Skocz do zawartości
Lanc

Dfi Lanparty Dk P35-t2 & T2rs

Rekomendowane odpowiedzi

O to nie wiedzialem ze te przypadki sa nagminne i mozna na to oddac plytke na gware :) Bo wlasnie Clod Bota tez lapie zazwyczaj jak przywroce ustawienia fabryczne startuje kilka razy i wystartowa c nie moze bo robi sie co chwile reset,ale nie czekalem nigdy tak dlugo jak forest. Tylko wylaczalem zasilke i wlaczalem i odpalalem juz normalnie. Hmm musze sie zastanowic czy nie oddac jej na gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz oddać ale jeśli wykażą Ci że uszkodziłeś płytę z własnej głupoty (to nie do Ciebie tylko ogólnie) to Ci nie uznają.Kurde panowie załamujecie mnie tymi zachowaniami płyty chyba ją wezmę przetestuje i wymienię na coś innego jak tak będzie się dziać bo mam 7 dni na wymianę na inny model.Jak moja załapie coldboty to ją od razu na gwarancje niose.Kupując płyte za przecież nie 200 zł oczekuje pewnego poziomu szczególnie po DFI bo nie nie jakiś Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sprawdzalem tego Double Boota i Cold, a wiec tak wystepuje na kazdym obecnie dostepnym BIOSIE. Zaraz po flashowaniu jest wszystko OK jesli nie ruszam FSB ani pamiatek. Jesli dam na 300FSB i pamiatki tez podbije po wylaczeniu zasilki jest Double Boot. Natomiast jesli spowrotem dam wszystko na Normal czyli bez OC to po wyjsciu z BIOSU wystepuje Cold Boot. Co to oznacza czyzby plyta byla wadliwa ??

Edytowane przez Kicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompa nie wyłączam z zasilacza tak więc double raczej chyba u mnie nie będzie.A coldboot hmm nie ciekawie to wygląda?Ale te booty mają miejsce gdy każdorazowo włączasz kompa czy tylko raz jak coś w BIOS'ie zmienisz?Zobacze jak będzie u mnie jak tak się będzie dziać to biorę GB DS4 jest tam o 30 zł droższy od tej w komputroniku.Kurde płyta dla ludzi którzy cenią sobie stabilność i jeszcze takiego producenta i takie jaja.Nie podoba mi się to ale jak jutro ją dostane i jakoś zmontuje kompa to do piątku potestuje i jak tak będzie to wymieniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gomez1982 czekam na jakieś świeże info :wink: Jeśli chodzi o regulacje ustawień CPU za pomocą zworek, to przynosi to jakieś korzyści w wydajności np. jak na mojej MSI czy tylko większe zegary na starcie? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec Cold ma miejsce gdy wracam do ustawien fabrycznych na procku np teraz mam 2.7 i jak zmienie spowrotem na 1.8 to nastepuje Cold boot po wyjsciu z BIOSU. Nie wiem czym to jest spowodowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale jak się ta płyta na codzień włącza.Tzn wiesz coś tam robisz wyłączasz nie odłączasz zasilania z zasilacza za jakiś czas znowu odpalasz kompa itd. Taki coś mi chodzi bo jestem osobą która jak coś ustali i działa to potem nie kombinuje chyba że coś usłyszy.Fredek dam znać tzn kręcić nie będę za mocno bo tylko wentylator boxowy a w domu leżąca Ninja i nie wejdzie do obudowy.Dopiero mógł bym za miesiąc sprawdzić jak kolejna wypłata będzie i tacens albo pentagram wejdzie.Ale mówię jak się nie będzie odpalać na codzień normalnie to inną sobie wybiore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam BIG problema z tą płytką :cry: Złożone wszystko do kupy....power....wiatraki zakręcą sie na sekunde i cisza.... :blink: WTF?? mobo padnięte czy ja coś źle robie?? Ale na pewno jest wszystko dobrze podłączone...HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Palicie 8600GT Sonic+ płyta startuje aż miło :wink: Co daje ustwienie zworki na 1333mhz?? Bo przestawiłem ją na moim E2140 i zmienił sie tylko strap i ustawienie pamięci a CPU Clock dalej na 200mhz, daje to coś w wydajności kopa?? Svende co powiesz na ten temat? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam swoja w domku jest śliczna że tak powiem

Heee śliczna to jest MSI P35 Neo2 (tylko kapryśna hehe)

 

@Fredek nie załamuj mnie - ty sprzedajesz swoją MSI (założyciel, rzekłbym ojciec tematu o MSI) - nie nie to już koniec co się stało że pozbywasz się MSI ???

