Skocz do zawartości
Lanc

Dfi Lanparty Dk P35-t2 & T2rs

Rekomendowane odpowiedzi

lol nawet nie mowcie ze Xthermal BTF Pro nie lubi sie z ta plyta??? KU*WA 2 wentyle takie kupilem, jutro skladam kumplowi na tej plycie kompa... :mur:

Możesz też podłączyć pod te gniazda, które nie mają kontroli obrotów - myślę, że nie powinno być problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zaczęły się następne problemy. Nie odpala sie komp. A jak sie niechcący odpali alarmuje "CPU has been changed".

Czy pomoże wyjęcie procka i jeszcze raz jego instalacja? Czy to wina procka czy płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pierwsza rzecz jaką zrobiłem. Nie pomaga.

Spróbuj wyciągnąć bateryjkę na jakąś godzinę jednocześnie ustawiając zworkę w pozycji clear CMOS. Założyłem HR-05 i temperatura NB spadła do 41*C przy męczeniu Orthosem i napięci 1,51 V. Przedtem w upalne dni czasem widziałem temperatury rzędu 65*C.... :) . Jak dam nawiew to pewnie będzie jeszcze lepiej, może to pomoże w OC pamięci, bo na razie udało mi się dobić do 1069 przy 2,2 V i nie mogę przeskoczyć wyżej :) :damage_wall: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pierwsza rzecz jaką zrobiłem. Nie pomaga.

Ja mam DFI P35 T2R i też to miałem, ja wtedy zresetowałem bios i załadowałem ustawienia defultowe i już później mi nie wyskoczyło. Wyjęcie proca pewnie pomoże, ale jednocześnie trzeba będzie wyczyścić BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pisałem już o problemach z BS'ami, po waszych poradach myślałem że mam problem z głowy. Niestety, przyszła do mnie karta dźwiękowa (Creative X-Fi Extreame Music), kiedy ją podłączyłem to za pierwszym razem udało mi się zainstalować. Niestety po restarcie zaczęły się problemy, to nie działały wszystkie głośniki, to urządzenie wcale nie było na liście (jakbym ją odłączył). Próbowałem reinstalki, niestety już nic nie pomogło, dalej albo nie widzi karty, albo w połowie instalacji wywala BS i potem nie widzi urządzenia, albo nie uruchamia się system dopóki nie odłączę karty.

Edytowane przez OS7RY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze glupia podpowiedz ale generalnie nic mnie juz nie zdziwi. Wiec 1-sze zasadnicze pytanie:

Czy odinstalowales sterowniki do integry? i przede wszystkim czy wylaczyles ja w BIOS'ie? Jesli na ktores z tych pytan jest odopowiedz "NIE" no to pozdro :) Proponuje to zrobic :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze glupia podpowiedz ale generalnie nic mnie juz nie zdziwi. Wiec 1-sze zasadnicze pytanie:

Czy odinstalowales sterowniki do integry? i przede wszystkim czy wylaczyles ja w BIOS'ie? Jesli na ktores z tych pytan jest odopowiedz "NIE" no to pozdro :) Proponuje to zrobic :wink:

Rzeczywiście trochę głupia! ;] Ale dobra spoko. Pewnie że wyłączyłem integrę w BIOS'ie, jeśli chodzi o sterowniki to raczej ich nie może być od integry skoro robiłem reinstalkę windy, o czym, zresztą pisałem :]

Edytowane przez OS7RY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol nawet nie mowcie ze Xthermal BTF Pro nie lubi sie z ta plyta??? KU*WA 2 wentyle takie kupilem, jutro skladam kumplowi na tej plycie kompa... :mur:

Masz gniazda Fan4 i Fan5, do ktorych mozesz je spokojnie podpiac, bo nie sa monitorowane. Sprawdzalem, dziala. To samo z Acutake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie nie o tą płytę o której jest temat, tylko o jej młodszą siostrę - DK P45-T2RS. Pytam tu, gdyż w temacie o swojej płycie raczej nie uzyskam odpowiedzi, gdyż praktycznie nikt jej jeszcze nie ma.

 

Nie wiem czy macie takie opcje w BIOSie ale czy może mi ktoś wyjaśnić znaczenie takich opcji jak:

 

CPU Clock Amplitude

CPU Clock0 Skew

CPU Clock1 Skew

Exit Setup Shutdown

AC Shutdown Free

 

Proszę o pomoc

 

PS. Jak wygląda sprawa vdropu na DK P35 ? Bo u mnie jest dość znaczny. Z 1.375 V spada na 1.344 V IDLE / 1.312 V STRESS (wg CPU-Z, nie bardzo wiem jak je zmierzyć miernikiem). Czy wy też tak macie na swoich płytach ? Bo układy zasilania na obu wydaje się że są identyczne.

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy nikt nie ma pomysłu co to możę powodować takie "jaja" z kartą dźwiękową i zresztą nie tylko, jak opisywałem wcześniej? Może po prostu oddać płytę na gwarancję?

