Skocz do zawartości
Lanc

Dfi Lanparty Dk P35-t2 & T2rs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Mam taki oto problem , kupiłem tą płytę używana na nią E7200 , zasilacz chefetec 450w , XFX 8800GT .

Wszystko dobrze podłączone włączam power i tu jest problem... wiatraki ruszają ale.... na ekranie nie pojawia się żadne obraz... 0 nic .... gość od którego kupiłem pisał że BIOS jest z lutego czy wie ktoś na czym polega mój problem co mogę z tym zrobić??

moze sprobuj zrobic najpierw Clear Cmos zeby wrocily Ci fabryczne ustawienia!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko:

do głównej P35-T2rs mam podpięte 2 dyski pod Raid 0 oraz 2 DVD SATA. Chciałem podpiąć na chwilę zapasowego twardego SATA i .. płyta nie widzi go - a dokładniej nie widzi żadnego napędu podpiętego pod wyjścia SATA 4 i 5. Sprawdziłem kilka ustawień - m.in. Raid w te wyjścia wczepiony bez nagrywarek (nie ma dysków), jedna nagrywarka w wyjście 4 a druga w 3 (nie ma tej w 4ce) i taka zabawa, z której wynikło, że 4 i 5 są ślepe.. W takim razie czeka mnie oddanie na gwarancję, czy o czymś nie wiem - tzn coś do ustawienia w biosie, zworka czy ... :mur: Zasiłka 650W, więc niedobór energii odpada.

Czy ktoś z Was oddawał płytę na gwarancję po zmianie radiatora na NB..? Były jakieś problemy ..?

Pzdr

 

Dobra - problem rozwiązany, wystarczyło aktywować w biosie "Run AHCI Rom"

Edytowane przez D.rek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze 1 problem ... w biosie pokazuje mi normalnie 1,15 V Core Voltage natomiast cpuid

post-159060-1219218492_thumb.jpg

Dziwi mnie także to taktowanie ... czego to jest przyczyną jak to naprawić?

Co do napięcia, to CPU-Z musi się mylić, bo przy takim woltarzu procek poszedłby z dymem i to dawno! (zmień program - np. DFI Smart Guardian, Everest) Co do taktowania, to procki posiadają obniżenie mnożnika i napięcia jak są nieużywane, lub mała moc jest potrzebna - oszczędności energii.. było w tym temacie - poszukaj i sam sobie odpowiesz na reszte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno zakupiłem tą oto płytę i teraz mam mały problem z Ballistixami 800. Po ustawieniu timingów na 5-5-5-15, napięcia na 2,2V, vSB na 1,21V i vNB na 1,5V w ogóle nie chcą pracowac z częstotliwością 1200MHz. Komputer niby wstaje, ale w ogóle nie chce przejśc tego powitalnego ekranu posta. Dodam, że BIOS zaktualizowałem do najwnoszego. Pamięci również nie podkręcają się do tych 1200MHz nawet przy 2,26V amazed.gif Na Asusie P5K Pro nie miałem tego problemu, proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta średnio prowadzi pamięci - 1200MHz to mniej więcej maksimum i to na CL4/CL5 - i trzeba zwykle podwyższyć napięcie do tego ustawienia niż na innych płytach podobno. Jeśli masz kości dwustronne, na starych dobrych D9 to moja rada - nie męcz ich tak. U mnie chodzą 1010MHz 5,4,4,12 1,9V i jest ok, przy okazji się nie grzeją. Przy takim napięciu (2,2V) jest szansa, że kiedyś padną, mimo, że są przystosowane do takich napięć (ja mam PC8500). Myślę, że 1100MHz to jest max jeśli chodzi o ustawienia na co dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta średnio prowadzi pamięci - 1200MHz to mniej więcej maksimum i to na CL4/CL5 - i trzeba zwykle podwyższyć napięcie do tego ustawienia niż na innych płytach podobno. Jeśli masz kości dwustronne, na starych dobrych D9 to moja rada - nie męcz ich tak. U mnie chodzą 1010MHz 5,4,4,12 1,9V i jest ok, przy okazji się nie grzeją. Przy takim napięciu (2,2V) jest szansa, że kiedyś padną, mimo, że są przystosowane do takich napięć (ja mam PC8500). Myślę, że 1100MHz to jest max jeśli chodzi o ustawienia na co dzień.