 

edit: aaa to wersja dark - noooo ta jest faktycznie śliczna (coś mi sie pomieszało z blood iron)

Edytowane przez MarKov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie cold bootow nie zauwazylem, double boot takze nie wystepuje, aktualnie fsb 510x6(1,152V) i jest rockstable. U mnie zmiana zworki na 1333 dala zmiane FSB na 333.

 

Jakie wasze mobo maja max FSB? Ja jeszcze nie mialem czasu sprawdzic.

Edytowane przez lazYb0N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy na jakim FSB lecisz, to ci powiem czy lepiej czy gorzej.

 

Docelowo będzie jakieś 375mhz ;] na Pentium DC to normalne że FSB zostaje na 200mhz? Bo tak to tylko strap przełączył sie na 333/667 ;]

 

@Fredek nie załamuj mnie - ty sprzedajesz swoją MSI (założyciel, rzekłbym ojciec tematu o MSI) - nie nie to już koniec co się stało że pozbywasz się MSI ???

 

A tak mnie naszło na coś nowego :rolleyes:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze panowie nie wiem co jest tak mi wolno wszystko działa.Nie wiem czy to nie wina tego że mam nagrywarke i dysk na ATA a nie SATA.Poza tym wszystko sprawnie ale mówię system się wolno ładuje potem już jest nawet lepiej powiedzcie bo może to być bo już się gubię?A i wyskakiwał wam komunikat o skokach napięcia na koncentratorze USB?Zaznaczam że nic nie kręciłem wszystko stock a i czy jeśli kupię nagrywarke na SATa a dysk zostanie dalej na ATA czy ten mój problem może zniknąć?Bo to ładowanie windowsa trwające z dobrą minute trochę denerwuje.

 

Już wiem czego to wina otóż windows widzi prace tego dysko jako PIO (dysk ustawiony jako master w windowsie jako urządzenie główne) a DVD pracuje w Ultra DMA. Wiecie gdzie można to zmienić albo temu zaradzić? Zmieniałem to w rejetrze ale po restarcie wraca wszystko do normy :(.

Edytowane przez gomez1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już działa kupiłem nową nagrywarkę na SATA ( chciałem to zrobić w następnym miesiącu wyszło inaczej) potem zrobiłem update biosu i odinstalowałem sterownik kontrolera i zaskoczyło.Teraz śmiga i widzę że 2 jajka i 3 Gb ramu swoje robią. Poza tym płyta niezła BIOS ciągle przeze mnie jest poznawany.A już myślałem że coś innego wskoczy na jej miejsce.Fredek mógł byś podać mi ustawienia od procka tam gdzie masz zakładkę gdzie ustawiasz że jak pracuje na niskim obciążeniu to maleje mnożnik? Oraz jeśli kręciłeś ramy i procka bo nie chce nic spartolić na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to ci nic nie powiem bo nawet w obudowie jej nie mam i dopiero w poniedziałek odbieram jakiegoś szrota X300SE żeby ją tylko uruchomić bo na S3 virge nie rusza :cry: więc narazie mało co wiem o tej mobo i nie miałem czasu nad nią posiedzieć ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fredek mógł byś podać mi ustawienia od procka tam gdzie masz zakładkę gdzie ustawiasz że jak pracuje na niskim obciążeniu to maleje mnożnik? Oraz jeśli kręciłeś ramy i procka bo nie chce nic spartolić na początku.

z takim podejściem to trzeba było abita kupić lub inną mniej skomplikowaną płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ją ze względu na możliwości a nie na swoje widzimisie.Poza tym jaki problem pomóc komuś kto dopiero raczkuje?A dwa chodzi mi tylko o tą zakładke bo wcześniej 2 jajek nie miałem tylko starego celerona gdzie takich opcji też nie.Pozostałe ustawienia rozgryzam ale nie mam chłodzenia na procesorze pożadnego a paste nałożoną też słaba bo innej nie było.Dziś dopiero doszedł OCZ Freeeze.Będę musiał jeszcze skumać ustawienia pamięci bo odnośnie procka już poprzedniego podkręcałem.Poza tym jak widze jest ona podobna do blood iron tak więc na jej podstawie rozgryzam ją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie jak na razie procek na 2,4 na stocku i pamięci na 800 na dzielniku 2:3 i jak na razie żadnego colda ani double.Jak znajdę czas w weekend to dalej się pobawię bo jest czym: :) A temperatura chipsetu nie większa niż 42.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...