Skocz do zawartości
martin

Celeron 500

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko na ile maxymalnie można podkręcić celine 500  :?:  :?:  :?:  i czy da się w tym jakoś odblokowac mnożnik  :)  :)  teraz chodzi 7,5x 66Mhz  :(

Przeczytaj FAQ !!!!!!!!!!!!

TAm pisze wyrażnie ze w Intelach nie da sie mnożnika zmieniać ;)

Jedynie w wersjach inzynieryjnych czy jakos tak, one maja jedynie fabrycznie odblokowany mnoznik :D

A procka krec dopoki nie stracisz stabilnosci :) nic innego nie mozna ci zaproponowac :] 8)

 

na nastepny raz SZUKAJ !!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko na ile maxymalnie można podkręcić celine 500  :?:  :?:  :?:  i czy da się w tym jakoś odblokowac mnożnik  :)  :)  teraz chodzi 7,5x 66Mhz  :(

No ludzie zachowujcie jakis poziom ! mnoznik na celinie :?: :!: :?:

Chyba, ze 266Mhz :twisted: tam mozna bylo robic rozne dziwne rzeczy.

Co do proca to zapraszam na www.overclockers.com i tam sobie sprawdz jakie serie i na jakim chlodzeniu jak bardzo ludzie wyciskaja.

Ale za duzo sie nie spodziewaj, bo to koncowka celin ver.I wiec wyduszone maxymalnie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja na drugim kompie mam taka celinkę. Prawda ze to ostatni model w tej technologii. Niewiele można zrobić :( Nawet na Abicie BE6-II. Stabilnie chodził na 563 (7,5X75). Odpalał sie również na 623 (7,5X83), ale stabilne to to nie było (zdarzały się zwiechy bez powodu). Zasilanie było ustawione na max co dawała płyta 2,1V lub 2,2V nie pamietam. Nie jest to kwestia chłodzenia, bo max 35 stopni poprostu więcej się nie da :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skolim: fakt, ze procek tempy i duzo wiecej niz fabryka dala, to on nie pojedzie, ale te napiecie 2,1 lub 2,2 to dopiero poczatek krecenia celin. Przy 2,4 powinien wyzej skakac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję celinkę 533, kumplowi pogoniłem na 800 (!) przy fbs 100 MHz i po podniesieniu napięcia o 0,1 V.

no problemo, ale 500 to inna seria, słabo idą. nie jak 300 i 333.

a 533 to raczej niewielka dopłata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde niech mi tylko ktos którko odpowie co jest nie tak:

 

Mam celka 433 podkręcając go do 650mhz, komp się uruchamia lecz następuje zwis przy ładowaniu windy. Napiecie miałem nawet 2,5V CO jest grane? Zasilacz mzoe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno dał bym wysze napięcie, ale było szkoda jakiegoś VCORE moda na Abitku robić, bo Celinka to mogła do piachu, albo na breloczek iść :) . Ale Abit miał zostać dla potomności, teraz ma go siora z Baleronem 800 (Coppermine).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiejs gowniajen bx-owej plycie luckystar udalo i sie osiagnac w miare stabilne 83 mhz fsb (623 mhz) a ze nie bylo regulacji v-core to dalej nieprobowalem. podejrzewam ze przy 83 fsb pci mi wymiekalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek: na v 2.5 za bardzo grzejesz ta celine - zmniejsz vcore do 2,2 -2,3 i zadbaj o lepsze chlodzenie.

Chociaz reki uciac sobie nie dam, bo moj celek 366@566 na fsb 103 chodzi 100% stabilnie, ale juz na 577MHz - 105FSB rozne zabawne zwisy przy ladowaniu windy. Komp postuje do ~666MHz ;)

FSB chyba 120MHz.

I sadze, ze to tez wina wentyla

 

Skolim: Eeee, o jakim vmodzie mowisz ? na slot1 to bierzesz byle jaka cene(papierowa metka ;)) - wycinasz w ksztalt, ktory bedzie blokowal odpowiednie piny na slocie i masz napiecie do 2,9 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jump3r za odpowiedź :)

Teraz mm 2,1 volta i magistrale 75 i wciąż wszystko działa :) na 81 magistrli IBM prwdopodobnie zaczyna się burzyć choć nei wiem jeszcze czxy jnie jest to wina zasilacz :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jump3R. Chuyjowa ta twoja Atarynka.

Ja Miałem C-64 1MHz ale tekst dło się cudownym programikiem na 80x25.

Nie wyglądało to łanie ale cóż.

Tylko chyba proc MOS 6514

Jeśli chodzi o Celinu 0.28u to wiele nie ma co za dużo przyjemności

Miałem 266@400 na 3 sposoby 3x133, 4x100,6x66 bez zmiany napięcia.

Celina 466 szła mi na 83 MHz FSB, C500 na 75 Mhz, C566 na 850

PIII 650 na FSB 152 z przejściówką ASUS-a dawnaą do P3V4X

wszystko na BX2000+ od Gigabyt-a do kręcenia do [gluteus maximus] z wyjątkiem PIII bez zmiany Vcore bo nie miałem tej przejściówki a w tamtych czasach ni myślałem nawet o V-modzie

Chłodzenie typu peltier wiele ci nie da. kup BE6-II tam Vocre jak pmiętam do 2.6 chyba.

A tak w ogóle to zmienń technologie na conajmniej 0.18u

A jak chcesz zmieniać mnożnik to kup sobie albo 266 chętnie za 10 PLN sprzedam tam masz odblokowany mnożnik albo oczywiście AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...