Skocz do zawartości
Lanc

Dfi Lanparty Dk P35-t2 & T2rs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem tej płyty od paru dni i mam pare pytan oraz spostrzezen.

 

Temperatura PWM osiaga u mnie 65 stopni czy to dużo i gdzie znajduje sie te PWM?

 

Zauwazyłem ze radiatorki wkoło soketu są zimne a chipsed grzeje sie dosyc mocno.

 

Słysze pisk elektroniki w okolicach soketu który jest sinusoidalny czy u was też to występuje(zaznaczam ze mam dobrze wyciszonego kompa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto dopłacać?Moim zdaniem warto też rozważałem BI i DK ale ten drugi urzekł mnie tą czernią i pomarańczem.Poza tym chłodzenie na zasilaniu jest też plusem.Więc z całym szacunkiem dołóż i dołącz do grona jej posiadaczy których jak widzisz jest niewielu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam głośnego świerszcza na Darku pod AMD, na szczęście maty BQT robią swoje i jest praktycznie niesłyszalny, bo jak było to w zwyklej budzie to w drugim pokoju było słychać. Jak się mobo znudzi to oddam na gwarę w 24 miesiącu świerszcza :D

Dark na P35 cichutki jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest jest u mnie tylko szum wiatraków słychać a jak skręce je do 0 to tylko szum powietrza pewnie wiatraka na procesorze.Właśnie a jedna rzecz gdzieś czytałem czy widziałem że na DK wszelkie porty PCI PCI-E itd pod wpływem UV święcą?Sprawdził to już ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie coraz bardziej zaczyna mi sie podobac ta plytka. Glownie z "prawie" super rozmieszczonymi elementami na plytce. Wtyczka 8 pin jest duzo blizej krawedzi (gornej) niz w MSI Neo2 i jest duza szansa ze moglbym w swojej obudowie puscic kabel z tylu po sciance i wejsc na plyte od gory. I to juz bylby ostatni kabel, ktory obecnie mi sie majta przez sam srodek w budzie :) Poza tym jak to raczej na DFI przystalo raczej na gorzej nie zamienie obecnej plyty.

Ale poczekam jeszcze na opinie @Fredk'a (jak ta plytka sie ma do MSI) bo to jak rozebral MSI Neo2 FR/FIR w topicu o tej plycie na czesci to poprostu mistrzostwo swiata.

 

Poza tym cena tez jest elegancka, nie trzeba placic tyle co za LT/UT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze powiedz że te dołączone taśmy też?Ale to chyba za piękne.Kurcze to trzeba teraz jakąś bude z oknem kupić i to wyeksponować :)

Kable ATA/Sata też świecą ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle że świecą nawet o tym nie wiedziałem.A Disaster ja bym na Twoim miejscu zmienił skoro guru MSI też ją wybrał.A co do rozmieszczenia powiem Ci że ja tą wtyczke 8 Pin puściłem pod zasilaczem i też sie nic nie merda.Dla mnie layout jest chyba najlepszy z płyt obecnie dostępnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Scythe

Jeszcze powiedz że te dołączone taśmy też?Ale to chyba za piękne.Kurcze to trzeba teraz jakąś bude z oknem kupić i to wyeksponować :)

Tak. Tak jak to bylo za czasów DFI LP NF4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle że świecą nawet o tym nie wiedziałem.A Disaster ja bym na Twoim miejscu zmienił skoro guru MSI też ją wybrał.A co do rozmieszczenia powiem Ci że ja tą wtyczke 8 Pin puściłem pod zasilaczem i też sie nic nie merda.Dla mnie layout jest chyba najlepszy z płyt obecnie dostępnych.

Nie dlatego ze guru MSI ja wybral to nie jest powod zeby zmieniac plyte. Ale faktycznie jesli zabierze sie do niej tak jak do MSI to moze byc ciekawie.

Druga sprawa zastanawialem nad wersja LT ale troche szkoda mi wydawac ponad 600 PLN na bardzo dobra plyte skoro Nehalem ma miec premiere pod koniec tego roku i zmieni sie podstawka. A wersja DK wyzszla akurat w odpowiedniem momencie za rozsadne pieniadze z pieknym rozmieszczeniem elementow na plycie, ktore mi akurat pasuje. No i tak jak mowilem przypuszczam (z tego co do tej pory wyczytalem) ze raczej na gorsze nie zmienie jesli wybralbym akurat ta plyte oczywiscie T2RS (potrzebuje raida).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak :) Płytka bardzo mi sie podoba jak narazie. Wydajność z tego co widze nieco lepsza niż na MSI, w duże OC sie narazie nie bawiłem, ale z moich obserwacji wynika że podniósł sie wall proca o 1mhz w stosunku do MSI :D zawsze coś :wink: Praktycznie niema dual boota i to dla mnie ważne, występuje tylko za pierwszym razem po gruntownych zmianach w biosie. Tak to niema ;] Było tu mówione że zworka do CMOSU na tyle plyty czyli EZ clear czy jakoś tak nie działa, ale sprawdziłem i...DZIAŁA :-P Co do cold bootów przy mocnym OC...u mnie pomaga podniesienie napięcia na SB/CPU PLL na 1,95v i wszystko śmiga cacy. Narazie tyle ;]

Pozdro

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fredek EZ Clear to nie zworka tylko reset Biosu za pomoca POWER i RESET umieszczonych na plycie glownej (a takze mozna tego dokonac z poziomu obudowy) i to NIE DZIALA. Pisalem o tym do DFI to odpisali ze sa zwykle zworki dzieki ktorym mozemy sobie resetowac Bios. Czyli jednym slowem wykrecili sie od odpowiedzi dlaczego to nie dziala.

