Skocz do zawartości
Lanc

Dfi Lanparty Dk P35-t2 & T2rs

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika


DFI LanParty DK P35-T2 / -T2RS - Opracowanie


Wersja 1.0



:arrow: Podstawowe informacje:
DARK - nowa seria płyt firmy DFI plasuje się dokładnie pomiędzy serią Infinity, a LANParty LT. Dość szybko będzie można zauważyć, że jest to udoskonalenie Infnity rozwiązaniami z serii LANParty. W rezultacie dostajemy bardzo dobry produkt, jakim jest LANParty za mniejsze pieniądze, co ucieszy użytkowników, którzy nie lubią wydawać majątku na dobrą płytę.

Wersja T2RS różni się od wersji T2 tylko i wyłącznie zastosowanymi kondensatorami (T2RS posiada kondzioły typu SOLID) oraz obsługą RAID'u oraz NCQ (dzięki ICH9R)
Recenzje: 2935168[/snapback]Jeśli to nie pomaga to tak wejdź do kontrolerów dysków i odinstaluj ten na którym są oba dyski pewnie będzie to kontroler pomocniczy.Windows poprosi Cię o restart zrób to po jego restarcie zobacz czy wszystko pójdzie lepiej.Jak nie to pozostaje tylko zmienić jeden z dysków na SATA.Ta płyta tak niestety ma.
Q: Jak płyta się sprawuje, gdy wszystkie sloty pamięci są zapełnione, występują jakieś problemy ?
A: Nie ma żadnych problemów, OC pamięci jest na dobrym poziomie.

Q: Gdzie w biosie się zmienia vCPU ?
A: Vcore zmieniamy za pomocą opcji CPU VID Special Add, która to zwiększa napięcie względem VID (defaultowe napięcie CPU, do sprawdzenia np w CoreTemp) procesora. 25mV = 0.025v

Q: Mam problem z instalacją Visty, instalator się wywala podczas instalowania sterowników.
A: Należy wyłączyć USB w biosie na czas instalacji systemu.

Q: Posiadam dysk na IDE i płyta nie bootuje.
A: Należy podłączyć dysk jako Slave i wszystko będzie działać.

Q: Zrobiłem Clear CMOS i płytka w dalszym ciągu nie chce się uruchomić !
A: Po każdym resecie biosu zalecane jest odłączenie napięcia na paręnaście sekund, po tym zabiegu płytka odpala bez problemu.

Copyrights © 2008 Lanc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

1.JPG

2.jpg

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

nb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy warto doplacic do niej zamiast brac Blood Iron P35-T2RL

 

ps Wie ktos czym poza kondami te dwa modele sie roznia? oraz czy mozna ja gdzies jeszcze kupic w podobnej cenie?

 

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__kata...35_T2R_Lga775_/

 

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__kata..._Solid_Lga775_/

 

EDIT

 

Dobra sam sobie odpowiem;p

 

1)full Japanese capacitors + ICH9

2)full solid capacitor + ICH9R

1) full japanese capacitors + ICH9R

2) full solid (& japanese) capacitors + ICH9R

 

ktoś Cię w błąd wprowadził :) Jakby nie miała RAID to by nie miała R w nazwie ;) I było by np. DK P35-T2L ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka różnic, pierwsza to chłodzenie sekcji zasilania, inne rozmieszczenie elementów, acha na Bloodzie nie ma Fire Wire 1394

 

Mam Blooda i jestem zadowolony na E6300 fsb na poziomie 500 MHz bez problemu na codzień moim zdaniem nie warto przepłacać zawsze poźniej np. po roku można zmienić mobo i zbyt wiele nie stracić :)

Edytowane przez cih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka różnic, pierwsza to chłodzenie sekcji zasilania, inne rozmieszczenie elementów, acha na Bloodzie nie ma Fire Wire 1394

 

Mam Blooda i jestem zadowolony na E6300 fsb na poziomie 500 MHz bez problemu na codzień moim zdaniem nie warto przepłacać zawsze poźniej np. po roku można zmienić mobo i zbyt wiele nie stracić :)

Tylko że kolega nie pytał o różnice BloodIron vs Dark tylko o Dark v1 vs Dark v2.

