Skocz do zawartości
Lanc

Dfi Lanparty Dk P35-t2 & T2rs

Rekomendowane odpowiedzi

o to loto że jest w trybie zgodności

włącz ahci i obserwuj jak ci system nie wstaje ;) ew - http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=252208

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=244857

 

btw na t2/ich bez r odpaliłem ahci ;) założyłem oddzielny temat http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=256087

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde panowie troszke sie zrazilem do DFI, nie zebym ciagle narzekal ale nie dosc ze Instrukcja wyglada jaby jej wogole nie bylo (tzn nic tam prawie ze nie ma) to jeszcze probowalem flashowac BIOS'a z dyskietki wg opisu DFI i za cholere nie moglem tego dokonac :mur: Wkoncu mi sie to udalo ale troszke czasu mi to zajelo. I jeszcze jedno zlekka sie zdziwilem, ze podczas flashowania nie zapytalo mi sie o to czy chce zachowac na dyskietce obecny bios (jak mialem MSI na Nforcie pod AMD to przy flashowaniu mialem mozliwosc zapisania starego dysku wrazie W.)

 

 

PS. Mam pytanie czy moze bylby ktos w stanie zrobic jakiegos FAQ'a do tej plytki jak to ma miejsce przy innych ? A i mozna jeszcze dolaczyc ten watek http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=253747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeglądając Komputronika wpadłem na tą płytke DFI LanParty DK P35-T2 w stosunku do droższej nie ma ona tych kondensatorów Solid state oraz Raida.Jak ten brak tych lepszych kondensatorów przekłada się na jej działanie?Czy jest to jakaś jej duża wada?Bo stanoł by na niej E4300 na 3,1 Ghz.Bo ogólnie layout płyty jest w sumie praktycznie idealny jak dla mnie cena 418 zł też napawa optymizmem.Widzę że Svende tą płytke posiadasz powiedz tak w skrócie jak tam się Ci sprawowała?Bo w sumie co wyczytałem to stabilna była regulacja mi nie przeszkadza mam regulator obrotów Akasy.Ma ona jakieś większe wady?W sumie E8400 dość wysoko na niej poszedł grzała się przez to mocniej czy nie?

Edytowane przez gomez1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakiem Solid state-ów na całej płycie się nie przejmuj :wink: prędzej wymienisz mobo niż miały by sobie nie poradzić przez dłuższy okres czasu ;] A jeśli brak RAID-u również nie jest dla ciebie problemem no to chyba wybór masz jasny bo pozatym to to samo mobo co droższa wersja T2RS :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę Fredek że też sie zainteresowałeś tą płytą?Czyżbyś opuszczał swoje MSi?Tzn wiesz z opisu wynika że te co są zamocowane też są wyższej jakości dlatego moje pytanie.Raid'a nie używałem nigdy poza tym przy jednym dysku i napędzie?Na razie mam wszystko na IDE z czasem będą na SATA ale też jeden dysk i jeden napęd.Bo po co człowiekowi więcej jak tego nie wykorzysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo jak ją zobaczyłem i przeczytałem jeden test.Byłem nastawiony na Abita ale te ich problemy teraz było to MSI skąd mój PW do Ciebie ale widzę że ten DFI to warto trochę grosza dorzucić i na dłuższą mete sobie go sprawić.Czekam aż Svende opisze mi bardziej jego działanie i jak wypłata wpłynie to do sklepu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem jeszcze czasu sie pobawic swoja, ale w porownaniu do firmowego Abita P35-e wrazenia duzo lepsze - z Abitem byly problemy ze startem, poszedl nawet do serwisu (i wrocil z adnotacja, ze dziala), a DFI od 1 odpalenia dziala bez problemu. W porownaniu do mojego Asusa P5B Dlx - zobaczymy pozniej ;) Generalnie opcji w biosie FULL, instrukcji praktycznie mozna powiedziec prawie nie ma (ale to w koncu mobo dla konesera :)) - teraz tylko potrzebna wolna chwila, zeby cos przycisnac na niej. ;)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Svende tą płytke posiadasz powiedz tak w skrócie jak tam się Ci sprawowała?Bo w sumie co wyczytałem to stabilna była regulacja mi nie przeszkadza mam regulator obrotów Akasy.Ma ona jakieś większe wady?W sumie E8400 dość wysoko na niej poszedł grzała się przez to mocniej czy nie?

