Skocz do zawartości
Lanc

Dfi Lanparty Dk P35-t2 & T2rs

Rekomendowane odpowiedzi

Dla OC maniakow a nie mozna stterowac wentylami ;/

Tutaj pisza, ze ze sterowanie nici :( UT/LT ma, ale DK nie i nie bedzie (ograniczenie sprzetowe) :(

No i prawidłowo "OC maniacy" powinni miec zawsze wentyle @maxa :D

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta ogolnie wypasiona, mnogosc ustawien timingow i ustawien pamieci jest powalajaca, ale slyszalem i ogladajac zdjecia sklepowe i na stronie DFI potwierdzaloby sie, ze T2RS istnieje w dwoch wersjach z tantalami w calosci i z tantalami "tylko" w sekcji zasilania. Jesli po nazwie plyty wystepuje slowo "solid" to jest to wersja w calosci z tantalami http://us.dfi.com.tw/Upload/Product_Pictur...20P35-T2R-S.jpg, ja kupilem w PCPROJEKT w tej chwili maja po 450 zl w wersji "solid", ogromny minus za instrukcje , praktycznie nic nie mowi, tutaj tez nasowa sie pytanie czy znalazl ktos opis biosu do tej plyty, taki z opisem szczegolowym funcji biosu i kolejne pytanie, jaka jest bezpiecza temp NB dl niej. Ogolne wrazenia sa pozytywne, chociaz nie widze czegos takiego jak "unlinked" ale to chyba zalatwia ustawianie dzielnikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Zawsze można sobie przepiąć piny (czerwony i czarny) z 4-pinowej wtyczki do molexa albo zrobić sobie regulator napięć oparty na stabilizatorze LM317 ;]

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem dzisiaj info od DFI bo napisalem w sprawie tej kontroli wentyli. Wiec mozna tylko kontrolowac Wentyla z procka w BIOSIE a o innych wentylach mozemy zapomniec. Napisali ,ze teraz to prawie standard iz mozna tylko kontrolowac jeden Wentyl czyli tez z procka na plytach glownych. To im odpisalem ,ze ci co posiadaja UT ponoc moga sterowac wszystkimi wentylami z BIOSu i czy moze zrobia jakiegos BIOSA dla DK aby tez tak mozna bylo. Ciekawe czy i co odpisza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem, do regulacji wentyli potrzebny jest specjalny dodatkowy uklad, ktorego nie ma. Scalak od kontroli napiec/wentylki itp. na tej plycie umozliwia podobno fizycznie sterowanie tylko 1 wentyla i to tylko PWM (4-pinowego). Wiec nic nowego nie wymodza raczej w biosie :( Shit, moglem pomyslec nad Abitem IP35-PRO. Ale po malych jazdach z firmowa IP35-E jakos "polecialem" na do DFI ;)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, mam nadzieje, ze bedzie ok. Tak tylko marudze sobie. Moze dzisiaj na pajaka podlacze na chwile i zobacze co i jak :)

 

ps. A do regulacji (jak bedzie potrzebna) to moze jakis panelik sie podlaczy

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedziesz zadowolony - zapewniam,

To podaj jakieś argumenty. Jest pewna ilość rzeczy, która wkurza, jeśli chodzi o tą płytkę.

1. kontrola wentylatora

2. plomba na nb, pod radiatorami glut

3. radiatory sekcji zasilania trzeba bylo pierdzielnąc ze wszystkich stron soketu

4. ez clear nie dziala

5. nie mozna regulowac napiec ponizej defa.

6. eps12V jak to ostatnio u dfi wstawiony gdzie diabel mowi dobranoc

7. vdrop dochodzacy do 0,05V, wg cpu-z

 

Od mobo za 420zł mozna już coś konkretnego wymagać

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podaj jakieś argumenty. Jest pewna ilość rzeczy, która wkurza, jeśli chodzi o tą płytkę.