 

Edit:

W temacie porównanie DK vs Blood a linki do dwóch wersji DK - ehh

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hymm ;] jakieś znane większe wady ? bugi ?

 

Już prawie kupiłem abita a ta tańsza wersja ma dokładnie to co jest mi potrzebne i pod kręcenie 2ch jajek powinna się nadać idealnie. Jak widzę - działa SmartGuardian - można ustawić zakresy temperatur przy których wentylatory się wyłączają. Jest pełny bios łącznie z reloaded. fsb ponad 500, ładnie prowadzi procki.

Jak radzi sobie z pamięciami ? Mikronki się na niej rozwiną ? Wejdzie na to ninja ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jazdy sa ;-/

np z niedzialajaca sieciowka:

ale doszedlem dlaczego tak

jak masz grafike na PCI + jeszcze jakies urzadzenie na PCI (w sumie 2 z czego jedna grafa) to plyta potrafi swirowac

Poza tym Grafika na PCI dziala u mnie tylko w 1 slocie "srodkowym" (a wtedy sieciowka niechce dzialac) = paranoja, nie naprawia tego zaden bios

 

 

Poza tym Niesamowicie Lipny Kodek na mobo (niby to jakis najnowszy) ale jakosc odtwarzanych nawet 192kb mp3 = porazka

nie ma to nawet podejscia do SB live

 

nastepnie regulacja Wentyaltorow o ktorej piszesz nie dziala ... wiec uzytku z SG nie zrobisz

 

Plaba na NB (niby latwo schodzi ale ryzyko jest zawsze) - pod nia siedzi niesamowity GLUT (koniecznie trzeba go zmienic) MOstek SB dobrze przesmarowany

 

Poza tym znalazlo by sie jeszcze kilka mankamentow(np brak chlodzenia sekcji zasilania),

ogolnie rzecz biorac jest to BARDZO trudna mobo do obslugi.

 

Chodz napewno nie jest to zla plyta, posiada naprawde OGROM ustawien dla pamieci (jeszcze sie nie spotkalem z taka iloscia)

Mozna regulowac napiecie Wszystkiego (poza wentyalotrami), B.dobrze prowadzi Procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jazdy sa ;-/

np z niedzialajaca sieciowka:

ale doszedlem dlaczego tak

jak masz grafike na PCI + jeszcze jakies urzadzenie na PCI (w sumie 2 z czego jedna grafa) to plyta potrafi swirowac

Poza tym Grafika na PCI dziala u mnie tylko w 1 slocie "srodkowym" (a wtedy sieciowka niechce dzialac) = paranoja, nie naprawia tego zaden bios

Poza tym Niesamowicie Lipny Kodek na mobo (niby to jakis najnowszy) ale jakosc odtwarzanych nawet 192kb mp3 = porazka

nie ma to nawet podejscia do SB live

Ja dokladnie taki sam problem mam na dfi infinity nf-ultra m2/g tez karta graficzna na pci jest wykrywana tylko w srodkowym slocie, co prawda nie sprawdzalem czy wtedy dziala sieciowka bo nie mialem wtedy jeszcze modemu kablowego do neo ale przy najblizszej okazji sprawdze.

 

Po za tym drugi problem jaki zaobserwowalem u siebie to: chcac zainstalowac sieciowke wi-fi tp-linka na atherosie nie byla ona wykrywana w ani jednym slocie pci dopiero pomogla zmiana przerwan na manual w biosie ale tez nie do konca bo przy instalacji sterow komp sie wieszal i nic sie nie dalo zrobi a stery probowalem rozne, a u kumpla na jakims szmelcowatym gigabycie ta sieciowka smiga bez problemu.

 

Zreszta podobny problem wystepuje na bloodiron opisal go kolega czepek w tym(post 101) poscie.

 

Takze DFI chyba ma cosik zrypane z przerwaniami ze takie cyrki sie dzieja.