Raczej to powinny byc te stare, dwustronne. Kupiłem je używane już jakiś czas temu, no i nawet na P5K Pro jednostronne chyba nie zrobią 1200MHz przy 2,2V =]

Teraz jest jeszcze lepiej, przy 1000 i 2,15V cały czas BSODy z czerwonymi kwadracikami... Radzicie ustawic wszystkie timingi na sztywno, a może coś jeszcze?

 

[+] Jeszcze a propos procesora... Zatrzymał się na 4GHz (500-505 fsb) i już nic więcej. Patrzyłem dużo kombinacji GTL, nic to nie daje. Najlepsze jest to, że przy 1,41V Orthos nie sypie błędem przez 30 min, a jak powiedzmy dam 510*8, to wywala po sekundzie. Czy to po prostu procesor się skończył? Miałem pecha i trafiłem na taką, a nie inną sztukę? :unsure:

Edytowane przez omkosmok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timingi ustaw 5-5-5-15...performance level na 8, TRFC na 52, podbij napięcie na NB do 1,45v, pobaw się T2 dispatch i tymi zaawansowanymi ustawieniami tam gdzie pisze bank coś tam. Co do procka to najlepiej sprawdź na innej płytce, z tego co wiem to mobo na 45nm powinno to 530fsb zrobić, chociaż do niej brałbym raczej coś z mnożnikiem minimum x9 bo przy takim E8200 może być ciężko powyżej 4,2ghz bo wtedy zbliżamy się do 530fsb. Oczywiście zapewne co płyta to inne fsb +/- ileś tam FSB, ale najlepiej testuj na innej mobo bo nie powinno być tak tragicznie i obstawiałbym procka.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko jak radzisz i nadal nie mogę dojść do tej stabilności, wszystko wygląda tak, jakby to 1200MHz było nieosiągalne i kropka. Resztę timingów ustawiłem wzorując się chociażby na tym i też zero efektu. Czy jak kręcicie pamięci do takich wartości, to zmieniacie coś w Read Delay Phase Adjust? Jak jest z tym Clock Setting Fine Delay - zmieniacie te opcje, które są oznaczone jako 1-7 CLK? Męczę się z tymi pamięciami od trzech dni i nic :mur: Panowie, pomóżcie, proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna mobo i to DFI mocno mnie zaciekawiło. Przeczytałem że ta płytka osiąga fsb w okolicach 530MHz a taki blood iron według testu na egieldzie osiąga 555MHz to w końcu która lepsza?? Aha mam jeszcze jedno pytanko czy przy oc na tej płycie trzeba się bawić zworkami do zmiany strapu??

Edytowane przez Dartivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 530MHz to chyba dotyczyło procków 45nm, bo na 65nm osobiście miałem prawie 580MHz (w tym tygodniu poprawka :P) - co prawda na DI, ale i tak miałem wrażenie, że procek się skończył. Płyty generalnie nie są problemem, to procesory zwykle wcześniej mają FSB Wall. Co do strapa - można przestawiać zworki, a można tez przestawić na Auto i płyta sama dobiera ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko jak radzisz i nadal nie mogę dojść do tej stabilności, wszystko wygląda tak, jakby to 1200MHz było nieosiągalne i kropka. Resztę timingów ustawiłem wzorując się chociażby na tym i też zero efektu. Czy jak kręcicie pamięci do takich wartości, to zmieniacie coś w Read Delay Phase Adjust? Jak jest z tym Clock Setting Fine Delay - zmieniacie te opcje, które są oznaczone jako 1-7 CLK? Męczę się z tymi pamięciami od trzech dni i nic mur.gif Panowie, pomóżcie, proszę.