1. kontrola wentylatora

2. plomba na nb, pod radiatorami glut

3. radiatory sekcji zasilania trzeba bylo pierdzielnąc ze wszystkich stron soketu

4. ez clear nie dziala

5. nie mozna regulowac napiec ponizej defa.

6. eps12V jak to ostatnio u dfi wstawiony gdzie diabel mowi dobranoc

7. vdrop dochodzacy do 0,05V, wg cpu-z

 

Od mobo za 420zł mozna już coś konkretnego wymagać

ad.1. kontrola wentylatora na procu jest i dziala,

ad.2. no tutaj nie moge sie nie zgodzic, ale mozna zastosowac nawiew, sam jest dosc solidny

ad.3. pokryte radiatorami wszystko co potrzebne, czyli cala sekscja, sa dwa

ad.4. to prawda, mysle ze nowe wersje biosu to poprawia

ad.5. a ktora mobo na P35 to umozliwia? chyba ze czegos nie wiem wiec zwracam honor

ad.6. jak nie ma do czego to mozna sie i do tego przyczepic, napewno jest lepiej niz MSI neo2-fir

ad.7. nie zaobserwowane SG podaje np, w moim przypadku 1.29V a cpu-z 1.296, moze gdybym wyzej puscil procka to bylo by wiecej a narazie e2160 puszczony na 2.7GHz jest tyle.

 

Generalnie plyta jest skonstruowana pod OC (ogromna wrecz ilosc ustawien do dostrojenia pamieci), pozatym jest to w miare nowy produkt wiec nie zostal jeszcze doglebnie przetestowany, oczywiscie ma wady i zalety ale nie ma plyt idealnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem na necie jak ludziska odklejali tą plombę z radiatora NB i zmieniali chłodzenie na bloczki i jednocześnie zostawiali drugi koniec plomby na płycie. Coś mi się zdaje, ale chyba za bardzo narzekacie na tą płytę.

przecież vdroopa nie sprawdza się programami ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem na necie jak ludziska odklejali tą plombę z radiatora NB i zmieniali chłodzenie na bloczki i jednocześnie zostawiali drugi koniec plomby na płycie. Coś mi się zdaje, ale chyba za bardzo narzekacie na tą płytę.

przecież vdroopa nie sprawdza się programami ....

 

Plomba to najmniejszy problem, jak ktoś ma jakieś ale, niech sobie sprawi jakiś flagowy produkt DFI i po sprawie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema :)

 

Żeby nie było, że zawsze cicho siedze, tutaj coś co znalazłem ;)

 

Dołączona grafika

 

Podoba sie ?? :D

 

Kolejne - z niemieckiego forum <rotfl> Jak widzicie zrobione bez podnoszenia napiecia na NB :)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem wczoraj czasu na wiecej zabawy, ale po wsadzeniu procka plyta ladnie odpalila. Ptestowalem pamiec i ladnie smiga na 2.150V i DDR 1150 CL5 (na auto byly male problemy, ale po recznym ustawieniu czesci timingow memtest sie nie wywalal). Po weekandzie potestuje mocniej.

 

ps. Regulacja wentyla CPU dziala, ale tylko PWM (4-pinowych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem info od DFI w sprawie tego ze w UT jest a w DK nie ma sterowania wentylami i dostal od nich taka informacje.:

 

"The BIOS's for the LP DK xxx and LP UT xxx boards are not interchangable"

Nie wiem czy dobrze to sobie przetlumaczylem (tzn ze nie sa wzajemnie wymienne ?) Jak tak to chyba zbytnio nie zalapali o co mi chodzilo :). Ale wysmarowalem im kolejnego maila z problemem dotyczacym Ez Clear;a napisalem ze nie dziala pod zadnym biosem i czy cos w zwiazku z tym zrobia. :)

 

PS. Wlasnie dostalem maila w sprawie EZ Clear'a:

 

" I'll look into the matter of the EZ Clear. Just use the "Clear CMOS" jumper for the time being."