 

PS. Fredek wylacz zasilke to za kazdym razem po jej wylaczeniu i wlaczeniu na dluzszy czas bedziesz miec Dual Boota :) a co do Cold to wystepuje gdy wracam do standardowego taktowania np z 2.7 giga na 1.8 wtedy mam Cold'a

Edytowane przez Kicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU PLL na 1.95v ? Procka chcesz zabić czy co ? O_O

to jest napięcie SB ;) Coś takiego jak w MSI SB co można było dawać max 1.8v

 

Fredek EZ Clear to nie zworka tylko reset Biosu za pomoca POWER i RESET umieszczonych na plycie glownej (a takze mozna tego dokonac z poziomu obudowy) i to NIE DZIALA. Pisalem o tym do DFI to odpisali ze sa zwykle zworki dzieki ktorym mozemy sobie resetowac Bios. Czyli jednym slowem wykrecili sie od odpowiedzi dlaczego to nie dziala.

 

PS. Fredek wylacz zasilke to za kazdym razem po jej wylaczeniu i wlaczeniu na dluzszy czas bedziesz miec Dual Boota icon_smile3.gif a co do Cold to wystepuje gdy wracam do standardowego taktowania np z 2.7 giga na 1.8 wtedy mam Cold'a

U mnie ten reset biosu za pomocą zworki z tyłu płyty działa jakimś cudem :unsure: A DB no faktycznie po wyłączeniu zasilania jest ale to chyba rzadkość na P35 żeby w takiej sytuacji nie było :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO jak nie korzystasz z RAID-a to sie nie opłaca bo tantale w OC nic nie dają...chyba że przy Quadzie ;] najważniejsze że tantalowe są przy sekcji zasilania :)

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze dwa razy szukałem tej zworki z tyłu i jej nie znalazłem kurde ;) może gdzieś pod blachą się schowała ;--)

 

nie widzę powodu czemu miałaby nie działać,, musieliby zapomnieć o dodrukowaniu ścieżki,, sajensfikszyn a bit ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie double po zmianach w Biosie a zworka działa dziś dałem pamięci na 1066 i 2,1 V (OCZ platinum rev.2) a procka na 333x9 bez zmiany napięcia i nie wstała i zworka z tyłu poszła w ruch i BIOS wrócił do defa.Właśnie jakie napięcia zapodać pamięci dać wyżej bo Vcora to już wiem że musi być wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Probowal ktos ustawiac boot up clock?/krecil ktos mocniej i uzywal tej funkcji??

Nie piszcie tylko prosze do czego to sluzy,tylko czy komus pomoglo :)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja raz czy 2 razy probowalem jak chcialem aby pochodzil proc na mniejszym V przy mocniejszym OC i niestety, ale ta funkcja chyba tez zostala olana przez DFI bo mi winda wogole sie nie zaladowala. No chyba ze trzeba wtedy wylaczyc oszczedzanie energii ,ale to by bylo imo bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To im dam te 2,3 V tylko że timingi chyba wole jednak zostawić na 5-5-5-15 bo sądzę że 4-4-4-15 to chyba już nie dadzą rady a 4-4-4-12 to już nie ta klasa.A teścik dobry widać że jak na razie to drugi test i druga dobra ocena jej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowal ktos ustawiac boot up clock?/krecil ktos mocniej i uzywal tej funkcji??

Nie piszcie tylko prosze do czego to sluzy,tylko czy komus pomoglo :)

Jak kurier przyjdzie... Bo dzisiaj to mu się chyba nie chciało :mur:

 

Tutaj recenzja PL i porównanie z innymi płytkami > http://www.purepc.pl/dfi_i_foxconn_pojedyn...czycie?pageNo=2

 

Dla tych co narzekają na cenę. Milans z forum ma T2RS za 419 zł ;) T2 też ma, ale nie wiem w jakiej cenie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze dwa razy szukałem tej zworki z tyłu i jej nie znalazłem kurde ;) może gdzieś pod blachą się schowała ;--)

 

nie widzę powodu czemu miałaby nie działać,, musieliby zapomnieć o dodrukowaniu ścieżki,, sajensfikszyn a bit ;)

Zworke masz z tylu I/O (otwor pod klawka/mycha na ps2). Wez w lapke pensete i wyciagnij te czerwona zworke, w jej miejsce (slot 1,2) zamonuj jedna z tych ciemnych, ktore znajdziesz w pudelku. I w razie potrzeby tylko sie schylasz zeby na pare sekund wyciagnac zworke bez problemu ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Scythe

Jak kurier przyjdzie... Bo dzisiaj to mu się chyba nie chciało :mur:

 

Tutaj recenzja PL i porównanie z innymi płytkami > http://www.purepc.pl/dfi_i_foxconn_pojedyn...czycie?pageNo=2

 

Dla tych co narzekają na cenę. Milans z forum ma T2RS za 419 zł ;) T2 też ma, ale nie wiem w jakiej cenie ;]

 

A jak mowilem ze Milans ma za 419zl to nie... :mur: Bo u dystrybutora jest za 450zl to Milans taniej mieć nie może.. :lol: :mur:

 

Btw płyta już zamowiona ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...