Skocz do zawartości
Vitto

Glosnosc Ukladow Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegos czasu zastanawiam sie na wodnym chlodzeniem, nasuwa mi sie pytanie,

na ktore mam nadzieje ktos z Was mi odpowie.

Obecnie posiadam obudowe Antec z dwoma 120mm wiatrakami Akasy (Ultra Quiet) (przod i tyl)

plus Arctic Freezer 7 Pro na procku (ktory reguluje SpeedFanem bo strasznie wyje ;)

i jakis tam uklad chlodzacy na k. graficznej (BFG 8800GTS)

zona narzeka na glosnosc kompa w nocy, wiec musze cos zmienic.

I teraz:

jaka jest roznica miedzy wodnym chlodzieniem a powietrzym (chodzi o glosnosc - nie wydajnosc)

skoro wodne chlodzenie i tak potrzebuje wiatrakow, chlodnic i pompek???

Chcialbym sobie kupic cos takiego:

http://www.koolance.com/water-cooling/prod...products_id=375

plus do tego blok na procek i grafe.

Jak widac na zdjeciu posiada to cos dwa wiatraki, wiec... jak bedzie z cichoscia ukladu??

Moze ktos poleci inny, gotowy zestaw, sprawdzony i cichy.

Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od komponentów twojego PC - niektóre chłodzenia powietrzem są cichsze od wodnych...

Taki extremme to pompka wodna CWU i grzejnik bez żadnego wentylatora... - do tego wyciszenie dysków i zasilacza

Spróbuj najpierw u Siebie zlokalizować źródło chałasu - zatrzymuj palcem po kolei wszystkie wiatraczki i się przysłuchuj (najprawdopodobniej grafa - potem zasilacz :)

A maty wiciszające niewiele daja ;) odpuść sobie - lepiej Scuthe Quiet sobie kupić (żeby nie było - mam oba - maty i Scythe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm twój komputer posiada 4 wentylatory gdzie dwa nadają twojej obudowie odpowiedni obieg powietrza. Jeżeli bardzo tobie zależy na ciszy to zamiast bawić sie w wodne chlodzenie pomyśl o cichym ac.

 

Na cpu - Acutake z obniżonym napięciem bedzie cichy

na gpu - mozesz dokupic inne chlodzenie jak napisał Kvaz!

 

Masz tutaj dwa wentylatory. Zaś w wodnym musisz liczyć też , że chlodnica na twój config to minimum 2x12 lub 3x12 i do tego musisz liczyć pompa , która też wydaje jakiś dźwięk.

 

Ale np. cr2 jest bezgłośny do tego Acutake na chłodnice z obnizonym napieciem i jest git. Pomyśl też o chłodzeniu pasywnym.

 

ps. Gotowych zestawów jakoś nie polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre wentylatory na 500-700 obrotów nie powinny nikomu przeszkadzać...

Wydajność na WC przy takich obrotach będzie wystarczająca, na AC może być gorzej... Zależy jeszcze od komponentów AC.

 

Przydaje się też dobry, cichy zasilacz. Jak jeszcze jechałem na AC (freezer 1300rpm, accelero x1, itp) myślałem, że mój tagan jest cichy. Teraz jest to najgłośniejsza część mojego komputera.

 

Dobrym i w miarę tanim rozwiązaniem jest duża pasywna chłodnica samochodowa (mój kolega ma takie coś 57x30cm w pasywie) lub grzejnik. Do tego pompa CWU lub np. Laing DDC... i jakieś bloki.

Edytowane przez baols

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro uklad ma byc cichy a nie jakos supe wydajny to wystarczy CR2(ja go nei slysze :P) jakas chlodnica 3x12 z wiatrakami ustawionymi na niskich obrotach i bloczki na cpu i gpu... Pewnie bedzie rownie cicho jak na dobrym AC a napewno wydajniej :wink:

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie kupilem cos takiego i postaram sie przykrecic obroty na wiatrakach.

http://www.zalman.co.kr/eng/product/view.a...74&code=017

moze bedzie troche ciszej ;)

Fajna sprawa z tym urzadzeniem poniewaz pokazuje faktyczne zuzycie pradu.

 

Ale zanalazlem jeszcze to odnosnie WC:

http://www.zalman.co.kr/eng/product/view.a...60&code=021

i to moze bedzie dobrym i cichym rozwiazaniem.

Do tego kupie jeszcze to na grafe:

http://www.zalman.co.kr/eng/product/view.a...73&code=021

i powinno byc OK.

Co sadzicie eksperci? Na kazdym tescie jaki znalazlem wystawiaja b.dobre opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niepotrzebnie chcesz przepłacić, całe zestawy są drogie i mniej wydajne niż te składane z osobnych klocków. Napisz ile możesz przeznaczyć na całość a na pewno pojawią się propozycje rozsądniejsze moim zdaniem niż ten zalman :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niepotrzebnie chcesz przepłacić, całe zestawy są drogie i mniej wydajne niż te składane z osobnych klocków. Napisz ile możesz przeznaczyć na całość a na pewno pojawią się propozycje rozsądniejsze moim zdaniem niż ten zalman :)

Maksymalnie chce wydac 1000 PLN, z tym ze nie mieszkam w Polsce i nie bardzo moge kupic w polskich

sklepach. Ceny sa podobne w calej Europie, wiec jesli ktos zapoda konkretny model

nie bedzie chyba problemu z kupnem tego za granica.

Potrzebuje chlodzenie na procka i grafe (jak w podpisie)

z tym ze jesli chodzi o blok na grafe to nie chce osobno na rdzen i pamieci.