Jak mi sie sprawowała to skrótowo już pisałem. W najbliższych dniach sesja i balety, jak będe miał jeszcze płytę i mnie muł nie złapie to za tydzień-10 dni ją potestuję. Tak jak pisałem, stabilna, bez użytecznych wodotrysków, grzać mi sie nie grzała, ale to zasługa chłodzenia, które chłodziło mosfety i nb (Scythe Andy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam w miejscu AirDucta w obudowie zamontowany wentyl to pewnie też spokojnie powinien nawiać na NB zimne powietrze.Poza tym dojdzie na czasie Scythe którego montuje się w 3 zatokach 5,25 więc w obudowie będzie przeciąg to już sie tak nie martwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze takie pytanko bo z tego co pamietam jak czytalem kiedys o plytce LanParty na nForce 4 pod s939 to tam byl bodajze ukryty gdzies Goldmemory czy jakos tak do testowania pamiatek, czy w tych obecnych plytkach tez jest taki programik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc wcale nie, jak zamawialem swoja w apollo to takze ich nie bylo na stanie, wystarczy poslac e-maila do obslugi i ci powiedza jak wyglada sprawa u dystrybutora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc wcale nie, jak zamawialem swoja w apollo to takze ich nie bylo na stanie, wystarczy poslac e-maila do obslugi i ci powiedza jak wyglada sprawa u dystrybutora.

albo przejść sie do ziomali osobiście , w Apollo wszystko idzie załatwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy po wylaczeniu Zasilki i ponownym wlaczeniu i odpaleniu CPU macie takze podwojny start ? Bo ostatnio to zauwazylem a wydaje mi sie ze na biosie z ktorym dostalem plytke tego efektu nie mialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w komputroniku maja jeszcze na stanie tą płytkę.

W kosmicznej cenie ;]

 

Lanc wcale nie, jak zamawialem swoja w apollo to takze ich nie bylo na stanie, wystarczy poslac e-maila do obslugi i ci powiedza jak wyglada sprawa u dystrybutora.

To ja wolę jednak od ryby [;

 

Panowie czy po wylaczeniu Zasilki i ponownym wlaczeniu i odpaleniu CPU macie takze podwojny start ? Bo ostatnio to zauwazylem a wydaje mi sie ze na biosie z ktorym dostalem plytke tego efektu nie mialem.

Double boot może się czasami pojawiać przy okreslonych ustawieniach FSB/MEM itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy istnieje mozliwosc aby jakos powrocic do tego BIOSu jaki mialem wczesniej ? Tylko, ze kurde jak flashowalem to nie pytalo mi sie o to czy ma zochowac na dyskietce stary BIOS ,a na poprzedniej platformie s939 jak flashowalem biosa pod MSI to otrzymywalem takie pytanko ,a tu nie. Moze ma ktos z was BIOS 10/31/2007 ? Bo taki mialem poprzednio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy po wylaczeniu Zasilki i ponownym wlaczeniu i odpaleniu CPU macie takze podwojny start ? Bo ostatnio to zauwazylem a wydaje mi sie ze na biosie z ktorym dostalem plytke tego efektu nie mialem.

A wszystkie mobo na P35 nie maja tak przypadkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje BIOS w wersji 10/31/2007 bo nigdzie go nie moge znalezc jesli ktos ma bylbym wdzieczny za udostepnienie

 

PS. Double boota mam na kazdym dzielniku FSB/MEM o co KAMAN ?

 

PS2. Mam juz ten BIOS z ktorym kupilem plytke czyli 10/31/2007 zaraz bede sie bawil w szybkie testy zobaczymy jak pojdzie z OC na tym biosie. Jakby ktos chcial ten Biosik dawajcie znac to go podrzuce.

Edytowane przez Kicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja mam dubelbota ;) na każdym fsb

mam tez dubel-restarta bo zmianie fsb w biosie

a dzisiaj dopadł mnie cold-bot na dokladkę ;p z 15 minut sie komp startował aż się wystartował ;) dobrze że zazwyczaj go po prostu nie wyłączam,, raz na dwa tyg ;)

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tą płytę przed chwilą zamówiłem teraz to mnie wystraszyłeś.Jutro odbieram ale testować nie będę bo nie mam za dobrej pasty na procka oraz tylko box'owy cooler jest w moim posiadaniu.Mam nadzieje ze mnie to nie spotka bo jak coś to będę wymieniać ją na coś innego.A tak poza tym zamawiając ją dziś w komputroniku koleś powiedział mi że na 10 kupionych DFI 9 wraca na serwis z czego 1 na 20 trafiających to faktycznie jest z nią coś nie tak.Pozostałe to płyty spalone przez "overclockerów" którzy nie umiejętnie dopierają ustawienia.

 

Forest kila zbila mam nadzieje że te Twoje utrudnienia już minęły bo kurcze specjalnie nie brałem Abita gdzie ten problem jest nagminny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...