Skocz do zawartości
neverdie

Razer Lycosa

Rekomendowane odpowiedzi

Klawiatura Razer Lycosa stworzona jest przede wszystkim z myślą o graczach, choć rozwiązania w niej zastosowane sprawią, że także użytkownicy nie pasjonujący się grami na pewno będą nią zainteresowani.

Do podstawowych cech tej klawiatury należy bardzo niski czas reakcji przycisków na uderzenia wynoszący tylko 1ms, klawisze są w pełni programowalne z możliwością ustawienia funkcji macro. Możliwe jest także zaprogramowanie do 10 profili dla różnych gier. Każdy klawisz jest pokryty specjalną miłą w dotyku gumową warstwą antypoślizgową.

Lycosa to również wyjątkowy design z oryginalnym podświetleniem na niebiesko, posiada tryb w którym możliwe jest podświetlenie jedynie, kluczowych w grach, przycisków WSAD. Klawiatura posiada dotykowy panel do zarządzania funkcjami multimedialnymi, tryb gry deaktywujący niepotrzebny przycisk systemowy oraz bardzo przydatną funkcje przełączania między 10 definiowalnymi profilami w trybie on-the-fly. Wyposażona jest także w wejścia na słuchawki, mikrofon i port USB.

cooling.pl

FOR GAMERS BY GAMERS

RAZER LYCOSA

 

Dzisiaj dostałem moją upragnioną klawiaturkę , Razer Lycosa.Klawiatura z wyglądu prezentuje się bardzo fajnie , śmiało moge powiedzieć , że to najlepsza klawiatura z jaką dotychczas miałem do czynienia.Miłe , gumowane klawisze i czas reakcji poniżej 1ms sprawia , że użytkowanie klawiatury jest przyjemne , i nie sprawia żadnych problemów.Fajną sprawą w porównaniu z Razer Tarantula jest to , że podświetlane są wszystkie klawisze , oczywiście można tak że przełączyć podświetlanie tylko na klawisze WASD lub całkowicie wyłączyć.Ciekawą , gadżeciarską zabawką w nowym Razerze jest dotykowy panel , który umila użytkowanie klawiatury , zawiera takie skróty jak - Start/Stop,Przewiń, Cofnij,Regulacja głośności, Regulacja podświetlenia klawiszy, Przełączanie między profilami (w menu klawiatury możemy zaprogramować do 10 profili).Produkty Razera ceciach!e , oprócz najwyższej jakości wykonania to , że są tak że bardzo bezpiecznie i elegancko zapakowane co z pewnością także zachęca (W zestawie z klawiaturką 2 nalepki Razera , instrukcja obsługi , oferta kilkunastu produktów Razera i 2 letnia gwarancja)Co to dużo mówić , klawiatura jest idealna dla kogoś kto chce mieć coś ładnego , miłego w dotyku :D i odpowiedniego do gier , i oczywiście ma około 270 złotych do wydania na zabawkę :).Poniżej kilka fotek Lycosa.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Mam nadziej , że ten krótki opis Lycosa zachęci wszystkich , którzy wahają się nad zakupem.

Jeśli masz dylemat - Lycosa czy Tarantula , bierz Lycosa - nowsza konstrukcja , podświetlane klawisze ,szybszy czas reakcji :unsure:

Edytowane przez neverdie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach, te bosko nieostre zdjecia :D

 

Napisalbys pare slow o komforcie pisania, precyzji tego dotykowego panelu i jak sie pracuje bez podkladki pod nadgarstki.

Pisałem , że piszę się wyjątkowo wygodnie :) Ułożenie klawiszy jest idealne.Co do panelu , to jest to fajna zabawka umilająca pracę ;) Napisałęm przecież też o nim.

 

A co do podkładki.. nie odkręcałem (Bo jest na śrubki) , ale na oko widać , że nie wygodnie będzie się bez niej pisac - podkładka kończy się praktycznie przed samymi przyciskami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem wczoraj. Miałem już kilka klawiatur (ostatnio najczęściej siedziałem na tej z zestawu bezprzewodowego Logitech MX3100 a do pracy, gdzie dużo piszę zaniosłem prywatną UltraX). Ta ostatnia sprawia mi największy komfort w dotyku i Lycosa w tym jest gorsza. Kupiłem w ciemno bez dotykania i pierwsze wrażenie jest średnie. Tzn. klawisze są dla mnie za głośne i wydają taki lekko plastikowy dźwięk. A w dotyku są takie, jakby to powiedzieć, jakby taklowany kondom. Serio. Tylko taki suchy (bez poślizgu). Sorry za porównania ale tak jest faktycznie ;). Skok klawisza bez zastrzeżeń, ja ze względu na brak miejsca odkręciłem podstawkę ale jeszcze mnie nadgarstki nie bolą. Podświetlenie najlepiej widać jak klawiatura jest prawie na kolanach (najbardziej pionowo na nią patrzymy). Ja mam podstawkę w biurku na klawiaturę. Niebieski kolorek jest bardzo przyjemny, klawisze sie nie grzeją, ekran dotykowy działa bezproblemowo. Wystarczy położyć lekko palec i działa. Gdy klawę położę przed monitorem (sporym i jasnym panelem LCD) to podświetlenie widac już gorzej ze względu na światło monitora i kąt patrzenia. To tyle na dziś. Funkcji dodatkowych jeszcze nie miałem czasu rozpracować. Mi zależało przede wszystkim na graniu w ciemności i klawiszach zbliżonych do laptopowych. Ogólnie jestem zadowolony ale oceniam ją na 8/10. Jeden pkt za stuk klawisza, drugi za widoczność klawiszy pod kątem.