 

 

Właśnie miałem kilka BS, BS restart i ledwo winda wstawała i BS i tak w kółko. Wyłączenie kompa nie pomogło, odłączyłem jeden z dysków i na razie nic się nie dzieje. Czy to możliwe że te problemy to wina dysku, czy to po prostu mobo ma problemy z kolejnymi kontrolerami?

Edytowane przez OS7RY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: No i po pierwszych testach .Własnie dokonałem zamianki E7200 na E8400 @ 4200 MHz -zresztą jak niżej ,więc jest nieźle.

Martwią mnie tylko temperatury ,bo bez obciążenia ok 40*C natomiast w stresie 83-84*C może jakieś sugestie ,napięcie Vcore 1,30-1,31V .Czy u was to samo ????????? bo nie wiem czy to pasta czy zły styk bloku czy może wina procka , na E7200 miałem podobne temp. używam ARCTIC CERAMIC. trochę mnie to dziwi bo aż boje się powiedzieć co by było na 1,4 nie mówiąc o 1,5V - to jest w końcu blok wodny nie wiatrak .Czekam na oddzew i może jakąś radę.

Edytowane przez MORSZCZACHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

a ja wlasnie czekam na pamieci do mojego nowego sprzetu wiec juz zaczynam przygotowywac sie na instalacje Windy na tej plycie!

i teraz pytanie: ktore najlepsze beda sterowniki do tej plyty?sa jakies lepsze,gorsze czy poprostu sciagnac najnowsze pod P35?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

COŚ DROGO TO CO PODAŁEŚ,może nie najtańsze ale przynajmniej dobra renoma sklepu + przyzwoita cena:

DK35-T2RS -340ZŁ

DK35 -T2 - 320 ZŁ

Edytowane przez MORSZCZACHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości wyboru gotowych ustawień, ta płyta nie ma EPP (profile o które pytasz). Ja ustawiam wszystko ręcznie, wystarczą Ci tylko 4 podstawowe timingi, dzielnik pamięci + napięcie. Zobacz w cpuz co masz w spd, spisz ustawienia i potem pozmieniaj to w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości wyboru gotowych ustawień, ta płyta nie ma EPP (profile o które pytasz). Ja ustawiam wszystko ręcznie, wystarczą Ci tylko 4 podstawowe timingi, dzielnik pamięci + napięcie. Zobacz w cpuz co masz w spd, spisz ustawienia i potem pozmieniaj to w biosie.

czyli pierwsze 4 timingi i reszta na auto? :blink:

troche lipa ale jakos dam rade(szkoda ze nie ma pod Intela takiego poradnika jaki napisal Mardok pod Lanparty Ultra-D :angry:

 

aha i jeszcze jedno!!!

jest jakas roznica w ktorych slotach najlepiej kreca sie pamieci i czy jest ewetualnie jakis najlepszy znany Wam bios pod Microny D9??

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie bawisz się w SuperPi to reszta timingów ma niewielkie znaczenie. Co do biosu - najnowszy po prostu (chociaż różnic nie ma). Pamięci możesz włożyć w te sloty, które chcesz. Jak masz kości na D9GMH (np. dwustronne Ballistixy tak jak moje) to nie przesadzaj im z napięciem - u mnie chodzą 1060MHz 5,4,4,12 1,925V - w pełni stabilnie i nie grzeją się przy tym. Te pamięci generalnie niezbyt lubią napięcia rzędu 2,2V i więcej do pracy na co dzień bez nawiewu (dużo było przypadków, że padały ludziom przy 2,2-2,3V podczas normalnej pracy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie bawisz się w SuperPi to reszta timingów ma niewielkie znaczenie. Co do biosu - najnowszy po prostu (chociaż różnic nie ma). Pamięci możesz włożyć w te sloty, które chcesz. Jak masz kości na D9GMH (np. dwustronne Ballistixy tak jak moje) to nie przesadzaj im z napięciem - u mnie chodzą 1060MHz 5,4,4,12 1,925V - w pełni stabilnie i nie grzeją się przy tym. Te pamięci generalnie niezbyt lubią napięcia rzędu 2,2V i więcej do pracy na co dzień bez nawiewu (dużo było przypadków, że padały ludziom przy 2,2-2,3V podczas normalnej pracy).

no nie bawie sie w Spi ale chcialbym jak najwiecej z kostek wyciagnac dlatego musze wiedziec ktore timingi alpha mam troche poluzowac zeby poszly wiecej!!! masz moze jakies propozycje ktore timingi moznaby recznie poustawiac??? a tak wogole to musze wykombinowac jakis nawiew na kostki tylko nie mam wogole pojecia jak to zrobic <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Mam taki oto problem , kupiłem tą płytę używana na nią E7200 , zasilacz chefetec 450w , XFX 8800GT .

Wszystko dobrze podłączone włączam power i tu jest problem... wiatraki ruszają ale.... na ekranie nie pojawia się żadne obraz... 0 nic .... gość od którego kupiłem pisał że BIOS jest z lutego czy wie ktoś na czym polega mój problem co mogę z tym zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...