A miałbyś jakieś inne pamięci na zamiane robiące około 1200mhz i wtedy przekonałbyś się czy to coś z ramem...czy to coś z płytą. Bo jeśli ramy tyle potrafią to powinno wszystko pójść gładko i nawet bez zabawy w te zaawansowane timingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam wi+fi TP+link na Atherosie

to moje ulubione wifi i nie mam zamiaru go zmieniac :P

 

ponoć gryzie się z DFI, które w ogóle ma jazdy z PCI :/

 

czy to prawda? czy mozna temu jakoś zaradzić?

 

bo mam już wpłacac kasę na tę płytę i nie wiem, czy nie będę musiał zrezygnować :/

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DFI DK P35-T2RS od ponad miesiąca i wcześniej miałem wifi ralteka jakiegoś i działało bez problemów.Od 3 tygodni posiadam WIFI TP-Linka WN551G na Atherosie i nie stwierdzam żadnych problemów.Prędzej to będę miał problemy z siecią niż z kartą.Stery instaluje oryginalne z cd dostarczonego wraz z kartą i nie ma żadnych problemów.Działa wyśmienicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawiony na Auto, z tego co wiem manipulacja strapem nie daje chyba nic na tym mobo, ale trzeba by to potestować, pozatym im wyższy strap tym jest on ,,luźniejszy,, mniej ostry dla chipsetu a im niższy to tym ostrzejsze są ,,timingi,, chipsetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SuperPi, szczególnie duże próbki lubi niskie timingi. żeby wyrównać czasy na 5,5,5,15 potrzebowałbyś chyba 1050-1100MHz (spróbuj dać 1:1,2 to będzie wtedy 1080MHz). Wyższa częstotliwość z kolei wpływa na przepustowość, ale jak pewnie zauważyłeś czas dostępu jest większy. Ja bym został na CL4, poza tym, bo żeby CL5 było równie wydajne to jest za mały przyrost MHz. Popróbuj jeszcze z 1000MHz ale na timingach np. 5,4,4,12 - nie trzeba tak napięcia żyłować, a również jest wydajne. Jest jeszcze kwestia napięcia, bo nie opłaci się dawać sporo więcej tylko dla tej czwórki z przodu. Żeby było śmieszniej nigdzie poza SPi różnicy raczej nie zauważysz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne ze wentyl 120mm AC z PWM podlaczony nie przez gniazdo wentylatora procka, tylko przez zwykle gniazdo bez odczytu predkosc w ogole sie nie kreci?

 

Jesli to normalne to bedzie trzeba zaopatrzyc sie w Karakorum :) i ewentualnie jakas 120mm bez PWM.

 

Przez gniazdo PWMa musze zjezdzac z obrotami bo BOX zaczyna warczec jak glupi przy predkosci ~1500, a kolej przy najnizszej nie warczy ale i temp skacza o okolo 10 stopni (na chipsecie dojezdza do 50, a procka do 40).

Edytowane przez Mane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy plyta bez upadatu biosu obsluguje procki 45nm czyli np Wolfdale?? Czy moze nie pojdzie na starym biosie?? Pytam, gdyz wlasnie zlozylem caly zestaw i na starcie wlacza sie wszystko, potem nastepuje reset i wlacza sie ponownie lecz nie ma w ogole zadnych oznak ladowania sie chocby biosu - ekran jest czarny. Prosze o pomoc !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POTRZEBNA SZYBKA POMOC po fleszowaniu.

Co mam zrobić padla mi płyciora przy wgrywaniu najnowszego biosu do dfi DK P35P-t WGRYWALEM Z

TMod/Logan's DFI Bios Flash CD dokladnie V11.1.8 ten cała operacja bez problemu niestety po wgraniu nie mogę wystartować laduje się jedynie bios z opcją gdzie pokazuje napedy i pod spodem taka informacja.

cmos CHECKSUM ERROR Defaults loaded

WARNING cpu has been changed.

Plase reenter cpu setings in the cmos setup and remember to save before quit.

 

press F1 to continue DEL TO ENTER SETUP

 

Co robić

UWAGA na TMod/Logan's DFI Bios Flash CD

Edytowane przez MORSZCZACHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...