeby potem przykręcać jakieś protezy. Szkiełka takie drogie nie są, na ebay-u można dostać już dobre szkło pentaxa w całkiem normalnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małpka niczego sobie ale cena :zonk:

przesiadka z pełnego manu na programy tematyczne :rolleyes: ostro poszedłeś, no ale najważniejsze że zadowolony ;)

nigdy nie miałem go w ręku ale użytkownicy raczej sobie chwalą. tylko tak patrząc na specyfikację, ma dosyć ciemne szkło i małą matrycę, która ponoć szumliwa. są w nim jakieś opcje manualne? bo jeśli nie to pomijając ten zoom, techniczne możliwości na poziomie małpek za ~300 zł. praktycznie chyba jest lepiej bo jak wspomniałem raczej ludzie chwalą jakość zdjęć..

No własnie wziąłem bo ludzie sie strasznie spuszczali na temat tego aparatu czytałem same ochy i achy :)

Wczesniej kupowałem A610 od canona patrząc na opinie innych i byłem bardzo zadowolony.

 

Powiem szczerze ze ten aparat nie umywa się do canona :( brak manuala to porazka przy tematach ktore sa w tym aparacie. Foty na tematach zazwyczaj przeswietlone i o nienaturalnych barwach. Najgorsze jest to ze na tematach nie mozna zablokowac iso na 50 tylko jest automatyczne i przez to w slabym oswietleniu fotka to jeden wielki szum :(

 

Wydaje mi sie ze czas wrocic do starego sprawdzonego a610 :)

A moze jest jakis nowszy canon rownie dobry jak A610 ????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie sobie spokój ze szkłami M42, nie po to kupujesz cyberlustro żeby potem przykręcać jakieś protezy. Szkiełka takie drogie nie są, na ebay-u można dostać już dobre szkło pentaxa w całkiem normalnej cenie.

Czasem można wyrwać ciekawe rzeczy tylko na M42. Poza tym można wykorzystać starą szklarnię na przykład od Zenita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywalem ostatnio panasa FZ50 i zamienilem na olka e510 i nawet na trybie auto widze niesamowita roznice w jakosci zdjec. To dwa rozne swiaty. Zdjecia sa niesamowicie ostre i szum jest bardzo maly. Szybkosc pracy, wygoda ustawien jest nieporownywalna do tego panasa czy tez do wczesniejszego canona G6/G3. Stabilizacja dziala i mozna z reki robic zdjecia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...