Edytowane przez Velocity120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem e-maila do Pcprojekt z pytaniem czym różnią się te 2 płyty (DFI DK P35 T2RS+SOLID, vs DFI DK P35 T2RS)

 

"kondensatory sporo lepsze oraz ciut zmieniony bios pod wzgledem OC

Pozdrawiam"

 

Mam nadzieje, że nie będzie na tym modelu problemów wymienionych wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Napisałem e-maila do Pcprojekt z pytaniem czym różnią się te 2 płyty (DFI DK P35 T2RS+SOLID, vs DFI DK P35 T2RS)

 

"kondensatory sporo lepsze oraz ciut zmieniony bios pod wzgledem OC

Pozdrawiam"

 

Mam nadzieje, że nie będzie na tym modelu problemów wymienionych wyżej.

teraz powstaje pytanie czy warto placic 70zl wiecej za lepsze kandziory... i czy da to wyrazny wplyw zwiazany z dobrym octowaniem penryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz powstaje pytanie czy warto placic 70zl wiecej za lepsze kandziory... i czy da to wyrazny wplyw zwiazany z dobrym octowaniem penryna

Tansz wersja nie ma raida i kondy japonskie drozsza raid i tantale informacja pewna i potwierdzona w sklepie wiec nie warto doplacac 130zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh dla mnie nie ma problemu z pci - używam tylko sieciowki pci ew. dzwiekowki starej jako wejscie ;] z obydwu moge zrezygnować ;] + mam dzwięk usb

 

ktoś potwierdzi problem ze sterowaniem wentylami ? dfi coś mowi o naprawianiu tego ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Super płyta, taka ulepszona BI, widać jakiś radiatorek na mosfetach, w biosie pewnie większe wartości V do ustawienia i inne bajery takie jak dodatkowe timingi jak na DFi przystało, ale ten sticker na NB ;/

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie przymierzam do tej plytki. Tutaj: http://www.tomshardware.co.uk/forum/246419...g-lanparty-t2rs napisali ze nie ma problemu ze stickerem.

Po przeczytaniu dziesiatek stron o MSI i Foxie coraz bardziej sklaniam sie do DFI i chyba bede bral tego darka ze wzgledu na lepsze wyposazenie i cmos reloaded w stosunku do Blooda. Prosze wszystkich którzy maja już ta płytke o podzielenie się wrażeniami. Ile wentylatorów daje sie sterować przez Smartguardiana?

 

 

Proponuje dyskusje o tej plycie przeniesc tutaj: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=253747

Edytowane przez marioz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież 4 fazy przy Quadzie to nie problem ;] O ile nie jedziesz na 4ghz na codzień to 4 fazy dają rade :wink:

 

Ale te zasilanie jest naprawde porzadne 4 fazy po 4 moski na faze dla porownania Asusy maja 8 faz po dwa moski na faze...

Skoro tak mówicie to płytę pod E8400 już wybrałem.

 

Jescze jedno. Jaki jest dzwięk na tej płycie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... dzwiek? Teoretycznie to kodek jest ten sam co w EVGA 650i ultra czyli ALC 885 i tam sie sprawuje sie dosyc dobrze, niestety DFI cos skopalo i tutaj nie jest juz tak rozowo zreszta na egieldzie w testach objechali DFI za jakosc dzwieku zarowno lanparty jak i blood-irona. User Strongmen tez sie nie wypowiadal zbyt dobrze o jakosci dzwieku na tej plycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz psialem wczesniej

 

T2 - japonskie kondy brak raida

T2RS - tantale i raid podbno tez wiecej opcji w biosie

 

osobiscie wziolem blooda majac kase na najdrozsza jednak rozsadek wziol gore wybor wlasiciwie jest tylko miedzy t2rs a bloodem t2 nie warto

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze jak komus nie jest potrzebny RAID to spokojnie moze brac tansza wersje. Wazne ze kondensatory solid sa dla sekcji zasilajacej, poniewaz tam zwykle czesto padaja.

Ja chce miec RAIDa tak jak mam teraz i dlatego na 99% kupie T2RS a nie dlatego ze jest full solid. Szkoda ze wybór sklepow jest tak maly, na razie znalazlem tylko w PCProjekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...