Jeden blok na wszystko.

 

Dzieki bardzo za wszystkie wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie kupilem cos takiego i postaram sie przykrecic obroty na wiatrakach.

http://www.zalman.co.kr/eng/product/view.a...74&code=017

moze bedzie troche ciszej ;)

Fajna sprawa z tym urzadzeniem poniewaz pokazuje faktyczne zuzycie pradu.

 

Ale zanalazlem jeszcze to odnosnie WC:

http://www.zalman.co.kr/eng/product/view.a...60&code=021

i to moze bedzie dobrym i cichym rozwiazaniem.

Do tego kupie jeszcze to na grafe:

http://www.zalman.co.kr/eng/product/view.a...73&code=021

i powinno byc OK.

Co sadzicie eksperci? Na kazdym tescie jaki znalazlem wystawiaja b.dobre opinie.

Ten zestaw jest mało wydajny, proponuje Ci Resorator2 który też ma w zestawie nowszą i lepszą wersje bloku na CPU. Ten z 1 (niebieski) jest bardzo kiepskiej wydajności.

Sam taki eksploatuje od roku i świetnie się spisuje. Jest niesłyszalny. Słaba pompka utrudnia napełnianie i odpowietrzanie ale jak juz to zrobisz to radzi sobie z układem nawet 3 bloków.

W pogoni za wydajnością rozbudowałem zestaw ale nawet sam jest imponującej wydajności jak na pasywa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw jest mało wydajny, proponuje Ci Resorator2 który też ma w zestawie nowszą i lepszą wersje bloku na CPU. Ten z 1 (niebieski) jest bardzo kiepskiej wydajności.

Sam taki eksploatuje od roku i świetnie się spisuje. Jest niesłyszalny. Słaba pompka utrudnia napełnianie i odpowietrzanie ale jak juz to zrobisz to radzi sobie z układem nawet 3 bloków.

W pogoni za wydajnością rozbudowałem zestaw ale nawet sam jest imponującej wydajności jak na pasywa!

Tak tylko ze Twoj jest drozszy o jakies 250 PLN.

Jest jeszcze to: http://www.zalman.co.kr/eng/product/view.a...06&code=021

czyli Jedynka V2 - nie wiem co ma tam lepszego, ale napisalem do zalmana,

co prawda po tygodniu ale odpisali, ze RESERATOR 1 V2 spokojnie da rade

schlodzic procka e4400 @ 3.0 GHz i podkreconego GF 8800 GTS.

Nie wiem czy kupowac RESERATOR 1 V2 czy dozbierac na 2.

Dzieki

Edytowane przez Vitto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrym i w miarę tanim rozwiązaniem jest duża pasywna chłodnica samochodowa (mój kolega ma takie coś 57x30cm w pasywie) lub grzejnik. Do tego pompa CWU lub np. Laing DDC... i jakieś bloki.

Jak sie sprawuje taka chłodnica od skody? Jakie są tempy i na jakim sprzęcie?. W jakim położeniu jest ułożona? Chcę takie coś zastosować zamiast nagrzewnicy od poloneza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jak nie zapomnę to napiszę... bo jutro będziemy kręcić e2160 na tym wc.

 

Po testach...

 

Chłodnica pionowo, 2 bloki na chipsetach, prisony na cpu i gpu, pompa cwu. Sprzęt: DFI Infinity 965p, 8600GT Sonic+, e2160 stock vcore.

Stres robiony Orthosem.

@2700MHz - max 66*C

@2860MHz - max 70*C

wszystko stabilne

 

Jak już było po wszystkim okazało się, że w bloku było sporo małych bąbelków powietrza... ;-)

Edytowane przez baols

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jak nie zapomnę to napiszę... bo jutro będziemy kręcić e2160 na tym wc.

 

Po testach...

 

Chłodnica pionowo, 2 bloki na chipsetach, prisony na cpu i gpu, pompa cwu. Sprzęt: DFI Infinity 965p, 8600GT Sonic+, e2160 stock vcore.

Stres robiony Orthosem.

@2700MHz - max 66*C

@2860MHz - max 70*C

wszystko stabilne

 

Jak już było po wszystkim okazało się, że w bloku było sporo małych bąbelków powietrza... ;-)

Hmm.... trochę nieciekawie jak nak na taką powerzchię, sprawdzaliście w poziomie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bo nie ma za bardzo możliwości (układ węży), ale teraz jest dużo lepiej (bez bąbelków) w idle temperatury niższe o ponad 5*C.

 

Podałbym dokładne tempy w stresie, ale dziś przyszła paczka z coolinga z wentylatorem 200x200mm i kolega pewnie będzie teraz z nim testował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bo nie ma za bardzo możliwości (układ węży), ale teraz jest dużo lepiej (bez bąbelków) w idle temperatury niższe o ponad 5*C.

 

Podałbym dokładne tempy w stresie, ale dziś przyszła paczka z coolinga z wentylatorem 200x200mm i kolega pewnie będzie teraz z nim testował...

Czyli jednak wydajność mu się nie podobała. Myślałem nad grzejnikiem Regulus, ale ceny odstaszają

Dzięki za info.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura w stresie spadła do max 58*C przy procku na 2700MHz, czyli jak na pasyw całkiem przyzwoicie imo. Pewnie grzejnik będzie jednak wydajniejszy (ale i droższy).

 

Wentylator zakupiony bo dla kolego liczy się każdy *C. Z resztą będzie podłączony pod pstryczek on/of pomimo, że standardowo ma regulację (400rpm, 600rpm, 800rpm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...