Skocz do zawartości
Lanc

Dfi Lanparty Dk P35-t2 & T2rs

Rekomendowane odpowiedzi

kolejny zonk znaczy róznica E8 vs Q6

 

w Q6 daję nb - 1,45 i chipset 48stopni

w E8 przy nb 1,35 już się gotuje - 55

 

Co źle ustawiłem, że natychmiast po włączeniu kompa mam 53 stopnie?

 

Mógłbyś mnie oświecić czego temperaturą jest chipset, a czego system?

 

w kwestii ustawień RAM to zmieniło się tyle, że teraz muszę dać w E8 ponad 2,15 żeby uzyskać 1200 i odrobinę wzrasta wraz z napięciem. Tylko że róźnice minimalne ;-(

 

Jak nie wycisnę stabilnego 1280 to się nie przyda ;-(

Masz takie same obudowy i taki sam przewiew i identyczne biosy ? ;]

 

Chipset to NB - przy takim 1.5v już się dosyć grzeje, mój na 1.45v (bios) ma 46-47* w windowsie, a ja mam nawiew na niego ;]

System to PWM (ale tutaj nie mam pewności)

 

2.15v do 1200Mhz ? Ja bym się cieszył ;P Moje memki do 1200 stable 2.2v potrzebują ;)

Stabilne 1280 to na około 2.3-2.4v mem na dobrych kostkach...

 

Z moją płytką wszystko wróciło do normy widać jakieś jazdy miała :D Dziś pobawiłem się moim c2d na WC i narazie mamy tak. Jakie max napięcie można dawać na E6400??

Na co dzień 1.55v przy znośnej temp. Do testów IMO max 1.7v :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Idle te same tempy mam na 4Ghz step z procka mam Q805A073 więc wydaje mi się że to 5 tydzień z tego roku? hmm więc czujka powinna być dobra chyba?

 

a w steresie mam 70C w coretemp a w SmartGuardian 66C chłodzenie Mugen to chyba za duże tempy ?

Edytowane przez Mario-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz takie same obudowy i taki sam przewiew i identyczne biosy ? ;]

 

Chipset to NB - przy takim 1.5v już się dosyć grzeje, mój na 1.45v (bios) ma 46-47* w windowsie, a ja mam nawiew na niego ;]

System to PWM (ale tutaj nie mam pewności)

 

2.15v do 1200Mhz ? Ja bym się cieszył ;P Moje memki do 1200 stable 2.2v potrzebują ;)

Stabilne 1280 to na około 2.3-2.4v mem na dobrych kostkach...

Na co dzień 1.55v przy znośnej temp. Do testów IMO max 1.7v :P

 

biosy tak, obudowy inne ale podobnej klasy. Chociaż oznaczało to by, że mój 22 cm. wiatraczek w juniorze daje radę z chipsetem.

 

Co do ramów to jak będzie potrzeba to i wodę do nich podciągnę tylko niech dadzą radę ;-)

 

A co do znośnej temperatury... ile mogę zaakceptować max dla chipsetu na 1h a ile na 24/h? He he. Tyle pomagasz to może zostaniesz prorokiem ;-)

 

Tak czy siak dziękuję za pomoc Lanc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.36V ogólnie nie podnosząc nic oprócz Vcore i pamiątek na 2.1V kręci sie na 4Ghz bez zająknięcia tylko te tempy mnie straszą...

A moj z 48 tygodnia nawet stable pod orthosem nie robi 3.9 na napieciu 1.36. Orthos przy small, prioryty 5 wywala sie po 3h ; ((((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z duzym zainteresowaniem skorką do Smart Guardiana ktorą zalaczylem na screenie troszke wyzej, postanowilem postawic link do downloadu.

Głupio jednak by bylo zebysmy na PPC jechali na skorze z XS, wykorzystalem delikatnie redakcyjnego grafika (jeszcze raz dzieki DRuMah) i tak oto mamy skorke lokalną

 

Zachecam do pobierania sgppcskin.zip

 

Dołączona grafika

 

fajna nie ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze napisy PWM i Chipset powinny byc zamienione miejscami, u Ciebie nie robi to roznicy bo masz takie same temp. ale u mnie na chipsecie (mobo z sygnaturki) jest ponad 60 stopni :)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz miron zrób coś, żebym miał obramowanie z opcją wyłączenia i minimalizacji okienka, bo aktualnie to go nie posiadam i żeby wyłączyć SG musze zabijać proces w task managerze :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Melonik_02

stąd :P

 

# Four 240-pin DDR2 DIMM sockets		 # Supports DDR2 667/800 MHz DIMMs
znalezione na xs bo to pewniejsze zrodlo niz komputronik ;)

dfi oficial -> KLIK!