Edytowane przez Kicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plomba to najmniejszy problem, jak ktoś ma jakieś ale, niech sobie sprawi jakiś flagowy produkt DFI i po sprawie :D

 

 

 

Jestes pewien z e to nie problem?? Mam wersje p35 LT i co ma plombe a to ta sama plyta co UT tylko sie chlodzeniem roznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie o to mu chodzilo. Plomba to nie problem, bo mozna ja w miare latwo odkleic od radiatora (nie uszkadzajac jej) i po krzyku. A tekst o flagowym produkcie tyczyl sie ludzi, ktorzy narzekaja na mozliwosci/wyposazenie plyty w wersji DK ;)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie o to mu chodzilo. Plomba to nie problem, bo mozna ja w miare latwo odkleic od radiatora (nie uszkadzajac jej) i po krzyku. A tekst o flagowym produkcie tyczyl sie ludzi, ktorzy narzekaja na mozliwosci/wyposazenie plyty w wersji DK ;)

 

Dokładnie tak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do was jakiej wersji biosu uzywacie w DK czy tej najnowszej czy moze jakas starsza ? Bo ja obecnie mam BIOS z 10/31/2007 (z tym biosem przyszla do mnie plytka)

Najnowsza ze stronki, osobiście wgrałem za pomocą pena, ponieważ zalecają użycie floppa

 

ech ja tam widzę że plomba to jednak problem tu na tym foto widać

 

http://img403.imageshack.us/my.php?image=02dg9.jpg

 

ze plomba już jest uszkodzona bo widać prześwity na niej lakier od spodu odlazł jak się doczepią w serwisie DFI to po gwarce

tylko elementy które spowodowały prześwity zostały na radiatorze, wiec jak przykleisz z powrotem nie będzie śladu, prawie :D

 

Czasem trzeba w życiu zaryzykować, a nie wiecznie marudzić i narzekać ...

Jak miałem ultre to ludzie kombinowali z biosami i tez brali poprawkę na gwarę, a jednak to robili i tu tez tak sprawa wygląda, coś za coś ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.1. kontrola wentylatora na procu jest i dziala,

ad.2. no tutaj nie moge sie nie zgodzic, ale mozna zastosowac nawiew, sam jest dosc solidny

ad.3. pokryte radiatorami wszystko co potrzebne, czyli cala sekscja, sa dwa

ad.4. to prawda, mysle ze nowe wersje biosu to poprawia

ad.5. a ktora mobo na P35 to umozliwia? chyba ze czegos nie wiem wiec zwracam honor

ad.6. jak nie ma do czego to mozna sie i do tego przyczepic, napewno jest lepiej niz MSI neo2-fir

ad.7. nie zaobserwowane SG podaje np, w moim przypadku 1.29V a cpu-z 1.296, moze gdybym wyzej puscil procka to bylo by wiecej a narazie e2160 puszczony na 2.7GHz jest tyle.

 

Generalnie plyta jest skonstruowana pod OC (ogromna wrecz ilosc ustawien do dostrojenia pamieci), pozatym jest to w miare nowy produkt wiec nie zostal jeszcze doglebnie przetestowany, oczywiscie ma wady i zalety ale nie ma plyt idealnych.

1. ale tylko w pmw-owych wentylach, mi zalezy na full kontroli 0-12V

2. nie chodzi mi o to, ze jest to trudne, bo nie jest, ale wpierniczac plombe na nb w dfi to skandal

3. chodzi mi o to, ze sekcje nalezy zrobic z jednej strony, a nie budowac murek z radiatora dookola soketu, pozniej zakladajc chodzenie ac lub wc trzba sie nagimnastykowac

5. ut umozliwiaja, sprawa jest niezalezna od chipsetu, moj ICFX ma opcję vcore już od 0,40V

 

Ja nie pisze ze te rzeczy dyskryminuja ta plyte, bo jest to plyta pod oc, ale skoro juz niby ma takie rozne wygody, to powinny one dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...