 

Jakby ktoś miał jakieś pytania to śmiało. Może później jakieś fotki wrzucę.

 

ps. klawa bez podniesionych nóżek się nie ślizga przez gumowe podkadki. Ale już postawiona lata jak szalona.

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i oczywiście ma około 270 złotych do wydania na zabawkę :).Poniżej kilka fotek Lycosa.

Az do tego miejsca recenzji bylem zainteresowany jako alternatywa dla Ultra-X ;) Ale za taka cene chyba jednak przezyje bez podswietlanych klawiszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z głośnością pracy? Bardzo ważna sprawa dla mnie jak pisze w nocy jak żona śpi ;)

Moja obecna Media Keyboard Loga jest bardzo przyzwoita tylko głośnawa.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najcichsza to ona nie jest, jak Ci tak bardzo zależy na ciszy to możesz inwestować w xflat-owca

 

btw: wy też macie czasami meksyk z wciskaniem klawiszy (tzw. gaming cluster - u mnie to czasami lubi zaszaleć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płaskie klawy odpadają całkowicie.

ale lycosa własnie należy do tych płaskich...

 

Najcichsza - móglbys bardziej sprecyzować. Może jakieś porównanie?

klik ma identyko jak reclusa (jeśli ci to coś powie...) szczególnie spacja taka 'niepłaskowcowa' jest :P klika po prostu jak zwykła niepłaska klawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płaskich czyli takich zupełnie jak w laptopie?

 

Na fotkach wygląda na wyższą od nich ;/

No w rzeczywistości to zaliczymy ją do płaskich, ale nie jest taka zupełnie płaska jak w laptopach, można by rzec że taka 'półpłaska'.

Sam nie lubię takich płaskich jak w notebookach ale lycosa jest w sam raz. Najlepiej idz sobie do sklepu i sam zobacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co trzeba zrobic zeby ten panel dzialal ? trzeba jakos dodac program ktory ma obslugiwac ? ja po prostu podlaczylem klawiaturke pod usb i zainstalowalem sterowniki. trzeba cos w nich zmieniac ? probowalem go uzywac z windows media playerem i winampem zero efektu ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tą klawiaturę i mam mieszane uczucia. Zacznę może od tego, że od dawien dawna miałem złe podejście do myszek i klawiatur dla graczy. Według mnie było to naciąganie klienta na coś co można kupić taniej bez dopisku "pr0". Jednak i ja dałem się złapać tej komercyjnej machinie :). Ale przejdźmy do rzeczy. Klawiatura jest fajna, zauważyłem nawet że coś lepiej mi się ściga w NFS PS ;) Szybciej mi się także na niej pisze niż na bezprzewodowym modelu biurowym Microsoftu jaki miałem do tej pory. Jednak mam pewien problem.

 

PROBLEM

Mam ją od dwóch dni i klawiatura dwa razy zrobiła mi dowcip. Raz, przestały działać klawisze z druga funkcję ("ą, ę" czy duże litery) a klawisze takiej jak backspace zaczęły działać punktowo, tzn gdy je przytrzymałem nie kasowały całego ciągu znaków tylko pojedynczy. Zauważyłem wówczas że jak wyłączę podświetlenie wszystko wraca do normy, włączę problem wraca. Jednak jak zrestartuję kompa lub wyciągnę wtyczkę USB wszystko wraca do normy. Drugim razem, przestało działać na chwilę "a", ale za parę sekund samo się naprawiło. Nie wiem czy wspomniany problem nie jest związany z intensywna eksploatacją panela dotykowego. Przed wystąpieniem opisanego problemu korzystałem z niego słuchając muzyki.

 

Co jak co, ale od klawiatury za 270zł bez fajerwerków należy wymagać raczej niezawodnej pracy. Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami, mieliście już kiedyś taką jak opisana sytuację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od pukać nie miałem żadnych problemów :) Jedyne co to ten śmieszny problem - nagle klawiatura zaczyna 'szaleć' , mrygają się klawisze i klawiatura odmawia posłuszeństwa..jednak problem leży po stronie wejść usb , nie wiem nie które mają u mnie mniejsze napięcie czy cuś , przez hub'a usb nie ma już tego problemu.

 

Co do g15...imo g15 ma pełno śmiesznych przycisków , wygląda jak wielka tandeta z lcd'kiem :P Nie wiem jak z użytkowaniem ale patrząc na nią odrzuca mnie..

 

 

Razer to Razer :) Była i nadal jest moim zdaniem najlepszą firmą 'pro gamingu' , dzisiaj zakupiłem deathaddera i tak że jestem zachwycony.

Edytowane przez neverdie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g15 ma pełno śmiesznych przycisków , wygląda jak wielka tandeta z lcd'kiem Nie wiem jak z użytkowaniem ale patrząc na nią odrzuca mnie..

Bzdura - właśnie miałem przez dwa ostatnie dni do testowania i jest bardzo dobra. A wymęczyłem ją porządnie. Wysokiej jakości matriał i nawet dość cicha praca. Daleko od tandety!!

A przycisków ma własnie nie wiele. Mówie o rewizji drugiej a nie pierwszej!

 

Po doświadczeniach z nią odpuszcze sobie Razera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...