 

Wiec jezeli wierzyc specyfikacji to 1066 nie zrobi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie niedobry Lancetniku :lol: :*

napisalem "jezeli wierzyc specyfikacji" :D Nie twierdze iz nie beda chulac. to by trzeba bylo sprawdzic. sam nie mam 1066 wiec nie powiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz miron zrób coś, żebym miał obramowanie z opcją wyłączenia i minimalizacji okienka, bo aktualnie to go nie posiadam i żeby wyłączyć SG musze zabijać proces w task managerze :lol:

 

popieram kolegę :)

 

mieliscie walnięte kable sata? u mnie był jeden chyba uszkodzony bo podczas testów odczyt był na poziomie 3Mb/s <_< po zamianie na drugi było już 89Mb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oliwer21

t2 czy t2rs ? :>

lanc ma t2rs i kabelki mu sie popsuly ( niedobry Lancetnik )

ja mam t2 i GRA GITARRRA :D

jak ty masz t2rs to ŚMIEM tweirdzic iz do t2 dodaja lepsze ( selekcjonowane ! :lol: )

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Jakby ktos sie poczul urazony to zartuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k...... W kompie z T2 na 100% standardowych napięciach po kilku godzinach gry w CODa wywala się gra i widzę w SmartGuardianie przegrzany chipset.

 

W tym samym czasie w t2rs podbijam napięcie na NB i jest spoko (inna buda, fakt).

 

Czy może to być waszym zdaniem wina płyty, procka (e8200) czy to właśnie buda CoolerMaster ZeroDegree jest tu winowajcą całego zamieszania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oliwer21

t2 czy t2rs ? :>

lanc ma t2rs i kabelki mu sie popsuly ( niedobry Lancetnik )

ja mam t2 i GRA GITARRRA :D

jak ty masz t2rs to ŚMIEM tweirdzic iz do t2 dodaja lepsze ( selekcjonowane ! :lol: )

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Jakby ktos sie poczul urazony to zartuje :D

t2rs... Twoja teoria się sprawdza :wink:

 

k...... W kompie z T2 na 100% standardowych napięciach po kilku godzinach gry w CODa wywala się gra i widzę w SmartGuardianie przegrzany chipset.

 

W tym samym czasie w t2rs podbijam napięcie na NB i jest spoko (inna buda, fakt).

 

Czy może to być waszym zdaniem wina płyty, procka (e8200) czy to właśnie buda CoolerMaster ZeroDegree jest tu winowajcą całego zamieszania.

też tak mam ostatnio temp nb wzrosła i własnie po jakimś czsie wysypuje mi wiedźmin(bo wniego aktualnie pogrywam) wcześniej tak nie było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

t2rs... Twoja teoria się sprawdza :wink:

też tak mam ostatnio temp nb wzrosła i własnie po jakimś czsie wysypuje mi wiedźmin(bo wniego aktualnie pogrywam) wcześniej tak nie było...

U mnie nb chodzi na standard napięciu i pod windą mam 52stopnie ale wystarczy lekko dmuchnąć fanderem i robi się 35 więc radiator dobry lecz trzeba pomóc w rozproszeniu ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skura załadowana śliczna jest hehe :D Meerom czy na chipset masz nawiew?

1) meeron ;)

2) z daleka owiewa go 80mm na 600rpm, a i wspomne tez, ze mam inny model DFI (LT P35-T2R)

 

To teraz miron zrób coś, żebym miał obramowanie z opcją wyłączenia i minimalizacji okienka, bo aktualnie to go nie posiadam i żeby wyłączyć SG musze zabijać proces w task managerze :lol:

moge ci podeslac najnowasza wersje sg pod p35, na xp z wb dziala poprawnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z duzym zainteresowaniem skorką do Smart Guardiana ktorą zalaczylem na screenie troszke wyzej, postanowilem postawic link do downloadu.

Głupio jednak by bylo zebysmy na PPC jechali na skorze z XS, wykorzystalem delikatnie redakcyjnego grafika (jeszcze raz dzieki DRuMah) i tak oto mamy skorke lokalną

 

Zachecam do pobierania sgppcskin.zip

fajna nie ? :D

Wszystko fajnie, tylko to co jest oznaczone jak PWM nie jest PWM. To jest temp System czyli temp wewnatrz obudowy. U mnie ta temp wynosi niezaleznie od obciazenia 27*C czyli tak jak system w BIOSie, a PWM w biosie 44*C (bez nawiewu, e4300 @ 2.8 1.325, dfi bi). Wlasnie chyba nie ma metody odczytania temp PWM z windy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...